Şimdi Ara

The Shawshank Redemption Gelmiş Geçmiş En iyi Film...(Esaretin Bedeli)Sevenler Kulubu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
1
Favori
15.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzleyin yaa Bu flimi izlemeden ölenenin anlını karışliyim
  • Film imdb de 1. olmuş.
    http://www.imdb.com/chart/top
    O kadar çok film izledimki sayısını bilmiyorum ama bu film bence ruhu olan tek film.Sanki insanı kendine çekiyor.
    Zaten müzikleri çok iyi hala dinliyorum.
    En sevdiğim sahne;
    Pislik nehrinden sürünerek geçen ve diğer taraftan temizlenerek çıkan Andy Dufresne
    Bide Red in hapishane kurulunda yaptıpı son konuşma.
    Hayatıma her zaman şükrediyorum bu filmi izleyince Brooks gibi 55 yıl 4 duvar arası yaşamak tabii yaşamak denirse herhalde kafayı sıyırırdım.Askerde bile 6 ay işkence gibi oluyor insan dayanamıyor.
    Herkese bu filmi tek başına izlemesini tavsiye ederim.

• Gerçekten mükemmel film
  • Mükemmel bir film ilk izlediğimde çok küçüktüm ama sonra tekrar tekrar izleyemeye doyamadığım filmler arasında yer alır.
  • İzlediğim en iyi filmKaçıncı kez seyrettiğimi hatırlamıyorum
  • Rank Rating Title Votes
    1. 9.1 The Shawshank Redemption (1994) 382,212
    2. 9.1 The Godfather (1972) 324,494
    3. 9.0 The Godfather: Part II (1974) 184,865
    4. 9.0 The Dark Knight (2008) 293,127

Kaynak : http://www.imdb.com/chart/top

Edit : Lütfen Başlığı Gelmiş Geçmiş En Iyi Film Olarak Değiştirelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Voilet -- 29 Ekim 2008; 0:36:02 >
  • Ben bu filmi kime izlettiysem benden döve döve kopyasını almıştır sonradan
  • Ve sonunda böyle bir şaheseri izleyebildim az önce. Sonu itibariyle mükemmel, genel olarak süper. Sahneleri, oyunculukları, senaryosu hikayesi kesinlikle çok iyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

Ve sonunda böyle bir şaheseri izleyebildim az önce. Sonu itibariyle mükemmel, genel olarak süper. Sahneleri, oyunculukları, senaryosu hikayesi kesinlikle çok iyi.

Yuhh yani yeni mi izledin ?

Sinema'yı yakinen takip ettiğini düşündüğüm için biraz şaşırdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Micro_Processor

quote:

Ve sonunda böyle bir şaheseri izleyebildim az önce. Sonu itibariyle mükemmel, genel olarak süper. Sahneleri, oyunculukları, senaryosu hikayesi kesinlikle çok iyi.

Yuhh yani yeni mi izledin ?

Sinema'yı yakinen takip ettiğini düşündüğüm için biraz şaşırdım.

Takip etmeye çalışıyor diyelim. Takip ettiğim söylenemez.
    2 yıldır izlemek istediğim ama bi türlü oturup da izleyemediğim bir filmdi. En son dün karar verdim patlattım mısırımı aldım kolamı izledim. İyi de ettim.
    The Green Mile ile aynı yönetmene sahip. Kitabının yazarı da aynı zaten. Acaba Stephan King'in bu şekilde etkileyici ve aynı yönetmen tarafından yönetilmiş başka filmleri var mı?

Sırada yine 2 senedir izlemek istediğim The Big Lebowski var. İnşallah yakında izleyeceğim.

• Stephen King'in zekasından çıkmış bir şaheser...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Voilet

Rank Rating Title Votes
    1. 9.1 The Shawshank Redemption (1994) 382,212
    2. 9.1 The Godfather (1972) 324,494
    3. 9.0 The Godfather: Part II (1974) 184,865
    4. 9.0 The Dark Knight (2008) 293,127

Kaynak : http://www.imdb.com/chart/top

Edit : Lütfen Başlığı Gelmiş Geçmiş En Iyi Film Olarak Değiştirelim...

Evet başlık değişmeli fakat bir sorun var: Konuyu açan arkadaş süresiz uzaklaştırılmış. Bu güncelleme için moderetöre iş düştü artık.

• quote:

Orjinalden alıntı: cefucsa

Brooks was here,so was Red

bu söz tam olarak ne demek "so was red" ne anlama geliyor öbürünün yanında

Çok olmuş soruları ama filmi izleyecek arkadaşlar için dublaj ve altyazılarda da türkçeleştirilmemiş bir ayrıntı.
    Brooks was here : Brooks buradaydı.
    So was red : Red de öyle.
    Not: Brooks ve Red filmde iki ayrı karekter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiboldon -- 15 Mart 2009; 13:16:36 >
  • film IMDB'de BIRINCII
  • quote:

Orjinalden alıntı: evohan

bu arada filmde hemen her sahne etkileyici ve doyurucu.. ama benim en sevdiğim ve etkilendiğim sahneler..

- Dufreyn ve arkadaşları çatıyı temizlerken, Dufrey in gardiyanların lafına dalması ve orda arkadaşlarına bira ısmarlatması, sonrada onlar içerken izlmesi muhteşem bişeydi..

- birde Red hapisten çıkınca, Dufreyn in ona bıraktığı şeyi bulmaya gidiyor... orda tarlaların ordaki yolda yürümesi bir harika idi.. benimde resmen hapse girip çıkasım geliyor yani olmaz bole bişe :)

Kesinlikle katılıyorum..O bira sahnesi çok iyidi...
    Bide tabii ki fianl sahnesi..Andy tekneyi onarırken Red'in geldiği sahne...
    Keşke bitmese demiştim o sahnede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkliali -- 25 Mayıs 2009; 20:44:15 >
  • Bende bu şaheseri 1 ay önce seyrettim. Gerçekten iyi bir film. Adamlar hakkını vererek çekmişler. Yanlız tüm zamanların en iyisi değil bence, Godfather, Titanic ve Matrix gibi yapımlar dururken işi zor. Ama kapışırda...

Şuda var, İmdb tamam iyidir hoştur fakat oradaki listeye göre film seçiminizi oluşturmayın. Neticede 400.000 oy almış film, fakat milyonlarca kişi seyrediyor, yani şöyle milyonları geçen bir oyla 1. olsa o zaman tamamen sağlam diyebilirdik fakat şu haliyle dediğim gibi pekde güvenmiyorum ben, ancak genede filmin izlemeye değer olduğunu işaret ediyor imdb...
  • evet top 250 cok sacma filmlerde var adini bile duymadigim tek harfli filmler var
  • Mesela Exorcist?.. Hafıza yanıltmıyorsa saçmaydı sana göre.

Über edit: Ha adını, namını duyduğun filmleri merak ederiz açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Macabre -- 26 Mayıs 2009; 12:44:03 >
  • quote:

Bugün yine izledim. Yine hayran kaldım. 3.izleyişim. Her izleyişimde bir kez daha hayran kalıyorum yahu.
  • Şimdi benimde canım çekti.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.