Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.954
Cevap
89
Favori
215.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evde ECA termostatlı petekler var. Çalıştığı zaman ıslık benzeri ses çıkarıyor.
    Bunlar yerine Danfoss marka sadece kafa kısmını alsam olur mu.
    Yoksa iç kısmını da almam gerekir mi?

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

• mabthera M kullanıcısına yanıt
    her gövdeye monte edilebilen NON DANFOSS almanız lazım, non danfoss kafası her marka termo vanaya monte edilebiliyor
    http://www.termostatikvana.com/sivi-sensorlu-radyator-termostadi-non-danfoss-013g5025/detay/.YjYXrHD0TY=%7C

https://urun.n11.com/vanalar/danfoss-sivi-sensorlu-radyator-termostati-non-danfoss-P231633295

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler..
  • rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @disintegration hocam, salon ve havlupan hariç tüm odalarda termostatik vana var, diğer tüm odaların termostatik vanası 3'e ayarlı iken salon peteği ve havlupan ısınıyor yalnızca. Havlupan'ın gereksiz yere çok ısındığını düşünüyorum. Nasıl bir vana ayarı yapmalıyım?
  • cmshn kullanıcısına yanıt
    salondaki peteklerin büyükse, pompanın suyunu çevirir,bu durumda havlupanın ya vanalarını kısın yani kapatıp tek tur açın veya istiyorsanız tamamen kapatın size kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

salondaki peteklerin büyükse, pompanın suyunu çevirir,bu durumda havlupanın ya vanalarını kısın yani kapatıp tek tur açın veya istiyorsanız tamamen kapatın size kalmış
    Salondaki peteğim 1.60lık, yalnız tüm petekler alüminyum bir sorun yaşar mıyım? Kombiye bir zararı olur mu pompa konusunda?

Havlupanı tamamen kapatmadım, kapatıp tek tur açarak kıstım.
    evet 1 tur açın yeter
    Havlupan için 1 tur fazla yarım tur yeter, benimki çeyrek tur açık, o bile yetiyor tam olarak ısınmasına.
    hocam merhabalar

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140965333

konu ile ilgili sizinde fiktinizi almak isterim iyi mi etmişim kötü mü

Kısaca 26 m2 salonumda 2 adet 600*900 petek vardı ikisini de 1100*900 tip 33 ile değiştirdim.Detaylar linkte hocam fikrinizi paylaşırsanız sevinirim üstadım teşekkürler iyi akşamlar dilerim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam selam,

Benim ev merkezi pay ölçerli kombiyi başlarında normal vana var birazcık açınca bile felaket sıcak geliyor evde durulmuyor. Termostatik vana için bir kaç sorum var.

Salonu ayda yılda bir kullanıyorum oraya ucuz almak istiyorum , yatak odası ve oturma odamıza daha kaliteli bir model danfoss gazlı vb. tavsiyenizi alabilir miyim? Fotoğrafta ki gibi mevcut vanalar ben nasıl model almalıyım?

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

• meeb kullanıcısına yanıt
    Bana göre çok çok iyi etmişsiniz, evi petekler ısıtıyor, ne kadar petek o kadar ısı, ayrıca 24 KW lık kombi o kadar peteği havada karada çevirir. Çeviremez diyenlerin reglaj ayarından haberi yok demektir. Bu sene hem daha iyi hem de daha uygun fiyata ısınacaksınız.
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    teşekkürler .Mobil sistem var zaten. Diğer odalarda danfoss ter. vana var.Birde santek oda ter. kullanıyorum.

Evet fark oldu önceye göre petekler çok daha fazla ve kısa zamanda ısı salıyor.
  • yasjn Y kullanıcısına yanıt
    salona eca trv3, diğer odalara danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar alabilirsin
    borularınız pex boru ise pex erkek rakor almanız gerekebilir
    http://www.termostatikvana.com/pex-erkek-duz-rakor/detay/viSomXLB-xY=%7C

vananın duvar tarafına doğru 15cm mesafesi varsa yatay köşe termostatik vana alabilirsiniz
    http://www.termostatikvana.com/yatay-kose-uk-gaz-sensorlu-termostatik-radyator-vanasi-danfoss-013g2944-013g0143/detay/4D5XOxjGLTc=%7C

yaptıklarınızda negatif birşey yok iyi düşünmüşsünüz, petekleri kontrol altına almak için kullanmıyorsanız termostatik vanalar alabilirsiniz,kombi büyük peteklerin suyunu çevirir sıkıntı olmaz ama sıcaklığı kontrol altına almak şart
  • Merhaba arkadaşlar,

Isıtma olarak merkezi sistem (payölçer) kullanıyoruz ve bu yüzden tüm peteklerde termostatik vana mevcut. Burada gördüğüm kadarıyla vanaların peteklere dikey olarak takılmaması gerekiyormuş. Bende de aksi gibi tüm vanalar dikey olarak takılmış konumda. Bu durum bir sorun yaratır mı?
    teşekkür ederim ilginize.

tip33 peteklerin olduğu salonda santek oda. ter. var.

diğer odalarda havlupan hariç danfoss ter. vana var.

Ancak salondaki petekler 7 dk gibi kısa sürede ısıyı verip termostat tepki verdiği için diğer odalar ın petekleri aşırı ısınmıyor zaten yinede diğer odalar 24 derece yani 4. kademede ayarlı.zaten santek de 24 derece setli .ama şöyle bir durum var salon 24 derece iken diğer odalar 23.23.5 gini oluyor.

kombi 55 e ayarlı.65e alsam iyimi olur kötü mü bilemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    kombinin marka model neydi? 55c kazan sıcaklığında oda termostatında ulaştığınız set değerine kaç dakikada geliyor 65c'de kaç dakikada geliyor. arada çok süre varsa 65c mantıklı onun haricinde 55c kullanılabilir
    her evde bu durum değişkendir çünkü koşullar farklıdır bazı evlerde 45c bile yetebiliyor
    oda termostatı kazan sıcaklığı ile termostatik vanaların devreye girmesi denklem gibi birşey, termostatik vanalar petekleri kıstığı sürece tesisatta dolaşan su miktarı azalacak bu döngü size tasarruf olarak geri dönecek
  • yatay olarak monte edilmeli, dikey montajda geç algılama geç kapama yapar ama yine de çalışır,sorun yaratmaz
    Cevabınız için teşekkür ederim. Daha önceden de farklı bir dairede merkezi sistem kullanıyorduk ve orada ölçüm dairelerin m2'sine göre yapılıyordu. Yeni dairemizde ise payölçer ve termostatik vana kullanıldığı için tam olarak uyguladığım ayarlar doğru mu emin değilim. Şuan tüm odalarda "5" ayarlı fakat doğru bir yaklaşım mı emin değilim. Bu durum neticesinde acaba termostatik vanalarla ilgili bir öneriniz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.