Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
38.942
Cevap
370
Favori
3.469.267
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Vw >> ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
Giriş
    711 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DR.EG

İşin ekonomik boyutunu bir kenara bırakırsak elbetteki 4x4 bir artıdır.Fakat arada 20.000 tl den fazla fark var.Crome edition 1.4 TSI opsiyon olarak anahtarsız çalıştırma +orta konsolda 230 v soket.fiyat:92.900 tl.Euro kur 2,34.Aynı opsiyonlara sahip sport style 4x4 dizel 111.000 tl.Daha crome edition daki farklar(18 inch jant,xenon far,panaromik tavan,arka spoyler)gibi yaklaşık 6000-7000 tl lik fark dahil değil.Ekonomik boyuttan kastım bu.Araştırıp öğrendiğim kadarıyla paranız varsa sırf emniyet için bile değer kanaatindeyim.
    quote:

İşin ekonomik boyutunu bir kenara bırakırsak elbetteki 4x4 bir artıdır.Fakat arada 20.000 tl den fazla fark var.Crome edition 1.4 TSI opsiyon olarak anahtarsız çalıştırma +orta konsolda 230 v soket.fiyat:92.900 tl.Euro kur 2,34.Aynı opsiyonlara sahip sport style 4x4 dizel 111.000 tl.Daha crome edition daki farklar(18 inch jant,xenon far,panaromik tavan,arka spoyler)gibi yaklaşık 6000-7000 tl lik fark dahil değil.Ekonomik boyuttan kastım bu.Araştırıp öğrendiğim kadarıyla paranız varsa sırf emniyet için bile değer kanaatindeyim.

DSG olsun dediğiniz için TSI ile dizeli karşılaştırmak zorunda kalıyorsunuz ve arada ciddi fark oluşuyor. 1.4 TSI Sport style 75.000 TL. 4*4 ama DSG yok, manuel. İlave opsiyonlarla donanımlı bir araç haline getirilebilir.

Karar burada ortaya çıkıyor. Daha fazla emniyet mi, yoksa konfor mu?

Not:4*2 lere emniyetsiz dediğim anlaşılmasın. Daha fazla emniyet diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk18 -- 25 Aralık 2013; 12:37:10 >
    |
    |

• Çavuş
    58 Mesaj
    Selamlar herkese,

Dun itibari ile Toyo Open Country W/T kis lastigi satin aldim.(235/55R17) KDV dahil tanesi 300 TL'ye maloldu. Ses seviyesi 72dB oldugu icin tercih ettim acikcasi. Michelinler'den daha yuksek ama benim arastirabildigim uygun fiyatli urunler icindeki en dusuk deger. Toyo'nun kendi sitesinde "highway winter tyre for SUVs" olarak tanimlamislar. Dolayisiyla cevre yolu/otoban gibi hizli kullanimlar icin daha uygun olacaktir. Gozlem yaptikca yazarim.

Bilgilerinize.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    2012 whitenight ile 2013 chrome edition arasında fark varmıdır? varsa nelerdir??

Orijinalden alıntı: backspacee

VW 4x4 2011 model aracına multi medya sistemi taktirmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum arkadaşlarsşimdiden teşekkürler
    quote:

Orijinalden alıntı: backspacee

VW 4x4 2011 model aracına multi medya sistemi taktirmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum arkadaşlarsşimdiden teşekkürler

neden ihtiyaç duydun, tiguanın ses sistemi gayet başarılı....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: gknltnr

Arkadaslar aracimi alali 1 yil oldu , 8000 km de arac servise 10 gun kaldigi mesajini veriyor, bakim yapilmasi gerekiyor mu ? Ortalama ne kadara mal olur bilenlerden yardim lutfen.
    quote:

Orijinalden alıntı: gknltnr

Arkadaslar aracimi alali 1 yil oldu , 8000 km de arac servise 10 gun kaldigi mesajini veriyor, bakim yapilmasi gerekiyor mu ? Ortalama ne kadara mal olur bilenlerden yardim lutfen.

1 seneyi doldurduğu için bakım yapılması gerekiyor. 420-440 tl civarı turması lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: salih20öztürk

ben tiguan hakkında hiç bir şey bilmiyorum beni aydınlatır mısınız??
    quote:

Orijinalden alıntı: salih20öztürk

ben tiguan hakkında hiç bir şey bilmiyorum beni aydınlatır mısınız??

Çok zor sordun be hocam.. Tek kelime ile özetlersek iyi araçtır.
    |
    |

Merhaba,

Araç kullanıyor musunuz? Tiguan aracı daha önce gördünüz mü? Hiç bir şey bilmiyorum derken neleri öğrenmek istersiniz? Mesela kabiliyetlerini, yakıt durumunu, ölçülerini mi öğrenmek mi istiyorsunuz? Yoksa neden Tiguan almalıyım, neden diğer markaları almamalıyım ımı öğrenmek istiyorsunuz??
    |
    |
    salih20öztürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Hocam öyle bir sormuşsunki diyeceğim forumu oku 467 sayfadır iyisini kötüsünü her türlü tecrübelrimizi paylaştık beğeni anlamında çoğumuz hemfikiriz araçlarımız severiz. teknik anlamda vw sitesinde bilginin fazlası vardır eksiği yoktur oradan biraz bilgilen burada kafana takılan yerleri sor; benzin tüketimi performans veya modeller arasındaki farklılıklar vs, daha iyi yardımcı oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycuş -- 26 Aralık 2013; 16:26:09 >
    |
    |
    salih20öztürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben forumun neredeyse yarısını okumuşumdur,fakat bir noktada fikir birliği yok gibi,oda tiguan nın yakıtı hakkında.Çünkü o kadar değişik ve farklı yorumlar varki;araç çokmu yakıyor,normal sayılacak ölçüdemi anlayamadım.Mesela şu anda kuullandığım araç vw Touran 1.6 FSI 115 PS highline modelidir ve 110-120 km hızla kuullandığımda yakıt 9-10 lt/100 km buluyor.Şimdi tiguan 1.4 TSI 160 PS tiptronikte aşağı yukarı böyle yakarsa makul kabul edebilirim.Fakat bazen daha yüksek değerler olduğunu okuyorum o zaman kafa karışıklığı oluyor.Fabrika verileri ile fikir sahibi olaunamıyor;net bilgisi olan varsa paylaşsın sevinirim.

Ben forumun neredeyse yarısını okumuşumdur,fakat bir noktada fikir birliği yok gibi,oda tiguan nın yakıtı hakkında.Çünkü o kadar değişik ve farklı yorumlar varki;araç çokmu yakıyor,normal sayılacak ölçüdemi anlayamadım.Mesela şu anda kuullandığım araç vw Touran 1.6 FSI 115 PS highline modelidir ve 110-120 km hızla kuullandığımda yakıt 9-10 lt/100 km buluyor.Şimdi tiguan 1.4 TSI 160 PS tiptronikte aşağı yukarı böyle yakarsa makul kabul edebilirim.Fakat bazen daha yüksek değerler olduğunu okuyorum o zaman kafa karışıklığı oluyor.Fabrika verileri ile fikir sahibi olaunamıyor;net bilgisi olan varsa paylaşsın sevinirim.
    quote:

Hocam o hızlarda tiguda 9-10 litre yakması çok zor.

• Çavuş
    52 Mesaj

Bursadayım dün Uludağa çıktım, otellere geldiğimde 19lt/100km ortalama vardı, aşağı indiğimde ortalama 10,9lt ye kadar düştü. Piknik yeri karlıydı tabi arabayı kara saplasam da denemek istedim, herkes yol kenarına park etmişti, ben piknik masamın yanına :). 4x4 1.4 ss (Bursa şehir içi tüketimim 9lt civarı)
    |
    |
    freakofnature kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: orçun55

quote:

Orijinalden alıntı: ceycuş

anlatayım tipi hoşuma gidiyor konforu hoşuma gidiyor altı yüksek olduğu için kasislerde rahat gidiyorum araziyede çıkmıyorum. biz de demiyoruzki offroad yapmayacaksan araziye çıkmayacaksan niye 4x4 alıyorsun bilmem anlatabildim mi

Allah güle güle kullanmayı nasip etsin kaza bela göstermesin. Allah keşki dedirtmesin

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: orçun55

quote:

Orijinalden alıntı: ceycuş

anlatayım tipi hoşuma gidiyor konforu hoşuma gidiyor altı yüksek olduğu için kasislerde rahat gidiyorum araziyede çıkmıyorum. biz de demiyoruzki offroad yapmayacaksan araziye çıkmayacaksan niye 4x4 alıyorsun bilmem anlatabildim mi

Allah güle güle kullanmayı nasip etsin kaza bela göstermesin. Allah keşki dedirtmesin

4x2 kesinlikle eksiktir.Yakıt olarak tabiki.

• Çavuş
    60 Mesaj

''Çok zor'' derken 9-10 lt den daha az mı yoksa daha çokmu yakar.
    |
    |
    freakofnature kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tesekkurler bakim ve bilgi icin

|
    |
    HiGHWAYMOUSE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Az yakar demek istemiştir. Bende 150 ps 4*4 var. Uzun yolda 120 yi geçmezseniz 8, 8.5 ancak yakar.

üniversite
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.