Şimdi Ara

The Legend of Zelda: Breath of the Wild PC [Cemu&WiiU Helper] [ANA KONU] (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
606
Cevap
100
Favori
85.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
160 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aksam deneyecem bakalim benim RTX 3070 da ne yapacak. Ray tracing modlari falan da varmis.

Complete Zelda Botw Setup, Reshade and Raytracing GUIDE - YouTube

• Aksam aksam bi ton ugrastim ama degdi. Reshade ile ray tracing etki ediyor.

Oncesi / Sonrasi

The Legend of Zelda: Breath of the Wild PC [Cemu&WiiU Helper] [ANA KONU]

burada atesin yansimasi duvarda, dedenin sakalinda vs. var

Sistem

AMD Ryzen 5 5600X

16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3600 CL17 Memory

Asus GeForce RTX 3070 8 GB DUAL

Normalde 1440p(2k) cozurlukte 105 fps falan aliyorum ama Ray tracing'i cok actigim icin 55 fps'ye kadar dusurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenler otogarı alt katı -- 17 Eylül 2021; 1:13:46 >

• esenler otogarı alt katı kullanıcısına yanıt
    Bende deneyem diyorum ama cok uğraştım diyorsun hafif tirstim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • KılarkGeybıl kullanıcısına yanıt

Yok, benim pc'de cemu bile yüklü değildi. Her şeyi sıfırdan yaptım o yüzden uzun sürdü. Yoksa sadece ray tracing açmak kompleks bişey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Deneyecem bakalim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • birde kapali mekandan ray tracing oncesi sonrasi yapayim

ilginç bir RTX uygulaması olmuş. The Legend of Zelda: Breath of the Wild PC [Cemu&WiiU Helper] [ANA KONU] gölgelendirme çok başarılı, kapalı mekan ışıklandırması gerçekçi ama açık alanda bir tuhaflık var. sol taraf öğlen 12, sağ taraf akşam 6 gibi The Legend of Zelda: Breath of the Wild PC [Cemu&WiiU Helper] [ANA KONU] 

bu arada yeni hdd'e baya bi oyun gömdüm nintendo kapıya dayanmaz inş. bi test edeyim yüklediklerimin cemu ekran görüntüsü atarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ADF35784A

ilginç bir RTX uygulaması olmuş.  gölgelendirme çok başarılı, kapalı mekan ışıklandırması gerçekçi ama açık alanda bir tuhaflık var. sol taraf öğlen 12, sağ taraf akşam 6 gibi  

bu arada yeni hdd'e baya bi oyun gömdüm nintendo kapıya dayanmaz inş. bi test edeyim yüklediklerimin cemu ekran görüntüsü atarım

acik alan konusunda haklisin. ama golgelerin gerekenden daha siyah ve koyu olmasi genel bi problem galiba. konunun ilk mesajinda golge ayarlari ile ilgili bi bolum var.

• Marty mcfly'in gelstirdigi Reshade ile ray tracing yontemi sadece global illumination etkisi yapiyor oyunlarda ve gercekci bulmuyorum sahsen. Ray tracing post processing ile olamaz. Reshadein yaptigi da performansi cok baltalayarak sadece golgeleri ve obje kenarlarini koyulastiriyor ki gercek ray tracing bu degil. Reshade veya sweetfx veya enbseries post processorlardir. Bu yontemle en fazla ray tracingimsi sahte efektler elde edilir ama gercek ray tracing sadece oyunun yapimcisi tarafindan yapilabilir cunku ray tracing post degil pre process olayidir.

Ayni goruntuyu rtgi ekleyip performansi baltalamak yerine curves veya clarity veya birkaci birlikte eklenip biraz tweak ederek cok daha iyi sonuclar alirsiniz ve performansi da baltalamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 24 Eylül 2021; 14:20:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dante kullanıcısına yanıt

valla o kadarını bilmem de gördüğüm en iyi rtx uygulamasının minecraft olması düşündürücü :) GTA gibi bir oyunda o RTX olsa fps 12 falan olur heralde. 1 nesil daha lazım gibi RTX'in standart olması için

• Zelda efsanesi pc de nintendo nun bir lütfu,seneye çıkacak ikincisine nintendo pc de oynanmasına izin vermez.

• Hocam elinize emeğinize sağlık yalnız anlattığınız herşeyi harfi harfine yapmama rağmen siyah ekranda kalıyor oyun, nasıl çözebilirim? @TheMuyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocobongo555 -- 2 Ocak 2022; 18:55:40 >
  • cocobongo555 kullanıcısına yanıt

ekran kartı driverlarından olabilir hocam. ya da nette güncel cemu sürümlerinin anlatımları var oraya bakın isterseniz bsod gaming var youtubeda ona bakarak hazırlamıştım 2 sene önce şu an kurulu değil maalsef bende cemu

• Don Drapperz kullanıcısına yanıt

• klavye mouse ile oynayan varmı ayalarını yollayabilirmi acaba

• Don Drapperz kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.