Şimdi Ara

Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.748
Cevap
3
Favori
320.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ah ah Wimax gelse TTNet biter. TT'nin değeri düşer. Devlet hala %45 ile hissedar TT'de dolayısıyla değerini düşürmek istemez. 2008 yılında %15'ini halka arz edecek. Yani 2008'de sadece 3G lisansı verilir. Wimax 2009'dan önce hayal.
  • peh ...

Kahramanmaraş'a önümüzdeki millenium gelir artık
  • ya millet dikkatli okursanız kablo internet ile benzer bu sistem kendi arasında fiberoptik eve de özel kablo (ama ethernet deil)
    yani türksat istese (ttden derin devletten baskı görmese) bu hızların aynısını daha ucuza(çünkü ağı çok daha geniş daha çok kullanıcısı olabilir ki mesela net cafeler kablonet kullanmıyor) verebilir...
  • Bahçeşehirden sonraki ayağın Beylikdüzü olacağı doğrulandı; firmaya yakın bir arkadaşım tarafından. Darısı diğer ilçelerin ve tüm Türkiye 'nin başına.

Düzenleme Sebebi:
    Yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agent_WD40 -- 2 Ocak 2008; 5:11:39 >
  • Nihayet sağlam altyapının fiberde olduğunun farkına yavaş yavaş varmaya başladılar... Yayıldığı taktirde 10 mbiti 25-30 liraya alabilir duruma gelebiliriz.100 mbit için dünya standartlarında en fazla 60 ytl ödenmesi gerekir... 100 bile çok ama ilk etapta oda kabul edilebilir...

daha öncede yollamıştım bakın 32 euroya 100 mbit, aynı sistem ... + 2ay ve duvardan direk ethernet çıkış alamayana modem bedava..

Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drnlcrgy -- 2 Ocak 2008; 5:58:18 >
  • 100 mb zaten çok büyük bir hız, hard disklerin yazma kapasitesini bile aşıyor (raid hariç) 50 mb yeterde artar yeterki tam verimli çalışsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

100 mb zaten çok büyük bir hız, hard disklerin yazma kapasitesini bile aşıyor (raid hariç) 50 mb yeterde artar yeterki tam verimli çalışsın

100mb değil 100mbps ... saniyede 100mbit yani ... saniyede 10mb filan eder anca ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

Haberde bazı eksikler var bu yüzden yanıltıcı olmuş olabilir;

3.sü internet evinize kadar fiberoptik kablolarla gelmiyor siteye kadar fiberoptik kablolarla geliyor apartmanlara ethernet kablolarıyla iletiliyor. Kullanılan kabloların kalitesi ve aynı apartmandaki herkes 100mbit kullanırsa bu hız her daireye eşit verilebilecek mi böyle bir bilgi yok!

nasıl yani ?
    kapımın önünü deldiler, sokağımdan geçtiler, tabelada fiber optik kablo çalışması yazıyordu ?

bütün bahçeşehirin sokaklarını deldiler, ethernet kablosu mu döşüyorlar bütün sokaklara ?

e burası kocaman bahçeşehir ,fiber optik kablo diyip ethernet döşersen o kadar uzun mesafede bu kablo ne olur sorarım.

• yanlız genel olarak firmayı ve sahibini düşününce büyük ihtimalle bu yıl bitmeden istanbulun önemli noktalarının hepsine ulaşıcaklarını düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhantomX

Hız güncellendi, bence test serveri limitliyordu demin
    Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl

Şaka gibi

Bu da bizim işyerindeki telekom 2mbit sınırsız internetimizin hızı

2mbit i 512kbit hızında kullanmamızın nedeni santrale olan uzaklığımızmış. Azami 3370 metre olması gereken mesafe bizde 7000 metreye yakın olduğu için böyle rezil bir durumdayız.

• quote:

Orjinalden alıntı: d_projekt

yanlız genel olarak firmayı ve sahibini düşününce büyük ihtimalle bu yıl bitmeden istanbulun önemli noktalarının hepsine ulaşıcaklarını düşünüyorum.

Ben de umut ediyorum. Babamı kandırıp 2 yıllık üye yapmışlar. Gerekirse yararlandığımız 6 ytl'lik inidirimleri de veririz. Çok güzel fiyatları var tellcom'un
  • Bizim sitede tellcom ile anlaşma yapmış artık ne zaman başlar bilmiyorum ama hadi hayırlısı diyelim :)

Site yönetiminin son bir kaç aydır yaptığı görüşmeler ve uğraşlar sonuçunda, TELLCOM firması Soyak Olympiakent sitesi içerisinde fiber optik altyapı yatırımı yapmayı kabul ederek altyapı çalışmasına başlamış ve bitirmek üzeredir.

Yönetim Kurulunda 15.12.2007 tarihinde alınan karar uyarınca, Soyak Olympiakent sitesi internet hizmetleri için Tellcom firması ile anlaşma imzalanmıştır. Anlaşma gereği, TELLCOM ’un, Soyak Olympiakent ’in kurulu olduğu tüm alan ve sahalarda altyapı şebekesi kuracak, bu altyapı üzerinden ses, internet, data, video-TV ve benzeri her türlü telekomünikasyon hizmetleri sunacaktır.

Detaylar daha sonra internet sitesinde yayınlanacaktır.

Not: TELLCOM bir Turkcell kuruluşu olup tüm altyapı giderleri TELLCOM firması tarafından karşılanmıştır.www.tellcom.com.tr

Soyak Olympiakent Site Yönetim Kurulu

• Bu günlerde esenkenttede baya kapsamlı bir çalışmya yapıyor tellcom dün bizim evin önündeydi kazı çalışmaları bu gün baya bi ilerlemişler Benim merak ettiğim acaba hemen evimizin önünden geçen bu fiberoptik kablodan bizde yararlanabilecekmiyiz. Bu hizmetten yararlanmak için nereye başvurmamız lazım ? Apartıman olarak bir başvuru gerekiyorsa hapı yuttuk demektir...
  • apartman olarak ve site olarak yararlanman lazım olmadı 2 tel çek
  • Valla dibimden geçen bu hizmetten yararlanamazsam çıldırırım heralde.
  • 5 megabit bağlantı testi;

Sosyete filan değilim ha, genç bir vatandaşım, belirteyim dedim bi kaç yorumu görünce..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agent_WD40

Bahçeşehirden sonraki ayağın Beylikdüzü olacağı doğrulandı; firmaya yakın bir arkadaşım tarafından. Darısı diğer ilçelerin ve tüm Türkiye 'nin başına.

Düzenleme Sebebi:
    Yazım hatası.

Ben dün Tellcom'u aradım, şimdilik Bahçeşehirde herhangi bir yerde bu tip bir hizmet verilmiyor. Sadece Esenkent'te REGNUM sitelerinde var fakat fiyatın ne olduğunu söylemediler. Regnum'da oturup ta bu servisi kullanan var mı acaba?
  • sosyete dediysek üstünüze alınmayın sizlere demedik zaten sosyete insanın bu forumda işi olmaz eminm buna
  • Neden kimse yurtdısından biyeri degilde hep İstanbul u gosteriyor ?

Buna bakıp ttnet in 2mb/512kb baglantısının adam gibi calıstıgı fikrine kapılabılırız.Bi kac kez daha test etseydim kesin 1800+ dl / 400+ ul(? :P)) görürdüm ama durum aslında;

yok mu yurt dısı sonuclarını gosterecek biri ?

• Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl

sizde nyie o kadar düşükki
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.