Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1396. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
418
Favori
3.764.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13941395139613971398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben anlamıyorum niye millet 4x4 görünümündeki araçları sevip 4x2'sini tercih ediyor. 4x2 ile noksan bir araç almaktansa gidin stayjn bir araç alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: orçun55

ben anlamıyorum niye millet 4x4 görünümündeki araçları sevip 4x2'sini tercih ediyor. 4x2 ile noksan bir araç almaktansa gidin stayjn bir araç alın

Ben de hic anlamiyorum insanlarin ne alip almayacagina karisan tipler gelip burda yorum yapiyor.Halbuki onlara ne degil mi? Kime gore eksik bu arac neye gore eksik?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orçun55 kullanıcısına yanıt
    anlatayım tipi hoşuma gidiyor konforu hoşuma gidiyor altı yüksek olduğu için kasislerde rahat gidiyorum araziyede çıkmıyorum. biz de demiyoruzki offroad yapmayacaksan araziye çıkmayacaksan niye 4x4 alıyorsun bilmem anlatabildim mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycuş -- 23 Aralık 2013; 15:49:24 >
  • Ark.lar çözemediğim bi konu var. 2013 Araç kasko değer listesine baktığımda;

2012
    2012 TIGUAN 1.4 TSI 150 BMT 4x2 SPORTS&STYLE 82235 (Sıfırı 68500tl)
    2012 TIGUAN 1.4 TSI 150 BMT SPORTSTYLE TIPTRO. DSG 64000 (Sıfırı 80500tl)

Benim göremediğim bir fark mı var acaba? Bana göre sehven ama böyle bir listede böyle bir hata da olmaması lazım..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi btoy -- 23 Aralık 2013; 10:56:24 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

2010 4x4 150 HP Tiguanım için Goodyear Kış lastiği araştırıyorum.

Goodyear ULTRA Grip + SUV Kış Lastiği kullanan var mı? memnun mudur?

cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler
  • arkadaşlar bu ikinci eldeki rezalet endir. 12.000 km de daha sıfır sayılabilecek araçlar 62.000tlye gidiyor. sıfırı 75.000 tl bu kadar fark olması normal mi? yoksa bu 62.000 tlye satılan araçlarda bir sorun sıkıntı mı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DR.EG

merhabalar bende tiguan almak istiyorum ve zaman zaman forumu takip ediyorum.Bilgi sahibi olan varsa bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var.Ben ortalama yılda 10.000 km yol yapıyorum.Bu nedenle benzinli bir model daha uygun gibi fakat tiguan vb.araçların ağırlık merkezi sedan araçlara göre yerden daha yüksek olduğu için yol tutuşu ve emniyet için 4X4 olmalı diye düşünüyorum,birde otomotik vites olsun istiyorum.Durum bu olunca dizel 4x4 140 hp den başka seçenek kalmıyor,tabi fiyat ta çok yükseliyor.Yardım istediğim konu şu;4x2 ile 4x4 arasında fiyat farkını haklı gösterecek kadar fark varmı?yardımcı olun zamanım kalmadı yarın sipariş vermeliyim.

4x4 tabii ki bir artıdır ama 4MOTION yok diye benzinli otomatik seçeneğini elemek ve dizel otomatiği tek seçenek olarak görmek pek anlamlı gelmiyor bana.
    235 tabanlı lastiklerimle 4x2 aracımın yol tutuşundan gayet memnunum ben. Demek istediğim Tiguan, Duster gibi virajlarda yana yatan bir araç değildir içiniz rahat olsun.

• Bu arada kur 2.29 a çıkmış..
  • Arkadaslar birkac ay oncede sormustum ancak cevap alamamistim,
    Mumkunse panoramik cam tavanlarinda yaglama disinda , parca degisimi ve takviye gibi islem yapilan arkadaslarimiz bana yapilan islem ile ilgili ve degisen veya ek takviye icin kullanilan parca hakkinda detayli bilgilendirmede bulunabilirmisiniz lutfen. Problemi bir daha yasamayan arkadaslarimiz birde hangi serviste bu islemi yaptirdiginizida soyleyebilirseniz o servislede gorusebilmem mumkun olur teknik olarak.
    Araci kontrole getirdim, dolayisiyla bugun icinde vereceginiz cevaplar cok makbule gececektir.

Iyi gunler, keyifli surusler

• quote:

Orijinalden alıntı: KFTN

Arkadaslar birkac ay oncede sormustum ancak cevap alamamistim,
    Mumkunse panoramik cam tavanlarinda yaglama disinda , parca degisimi ve takviye gibi islem yapilan arkadaslarimiz bana yapilan islem ile ilgili ve degisen veya ek takviye icin kullanilan parca hakkinda detayli bilgilendirmede bulunabilirmisiniz lutfen. Problemi bir daha yasamayan arkadaslarimiz birde hangi serviste bu islemi yaptirdiginizida soyleyebilirseniz o servislede gorusebilmem mumkun olur teknik olarak.
    Araci kontrole getirdim, dolayisiyla bugun icinde vereceginiz cevaplar cok makbule gececektir.

Malesef servis bu konuda detaylı bilgi vermiyor. Anladığım kadarı ile maliyetli bir işlem ve müşteriden talepte edemiyorlar. Her müşteriye değilde, 2-3 defa aynı sorunla gelen, biraz sesini yükselten kişilere uyguluyorlar.

Bana yapılan işlem sonucu ses tamamen kesildi. Ne yaptınız soruma cevap olarakta fitil taktık dediler. Ne kadar gerçek bilmiyorum. Audilerde ve Toureg te de aynı cam tavan kullanılıyormuş. Ancak onlarda az önce bahsettiğim fitil (bazı arkadaşlara destek parçası demişler) olmasından dolayı ses yapmıyormuş. Benim araca da aynı parçayı uyguladıklarını söylemişlerdi. Hatta aracı aşağı servise gönderirken, ustaya sesin kesilmesi konusunda imalı cümleler kurdular. Alabildiğim bilgi bu kadar idi. İnşallah işinize yarar.

Şöyle deyin servise. Cam tavanı yağlayıp gönderirseniz bu ses tekrarlayacak ve ben bu sorun giderilene kadar tekrar tekrar geleceğim . Başka bir işlem uygulanıyormuş Audilerde olan. Onu yapın, sizde kurtulun ben de

• Hawk18 kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler cevap icin, bende yaglanmasi ile ilgili olmadigini soyledim. Cam tavani tutan civatalari gevsetip tekrar sikip varsa bir kasma onu alip ayar yapacaklarmis. Mumkunse hangi serviste yaptirdiniz ve ilgilenen kisinin ismi varsa birebir iki tarafin gorusmesini saglayayim.

• quote:

Cok tesekkurler cevap icin, bende yaglanmasi ile ilgili olmadigini soyledim. Cam tavani tutan civatalari gevsetip tekrar sikip varsa bir kasma onu alip ayar yapacaklarmis. Mumkunse hangi serviste yaptirdiniz ve ilgilenen kisinin ismi varsa birebir iki tarafin gorusmesini saglayayim.

Anadolu yakası Maltepe Erel'de yaptırdım ama isim vermeyeyim. Uzun zamandır tanıdığım ve ahbabım olan servis danışmanının özel ilgisi ile oldu o işlem. Zor durumda bırakmayayım onu. Erel'i telefon ile arayıp, yağlama ile geçmeyen böyle bir durumda hangi işlemi yaptıklarını, fitil-destek benzeri bir yardımcı malzeme kullanıp kullanmadıklarını sorabilirsiniz belki.

Sizin için faturaya da baktım ama o işlemle ilgili bir satır gözükmüyor.
  • Hawk18 kullanıcısına yanıt
    Yardimlarinz icin cok tesekkurler, buradakiler biz simdiye kadar oyle bir parca degistirmedik dediler. Bakalim nasil cozucez bu durumu gelismelerden haberdar edecegim cok tesekkurler.

• quote:

Yardimlarinz icin cok tesekkurler, buradakiler biz simdiye kadar oyle bir parca degistirmedik dediler. Bakalim nasil cozucez bu durumu gelismelerden haberdar edecegim cok tesekkurler.

Rica ederim. Bu arada parça değişmiyorlar, hiç olmayan parçayı takıyorlar. Muhtemelen bana yaptıkları, panaromik tavanın, saç tavana oturduğu yerlere, bir fitil veya benzeri bir takviye koyup, iyice sıkıştırıp gacırdamasını kestiler.

İşlem yapılırken orada olsanız, konuya müdahil olabilirsiniz aslında.
  • KFTN kullanıcısına yanıt
    Selamlar benimde cam tavandan bozuk yollarda biraz ses gelmeye başladı siz Ankara'da hangi servise götürdünüz bende gideyim bu konunun peşine beraber düşeriz gerekirse Almanya'ya mail atarız falan. Saygılar.
  • Sayın selimozdem

Bu konuda daha önce mesaj yazacaktım ama yoğunluktan vaktim olmamıştı.

Geçenlerde aldığım 4*2 160hp, CE, DSG araca servisteki dostumun önerisi üzerine, daha önce hiç kullanmadığım Goodyear marka, UG 8 Performance, 235 50 R18 lastikler taktırmıştım. (İndirimli fiyat KDV dahil 540TL/Ad.)

Sessiz, yumuşak, dıştan görünüşte güzel bir lastik fakat şahsen hiç memnun kalmadım, İst. kar yağışında 6-8 derece kadar eğimli kısa bir yolu çıkamadım, araç 2 gün garajda kaldı, mecburen diğer aracımı kullandım.
    Diğer aracımda (farklı marka, 4*4) Bridgestone 4 mevsim lastikler takılı, tahminen 35.000km.de. Hiç sorun yaşamadım.

Çeker farkından diye düşünülebilir fakat değil çünkü ufak oğlumun (farklı marka 4*2) crossover aracında Nokian Hakkapeliitta R lastikler var geçen seneden kalma, aynı yolda hiç sorun yaşamadı (Baba bağla da çekeyim arabanı gibi şakalarına da maruz kaldım.)

Tiguan'ların 4d aracını hiç kullanmadım, eksi,artı fonksiyonlarını tam bilmiyorum ancak yaklaşık 25 yıl civarındaki naçizane off-road tecrübeme dayanarak, 4d araçta markadan ziyade kullanım şartlarına uygun lastik tipi önemli diyebilirim.
    Şehir içi kullanacaksanız, herhangi bir marka kış lastiği kullanılabilirsiniz. Çoğunlukla eksi derece gören buzlu veya gevşek karlı şartlar için studded, bozuk çamurlu ise track lastik öneririm.

Bu arada forumda çok bahsedildiği için belirtmeden geçemeyeceğim, bu aracı hem diğer aracım yıpranmasın hem de günü birlik işe gidip gelirken tasarruflu olsun düşüncesi ile aldım, kimse gücenmesin fakat V8 4.5LT dizel aracın KM/TL tutarından fazla benzin tüketiyor.
    Trafikte güvenli sürüşüm olsun, binek konforunu yaşatsın, sw araçtan daha şık dursun gibi düşünceler için uygun, ekonomi için uygun değil.

(Lastik ve araç üzerine yorumlar sadece şahi kanaatimdir. Herkesin görüş ve düşüncelerine saygım sonsuz.)

Selamlar, saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz_86

Selamlar benimde cam tavandan bozuk yollarda biraz ses gelmeye başladı siz Ankara'da hangi servise götürdünüz bende gideyim bu konunun peşine beraber düşeriz gerekirse Almanya'ya mail atarız falan. Saygılar.

Merhaba,
    Aracimi Dogusoto Etimesgut'a goturuyorum. Hassasiyet duydugum konulara ozen gosteriyorlar sagolsunlar. Eger ses gelmeye basladiysa bir gostermekte fayda olabilir. Benim ses panoramik cam tavanin on hareket eden bolumunden cam tavan tamamen kapali konumdayken geliyordu, vent moduna yani cam tavanin hareket eden on kisminin arkasinin kalktigi modda ses kesiliyordu. Bunun uzerine o parcada ayar yapilabilmesi icin gerekli vidalardan ayar yaptilar. Daha araci teslim almadim ancak sesin kesildigini soylediler. Bugun @Hawk18 arkadisimizin yardimlariyla daha detayli bilgiyi ve diger Tiguanlarda bu problemi nasil cozduklerini ilettim ama, daha once hic o sekilde islem yapilmadigini soylediler. Almanya ve etka'da ne tarif ediliyorsa onu uyguluyoruz dediler. Umarim Almanyaya mail atmak zorunda kalmayiz ,ama baktim olmuyor Istanbul Erel'den bir randevu alirim daha kurcalatmadan veya sokme islemi vs yapilmadan. Size tavsiyem randevusuz gitmeyin biraz baslari kalabalik ve randevuda sorundan bahsetmeyi unutmayin. Sizde kontrol ettirin aracinizi daha sonra sonuclara gore ve belki bu konuyla ilgili dahil olacak arkadaslarimizla hepbirlikte cozum arariz.
    Iyi gunler ,keyifli surusler

• KFTN kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirme için.En kısa zamanda bende gideceğim.
  • Bu gün chrome edition tiguanımı sipariş verdim.Aslında 4x4 düşünüyordum fakat 2015 yada en geç 2016 başında kasa ve motor seçenekleri değişecek,o yüzden şimdilik 4x2 daha sonra 4x4 le değiştireceğim.Hayırlısı olsun artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L'ombre

quote:

Orijinalden alıntı: orçun55

ben anlamıyorum niye millet 4x4 görünümündeki araçları sevip 4x2'sini tercih ediyor. 4x2 ile noksan bir araç almaktansa gidin stayjn bir araç alın

Ben de hic anlamiyorum insanlarin ne alip almayacagina karisan tipler gelip burda yorum yapiyor.Halbuki onlara ne degil mi? Kime gore eksik bu arac neye gore eksik?

sn l'ombre formun ilk sayfasına veya profilime bakarsanız sizin daha tiguandan belki haberiniz yokken tiguan sahibi olan veya tiguan hakkında yeteri kadar araştırmaya sahip bir tipden daha saygılı olmanızı beklerdim. 4x4' tiguandan 4x2 tiguan herzaman eksisktir. ben size şunu eksik bunu eksik açıklamak zorunda değilim formun kuruluşundan bu yana takipcisiyim efe püfe yazıyazmam formun başından başlayın okumaya neyi eksik neyi fazla öğrenirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 13941395139613971398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.