Şimdi Ara

Temel Kotil: “Milli Muharip Uçak 2025’te ilk uçuşunu yapacak ve 2029’da envantere girecek” (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
4.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hedef gayet gerçekçi yeterli süre ayrıca türkiye de geliştirme süreci her zaman devam ediyor tb2 ler mesela hala daha test edilip değişiklige gidebiliyor aynı şey mmuda da olacak yani ilk uçaklar 4.5 nesil sonraki uçaklar 5. nesil olacak

• TheStarBox kullanıcısına yanıt

Benim anlamadığım tezatlık da sizin neden 2 farklı uçağa aynı anda sahip olamayacağımızı (veya sahip olmamızın saçma olacağını) düşünmeniz. Devlet aynı anda hem kendi uçağını yapmayı hem de dışarıdan uçak almayı düşündüğü için mi fikir saçma oluyor? Gidin beyninizi Tusaş'a bağışlayın ters uçan uçak sahibi olalım.

Peşin not: Ne F-35 ne de SU-57 alabileceğimizi düşünen biriyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Schtroumpf Grognon

Benim anlamadığım tezatlık da sizin neden 2 farklı uçağa aynı anda sahip olamayacağımızı (veya sahip olmamızın saçma olacağını) düşünmeniz. Devlet aynı anda hem kendi uçağını yapmayı hem de dışarıdan uçak almayı düşündüğü için mi fikir saçma oluyor? Gidin beyninizi Tusaş'a bağışlayın ters uçan uçak sahibi olalım.

Peşin not: Ne F-35 ne de SU-57 alabileceğimizi düşünen biriyim.

Ne Tei , ne onun üstü TUSAŞ da mühendis mi yoktu da bir mock-up'ını bile yapamadığımız uçağı 5 senede yapacağımızı idda ediyorsun? Sürü gibi hep bu konulara saldırıyorsunuz.

TEİ'nin yerli motoru yok.

Bayrak'ın yerli motoru yok.

Hepsi lisanslı Amerikan veya alman ürünleri. Dökümlerini yaptığınız alet edavatlar bile bizim değil.

• Schtroumpf Grognon kullanıcısına yanıt

Sorun dışarıdan uçak almakta değil, buradaki sorun Rus ekolünden bir uçağın alınması. Bunu Mısır, İran vs gibi ordularda görüp normal karşılamanız mümkün olabilir ancak TSK disiplinindeki bir orduda asla benimsenmeyecek bir hamle. Şair de diyor ki; 8 yıl gibi bir süre içerinde su-57 teslim edilip, pilotlara eğitimler verilip, bütün sistemler buna göre hazırlanıp, mühimmatlar, yedek parçalar bakım onarım, lojistik bu uçaklara hazır hale getirilene kadar yerli uçağımız hazır olmuş olacak. Ne gerek var bu topa girmeye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6s -- 15 Mart 2021; 4:30:0 >
  • 2500 dür o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görüyoruz ki bütün müjdeler 2023 ve sonrasına tarih almış.İlk 10 ekonomi içerisine girme,yerli araba,doğalgaz bulma ve en son da milli savaş uçağı kardeş olarak geldi yanlarına (başka müjdelerde vardır belki ama aklıma bunlar geldi)
    Yıllarca vesayet,dış güçler,ergenekon,cehape zihniyeti ve en son da eski kankam fetö diye diye bunların üzerinden oy istendi.Şimdi de vitesi biraz daha yükseltip uçmaya başladılar.Ama taktik güzel.Yeniliklere açık olmak lazım.Hep aynı şeyler olmaz.Sihirli sözcük 2023 :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çobandan okadar çok yalan duydumki buna inanmalımıyım bilmiyorum.

• alucard116 A kullanıcısına yanıt

Dünyada ilk 400 e giren üniversitesi olmayan bir ülke nasıl teknoloji geliştirebilir,nasıl uçak üretebilir.henüz yerli bir otomobili bile olmadığı halde.

• Seçim yaklaşıyor
  • mokoko_TR kullanıcısına yanıt
    Mokoko hakikatten maaşlısın.

• yunanistan hem 5. nesil f35 hem de 4.5 nesil fransuz rafael uçaklarını alıyor. f35 alamazsak ege de kıç kadar yunanistan hava da türkiye ye bariz bir üstünlük sağlayacak. ayrıca TCG Anadolu uçak gemisinin tasarımı f35b nin inip kalkabileceği şekilde yapıldı, şuan bu gemi de ana işlevini yitirmiş oldu.

• Temel Kotil bir bilim programına açıklamalarda bulundu

Programı yapan arkadaş dibine kadar CHP li

Nasıl hayretler içinde kaldı kızardı bozardı

Aklı sıra Kafa yapacaktı

• İlk 10 ekonomi içerisine giremeyeceğiz.
    Yerli araba 2019'da tanıtıldı ve 2022'de yollarda olacak.
    Doğalgaz geçen sene bulundu.
    MMU 2029'da envantere girecek.

• gun kullanıcısına yanıt
    Uçsun yeter. Bu da büyük başarıdır. Kendimize göre adım adım geliştiririz. Bakın F16 dahi ilk çıktığında ne haldeydi. Şimdi Blok 70 ne halde. Arada uçurum gibi fark var. Ben 20 yıllık bir süreç olarak bakıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 6s

Sorun dışarıdan uçak almakta değil, buradaki sorun Rus ekolünden bir uçağın alınması. Bunu Mısır, İran vs gibi ordularda görüp normal karşılamanız mümkün olabilir ancak TSK disiplinindeki bir orduda asla benimsenmeyecek bir hamle. Şair de diyor ki; 8 yıl gibi bir süre içerinde su-57 teslim edilip, pilotlara eğitimler verilip, bütün sistemler buna göre hazırlanıp, mühimmatlar, yedek parçalar bakım onarım, lojistik bu uçaklara hazır hale getirilene kadar yerli uçağımız hazır olmuş olacak. Ne gerek var bu topa girmeye?

TSK disiplini derken, yıllarca amerika gölgesinde darbe yapan, amerika aşığı jön türklerdenmi bahsediyorsun. He onlarsa çok normal onlarda uşaği oldukları amerika gibi rus ürünü istemezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

gelistirilme sureci 10 yildan kisa modern bir ucak ornegi ver ikna olayim. kaldiki sen bu adamlarin onlarca yil once cozdukleri sorunlari en bastan arayip bulmak zorundasin ve bunu daha once jet ucagi uzerinde hic calismamis insan gucunle yapacaksin. ve iddian 5inci nesil ucak yapmak. gercekden buna inaniyor musun? yoksa gorevin ve gelir kaynagin insanlari buna inandirmak mi?

inanamak başarmanın yarısıdır,projenini başındaki adam anlatıyor video koydum, ha inamıyorum olmaz diyorsan başka ama böyle "görevin" mi diyerek ahmakca imalarda bulunacaksan hiç cevap biel yazma bloklayalım geçelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mylevi

Mokoko hakikatten maaşlısın.

sizde hakkatten yeniçeri ler gibi istemezük cüsünüz bilmiyorum temelinizdemi sorun var aklınızdamı yada yıldız teyzeniz gibi şizorrenmisiniz çözemedim

• pars.42 kullanıcısına yanıt
    hakkket ya size yıldız teyzelazım rakı masasında gerçekleri anlatacak öyle bir inanırsınız ki öyle iman edersiniz ki 100 yıl yaşasanız anlatırsınız

• berkcombil B kullanıcısına yanıt
    2023 biter 2070 hedefleri başlar. hedefler tutar yada tutmaz. zaten tüm hedefler tutsa AKP %50 değil %90 oy alır.

• pars.42 kullanıcısına yanıt
    Daha önce nasıl yapıldıysa aynı şekilde yapılabilir.
    Yapamazuk, edemezük, istemezük ile yapılamayacağı %100, azim ve kararlılık ile bugün olmasada yarın olmasada elbet birgün yapılabilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.