Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1397. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceycuş

anlatayım tipi hoşuma gidiyor konforu hoşuma gidiyor altı yüksek olduğu için kasislerde rahat gidiyorum araziyede çıkmıyorum. biz de demiyoruzki offroad yapmayacaksan araziye çıkmayacaksan niye 4x4 alıyorsun bilmem anlatabildim mi

Allah güle güle kullanmayı nasip etsin kaza bela göstermesin. Allah keşki dedirtmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: orçun55

quote:

Orijinalden alıntı: L'ombre

quote:

ben anlamıyorum niye millet 4x4 görünümündeki araçları sevip 4x2'sini tercih ediyor. 4x2 ile noksan bir araç almaktansa gidin stayjn bir araç alın

Ben de hic anlamiyorum insanlarin ne alip almayacagina karisan tipler gelip burda yorum yapiyor.Halbuki onlara ne degil mi? Kime gore eksik bu arac neye gore eksik?

sn l'ombre formun ilk sayfasına veya profilime bakarsanız sizin daha tiguandan belki haberiniz yokken tiguan sahibi olan veya tiguan hakkında yeteri kadar araştırmaya sahip bir tipden daha saygılı olmanızı beklerdim. 4x4' tiguandan 4x2 tiguan herzaman eksisktir. ben size şunu eksik bunu eksik açıklamak zorunda değilim formun kuruluşundan bu yana takipcisiyim efe püfe yazıyazmam formun başından başlayın okumaya neyi eksik neyi fazla öğrenirsiniz.

4x4 e gore tabii eksiktir katılıyorum ama burada öncelikler önemli
    Bana göre daha doğrusu benim kullanımıma göre cam tavan ve xenon fari olmayan tiguan 4x4 e göre daha eksiktir ozellikle istanbulda ama sürekli dağa bayıra çıkan biri için tersi olabilir ya da kimine gore dizel ve otomatik olmamasi en buyuk eksikliktir(benim gibi yilda 14000 yapmiyorsa)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dragonscry1 verdiğin bilgiler için teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

ben anlamıyorum niye millet 4x4 görünümündeki araçları sevip 4x2'sini tercih ediyor. 4x2 ile noksan bir araç almaktansa gidin stayjn bir araç alın

Ben de hic anlamiyorum insanlarin ne alip almayacagina karisan tipler gelip burda yorum yapiyor.Halbuki onlara ne degil mi? Kime gore eksik bu arac neye gore eksik?

sn l'ombre formun ilk sayfasına veya profilime bakarsanız sizin daha tiguandan belki haberiniz yokken tiguan sahibi olan veya tiguan hakkında yeteri kadar araştırmaya sahip bir tipden daha saygılı olmanızı beklerdim. 4x4' tiguandan 4x2 tiguan herzaman eksisktir. ben size şunu eksik bunu eksik açıklamak zorunda değilim formun kuruluşundan bu yana takipcisiyim efe püfe yazıyazmam formun başından başlayın okumaya neyi eksik neyi fazla öğrenirsiniz.

Siz baskalarinin tercihlerine saygi gostermek zorundasiniz.Cikip ta bu arac eksik gidin staysin alin diyemezsiniz.Fikrinizi yorumlarinizi yazarsiniz en fazla.Bu tarz yazim benim tercihime saygi degildir,kim olursaniz olun once karsinizdakinin tercihine saygi duymaniz gerekir.Ben size sorarak arac alacak degilim.Neyi yapacagimi da sizden ogrenmem.Buraya yaziyorsaniz bu eksiktir diye soran olunca da aciklarsiniz.Boyle tepeden bakan tavirlar saygili bir tavir degildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Size katılıyorum bence de herkesin tercihine saygı duyulmalı... Benim aracım 4x2 ama eksik görmüyorum tigumu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Siz baskalarinin tercihlerine saygi gostermek zorundasiniz.Cikip ta bu arac eksik gidin staysin alin diyemezsiniz.Fikrinizi yorumlarinizi yazarsiniz en fazla.Bu tarz yazim benim tercihime saygi degildir,kim olursaniz olun once karsinizdakinin tercihine saygi duymaniz gerekir.Ben size sorarak arac alacak degilim.Neyi yapacagimi da sizden ogrenmem.Buraya yaziyorsaniz bu eksiktir diye soran olunca da aciklarsiniz.Boyle tepeden bakan tavirlar saygili bir tavir degildir.

• oncelkle merhaba herkese yazılanları devamlı okusamda pek yazmam aslında
    Bircok 4x4 araca bindim hatta bundan once navaram vardı suanda 4x4 tiguanıma binmekteyim aslında aracın 4 ceker olmaması bir eksiklik degil lakin 4 ceker olması artısıdır bu arada tiguanın 4 cekeride cok sarp araziler icin uygun sayılmaz bence yuksekliğide yeterli degildir zaten sarp yol olmayan yerler icin bu cercevede araziye gidip gitmesenizde 4 ceker iyidir hatta 4 cekerde olmasına ragmen tiguanın direksiyonu 4x2 konforu verdiği icin cok cok iyidir.
    Olmasa ne olur yuksek konforlu bir arac olur hemde az yakar. Bu biraz zevk, biraz surus sekli, birazda ekonomi ile alakalı.
    Ne olursa olsun 4x2 vergisi odeyip 4x4 e birmek en zevklisi...
  • seap1357 S kullanıcısına yanıt
  • orçun55 kullanıcısına yanıt
    14 yıldır araç kullanıyorum hiçbiri 4x4 değil şükür kazamda yok. ama 4x4 le buzda kayıp viyadükten uçarak düşüp ölen sanatçıları biliyoruz. bu kazadır sizede kaza bela göstermesin,dikkatli olun 4x4 sürüyorum diye uçmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycuş -- 24 Aralık 2013; 15:13:19 >
  • Zam geldi!

Bu gece fiyatlar değişiyor...

Benzine son dönemdeki dolardaki artış nedeniyle litre fiyatına 13 kuruş zam yapıldı. Cnbce'deki habere göre, zam sonrasında 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 4,95 liraya çıkacak.

Ekonomi haberlerindeki öngörüye göre dolar kuru 2,5 , Euro kuru ise 3,00 tel olacağı yönünde öyleyse benzin fiyatları çok rahat 5 tl yi geçecek önümüzdeki aylarda....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 24 Aralık 2013; 17:13:40 >
  • İşin ekonomik boyutunu bir kenara bırakırsak elbetteki 4x4 bir artıdır.Fakat arada 20.000 tl den fazla fark var.Crome edition 1.4 TSI opsiyon olarak anahtarsız çalıştırma +orta konsolda 230 v soket.fiyat:92.900 tl.Euro kur 2,34.Aynı opsiyonlara sahip sport style 4x4 dizel 111.000 tl.Daha crome edition daki farklar(18 inch jant,xenon far,panaromik tavan,arka spoyler)gibi yaklaşık 6000-7000 tl lik fark dahil değil.Ekonomik boyuttan kastım bu.Araştırıp öğrendiğim kadarıyla paranız varsa sırf emniyet için bile değer kanaatindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DR.EG

İşin ekonomik boyutunu bir kenara bırakırsak elbetteki 4x4 bir artıdır.Fakat arada 20.000 tl den fazla fark var.Crome edition 1.4 TSI opsiyon olarak anahtarsız çalıştırma +orta konsolda 230 v soket.fiyat:92.900 tl.Euro kur 2,34.Aynı opsiyonlara sahip sport style 4x4 dizel 111.000 tl.Daha crome edition daki farklar(18 inch jant,xenon far,panaromik tavan,arka spoyler)gibi yaklaşık 6000-7000 tl lik fark dahil değil.Ekonomik boyuttan kastım bu.Araştırıp öğrendiğim kadarıyla paranız varsa sırf emniyet için bile değer kanaatindeyim.

DSG olsun dediğiniz için TSI ile dizeli karşılaştırmak zorunda kalıyorsunuz ve arada ciddi fark oluşuyor. 1.4 TSI Sport style 75.000 TL. 4*4 ama DSG yok, manuel. İlave opsiyonlarla donanımlı bir araç haline getirilebilir.

Karar burada ortaya çıkıyor. Daha fazla emniyet mi, yoksa konfor mu?

Not:4*2 lere emniyetsiz dediğim anlaşılmasın. Daha fazla emniyet diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk18 -- 25 Aralık 2013; 12:37:10 >

• Selamlar herkese,

Dun itibari ile Toyo Open Country W/T kis lastigi satin aldim.(235/55R17) KDV dahil tanesi 300 TL'ye maloldu. Ses seviyesi 72dB oldugu icin tercih ettim acikcasi. Michelinler'den daha yuksek ama benim arastirabildigim uygun fiyatli urunler icindeki en dusuk deger. Toyo'nun kendi sitesinde "highway winter tyre for SUVs" olarak tanimlamislar. Dolayisiyla cevre yolu/otoban gibi hizli kullanimlar icin daha uygun olacaktir. Gozlem yaptikca yazarim.

Bilgilerinize.
  • VW 4x4 2011 model aracına multi medya sistemi taktirmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum arkadaşlarsşimdiden teşekkürler

• 2012 whitenight ile 2013 chrome edition arasında fark varmıdır? varsa nelerdir??
  • quote:

Orijinalden alıntı: backspacee

VW 4x4 2011 model aracına multi medya sistemi taktirmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum arkadaşlarsşimdiden teşekkürler

neden ihtiyaç duydun, tiguanın ses sistemi gayet başarılı....
  • ben tiguan hakkında hiç bir şey bilmiyorum beni aydınlatır mısınız??
  • ben tiguan hakkında hiç bir şey bilmiyorum beni aydınlatır mısınız??
  • Arkadaslar aracimi alali 1 yil oldu , 8000 km de arac servise 10 gun kaldigi mesajini veriyor, bakim yapilmasi gerekiyor mu ? Ortalama ne kadara mal olur bilenlerden yardim lutfen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gknltnr

Arkadaslar aracimi alali 1 yil oldu , 8000 km de arac servise 10 gun kaldigi mesajini veriyor, bakim yapilmasi gerekiyor mu ? Ortalama ne kadara mal olur bilenlerden yardim lutfen.

1 seneyi doldurduğu için bakım yapılması gerekiyor. 420-440 tl civarı turması lazım.

• 
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.