Şimdi Ara

Telekom'dan muhteşem(!) upload hızı güncellemesi ve yeni 200+ mbps paketler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
7
Favori
19.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir aboneliği 100-200 TL' ye satmaktansa Kurumsal müşteri ye yüksek upload lı bir paketi 2000-5000 TL ye satmak. Aradaki fark bu..

• 8 Mbps upload yetmiyor diyoruz bunlar 5 mbpsye düşürüyor. 100 mbps downloada 8 mbps upload bile yetmiyor. İndirme yapınca uploadın tamamı kullanılıyor ve internetim darboğaza giriyor ama bunlar 8 mbpsyi bile layık görmüyorlar. Sanki 100 mbps downloada 500 mbps upload veriyorlar! Eğer 5 mbpsye düşerse 100 mbps internetin de bir anlamı kalmaz

• Ee Turknet şimdi tek paket şeklinde satışa devam edebilecek mi TT altyapısıyla 1 gbps 140 liraya verebilecek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek paket devam eder özgür iletişim baz paketi yine 100 olur online işlem merkezinden +80 liraya 200'e +150 liraya 500 +350 liraya 1000 yükseltme seçenekleri gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 24 Mart 2022; 17:16:46 >
  • maxi909 M kullanıcısına yanıt

Ben kapasite yeterli demedim. Ama 2022 yılında altyapı yetersiz bahanesinin arkasına sığınmak mantık dışıdır. Mevcut durumda bile altyapısı yetersiz yerler çıkacaktır, gidersiniz kapasiteyi artırırsınız. "Yeterli kapasite" diye bir kavram yok, bundan 3-4 yıl önce koskoca Google'ın Sofya POP noktasının kapasitesi yetersizdi. Herkesi Budapeşte, Frankfurt, Prag'a hatta Suudi Arabistan'a, Kuzey Irak'a bile aktarıyorlardı. Dünyada onlarca ülkeye toptan kapasite sağlayan Telia (yeni adıyla Arelion), GTT, NTT, Level3'ün bile kapasitesinin yetersiz olduğu yerler oluyor birkaç saatte kapasiteyi artırıyor adamlar.

• durmak yok geriye gitmeye devam Telekom'dan muhteşem(!) upload hızı güncellemesi ve yeni 200+ mbps paketler 

• Bir zamanlar kullandığım Turk Net YAPA' da bile 30 mbit upload vardı. Bunlar 1000 mbit lik pakete 20 mbit upload koymuşlar. Şaka gibi gerçekten.

• ben türknetin yerinde olsam 100mbps üzeri vermezdim. açıklanan fiyatlar saçmalıktan başka birşey değil.

• Bu ulkeden bi cacik olmaz. kacin kurtarin kendinizi.

• e_capkan kullanıcısına yanıt

Ben türknet olsam hıza göre tarife çıkarırdım. Ama söz verdi. Bakalım ne yapcak.

Türknet bir dönem FTTH hizmet vermiyordu. Saçma sapan birşeydi. Hıza göre ücret vermemeside böyle birşey. Malesef ülkemizde her şey eşit değil.

• gulnare G kullanıcısına yanıt

ne sözü verdi?

TurkNEtte tüm paketler aynı fiyat sözü

• miskindvd kullanıcısına yanıt

o zaman 200mbps ve üzeri paketler gelmez :)

Her yerde Tek fiyat max hız reklamı ile abone topladı. Ama değişecek gibi. Facede eski broşürleri kaldırmışlar.

Telekom'dan muhteşem(!) upload hızı güncellemesi ve yeni 200+ mbps paketler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 24 Mart 2022; 23:21:27 >
  • edemez

gelir ama fiyatı farklı olur,

gigafiber veya tt altyapısında 100mbite kadar 140 tl

TT altyapısında alabildiğin kadar hız 300TL gibi mesela

• miskindvd kullanıcısına yanıt

port ücretleri çok astronomik oldu.

1gbps için fark yapmaları normal olabilirdi belki ama max 50tl fark olmalıydı.

100 mbit ile 1000 arasında 10 kat hız farkı var, dua edelim 10 kat fiyat koymamışlar Telekom'dan muhteşem(!) upload hızı güncellemesi ve yeni 200+ mbps paketler 

• gigafiber altyapisi olam yerler bu fiyatlardan etkileeyecek sanirim.

• Komik

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.