Şimdi Ara

The Witcher 3 Fısıldayan Tepecik/ Ormanın Hanımları görevi SPOİLER

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
69.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Beyler çok kararsız kalıyorum şu görevde. Oynamayan arkadaşlar konuyu terk etsin :) Görevde bir ruh ve cadılar arasında seçim yapmamız gerekiyor.

  Ruhu serbest bırakırsak ruh bize cadıların yanındaki çocukları kurtaracağını söylüyor. ( ve kurtarıyorda, çünkü bu çocukları ve çocuklarla ilgili notu novigrad taki okulda masa üstünde buluyorsunuz çocuklar orada.) Fakat bu ruh bataklık yakınındaki Ayan ın köyünüde yerle bir ediyor.Baronun karısı lanetlenip şekerciğe!! dönüşüyor, ölüyor ve bunu gören Baron kendini suçlayıp intihar ediyor.

  Öte yandan ruhu yok edersek cadılar çocukları yiyor,köy kurtuluyor, fakat çocuklar ölüyor (cadılar kazanda pişiriyor) tabi köy cadılara adak adamaya devam edip,cadıların güçlenmesine katkı sağlıyor.Baron karısına kavuşuyor, fakat hafif sıyrık Anna yı tedavi ettirmek için beraber yollara düşüyorlar (baron açısından mutlu son)

  Ruhu kandırıp ta öldürebilirsiniz fakat sonuç 2. şıkla aynı olur.

  Önemli not oyun içi okuduğum kitapta bu 3 cadıyı yaratan şeyin aslında bu ruh olduğunuda öğrendim.Fakat sonradan velen yıkımın eşiğinde falan deyip, bu 3 cadı annelerini bir nevi paketliyorlar. (tabi aslında ruhta yoldan çıkmış, kendine insan adakları adıyorlar yetmemiş!!)

  Hal böyle olunca 3 cadının tarafımı yoksa, onları yaratan kötülüğü mü seçmek daha doğru bilemiyorum.

  Beni çok etkileyen bir görev bu. Siz ne düşünüyorsunuz ve ne yaptınız.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 2 Nisan 2017; 6:13:38 > • Oyun içindeki kitapların birinde o Ağaç ruhunun cadıların annesi olduğundan ve cadılardan bile daha tehlikeli,güçlü olduğundan bahsediyordu.O yüzden ruhu öldürmeyi seçtim ben.Zaten üstte de denmiş,oyunda pek çok klasik RPG oyunundaki gibi iyi-kötü seçimi diye bariz bir durum yok çoğu zaman.Griler çoğunlukta,bu da zaten bana kalırsa üçlemeyi diğer RPG'lerden (özellikle Bioware'inkilerden) ayıran en önemli özellik
 • Burda Baronun kızı da ölseydi,çocukları kurtarmaktan sorgulanırdı ama baronla karısı çok yaşlı ve sıyırmış vaziyette,köyde kaç kişiyi öldürmüş ruh o önemli ama 10 çocukla baronun kızını kurtarmanın ödülü daha büyük.
 • oyunu 2 sefer bitirdim ikisindede ruhu kurtardım ama baronun kendini asmasına çok üzüldüm
 • evet yani benimde gönlüm çocuklardan yana, fakat adi baron kendini asmasa çok iyi olacaktı. Kaç kişi öldürdü köyde bilemiyoruz tabi,yakıp yıkmış.

  Oyunun en başından beri sıkça tekrar edilen ve bana göre şu göreve kadar geldiğim bölümden anladığım ve sanıyorum oyunun temellerinden biri olan 'bir söz verildiyse yerine getirilmeli' sık sık tekrarlanıyor oyun içinde. Peki biz şimdi cadılara veya ayana verdiğimiz sözü tutuyor muyuz, yoksa ruhla anlaşma yaparak ona mı söz vermiş oluyoruz??  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 2 Nisan 2017; 13:50:14 >
 • witcher dünyasında iyi kötü yoktur gri bi dünyadır o yüzden ya kötü olanı yada daha kötüsünü seçmek durumundasın :) oyunu bitirdiysen başka bir şey daha söyleyeceğim.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: vollkan59

  evet yani benimde gönlüm çocuklardan yana, fakat adi baron kendini asmasa çok iyi olacaktı. Kaç kişi öldürdü köyde bilemiyoruz tabi,yakıp yıkmış.

  Oyunun en başından beri sıkça tekrar edilen ve bana göre şu göreve kadar geldiğim bölümden anladığım ve sanıyorum oyunun temellerinden biri olan 'bir söz verildiyse yerine getirilmeli' sık sık tekrarlanıyor oyun içinde. Peki biz şimdi cadılara veya ayana verdiğimiz sözü tutuyor muyuz, yoksa ruhla anlaşma yaparak ona mı söz vermiş oluyoruz??

  Baronun detaylı hikayesinin dinlediysen neticede kendide bir cellatmış zaten,ölümüde kendi elinden oldu.

  Oyunun temel görevi Geralt'ın başedemeyeceği büyük güçler karşısında ki sınavını,ikincil görevlerse günlük hayatında karşısına çıkan engeller
  üstüne kurulmuş,cadıların yaptığı ise Geralt'ı kullanmaya çalışmak(oyunda ki pek çok karakterin yapmaya çalıştığı gibi)onlara söz vermek sadece Ciri'nin kaderi açısından gerekli bu yüzdende seçimlerin gerçekliği neresinden görmek istediğine bağlı.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: edd121

  witcher dünyasında iyi kötü yoktur gri bi dünyadır o yüzden ya kötü olanı yada daha kötüsünü seçmek durumundasın :) oyunu bitirdiysen başka bir şey daha söyleyeceğim.

  Bu Witcher3 e kadar böyleydi ama büyük bütçeli epik yapım olmanın getirdiği klişelerden kaçamadılar maalesef,örnek Wild Hunt'ın sadece kötü olarak gösterilmesi,elder blood peşindeki elflerin gri yüzünü göremedik.
 • Oyun içindeki kitapların birinde o Ağaç ruhunun cadıların annesi olduğundan ve cadılardan bile daha tehlikeli,güçlü olduğundan bahsediyordu.O yüzden ruhu öldürmeyi seçtim ben.Zaten üstte de denmiş,oyunda pek çok klasik RPG oyunundaki gibi iyi-kötü seçimi diye bariz bir durum yok çoğu zaman.Griler çoğunlukta,bu da zaten bana kalırsa üçlemeyi diğer RPG'lerden (özellikle Bioware'inkilerden) ayıran en önemli özellik
 • edd121 kullanıcısına yanıt
  Aman diyeyim yok daha ortaya bile gelmedim :))
 • TORU-NAGA kullanıcısına yanıt
  psycho90 kullanıcısına yanıt
  Biz gene vicdanımızın sesini dinleeyip çocukları kurtaralım. Barondan kartı alayım da :)) Eyvallah herkese.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 2 Nisan 2017; 16:30:17 >
 • İkiside aynı pislik bende çok zorThe Witcher 3 Fısıldayan Tepecik/ Ormanın Hanımları görevi SPOİLER ikilemde kaldım :(
 • Nasıl becerdim bilmiyorum ama

  -Ruhu kurtarıp,cadılardan ikisini öldürdüm fakat -kendini öldürmeden- baron karısını alıp, tedavi arama amaçlı yollara düştü. En temiz sonucu çıkardım sanırım. Yemişim köyünü.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smilingjack -- 6 Mart 2019; 16:22:43 >
 • Ben bu görevi farklı şekilde bitirdim sanırım. O cadılara gelmeden önce bu fısıldaya tepecik ile karşılaşmıştım. Kurtardım sonra bunu. Daha sonra cadılar olan kısma geldiimde bana görevi verdiklerinde zaten yaptım seçeneği çıktı. Hikaye öyle devam etti. Final kısmında ise çocuklar gittiği bilgisi verilmişti ama öldürülmediklerinden eminim. Baron'un karısı da hastalanıyordu, böyle boş boş bakıyordu. Baron karısını alıp bir tane bilgeye götüreceğini söylüyordu. Sadece şu cadılara hizmet eden bir köy var, serbest bıraktığım ruh oranın içinden geçiyordu hatırladığım kadarıyla.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: psycho90

  Oyun içindeki kitapların birinde o Ağaç ruhunun cadıların annesi olduğundan ve cadılardan bile daha tehlikeli,güçlü olduğundan bahsediyordu.O yüzden ruhu öldürmeyi seçtim ben.Zaten üstte de denmiş,oyunda pek çok klasik RPG oyunundaki gibi iyi-kötü seçimi diye bariz bir durum yok çoğu zaman.Griler çoğunlukta,bu da zaten bana kalırsa üçlemeyi diğer RPG'lerden (özellikle Bioware'inkilerden) ayıran en önemli özellik
  Kitabın Adı Agâh Hatun(She Who Knows). Dediğin gibi cadıları ağaçtaki ruh yaratıyor.

  The Witcher 3 Fısıldayan Tepecik/ Ormanın Hanımları görevi SPOİLER

  The Witcher 3 Fısıldayan Tepecik/ Ormanın Hanımları görevi SPOİLER  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Achilles06 -- 20 Temmuz 2019; 2:58:43 >
 • Valla oyunu bir kere bitirdim. O ruhun sesi bana hiç güven vermediğinden (Witcher iç güdülerim sağolsun) gümüş kılıcı yalatıp geçmiştim.
 • Oyunu 2 kere bitirdim ikisinde de ruhu kurtardım ama bir gün 4K monitör ve sağlam bir ekran kartı alırsam bir kere daha bitireceğim. Witcher 3 den sonra hiç bir oyunu zevkle oynayamıyorum arkadaş keşke hiç oynamasaydım.
 • İkinciye en zorda oynuyorum bu sefer ruhu öldürdüm.Ulan çocukların ölmesi de kötü oluyor aslında
 • İlk oyunumda(yaklaşık 3 yıl önce) ruhu öldürmüştüm bu sefer ruhu serbest bıraktım. Bunun sonucunda: Köylüler telef oldu, Baronla birlikte cadıları öldürmek ve karısını kurtarmak için telef olmuş köyde buluşup yola çıktık vardığımızda Ebedi Ateş taraftarı Cadı Avcıları ve Tamara oradaydı. Birkaç canavar öldürdük ve Baron'un karısının lanetini kaldırdım ama sonrasında kocası ve kızıyla vedalaşıp oracıkta ölüverdi lanetin bir sonucu olarak. Baron'da bütün bunlara dayanamayıp kendini astı. Acaba kendini asmasaydı sonrasında Baron ile alakalı başka görevler çıkıyor muydu onu hatırlayamadım ama umarım çıkmıyordur yoksa yazık etmiş olduk adama :D
 • quote:

  Orijinalden alıntı: smilingjack

  Nasıl becerdim bilmiyorum ama

  -Ruhu kurtarıp,cadılardan ikisini öldürdüm fakat -kendini öldürmeden- baron karısını alıp, tedavi arama amaçlı yollara düştü. En temiz sonucu çıkardım sanırım. Yemişim köyünü.

  nasıl yaptınız anlata bilir misin

 • vollkan59 kullanıcısına yanıt

  Biraz geç cevap olmuş ama oyunu New game + dan 3. Oynayışım. Seneler önce 2 sefer oynadım. Bu sefer 3. Ye oynuyorum. Farklı yollardan gideyim diye. Seneler önce 2. Oynayışimda bu konuyu okumuştum. Aklımda yazdıklarınız kalmış. Şimdi 3. Oyunumda cadılarla konusmasinda denk geldim. Oyunu durdurup yazıyorum.


  Cadilarla konusmada ruhu öldürmeye söz veremem diyor. Yani cadilara onu öldüreceği sözünü vermiyor. Oyun kendi lafını yememiş yani. Orada açık kapı bırakmış.

 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.