Şimdi Ara

Tereyağı fırsatları-sadece sıcak fırsatlar (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
55
Favori
57.601
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Ben denedim. Aroması fena değil. Bu fiyata iyi bir ürün.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynes içindekiler bölümünde süt yağı bitkisel yağ oranları neler?

• mhmtkyrk kullanıcısına yanıt
    Sadece yüzde 80 süt yağı yazıyordu.

• Bahçıvan 1kg tereyağı 48 tl nasıldır
    Yer metro market

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mandıralar ve fabrikasyon tereyağlarını tercih etmemenizi öneririm, bir kazan çiğ sütün içine koli koli margarinleri atıp saatlerce kaynatıyorlar o margarinler sütün kokusunu ve özelliğini içine alıyor köylülerde öğrenmişler aynı işlemi yapıp süt soguduktan sonra seperatörden geçirip kremadan yağ yapıyorlar. Karar sizin
  • ihakkis İ kullanıcısına yanıt
    nereden almamızı tavsiye edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihakkis

Mandıralar ve fabrikasyon tereyağlarını tercih etmemenizi öneririm, bir kazan çiğ sütün içine koli koli margarinleri atıp saatlerce kaynatıyorlar o margarinler sütün kokusunu ve özelliğini içine alıyor köylülerde öğrenmişler aynı işlemi yapıp süt soguduktan sonra seperatörden geçirip kremadan yağ yapıyorlar. Karar sizin
    Valla bence hiçbir yerden tereyağ almamak lazım.. çok istiyorsanız güvenilir süt alıp evde yapın

BIM denen dandik marketten yoğurtluk denen , şişenin üstünde krema gibi birşey oluşmuş, görüntüde iştah kabartan süt aldım.
    Amaç 45 derece ısıtıp, yogurt çalmakta.

Süt ısındıkça kaymak gibi duran katı madde eridi ve sütle kesinlikle bütünleşmeyen , sanki sütün üzerine sıvı yağ atılmış gibi bir durum söz konusuydu.Aynı zamanda sütün yogurdu , topak topak bol sulu iğrenç bir yoğurt oldu.

Buyrun fotoğraflar, yorum sizin.
    Tereyağı fırsatları-sadece sıcak fırsatlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kıladam kullanıcısına yanıt
    harbınden ıgrencmıs, bım a-101 mıgros karfur gıbı yerlerden et kıyma tavuk alanlar var. aynı pıslıgı bunlarda da yapıyorlar
  • Market tereyağlarından çağlak iyidir uzun süredir kullanıyoruz ama son partilerde ufaktan bir koku geliyor burnuma erime aşamasında ama tadında sıkıntı yok. Her yerde bulamazsınız ama o sıkıntı, metro grosslar satıyordu bıraktı, şu an akyurtlarda var. Çağlak dışında Karlıdağ alınabilir, ancak onda da çeşit durumu var, açıkçası çeşidi fazla olan ürün grubunu doğru bulmuyorum. Bir ara aldığımız karlıdağ tereyağında erirken sünme durumuna rastlamıştık bırakmıştık ama bu aralar çağlaktaki koku sebebiyle deneme amaçlı tekrar karlıdağ aldık bakalım, umarım üzmez. Migroslarda ariste var, güncelde denedim, aroması hafif fiyatına göre tercih edeceğim bir ürün değil. Macrocenterlara son zamanlarda Iğdır merkezli hasmandıra firmasının tereyağı atılmaya başlandı tuzsuz, 65 lira civarlarında yalnız kg fiyatı, uygun bir zamanda deneyeceğim bunu da.

Bu bahsettiklerim haricindeki büyük markaların tereyağları margarinimsi geldiği üçün kullanamıyorum, bizzat tanımadığım küçük üretici-pazar tarzı yerlerden de sterilizasyon ve pastorizasyon kaygılarıyla alım yapamıyorum malesef. Keşke bildik tanıdık adam gibi bir çiftlik olsa da süt kaymağı değil yoğurt kaymağı tereyağı alıp güvenle yiyebilsek..

• Özgüllü tereyağ nasıldır,deneyen varmı,bizim burada bir kasap satıyor,kilosu 48 tl alınır mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: @forever

Market tereyağlarından çağlak iyidir uzun süredir kullanıyoruz ama son partilerde ufaktan bir koku geliyor burnuma erime aşamasında ama tadında sıkıntı yok. Her yerde bulamazsınız ama o sıkıntı, metro grosslar satıyordu bıraktı, şu an akyurtlarda var. Çağlak dışında Karlıdağ alınabilir, ancak onda da çeşit durumu var, açıkçası çeşidi fazla olan ürün grubunu doğru bulmuyorum. Bir ara aldığımız karlıdağ tereyağında erirken sünme durumuna rastlamıştık bırakmıştık ama bu aralar çağlaktaki koku sebebiyle deneme amaçlı tekrar karlıdağ aldık bakalım, umarım üzmez. Migroslarda ariste var, güncelde denedim, aroması hafif fiyatına göre tercih edeceğim bir ürün değil. Macrocenterlara son zamanlarda Iğdır merkezli hasmandıra firmasının tereyağı atılmaya başlandı tuzsuz, 65 lira civarlarında yalnız kg fiyatı, uygun bir zamanda deneyeceğim bunu da.

Bu bahsettiklerim haricindeki büyük markaların tereyağları margarinimsi geldiği üçün kullanamıyorum, bizzat tanımadığım küçük üretici-pazar tarzı yerlerden de sterilizasyon ve pastorizasyon kaygılarıyla alım yapamıyorum malesef. Keşke bildik tanıdık adam gibi bir çiftlik olsa da süt kaymağı değil yoğurt kaymağı tereyağı alıp güvenle yiyebilsek..
    hocam eminmisin,şikayet varda margarin gibi demişler bu çağlak a

• O Yorumları Ben De Okudum Hocam, Açıkçası Uzun Süredir Kullanıyorum Market Tereyağlarındaki Margarin Tadı Çağlakta Yok, Hem Güzel Yanıyor Hem De Kokusu ve Tadı Güzel, Ancak Son Partilerde Yanma Aşamasından Önce Hafif Bir Hayvansı Koku Geliyor, Eşim Hassas Olduğu İçin O Hafiften Rahatsız Oldu, Aslına Bakarsanız Köyden Falan Aldığınız Tereyağlarında Da Vardır Biraz Koku ve Ağır Tat. Ezcümle Bence Çağlağın Tadı Köy Tereyağlarına Oldukça Yakın, Açıkçası Karlıdağda Umduğumu Bulamazsam Alternatifi Olmadığı İçin Tekrar Dönerim.
  • Son 3, 4 yıldır süt kaymağı alıp evde kendimiz tereyağına çeviriyoruz. Yılda 10 kg kaymak alıyorum. Kaymağı aldığım yerde zaten ilçedeki büyük bir mandıra.

• Ben manda tereyağı alıyorum bu yağ yemeklerde kullanmaya gelmez kahvaltılıktır. Tanıdık kişilerden aldığım için sorun yaşamıyorum onunda içine eritilmiş kuyruk yağı kattıklarını duydum.
  • Binde Vakfıkebir var 24 TL 500gr bence gerçek Vakfıkebirse en iyi fırsatı piyasanın heyecan aramaya gerek yok

• ihakkis İ kullanıcısına yanıt
    Manda tereyagi saf halde tuketme imkaniniz yok icine mutlaka i ek sutude karistiriyorlardir

• Arkasinda sut yagi oraninina bakin yuzde 82 altindaysa alinmaz bu fiyat zaten pahalida

• quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Binde Vakfıkebir var 24 TL 500gr bence gerçek Vakfıkebirse en iyi fırsatı piyasanın heyecan aramaya gerek yok
    adı var sadece. içinde renklendirici bile kullanıyorlar bu markada
  • A101 de karlıdağ marka tereyağı vardı ve güzeldi. Ancak geçen gördüm daha ekonomik bir tereyağı vardı. içeriğine baktım mutfak tereyağı yazıyor. Yine kelime oyunları. aynı markanın Köy tereyağının 2/3 fiyatında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: secovaleo

Arkasinda sut yagi oraninina bakin yuzde 82 altindaysa alinmaz bu fiyat zaten pahalida
    %80 miş
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.