Şimdi Ara

Tembel Gençlik Toplu Taşıma Kullanır (40 Madde) (Ss'li) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
12
Favori
21.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

Bisiklet:Leş gibi terletir okulu komutur iyrenç

Toplu taşıma ferah ferah yayıla yayıla gider toplu taşıma 2 lira bisiklet 2bin

Bisikletiniz iyiyse asla yorulmazsınız çok çok dik bir rampayı çıkmazsanız...

Bu mu ferah toplu taşıma?

Tembel Gençlik Toplu Taşıma Kullanır (40 Madde) (Ss'li)

Bisiklet 500 liraya da çok iyi bulursunuz... İnce tekerlekli ve aliminyum olması yeterli.

Sattığınızda üstüne para kazanırsınız o kadar kullandığınız yanınıza kar kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 25 Mart 2017; 19:18:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpertr35

Bisiklet diyor ya şaka gibi, şunun konusunu görmeyi engellemenin bir yolu var mı ?

Bloklasam kurtulur muyum şundan ?

2 senedir hem okuyup hem çalışıyorum ama ben böyle mantıksız böyle abuk subuk tavsiyeler ve çözümler yazan biri daha görmedim.

Tavsiyeleri , yurtdışına git bedava çalış, tanımadığın herifleri eve al hoş sonra kendiside ölücem ölücem dedi, şimdide megakentlerde bisiklet sür. Senin o Avrupa şehirlerinin birçoğuna bizim şehirler başkent olacak nüfusa sahip insanların evi ile işi evi ile okulu arasında dağlar kadar yol var.

Bu kadar boşboğaz bir herif görmedim git kendine arkadaş falan edin inşallah bloklayınca seni konularını görmem.

Beni eleştirmekten başka konu ile ilgili yaptığın bir yorum var mı?

Türkiye sadece İstanbul'dan mı oluşuyor?

İstanbul'da bile bisiklet sürdüm onca zaman, her türlü daha hızlı gidiyordum gideceğim yere.

• Bisiklette kask takmak güvenliği %85 falan sağlamıyor. Ben bir motosiklet kullanıcısı olarak güvenli olduğuna katılmıyorum. ( Full face kask - dikkat edin bisiklet kaskları şapka gibidir, yüz-çene açık ) , full korumalı mont ( dirsekler-omuz-sırtlık-bellik vs. ) , korumalı pant. hiç olmadı dizlik , eldiven , korumalı motosiklet botu vs. kullanan yok ) Evet 20-30 km hız yapılıyor bisiklette ama kırık çıkık ya da kafa travmaları için malesef yeterli. Aynı zamanda bisikletlerde ayna bile yok benim gördüğüm kadarıyla, ya da çok az.

Ayrıca insanlar keyfinden toplu taşıma kullanmıyor, hele hele büyükşehir kalabalığında iş giriş - çıkış saatlerinde. Yapılması gerekenler şu aşamada toplu taşımaya teşvik olmalı ve trafiğin azaltılması için bir şekilde teşvik gerekiyor ( 2 teker kullanımı güvenli bir şekilde yaygınlaşmalı )

+ Bunları siz benden daha iyi bilirsiniz ama soğuk havalarda,yağışlı havalarda vs. işkenceye dönüşebiliyor bu tarz araçlar.

Motosiklete trafikte saygı duyulmuyor da , bisiklete saygı duymalarını mı bekliyorsunuz ? Üstelik yukarda yazdığım korumalarınız olmadan, bu trafikte bisiklet kullanmak tehlikeli oluyor. Bisiklet yolları yok ki.

Diğer maddelere, insanlar başka bir spor yaparken de sağlayabildiği için katılıyorum.

Ben de isterim ki trafik 2 tekerlere göre düzenlensin , keyifle hem motosiklet hem bisiklet kullanalım ama günümüzde zor gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker07 -- 25 Mart 2017; 19:22:34 >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Yururkende yorulmuyorum ama terliyorum.

Bisiklet surerken hayallere dalamazsın.

Biklet surerken bacak bacak üstüne atamazsın

Bisiklet surerken kask takmazsan guvensiz olur takarsan saçın bozulur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oğlum yeter lan bana bile gına geldi artık.

Tembeliz yav bırak peşimizi
  • Bende iddaa ediyorum toplu taşıma insanı olgunlastirir hayata hazırlar.

• Bu adam Türkiye de hiç bisiklet sürmemiş sanırım bizim araba kullananların zihniyetini bilmiyor. motorcularin bile anası ağlıyor + belediye çalışmalarını Avrupa gibi sanıyor bıktım şu adamdan şizofreni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 25 Mart 2017; 19:24:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker07

Bisiklette kask takmak güvenliği %85 falan sağlamıyor. Ben bir motosiklet kullanıcısı olarak güvenli olduğuna katılmıyorum. ( Full face kask - dikkat edin bisiklet kaskları şapka gibidir, yüz-çene açık ) , full korumalı mont ( dirsekler-omuz-sırtlık-bellik vs. ) , korumalı pant. hiç olmadı dizlik , eldiven , korumalı motosiklet botu vs. kullanan yok ) Evet 20-30 km hız yapılıyor bisiklette ama kırık çıkık ya da kafa travmaları için malesef yeterli. Aynı zamanda bisikletlerde ayna bile yok benim gördüğüm kadarıyla, ya da çok az.

Ayrıca insanlar keyfinden toplu taşıma kullanmıyor, hele hele büyükşehir kalabalığında iş giriş - çıkış saatlerinde. Yapılması gerekenler şu aşamada toplu taşımaya teşvik olmalı ve trafiğin azaltılması için bir şekilde teşvik gerekiyor ( 2 teker kullanımı güvenli bir şekilde yaygınlaşmalı )

+ Bunları siz benden daha iyi bilirsiniz ama soğuk havalarda,yağışlı havalarda vs. işkenceye dönüşebiliyor bu tarz araçlar.

Motosiklete trafikte saygı duyulmuyor da , bisiklete saygı duymalarını mı bekliyorsunuz ? Üstelik yukarda yazdığım korumalarınız olmadan, bu trafikte bisiklet kullanmak tehlikeli oluyor. Bisiklet yolları yok ki.

Diğer maddelere, insanlar başka bir spor yaparken de sağlayabildiği için katılıyorum.

Ben de isterim ki trafik 2 tekerlere göre düzenlensin , keyifle hem motosiklet hem bisiklet kullanalım ama günümüzde zor gözüküyor.

Motorsiklette yaptığınız hızla bisiklette yaptığınız farklıdır.

Yıllardır bisiklet kullanırım Marmaris'te saatte 70 km hızla yokuştan inerken virajı alamayıp mıcıra girdim ve takla attım, kask hayatımı kurtardı, bir kaç sıyrık dışında bir şey olmadı.

Kask çok önemli, ilk darbeyi emmesi yeterli.

Bisiklet hafif, çok hızlı değil, ölüm riskiniz motorsikletle kıyaslanamaz ki...

Bisikletlerde kask aynası var, arkanızı bir göz hareketi ile görüyorsunuz...

Bisiklet olursa trafik derdi olmaz emin olun...

Bakın dünyanın gelişmiş şehirlerine.

Bisiklet sayısı artarsa kurallar ona göre düzenlenir ve mecburen saygı duymak zorunda kalır şoförler.

Sayı ve kullanım arttırılmalı, eleştirmek çözüm değil.

• bisiklet daha faydalı olabilir fakat uzak mesafelerde otobüsle daha kısa sürede ulaşabilirsin, seçimini acelene göre yaparsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

Yururkende yorulmuyorum ama terliyorum.

Bisiklet surerken hayallere dalamazsın.

Biklet surerken bacak bacak üstüne atamazsın

Bisiklet surerken kask takmazsan guvensiz olur takarsan saçın bozulur

Bisiklet sürerken normal şartlarda terlemezsiniz, tabi gidip eski hantal dağ bisikleti alırsanız yorulursunuz. Kaliteli bisikletlerden söz ediyoruz, çelik kadrolu olanlar değil.

Bisiklet sürerken daldığın hayalleri ömür boyu unutamazsın... Bir dene istersen.

Bisiklet sürerken bacak bacak üstüne atmana gerek yok, o rüzgarın yüzüne değişini, çiçeklerin kokusunu duyman yeterli keyif zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: games087

bisiklet daha faydalı olabilir fakat uzak mesafelerde otobüsle daha kısa sürede ulaşabilirsin, seçimini acelene göre yaparsın.

Boğaziçi köprüsü ile 3. köprü arasında bir Ferrari vardı arkadaşla bisiklet sürüyorduk. Biz hiç bir ışığa takılmazken o sürekli diğer arabaların ışıktan dolayı sıra gelmesini bekliyordu...

Şakasına arkadaş dedi, Ferrari'ye bile kafa tutuyoruz hızda...

Şehir içinde en hızlı ve pratik araç Bisiklettir.

Kanıtını Avrupa şehirlerinde görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

Bu adam Türkiye de hiç bisiklet sürmemiş sanırım bizim araba kullananların zihniyetini bilmiyor. motorcularin bile anası ağlıyor + belediye çalışmalarını Avrupa gibi sanıyor bıktım şu adamdan şizofreni

Karadeniz, Akadeniz, İç Anadolu, Ege, Marmara, Güneydoğu anadolu bölgelerinin tüm şehirlerinde bisiklet kullandım, hiç bir sorun yaşamadım trafikte, ne şehir içi, ne şehir dışı...

Kask takınca, forma giyince şoförler bu profesyonel bulaşmayalım diye düşünüyorlar çünkü....

• Gel Zonguldakta bisiklet kullanarak evimden dershaneye git sonra oradanda evime geri gelebil istedigin her seyi yapadam tembel oldugumuda kabul edecegim. Ulan her 50 metrede bir bayır var nereye kullaniyorsun bisiklet. Yollar cakil tasi full paten de binebilirsin eminim guzel kardesim. Tabi almanyada yasayip o yollarda bisiklet kaykay paten kullanmak basit. Once ulkeye bisiklet yolu yapsinlar kullanmazsam adam degilim

• Hayallere dalamazsın mı? En yaratıcı hayallerimi ben bisiklette rüzgar yüzüme vururken, gözlerim hafif yaşardığında gördüm. Toplu taşımada hayallere dalsam da bunlar genelde sığ düşünceler oluyor. Kişiden kişiye değişir tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: ilker07

Bisiklette kask takmak güvenliği %85 falan sağlamıyor. Ben bir motosiklet kullanıcısı olarak güvenli olduğuna katılmıyorum. ( Full face kask - dikkat edin bisiklet kaskları şapka gibidir, yüz-çene açık ) , full korumalı mont ( dirsekler-omuz-sırtlık-bellik vs. ) , korumalı pant. hiç olmadı dizlik , eldiven , korumalı motosiklet botu vs. kullanan yok ) Evet 20-30 km hız yapılıyor bisiklette ama kırık çıkık ya da kafa travmaları için malesef yeterli. Aynı zamanda bisikletlerde ayna bile yok benim gördüğüm kadarıyla, ya da çok az.

Motorsiklette yaptığınız hızla bisiklette yaptığınız farklıdır.

Yıllardır bisiklet kullanırım Marmaris'te saatte 70 km hızla yokuştan inerken virajı alamayıp mıcıra girdim ve takla attım, kask hayatımı kurtardı, bir kaç sıyrık dışında bir şey olmadı.

Kask çok önemli, ilk darbeyi emmesi yeterli.

Bisiklet hafif, çok hızlı değil, ölüm riskiniz motorsikletle kıyaslanamaz ki...

Bisikletlerde kask aynası var, arkanızı bir göz hareketi ile görüyorsunuz...

Bisiklet olursa trafik derdi olmaz emin olun...

Bakın dünyanın gelişmiş şehirlerine.

Bisiklet sayısı artarsa kurallar ona göre düzenlenir ve mecburen saygı duymak zorunda kalır şoförler.

Sayı ve kullanım arttırılmalı, eleştirmek çözüm değil.

Hız kesinlikle farklı ama bu sürücüye bağlı , kendi kontrolünü sağlayabiliyorsan motosikletle de hız yapmazsın. Bisiklet hafif, motosiklet ağır diyorsunuz ama 70 km hızdan bahsediyorsunuz :) Daha da hızlı giden bisikletçileri de görüyorum ayrıca.

70 km hızla Allah korumuş inş. tekrar yaşamazsınız. O sürtünmeden deri yaralanmaları ( ki en tehlikelisi ) , kırık çıkıklar, çeneye alabileceğiniz bir darbe... İlk darbeyi alması malesef yeterli değil, hele hele boştaki çenenize gelebilecek bir darbe.Evet bisiklet hafif, motosiklet ağır ama koruma ekipmanları devreye giriyor burada.

Ayrıca arkadan vurması muhtemel bir hödük için de bu saydığım korumaların tümü şart.

https://www.youtube.com/watch?v=uJ0SWiDziRQ

Şu videoya bakabilirsiniz

• Normal araçtan kurtulsan bile minibüse ezilirsin bu ülkede sinyal vermeyen taksiciye ezilirsin bisikletli sayısı artsın bisikletler birbirine girmeye başlar içimizde çok dengesiz insanlar var haberlerde sürekli olarak bisikletli yayayı ezdi haberleri görmeye başlarız bisikletin yaygınlaşmasını çok isterim ama zor gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: First Premolar

quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: First Premolar

Bisikletçi boş bir insandan beklenen konuları açmaya başladın. Herkes senin gibi boş-beleş insan değil ki bisikletle sallana sallana 3 saatte gitsin 10km yere, bir de üstüne yorulsun. Herkesin işi gücü var, yine boş bir konu olmuş. Bunun konularını çıkarıp durmayın popüler konulara yeter artık.

Yeni geldim hem gezdim hem para kazandım.

Sana bir şey kanıtlamak zorunda değilim ama Almanya'ya boş ve beleşlikle gelmedim, devlet gönderdi.

Sallana sallana değil tüm şehri bir kaç saatte dolaştım az önce ve zerre miktar yorgunluk yok.

Konu ile ilgili bir yorumun olmadığı için mi şahsi saldırıyorsun?

Nereden biliyorsun hayatımı, kazancımı, neler yaptığımı?

Hadi bekliyorum konu ile ilgili bir eleştiri...

Çünkü belli ki yine zoruna gitmiş bir şeyler.

Coachsurfing olayından mı para kazanıyorsun, bisikletçilikten mi nedir bilmem ama yaptığın işler iş değil, bunu ister kabullen ister kabullenme. Yok Avrupa'yı bisikletle gezen çalışkanmış da, yok kültürleniyormuş da. İşin gücün olsa böyle gereksiz konular açmazsın, kafanda böyle şeyler dolandırmazsın. Boşuna forumuntrolü demiyorlar sana, herkes mi yanlış sen de bunu cevapla istersen. Bu açtığın konuların yararlı konular olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun, zaten konuna gelen cevaplardan, hatta sadece beğenilen cevaplardan bile nefret edildiğini anlayabilirsin. Bunları göremeyecek kadar kör olamazsın diye düşünüyorum. Ama dur, senin amacın sadece popüler olmaktı değil mi, unutmuşum :)

Konuyla ilgili yorumumu yaptım. Neden teknoloji varken kas gücünü tercih edelim ki, kaslarımız zaten yeteri kadar yorulmuyor mu gün boyu? Senin gibiler için bunun adı spor ama herkesin spor anlayışı bu değil. Herkesin spor anlayışı gün içinde koşuşturma, yorulma. Belki haftasonu bir sabah sporu, belki belli günler salona gitme. Adam sabahın 7'sinde kalkmış işine gidecek, daha işine bile varmadan her yerinin yorulup ağrıması mı yoksa rahatça işine gidip form bir şekilde işe başlaması mı? Belki sen alışkanlıktan ötürü yorulmuyor hatta keyif alıyor olabilirsin ama herkesi kendinle aynı kefeye koyamazsın, herkesin işi gücü var derken bunu kastediyordum. Evet, cevap bekliyorum, varsa cevabın tabi

Yok bu devamlı ve sürekli iş değil, devamlı olan yazılım geliştirme.

Bu sadece ekstra ve gayet de kazançlı, neden iş olmasın ki? Kim bir saat çalışıp 60 Euro kazanıyor? Emin olun 5 saat çalışsam 300 Euro rahatlıkla kazanabilirim de gerek yok, çünkü daha önemli işler var.

Bu gereksiz bir konu değil, hadi neden gereksiz diye bir açıklama yap bakalım.

Bana bu lafları söyleyenlerin tek derdi onların yaralarına tuz basmam... Başka bu kadar tepki mümkün değil gelmezdi.

Özel mesajlardan yararlı olduğunu görüyorum...

Konuma gelen cevapların böyle olması için özellikle kışkırtıcı başlıklar atıyorum, amacım çok cevap gelsin ve mesajım herkese ulaşsın.

Benden nefret edilmesi umurumda değil, mesajım bir şekilde alınsın yeterli.

Dar ve sığ görüşlü olduğunu neden kas gücünü tercih edelim mesajından anlayabiliriz... Almanlar Hollandalı'lar neden teknoloji değil de kas gücünü kullanıyor? Hiç sordun mu kendine? Gerizekalı mı onlar?

Yorulduğunu kim söyledi? Bisiklet sürerken aksine dinlenirsin.

Bisiklet sürdüm yeni tüm şehri bitirdim ve zerre miktar yorgunluk yok...

Herkesin alışkanlığı olursa hiç kimse yorulmaz.

Sorunumuz zaten Survivor, Oyun, Dizi gibi alışkanlıklarımızın olması, Bisiklet gibi şeylerin hayatımızda yeri olmaması.

Bekliyorum cevabını...

• quote:

Orijinalden alıntı: prowl12

Normal araçtan kurtulsan bile minibüse ezilirsin bu ülkede sinyal vermeyen taksiciye ezilirsin bisikletli sayısı artsın bisikletler birbirine girmeye başlar içimizde çok dengesiz insanlar var haberlerde sürekli olarak bisikletli yayayı ezdi haberleri görmeye başlarız bisikletin yaygınlaşmasını çok isterim ama zor gözüküyor

Bisiklet yaygınlaşırsa bisiklet yolları yapılır...

Kazalar engellenir.

Arz talep meselesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 25 Mart 2017; 19:42:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Runato

Gel Zonguldakta bisiklet kullanarak evimden dershaneye git sonra oradanda evime geri gelebil istedigin her seyi yapadam tembel oldugumuda kabul edecegim. Ulan her 50 metrede bir bayır var nereye kullaniyorsun bisiklet. Yollar cakil tasi full paten de binebilirsin eminim guzel kardesim. Tabi almanyada yasayip o yollarda bisiklet kaykay paten kullanmak basit. Once ulkeye bisiklet yolu yapsinlar kullanmazsam adam degilim

Trabzon'da Atatürk köşküne bile bisikletle çok güzel çıkılıyor, hatta UzunGöl'e bile...

Dediğim gibi eğer bisiklet yaygınlaşırsa belediye mecburen bisiklet asansör yapar bayırlara.

Çok zor bir şey değil...

• Adama teşekkür etmelisiniz sizin gibilerle cenk ediyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.