Çavuş
26 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Atilla TÜRKER 25 Kasım 2009

“Güzide bir kulübümüzün başkanının şike isteğine büyük tepki gösterdim. Sonra o başkan ‘Sağol param cebimde kaldı. Sana önerdiğimin onda birine iki futbolcunu aldım maçı kazandık’ dedi. Deliye döndüm.”

TAM 33 yıldır Gençlerbirliği Kulübü Başkanı olan İlhan Cavcav, Türk futbolunun en renkli simalarından birisidir. Geçen hafta içinde sıkıntılı günler yaşadı. Belindeki rahatsızlık nedeniyle 10 saat süren bir ameliyat geçirdi. Evinin kapısını çaldık, hem geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk, hem de kendisiyle hoş bir sohbet yaptık. Moralli ve keyifli olan Cavcav, birbirinden ilginç konulara değindi...

Türk futbolundaki çirkinliklere hep beraber karşı çıkmamız gerekir. Önceki sezonlardan birinde kümede kalmaya çalışan bir takımın yöneticisi bana telefon açtı ve “Yenilirseniz 400 bin dolar nakit parayı hemen veririz” dedi. Ben de “Sen ne diyorsun kardeşim, hadi işine git. 4 trilyon da verseniz olmaz” dedim, ağzıma geleni söyledim. Rakip takımların yöneticileri de bize teşvik niteliğinde paralar önerdi. Hepsine gereken cevabı verdim. “Kimin düşeceği bizi ilgilendirmiyor” dedim. Sahaya çıktık, aslanlar gibi oynadık. Sonuçta yenilmemiz için 400 bin dolar teklif eden takımı yendik ve o takım küme düştü.

İkisini de kovdum

Yıllar önce de buna benzer bir olay yaşadım. Güzide bir kulübümüzün, güzide bir başkanından şike teklifi aldım. Haliyle yine büyük tepki gösterdim. Ama sonradan o başkan “Sağol İlhan Ağabey. Sayende param cebimde kaldı. Sana önerdiğim paranın onda birine senin futbolculardan ikisini satın aldım. Maçı da bu şekilde kazandık” dedi. Bunu duyunca deliye döndüm. Adı geçen o iki futbolcuyu hemen kulüpten uzaklaştırdım

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/13035367.asp?gid=229

Sabah ntvspor'a bağlandı İlhan Cavcav, kendisine para teklif eden, kabul edilmeyince de futbolcuları satın aldığını söyleyen kulüp başkanın bursaspor başkanı oldugunu söyledi. olay 85 yılında gerçekleşmiş

Çok yakın bir tarihte de Antalyaspor yöneticilerinden birinin 400 bin dolar teklif ettiğini, teklifi reddetip Antalya'yı yenerek küme düşmelerine neden olduklarını söyledi. Tabi normal şartlarda bu açıklamanın ardından hemen soruşturma açılması gerekiyor ama benim bek umudum yok bu konuda.
İsmail ER 12 Kasım 2009

Bu sezonun en önemli transfer bombalarından biri Gökhan Zan’ın Galatasaraylı olmasıydı.

Yıllarca Beşiktaş forması giyen milli futbolcunun bedavaya sarı kırmızılı kulübe gitmesi büyük yankı yarattı. Gökhan Zan olayı hafızalardaki yerini korurken, Serdar Özkan’da da aynı riskin söz konusu olduğu öğrenildi. Sözleşmesi 2010 Mayıs’ında bitecek olan genç fubolcu, bugüne dek hiçbir yöneticinin kendisiyle mukavele konusunda görüşme yapmadığını ve geleceği konusunda endişeli olduğunu söyledi. Serdar, “Ayrılma ihtimali aklıma dahi getirmek istemiyorum ama profesyonel olduğum ve ekmeğimi bu işten kazandığım unutulmasın” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/12924125.asp?top=1

lütfen gerçek olsun
Alex'e milli müjde

Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Alex’in, Brezilya’nın 22 kişilik Dünya Kupası kadrosuna çağırılacağı belirtildi.

Fenerbahçe Kaptanı Alex, Brezilya Milli Takımı’nın 2010 Dünya Kupası kadrosuna dâhil edileceği ifade edildi.

Brezilya’nın Güney Afrika’ya götüreceği 22 kişilik aday kadrosuna dâhil edileceğini öğrenen Brezilyalı yıldızın, büyük bir sevinç yaşadığı belirtildi.

Aldığı haber sonrası teknik direktör Christoph Daum ile bir görüşme yapan Alex, Steaua Bükreş maçında görev almak istediğini söyledi. Alex’in sevincini paylaşan Daum’un, son kararını maç saatinde vereceği düşünülüyor.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=14&ArticleID=1158434&Date=05.11.2009&b=Alexe%20milli%20mujde
şimdi evden çıksam 45 dakika sonra staddayım. acaba gişeden bilet bulma şansım nedir. biraz geç oldu farkındayım ama şu anda gitme durumum belli oldu.
linkteki site online olarak bilgisayarınızı test edip yorumluyor, ben denedim oldukça işe yarar birşey

http://www.computerpowertest.com/
Artık bu kaçıncı rezalet ben unuttum, bu saatten sonra Mehmet bize gelse de gelmese de bu transfer konusunu yönetim yüzüne , gözüne bulaştırmıştır. Bir futbolcu için teklif yapılır her konuda anlaşılırsa transfer noktalanır. Bu adam bu klübün değerlerini yok etmiştir ve etmeye devam edecektir.

İnanın sırf bu adam yüzünden sevinemiyorum çifte kupaya, çünkü biliyorum ki Beşiktaş'ımız için kabus olmaya devam edecek. Bu adamın klüpte kalmasına neden olan tüm taraftar gruplarına yaşadıklarımız müstehaktır.

Ben inanamadım verilen paraya, klübün maddi imkanları biraz düzeldi derken gene süper başkanımızın çabalarıyla bu para saçma bir şekilde harcanmaya başlandı. Nobre 7 milyon euro edecek adam mı? kalmak istemiyorsa bırakın gitsin Emeği geçenleri tek tek kutlarım, yazıklar olsun.

Beşiktaş, Nobre ile sözleşme yeniledi
Beşiktaş Kulübü, sözleşmesi sona eren futbolcusu Mert Nobre ile 3 yıl için sözleşme yenilediğini Borsa'ya bildirdi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) gönderilen yazıda, şöyle denildi:

''Şirketimiz profesyonel futbolcularından Mert Nobre ile aşağıdaki şartlarda 3 yıllık (2011-2012 sezonu sonuna kadar) sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme bedeli olarak oyuncuya 2009-2010 sezonu için bir defaya mahsus olarak 1 milyon Avro ve 10 eşit taksitte ödenmek üzere 1 milyon 400 bin Avro; 2010-2011 sezonu için bir defaya mahsus olarak 750 bin Avro ve 10 eşit taksitte ödenmek üzere 1 milyon 400 bin avro; 2011-2012 sezonu için ise bir defaya mahsus olarak 750 bin Avro ve 10 eşit taksitte ödenmek üzere 1 milyon 400 bin Avro ödenecektir.''

Anadolu Ajansı
İlk yarısı 0-0 bitti. trt 1 den canlı olarak yayınlanıyor, nedense kimse ilgi göstermemiş diyecektim ama ilk yarıyı izledikten sonra nedenini anladım. bu milli takımdan bir cacık olmaz. Galatasaray Fatih Terim'i alırsa milli takım için çok iyi bir gelişme olur, senelerdir takımın başında ama hala ne bir sistem var ne de iyi futbol.
Geçen yaz yaptıkları kampanya ile takımım şampiyonluğa giderken oynadığı maçları ücretsiz izleme imkanı veren pepsi'ye teşekkürlerimi sunuyorum. umarım bu sene de güzel bir kampanyayla bizi sevindirirler

soğuk içiniz
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, "Gönüllerin şampiyonluğunu geçen yıl kazanmıştık. Bu sezon artık şampiyon olduk ama Beşiktaş birinci" dedi...

SİVASSPOR’un başarılı teknik direktörü Bülent Uygun, Hürriyet’e bu sezonun analizini yaptı ve önümüzdeki sezonun yol haritasını açıkladı.

"Gönüllerin şampiyonluğunu geçen yıl kazanmıştık. Bu yıl artık şampiyon olduk ama Beşiktaş birinci" diyen Uygun, Sivasspor’un tüm Anadolu’nun gururu olduğunu ifade etti. Futbol oyununun tecrübe, birikim ve bilgiyi yönlendirme işi olduğunu belirten Uygun, "Özellikle bu yıl inanılmaz bir tecrübe yaşadık, birikim kazandık. Dünyada hiçbir takım bizim gibi düşük bütçeyle böylesine büyük başarıyı yakalayamadı. Üstelik bu 4 yıl süren bir başarıdır. Bunlar kolay işler değil. Mazlumu destekleyen Türk insanının kalbinde şampiyon olduk" dedi.

Sivas’ın kaderini değiştirdik

Söylediği sözlerin çoğu kez yanlış anlaşıldığından dert yanan Uygun "Beni antipatik bulanlar hep 3 büyüklerin fanatik taraftarları oldu. Oysa ben kötü bir şey söylemedim ki. ’7 yeriz, 9 yeriz, 8 yemeyiz’ derken amacım kimseyi kırmak rencide etmek değildi. Ben Avrupa’da başarı isteğimi dile getirdim" diye konuştu.

Futbolcularının iyi oyuncular oldukları kadar iyi insan olduklarını vurgulayan Uygun, "Onlar primlerinden elde ettikleriyle 700-800 bin lira harcayarak cami, okul ve öğrenci yurdu yaptırıyorlar. Bugüne kadar zaten 30 öğrenci okutuyorlardı. Onlara da bu gibi büyük işler yapmak yakışır" ifadesini kullandı.

Uygun, Sivasspor’un, adı bazı nedenlerle olumsuz anılan Sivas kentinin kaderini olumlu yönde değiştirdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni sezonda, yeni stadyum, kapalı spor salonu, olimpik yüzme havuzu, 5 yıldızlı otel ve alışveriş merkezleri ile şehir yepyeni bir hüviyete bürünecek. Tüm bunları bir futbol takımı ateşledi. Bu da Anadolu’ya bir örnektir."

Bilica’yı Fener’e verdik

BÜLENT Uygun, son iki sezonda elde ettikleri başarıyı kalıcı hale getirmek ve çıtayı daha da yukarı yükseltmek için takımda revizyon yapmalarının şart olduğunu söylerken bir de transfer haberi verdi. Stoperleri Bilica’yı Fenerbahçe’ye verdiklerini açıklayan Uygun, "Takımda revizyon yapmak zorundayız. Aksi halde çok sık yan yana oynayan oyuncular başarıya doyar hatta emekli zihniyetine bürünür" dedi. Yeni sezonda Sivasspor forması giyecek oyuncuları şimdiden belirlediğini vurgulayan Uygun, "8-9 futbolcu gidecek, yerlerine 3 yabancı 5 yerli gelecek. Bunlar için bonservisler dahil toplam 3 milyon Euro ayırdık. Gideceklerin ve geleceklerin isimleri elimdeki dosyada yazılı. Bunu bir tek başkanım Mecnun Odyakmaz ve ben biliyoruz" diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11757691.asp?gid=211
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 627
İkinci El Bölümü Mesajları: 46
Konularının görüntülenme sayısı: 36.733 (Bu ay: 105)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.