Şimdi Ara

Tercih olarak Ankara mı İstanbul mu sizce ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son olaylar biraz etkiler tercihleri diye düşünüyorum.Sizce hangisi sebebiyle belirtirseniz iyi olur.

• Ankara çok güzel bir şehir herkesi bekleriz Tercih olarak Ankara mı İstanbul mu sizce ? 

• Normalde nüfusu 1-1,5 milyon olan büyükşehirleri (Denizli, Manisa, Samsun, Van, Balıkesir vs) seçerim ama ikisi arasında Ankara.

İstanbul deprem olmasa bile çok karışık geliyor bana. Ankara da pek sosyal bir şehir değil ama kimin umurunda ki bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopard76 -- 27 Şubat 2023; 1:36:48 >
  • Leopard76 kullanıcısına yanıt

sen nerde okuyordun hocam

• ankara nasil sosyal değil ya havası dışında kusursuz şehir
  • İstanbul büyükşehir belediye spor futbol kulübü anonim şirketi ltd. şti.
  • Leopard76 kullanıcısına yanıt
    balıkesir mi Nau nau
  • istanbul

• Angara

• Hacettepe
  • YaralıPanda kullanıcısına yanıt

balon ıstanbul cok daha ıyı dun kadıkoydeydım ve kadıkoy>ankara

• Karakurum07 kullanıcısına yanıt
  • YaralıPanda kullanıcısına yanıt

Hocam Ankara'da okudugunuz için güzel gelmesi normal ama gerçekler bu

• Karakurum07 kullanıcısına yanıt
  • Bu 2 ile de dışarıdan gelecek biri olsam Ankarayı seçerdim. Kendim 22 yıldır İstanbul'da yaşıyorum, gitmeyi düşünüyorum. Bu iki il arasında şöyle bir karşılaştırma yapacak olursam:

1. İstanbul'da etkinlik daha çok, sosyalleşme olasılığı daha yüksek fakat bu çok da bir ekstra sağlamaz çünkü sosyal insan her yerde kendine bir çevre edinebilir. Ankara da sıfır değil sonuçta ülkenin başkenti Tercih olarak Ankara mı İstanbul mu sizce ? 
    2. İstanbul için yurt sıkıntısı var. Ev tutabileceksen de kiralar yüksek. Ben ev de tutarım eğlencemi de yaparım diyen varsa direkt İstanbul'u seçsin zaten. Karşılaştırmaya gerek yok. Ankara tarafında kiralar çok da düşük değil ama bir İstanbul seviyesinde de değil. Yurt konusunda bilgim yok.
    3. Denizi olan bir yerde yaşıyorsanız gideceğiniz yerde de bir süre sonra arayacaksınız. O yüzden İstanbul bu konuda 1 avantaj sağlıyor. Zaten denizi olmayan bir yerden gelecekseniz bu seçenek sizi pek etkilemez. Ankara'da farklılık yaşamazsınız.
    4. İş seçeneği açısından İstanbul daha önde. Okurken çalışacaklar İstanbul'a biraz daha yakınlaşabilir. Uzaktan çalışabilecek olanlar için ise Ankara daha mantıklı.
    5. Deprem riski

• Tercih olarak Ankara mı İstanbul mu sizce ?
  • İstanbulu seçenler maalesef öleceği günü bekliyolar(bende dahil)
    Ankara her türlü önde
  • ankara tıp her türlü

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.