Şimdi Ara

The Callisto Protocol (Çıktı) [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
574
Cevap
18
Favori
30.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yıl öncesinin oyunu gibi grafikler hariç. Başta çok umut vermişti ama son video çok hayal kırıklığı oldu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu oyun nedense bende hiç heyecan uyandirmadi.galiba dead Space i sayısız kere bitirmekten kaynaklaniyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Schofield umursadığı tek şeyin iyi oyunlar yapmak olduğunu ve insanların The Callisto Protocol oynarken bunu Dead Space ile karşılaştırmadan yapmalarını istediğini belirtti. İki oyun arasındaki farkları da açıkladı.

Evet, yeni oyun bir bilim kurgu korku oyunu, ama farklı. Bazı benzerlikleri var çünkü ikisini de yapan benim... İnsanlardan Dead Space'i unutmalarını istemiyoruz ancak bir kenara koymalılar. Hikayeyi anlatma şeklimiz sinematiklerle ve videolarla oyuna iyice giriyor. Karakter çok konuşuyor, ayrıca bir takipçi var ve oyunda başka karakterler de var. Bu yüzden farklı hissettirmeli."

oyun haberleri - merlininkazani.com
    The Callisto Protocol için çarpıcı bilgiler geldi
    https://www.merlininkazani.com/the-callisto-protocol-icin-carpici-bilgiler-geldi-haber-121835

• Oyunun teknik detayları üzerine yapılan bir röportajda gerçek zamanlı yansımalar ve hibrit gölgeleme tekniklerine sahip olacağı açıklandı. Ayrıca karakterlerin göz bebeklerinde dahi ortam yansımalarını görebileceğiz. Gölgelerde ise her yerde ışın izleme olmayacak bunun yerine belirli bölgelerde hibrit bir teknoloji ile yer alacak. Oyun Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor. Bu nedenle FSR 2.0 ve DLSS destekleyeceğini söyleyebiliriz. 

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Ue5 ile değil miydi ya ben öyle hatırlıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arman09 kullanıcısına yanıt

Unreal Engine 4 ün geliştirilmiş bir sürümünü kullanacak hocam, 5 ile geliştirilse şu anki donanımlar bu grafik yüküne yetecek güçte değiller. Son videosunda zaten epey bir downgrade edilmişti. 

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    İlk duyulduğunda eu5 ile geliştiriliyor diye okumuştum sanki

• PlayStationyoutube
    https://store.playstation.com/en-us/concept/10002652 The Truth of Black Iron - Discover what terrifying secrets lie beneath Black Iron Prison in The Callisto Protocol, an all-new sci-fi survival horror game coming to PS5 & PS4 on December 2, 2022. Rated Mature #ps5games #ps5 #ps4games #ps4
    https://www.youtube.com/watch?v=tPHWaFRTqFA
  • Animasyonlar hala 2014 falan. Grafikler bazı yerlerde çok iyi bazı yerlerde idare. Şu animasyon işinde de çağımızın hakkını GOW, TLOU2, RDR2 den başka veren olmadı.

Yıllardır kana susamışlığımı, gore sevdamı giderecek bir oyun çıkmadı bu oyunu seve seve oynayacağım (hadi inş) ama gün geçtikçe heyecanım düşüyor. Scorn için daha heyecanlıyım. Ezbere giden oyun sektörü derken üstüne pandemi falan da gelince iyice bayata bağladı oyun dünyaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noir06 -- 29 Eylül 2022; 22:21:2 >
  • torkema61 kullanıcısına yanıt

Enfes gözüküyor. Oyunu merakla bekliyorum. Umarım ilk Dead Space gibi ters köşesi bol olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hudson51 kullanıcısına yanıt
    Benim ekran kartı yetmicek sanırım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • torkema61 kullanıcısına yanıt

Medium ayarlarda yeter bence hocam tabi eğer iyi optimize yaparlarsa ki oyun full kapalı alanlarda geçiyor gibi. Optimizasyonu zor olmaz gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu oyun çok can yakar. Yeni videosu enfes görünüyor. 3080 Ti yeter herhalde  

• Hudson51 kullanıcısına yanıt

Böyle yeni oyunlarda eski kartlar çok zorlanıyor. Yani zorlanmakta haklılar tabii oyunlar her yıl aynı seviyede kalacak değil. Medium low fark etmiyor bana, yeter ki zevk versin  

• 48 sn

• Oyun iyi çıkar kötü çıkar orası ayrı bilemeyiz. Ancak gözümüzle gördüğümüz şeylere de öyle yorumlar yapılıyorki bazen insan ulan bizim gözlerde sorun mu var diyor. Adamlar fıstık gibi trailer yayınlamış heyecanlanmamak elde değil. Adam diyor ki animasyonlar 2014. Şu trailer'dan sonra heyecanı düşen adam ne oynuyor merak ediyorum.

• Oyun Dead Space serisinden güzel olacak belli, The Callisto Protocol'un hikaye anlatımı daha başarılı olacak gibi görünüyor, senaryolu oyunlarda en önemli şey bu zaten. Trailer bende merak uyandırdı, uzay ortamında aniden çıkan yaratıklar, karanlık mekanlar ve arka plan gerilim müzik efektleri ile iyi gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 5 Ekim 2022; 12:21:51 >
  • intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt

Rockstar, Santa Monica, Naughty Dog la, yeni açılmış bütçesi belli bir stüdyonun yapımı daha bitmemiş oyunuyla kıyaslamak gibi bir hataya düşmüş.

• Dead Space'in 1000 TL gibi korkunç bir fiyattan ön siparişe açılması 90 küsür TL'lere aldığımız bu oyuna inancımı daha çok arttırdı :D

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.