Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1399. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.764.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bayiler artık 160 hp manuel 4x4 araç getirmiyor mu? çünkü internette bir tane bile 2013 yok hepsi 2012. Bu araçlar artık satılmıyor mu bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orgozgur

Arkadaşlar bayiler artık 160 hp manuel 4x4 araç getirmiyor mu? çünkü internette bir tane bile 2013 yok hepsi 2012. Bu araçlar artık satılmıyor mu bilgisi olan var mı?

Sizin bi davanız vardı, nasıl sonuçlandı? Umarım sizin lehinize olmuştur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiguan53

quote:

Orijinalden alıntı: lost3507

2012 whitenight ile 2013 chrome edition arasında fark varmıdır? varsa nelerdir??

İLK AKLIMA GELEN HIZ SABİTLEYİCİ...
    2012'DE OPSİYONEL, 2013'DE SABİT.

Bir de W/N lerde Alcantara döşeme var. Chrome'ların döşemesi farklı.
  • tiguan kasa değişecek diyorlar , kasa çok mu değişir şimdi alsak pişman olur muyuz ? fiyatları daha da düşer mi ?
  • ben de tiguan almayi planliyorum ama 2014 modeli beklesemmi bilemedim, fiyati da uygun gibi geliyor su anda ama? Fikri olan var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oray

ben de tiguan almayi planliyorum ama 2014 modeli beklesemmi bilemedim, fiyati da uygun gibi geliyor su anda ama? Fikri olan var mi?

2014 modeli beklemeye degecek birsey yok bence. Ben de siparis verdim yeni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeHoroz

tiguan kasa değişecek diyorlar , kasa çok mu değişir şimdi alsak pişman olur muyuz ? fiyatları daha da düşer mi ?

Birkac kasa tipi var internette 2015 modeli icin. Tam belli mi ben de bilmiyorum. Bir bakın isterseniz beklemeye deger mi degmez mi oyle dusunun. Suanki kasa hosuma gittigi icin ve yeni kasaya daha 1 yıldan fazla zaman oldugu icin ben iparisimi verdim. Fiyat konusunda da tahminimce yıl son indirimlerinden pek farkı olacagını sanmıyorum yeni kasanın fiyatı fazla olur sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertyasdfzxcv

quote:

Orijinalden alıntı: EfeHoroz

tiguan kasa değişecek diyorlar , kasa çok mu değişir şimdi alsak pişman olur muyuz ? fiyatları daha da düşer mi ?

Birkac kasa tipi var internette 2015 modeli icin. Tam belli mi ben de bilmiyorum. Bir bakın isterseniz beklemeye deger mi degmez mi oyle dusunun. Suanki kasa hosuma gittigi icin ve yeni kasaya daha 1 yıldan fazla zaman oldugu icin ben iparisimi verdim. Fiyat konusunda da tahminimce yıl son indirimlerinden pek farkı olacagını sanmıyorum yeni kasanın fiyatı fazla olur sadece.

nette gördüğüm kasa doğruysa beğenmedim, bence eski kasa daha güzel yani dağ fare doğrucak gibi, birde bu modellerden bir tanesi uzun şase olacak galiba eğer oda doğruysa, yani 7 kişilik, bagajda 2 koltuk portatif vaziyette, yolcu yoksa bagaj bagaj yükün yoksa 2 kişi daha oturacak koltuk, gayet mantıklı bir seçim olacak ama doğrumu, nezaman gelir, hangi donanımlar gelir, fiyatı ne olur onlar soru işareti. Tercih sizin, 2 yıl beklemekmi veya Tiguan ayrıcalığına hemen kavuşmakmı, siz karar vereceksiniz..hoşçakıln..

• EfeHoroz kullanıcısına yanıt
    Tiguan 2015 te hatırı sayılır şekilde kasa değişikliği yapacağı ayrıca şase olarakta kısa ve uzun şase olarak iki ayrı şase yapacak.Motor seçenekleride değişecek diye nette bilgiler var.Ancak bayide satış temsilcisi olarak çalışan bir arkadaşa göre değişiklik 2016 da.
  • Bende sipariş vereceğim fakat satış temsilcisinin bana tlf ile dönüp sipariş yaptığını söylemesini ve benden onay almasını bekliyorum.Yaklaşık 15 gün oldu birkaç kez aradım yoğunluktan dönemediğini ve yılbaşından sonra ocağın ilk haftasında sipariş geçebileceğini söyledi.Bu durumdan sıkılmaya ve hatta oyalandığımı düşünmeye başladım.Şeytan gidip sırf bu yüzden vazgeçtim deyip kaporayı geri al diyor.
  • oray kullanıcısına yanıt
    2014 te değişen birşey yok.2013 crome edition 1.4 160 ps 84500 tl ve trafiğe çıkış 2014 yapılacak.2104 model aynı araç 91000 tl.Fakat 2103 alırsanız 1 ocak günü aracınız 1 yaşını doldurmuş 2 yaşından gün almış olacak tek farkı bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycuş

anlamak için düşünmeye de ihtiyaç var

ama asıl olan nasıl düşündüğündür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

quote:

Orijinalden alıntı: Tiguan53

quote:

Orijinalden alıntı: lost3507

2012 whitenight ile 2013 chrome edition arasında fark varmıdır? varsa nelerdir??

İLK AKLIMA GELEN HIZ SABİTLEYİCİ...
    2012'DE OPSİYONEL, 2013'DE SABİT.

Bir de W/N lerde Alcantara döşeme var. Chrome'ların döşemesi farklı.

Whitenight in koltuk döşemesi chrome edition a göre daha iyi kaliteyi düşürmüşler onun yerine de cc koymuşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 model tiguanla ilgili detaylar aşağıdaki sitededir.

http://arabahabercisi.com/2013/11/18/yeni-nesil-tiguan-2015de-yollarda/
  • Arkadaşlar iki gün sonra chrome edition model tiguanımı alıcam. siz bilgili kullanıcıların bana ne gibi önerileri olabilir? lütfen bana yardım edebilir misiniz? çok ACİLLL!!
  • bu arada aracımın rengi siyah ve ilk defa siyah renk bir araba kullanacağım. ayrıca sayfada vw sayfasında sedefli renk olarak gözüküyor. bu tarz boyalarda özel bir koruma yapmam gerekiyor mu?
  • buyurun yeni eski kasa tiguanların görüntüleri;

https://www.google.com.tr/search?q=yeni+kasa+2015+tiguan&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=z-m9Utj7N_Og7AaftYB4&ved=0CCkQsAQ&biw=1366&bih=604

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 27 Aralık 2013; 23:01:01 >
  • emirhan4335 E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Bilinenin aksine sıfır km alınan araçlara kesinlikle ilk 1 yıl boya koruma yapılması tavsiye edilmemektedir. Faydası olur diyenlere itibar etmeyiniz. 0 km araçlar zaten korumalı olarak gelmektedir. Bazı servislerin ticari çıkarlarına alet olmayınız. Aracınıza yan basamak taktırınız hem aracı daha şık göstermekte hemde parkederken jantların korunmasına yardımcı olmaktadır. Eğer imkanınız var ise ABT chip tuning yaptırınız. Hem aracınızın performansı artacaktır hemde yakıt tüketiminiz azda olsa düşecektir. Eğer yine imkanınız var ise aracı komple şeffaf koruma filmi ile kaplatınız. Maalesef siyah boya o kadar hassas ki araca biri sürtünse hemen kılcal çizikler ortaya çıkmaktadır. Ne yapın edin aracı komple koruma filmi ile kaplatın.
  • 2010 model 1.4 S&S 4x4 aracımın 60.000 km bakımını geçenlerde 600 TL civarı bir fiyata yetkili serviste yaptırdım.

Aracı servise bıraktığımda bir şikayetim vardı. Araç bir süredir dip gaz yaptığımda 2000-3000 devir arasında ivmelenirken anlık bir vuruntu oluyordu. Her ivmelenmede sadece bir kere olan bu vuruntu, bazen belirgin olup sanki araç altımdan saliselik bir kayış yapıyordu. Servis birşey bulamadı ve aracımı teslim aldım.

İki gün evvel aracımda hafif çekiş kaybı yaşadığımı hissettim özellikle rampa yukarı giderken. Araç hafif hafif silkeleniyordu ivmelenirken. Önce önemsemedim ve yakıtta bulunan bir pislikten olabileceğini düşündüm.

Çok geçmeden aynı problem tekrar etti ve araç ikinci vitesteyken tamamen çekişten düştü, gaz pedalı ayağımın altında kayboldu gitti. Bilgi ekranında 'Engine fault. Workshop!' uyarısı çıktı ve EPC sarı ikaz lambası yandı.

Aracı hemen park edip stop ettim. Bir süre sonra tekrar çalıştırdığımda uyarı yoktu ve sorun kaybolmuş gibiydi ancak aracı denediğimde ara ara hafif çekiş kaybı ve sürüş dinamiğinde tutarsızlık mevcut. Servis danışmanımla görüşüp EPC uyarısının birçok farklı nedenden olabileceği bilgisini aldım.

Yurtiçi ve yurtdışı forumlardan edindiğim bilgi doğrultusunda en sık rastlanan vakaların boğaz kelebeği, ateşleme bobini veya bazı bağlantı hortum/kablolarda gevşeme/temassızlık gibi sorunlardan kaynaklandığını öğrendim. Bunun yanında birkaç piston kırma vakasından dolayı aynı problemi yaşayanın olduğunu ve bir kişinin sandık motor değiştirdiğini öğrenerek moralim bozuldu.

Aracımı oldukça titiz ve motorunu yormadan kullanmaya dikkat ettiğim için üretim hatası veya kronik arıza olmadığı sürece ciddi bir sorunla karşılaşmayacağımı ümit ediyorum. Pazartesi günü aracı yetkili servise çektireceğim. Daha önce EPC arızası ile motorda çekiş kaybı problemi yaşayan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeRakLeIoN -- 27 Aralık 2013; 23:44:25 >

• orçun55 kullanıcısına yanıt
    herkes kendi gerçekliğinden bakar sana doğru gelen bana yanlıştır sana çok önemli gelen benim için teferruattır
  • 
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.