Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.954
Cevap
89
Favori
215.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
Giriş

Peteklerim bu şekilde alt giriş alt çıkış pex borulu. Usta en ideal petek ısınma şekli bu dediği için bunu yaptırmıştık. Konuda tecrübeli kişiler üst bağlantıyı tavsiye etmiş gördüğüm kadarıyla. Üst bağlantı israrinin sebebini merak ediyorum cevaplarsanız memnun olurum. Ayrıca direk fotoğraftaki peteğime yatay vaziyette pex bağlantılı takabileceğim bu ECA yatay vana var. Ancak danfossta göremedim. Eğer varsa paylaşırsanız sevinirim.

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NABB -- 25 Mart 2024; 19:43:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• NABB N kullanıcısına yanıt

https://www.hepsiburada.com/danfoss-1-2-danfoss-uk-termostatik-vana-pm-HBC00002K43GU

Üst bağlantı sadece termostatik vana taktıracaksanız öneriyoruz

Alt alt bağlantıda termo vana ayak hizasında oluyor

Çalışmasına çalışır ama önünde eşya mobilya perde olmamalı

Ve termo vananın kafası füze gibi havaya bakmamalı yatay olmalı

Eca yerine danfoss öneririm

• disintegration kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Perde ve eşya engeli dışında bir sorun yaratmaz derseniz adaptör ile yerden takmayı düşünüyorum. Ben açıkçası ısınan hava yükselir zemin hep soğuk kalır mantığı ile yukarıya alsam mı diye düşünüyordum. Eğer bu eşya engel konusu dışında sorun olmaz görüşünde iseniz ona göre değerlendireceğim 🙏

8 yıldır alt/alt bağlantıda TRV kullanıyorum, gayet güzel çalışıyorlar, ancak alt tarafda bir tık daha düşük ayarlamak gerekebiliyor, zaten bunu iç ve dış sıcaklığı birlikte ölçen termometre ile de görebiliyorsunuz benim evde yaklaşık 1 derece fark oluyor alt kısımda, o nedenle istediğimden 1 derece düşüğe denk gelecek şekilde ayarlıyorum TRV leri.

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

Aynen böyle taktırın

Kafa yere paralel olacak

• Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

6 peteğim e alt/alt bağlantı yaptım. 3. Kademe de deneme yaptım. Ortalama 23 derecede kapattı vanalar kimisi 23.5 bile oldu. Normal midir ? 3. Kademe 20 olması gerekir diye düşünüyordum açıkçası 21 de kapatsa çok şaşırmayacaktim 1 derece normal gelecekti ancak 3. Kademede 23 civarinda kapatması tuhaf geldi. Siz kaçıncı kademede kullanıyorsunuz ve ortam ısısı kaç oluyor öğrenebilir miyim?

• Benim 3 de sadece koridor petegi duruyor, digerleri 2.5 veya daha alti, derece ile kontrol edip ona gore ayarlayabilirsiniz sonucta cok takilmayin madem bu ayar yuksek geldi 2.5 falan yapin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Haklısınız teşekkür ederim

• Tüm peteklerimde akıllı vanalar Var.Yani oda belirli bir sıcaklığa geldiğinde kendi kendine açılıp kapanıyor. Ayrıca oturduğum evde önceden takılmış bir TR100 Termostat var. Mesela bu termostattan dereceyi 23 ayarlarsam ve diğer akıllı vanalar 21 se oda 21 e geldiği zaman vanalar kapandığı için kombi ses yapmaya başlıyor. Termostatı da 21 yaptığımda odaların 21 ısınması daha uzun sürüyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Termostatı sökme şansım yok ev sahibi ile uğraşmak istemiyorum.

• MMistanbul kullanıcısına yanıt

Termostatın olduğu odada TRV var mı? var ise sonuna kadar açık mı? TRV kullanımında 1 veya 2 petek tam açık olmalı ki kombi pompası zorlanmasın, petek yerine havlupanda açık bırakılabilir.

Evet TRV var ama onlar arsında bir bağlantı yok. Aslında banyo yarım açık. Bu durumda onu tam sonuna kadar açmalıyım doğru mu anladım?

• MMistanbul kullanıcısına yanıt

Termostatın olduğu odada TRV var demişsisniz o zaman onu sonuna kadar açın, bayodaki havlupanı da tamamen açın büyük ihtimal ile sorun çözülür.

Evet, öyle de deneyeceğim. Bu aralar hava sıcak uygun bir zamanda bakacağım, teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.