Şimdi Ara

Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.748
Cevap
3
Favori
320.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: PhantomX

Hız güncellendi, bence test serveri limitliyordu demin
    Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl

hocam birde rica etsem yurtdışı hız sonuçlarını koysanız?
  • Şu an torrent indiriyorum bitsin hepsi 1-2 saate yurtdışına da bakarım. 5-6mb/sn arası indiriyorum private trackerdan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhantomX

Şu an torrent indiriyorum bitsin hepsi 1-2 saate yurtdışına da bakarım. 5-6mb/sn arası indiriyorum private trackerdan.

peki ayıptır sorması şu anda oturduğunuz evin değeri kaç milyar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yns emre

ağlamak istiyorum

aynen
  • tellcomun bunu geniş kitleye yayması çok uzun zaman alacaktır

3-5 siteye verebilir ama 100 Mbit(20 için bile) için çok sağlam bir omurgaya ihtiyaç duyacaklardır ki bu çok uzun zaman alır

ayrıca aynı proje türk telekomda da var

rekabet güzel olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: gun

Güzel demek ki Ataşehir'e bir güzel yayılacaklar şimdilik. Yalnız arkadaşlar çok kötümser çıkmış ağaoğlu olmaz ise Batı Ataşehir'de vakti zamanında kozyatağı fiyatlarından satılan KentPlus var nihayetinde Doğu ataşehir var, bahçeşehire geliyor.

Bu arada bu şirketi çok kümsemeyin bugün Turkcell'in dolayısıyla Tellcom'un sahibi olan Çukurova gurubu Turk Telekom için 7,5 Milyar Doları arap yatırım şirketi olan Hariri'ye önermiş. Eğer alırlarsa bir şekilde Tellcom'da Turk Telekom'a katılır ve her yerde fiber alt yapısına sahip olduğundan müthiş bir hızlı yayılma olabilir.

Türk Telekom'a Türkiye'den sürpriz talip!
    http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=310483

bahçeşehirden sonra hemen yanında olan esenyurt u fiberle döşerlermi ?

• asıl mesele ülke geneline bu tür hizmetlerin verilebilmesi ne kadar zaman alır..¿
    bu konularda rekabet olması sayesinde tahmin edilebilen zaman kısalacaktır..
    inşallah diyorum başka bişey demiyorum..
  • Beyler ben bu konudan çok da anlamam ama bizim artık kabloyla mabloyla uğraşmayı bırakmamız gerekmio mu sizce de?? Kablosuz teknolojiye geçiyor dünya biz eski teknolojiye yeni başlıyoruz. Artık kabloyu bırakmak lazım en yeni teknoloji altyapısı neyse ona yönelmek lazım bence, bu altyapıyı tamamlayana kadar çoktan demode olucak çünkü... Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum???
  • Bu yaygınlaşana kadar telekom 4 mbit i o fiyata çeker
  • arkadaşlar yılbaşında bağlantı hızlarında değişiklik olacak mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: alp_82

Beyler ben bu konudan çok da anlamam ama bizim artık kabloyla mabloyla uğraşmayı bırakmamız gerekmio mu sizce de?? Kablosuz teknolojiye geçiyor dünya biz eski teknolojiye yeni başlıyoruz. Artık kabloyu bırakmak lazım en yeni teknoloji altyapısı neyse ona yönelmek lazım bence, bu altyapıyı tamamlayana kadar çoktan demode olucak çünkü... Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum???

Yanlış düşünmüyorsun ve bunu yapmayı isteyen bir çok şirlet olduğunu da biliyoruz. Wimax denemelerini bitireli yıllar oldu ama inatla lisansları verilmiyor. Resmen esir ettiler bizi ülkemize gelip
  • quote:

Orjinalden alıntı: soryy

quote:

Güzel demek ki Ataşehir'e bir güzel yayılacaklar şimdilik. Yalnız arkadaşlar çok kötümser çıkmış ağaoğlu olmaz ise Batı Ataşehir'de vakti zamanında kozyatağı fiyatlarından satılan KentPlus var nihayetinde Doğu ataşehir var, bahçeşehire geliyor.

Bu arada bu şirketi çok kümsemeyin bugün Turkcell'in dolayısıyla Tellcom'un sahibi olan Çukurova gurubu Turk Telekom için 7,5 Milyar Doları arap yatırım şirketi olan Hariri'ye önermiş. Eğer alırlarsa bir şekilde Tellcom'da Turk Telekom'a katılır ve her yerde fiber alt yapısına sahip olduğundan müthiş bir hızlı yayılma olabilir.

Türk Telekom'a Türkiye'den sürpriz talip!
    http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=310483

bahçeşehirden sonra hemen yanında olan esenyurt u fiberle döşerlermi ?

İnşallah Turkcell alır.Nihayetinde bi türk şirketi..

• quote:

Orjinalden alıntı: alp_82

Beyler ben bu konudan çok da anlamam ama bizim artık kabloyla mabloyla uğraşmayı bırakmamız gerekmio mu sizce de?? Kablosuz teknolojiye geçiyor dünya biz eski teknolojiye yeni başlıyoruz. Artık kabloyu bırakmak lazım en yeni teknoloji altyapısı neyse ona yönelmek lazım bence, bu altyapıyı tamamlayana kadar çoktan demode olucak çünkü... Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum???

Kablosuz teknolojiler 1 Gücünde oluyorsa kablolu teknolojiler genelde 100 Gücünde oluyor. Ayrıca çalışma koşulları ve dayanıklılık yine aynı oranda gerçekleşiyor. Mesela cebin çekmediği yada sorun yarattığı yerlerde olan bir sabit telefon ne zaman bozulmuş ?

Kısaca gerekli hız ve dayanıklılık isteniyorsa önümüzdeki yıllarda halen kablolu rahat yönetilebilir güvenlik, hız, dayanıklılık gibi nedenlerden ötürü kablolu teknolojiler her zaman ön planda olacak. Tabii ki seyehat anında yada mobil alanlarda kablosuz teknolojiler önemli ama sabit alanlarda kablolar gerekli.

• quote:

Orjinalden alıntı: Shadow2345456

Toplanın çocuklar ağaoğlu'na taşınıyoruz

Şaka bi yana kimsenin VDSL2'den haberi yok galiba.En başta fiyatlar yüksek, hızlar nispeten düşük olacaktır fakat kısa süre içinde toparlayıp aynı hızlara aynı fiyatla ulaşabileceğiz.Birileri gelipte 2100 yılındamı falan diye sormasın.En geç 2009'da her birinizin evinde en düşük 10mbit bağlantı olacak.

Ben ne yazık ki VDSL2 konusunda sizin kadar iyimser olamıyorum...
    Herşeyden önce teknolojisi nedeniyle VDSL2 oldukça kısa menzilli bir sistem. Bu nedenle santralin yakınınızda olması lazım. Veya araya kuvvetlendiriciler (röle istasyonları) koymak gerekiyor. Zaten T.Telekom da VDSL2'yi en azından başlangıçta (ki ben buna 2 yıl derim...) VDSL2'yi bireysel (ev) kullanıcılarından çok KOBİ'lere, bugünküne göre daha yüksekçe bant genişliğine ihtiyaç duyacak iş yerlerine verecektir: Zaten bu tip kullanıcılar bir miktar da bölgesel olarak toplu yerlerde bulunduklarından ve bunlara yakın bir Telekom Santralı da iyi kötü bulunduğundan, santralden olan uzaklığın artışıyla performans düşmesi konusu da bir ölçüde halledilmiş olacaktır.

• valla şu kotalar 4 ten 8 olsun ve hızı da 2 kat artsın tmmdır
    2mbit 8gb kota 29ytl olamaz mı
  • geçen gün site yönetimi toplantısında tellcom un 2008in ortalarına doğru ANKARA ümitköyde, çayyolunda talep eden sitelere altyapı kuracağını söylediler.. direk tellcomla konuşmuşlar..
  • benim ev var orda 1+1 ama daha bitmedi bitince direk alcam 100mbt :)
  • agaoglu 2 oda bir salon 340 milyar civarı 5+1 ler 800 lerden başlıyor
  • bnu nereye döşersen döşe insanlar tercih edicektir hem hızlı hemde ucuz yani *** edeyim telekomu der insan tlf falanda kapatırır 65ytl ye mal oluyor 1mb internet akp arap işbirliği ile biz türk vatandaşlarına
  • quote:

Kablosuz teknolojiler 1 Gücünde oluyorsa kablolu teknolojiler genelde 100 Gücünde oluyor. Ayrıca çalışma koşulları ve dayanıklılık yine aynı oranda gerçekleşiyor. Mesela cebin çekmediği yada sorun yarattığı yerlerde olan bir sabit telefon ne zaman bozulmuş ?

Kısaca gerekli hız ve dayanıklılık isteniyorsa önümüzdeki yıllarda halen kablolu rahat yönetilebilir güvenlik, hız, dayanıklılık gibi nedenlerden ötürü kablolu teknolojiler her zaman ön planda olacak. Tabii ki seyehat anında yada mobil alanlarda kablosuz teknolojiler önemli ama sabit alanlarda kablolar gerekli.

Evinde bu bağlantı tipini tercih edebilecek binlerce, belki de yüzbinlerce internet kullanıcısı şu anda 1 Mbps 4 GB limitli abonesi olarak internete erişiyorlar. Ağrısız ve sızısız bir WiMax bağlantısını zannediyorum şu an kullandıklarına tercih edeceklerdir. Zira 3G gibi birkaç megabitle sınırlı bir bağlantı tipi değil WiMax ve vericileri de ona göre olacaktır illa. Yüksek performans ve stabilite isteyenler elbette sizin de bahsettiğiniz bağlantı tipini tercih edecektir. Ancak objektif baktığımızda WiMax'in gelmesi durumunda şu anki limitli kullanıcıların büyük çoğunluğunun bunu tercih edeceğini göreceğiz.

Tüm bağlantı tiplerine izin verilmeli, lisansları geciktirilmemeli. Zira bunun stratejik değil, taraflı bir yaptırım olduğunu artık sağır sultan duydu. Bu gelişmeleri deneyip ya da uygulayıp görme şansı olmayan ben ve benim gibi çoğunluk izleyerek nelerin olduğunu ne kadar görebilecek bakalım. Umarım gelecek zaman güzel şeyler vaadediyordur. Hiç sanmasam da...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.