Şimdi Ara

Telekom'dan muhteşem(!) upload hızı güncellemesi ve yeni 200+ mbps paketler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
7
Favori
19.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Telekom VDSL ve fiber altyapısında 100 Mbps'lik paketlerde upload hızı 4 Mbps idi, artık süppper hızlı 5 Mbps hıza geçtik! Gigabit upload için hedef 3333.
    • Pandemi sebebiyle upload hızları iki katına çıkmıştı. Muhtemelen pandemi bitti diye upload hızlarını 8'den 5'e yükseltip buna sevinmemizi bekleyecekler!
    • Artık 200, 500 ve 1000 Mbps'lik süppper (download) hızlı paketler var! Bu paketler sadece FTTH altyapıda satılacak. (FTTB'ye geçmiş olsun, VDSL'de beklendiği gibi bunlar yok)
    • Upload mı o da ne! Yerli ve milli datamızı yabancı sunuculara mı gönderecektiniz yoksa haa!!! Sizin neyinize cloud yedekler, kaliteli youtube/twitch streamler, sunucuya yazılım deploy etmeler... Alın bim'den 1 tb harddisk ona stream edin 4K videonuzu...
    • Telefonda 4.5G ile 50 Mbps üzerinde upload yapabiliyoruz ama FTTH/GPON altyapılı evde en fazla 20 Mbps serbest, çünkü neden olmasın...
    • Tüm hızlarda port ücretleri 1.5-2 katına çıkmış. Zam yapmayacağız diyen küçük ISS'lerde kol gibi zamlara hazırlanın.
    • 200, 500 ve 1000'lik port ücretleri ekstra yüksek tutulmuş. Turknet 500 Mbps'yi TT fiberi üzerinden 250 TL'ye satabilirse sevinebilirim. 1000 mbps için 500 TL beklenebilir.

Özetle paketler şu halde:

100 down 5 up (küfür etmiyorum)

200 down 10 up (küfür etmiyorum)

500 down 20 up (küfür etmiyorum)

1000 down 20 up (küfür etmiyorum)

20 mbps upload için mi fiber döşedin? Verseydin onu VDSL'den ne diye fiberle uğraştın ki? Yazıklar olsun.

https://btk.gov.tr/kurul-kararlari?decision_no=2022%2FDK-ETD%2F64

https://www.btk.gov.tr/uploads/boarddecisions/turk-telekom-ip-vae-hizmeti-port-ve-thk-tarife-guncellemesi/64-2022-web.pdf

Ek: Telekomun gözlerimin içini ışıldatan yönetim kurulu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirDroid -- 26 Mart 2022; 1:10:48 >

• Ben kapasite yeterli demedim. Ama 2022 yılında altyapı yetersiz bahanesinin arkasına sığınmak mantık dışıdır. Mevcut durumda bile altyapısı yetersiz yerler çıkacaktır, gidersiniz kapasiteyi artırırsınız. "Yeterli kapasite" diye bir kavram yok, bundan 3-4 yıl önce koskoca Google'ın Sofya POP noktasının kapasitesi yetersizdi. Herkesi Budapeşte, Frankfurt, Prag'a hatta Suudi Arabistan'a, Kuzey Irak'a bile aktarıyorlardı. Dünyada onlarca ülkeye toptan kapasite sağlayan Telia (yeni adıyla Arelion), GTT, NTT, Level3'ün bile kapasitesinin yetersiz olduğu yerler oluyor birkaç saatte kapasiteyi artırıyor adamlar.

Bu sonuç Mesut Çevik gibi editörlerin eseri. Ne demişti upload 8 mbit olduğunda gayet yeterli bir hız herkese yayıncılık dahil yetecektir. Sonuç bu. Oysaki teknoloji editörlerinin yetkililere seslenip ne 8’i mevcut paketin dowload hızının üçte biri veya dörtte biri verilmeli demedi lazımdı. Sormak lazım şimdi Mesut Çevik’e kendisimi kaç mbit uploadlı internet kullanıyor? Böyle bir açıklamayı niye yaptı?

Kovulması gereken Türk Telekom değil, baştaki zihniyet! İnternete ve onun getireceği "bilgi toplumu" kavramına düşman, aksine cehaletten nemalanan, bilime ve okumuş kesime düşman zihniyet kovulmalı ki bir şeyler düzelsin.

Türk Telekom ve Turkcell'in tek elde toplanması, Google'a dahi girmeleri yasak olan Çin halkını anımsatmalı. Gittiğimiz yol orası...

• Şu upload konusunda bizi süründürmeleri akılalır gibi değil. Simetrik vermiyorsunuz eyvallah, bari 1/4 verin vicdansızlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rezaletten başka bir şey değil..

• Kafalar hala 1990'larda yaşıyor. Şu tabloya bakın.

• Sevinerek tıkladım söverek çıktım...

• Bakalım Turk.net ve diğer İSS ler hangi fiyatlar ile bu paketleri sunacaklar. Tahminim 150-200 bandında 200 lük paket 500 lük için ise 200-300 bandı gibi olabilir ama tabi yukarıdaki fiyatlara göre de pek de mümkün görünmese de Turk.net cephesinden daha uygun paket fiyatları beklemiyorum desem yalan olur :)

• TurkNet GigaFiber beklemeye devam.

• Bize download ve upload olarak dönmesi gereken paraları birileri afiyetle yedi çünkü...

• Bu arada Engelli indirimi %50 ama TurkNet veya diğerleri %25 uyguluyor diye biliyorum.(Belki ücretler değişebilir)

3. madde

(3) Kullanıcı belirtilen hıza kadar hattının desteklediği en yüksek download ve upload hızını

kullanacaktır.

E kadar saçmalığına devam. Fiberde e kadar kalksa bari.

PSTN ücreti 18,24. Turknet Telefon abonelerine zam gelebilir.

• Ne güzel 5Mbit upload neyünüze yetmüyo bizim zamanımızda ADSL yoktu güvercün ile upload ederüdük.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu arada detayı kaçırıyoruz. 1 nisan ve sonrası diyor. Burada 1 nisan dan itibarek yeni paketlere ulaşabilirizi anlayabilir miyiz ?

• Bari fiyatları uçurmasalar, zaten upload tarafında devasa bir yükseliş var (!) Adsl için de 1 mbps demişler ama yıllardır 0.8 mbps veriyorlar maksimum o da ayrı rezalet :)

• Verdikleri 8 mbit uploadı da alacaklar, 5 verecekler. rezillik

• Durmak yok sürünmeye devam. Ayrıca adsl'de 1016kbps hiç verilmedi yıllardır 797kbit'e sabit.

• Kapasiteyi sağlayacak cihaz yok. Kabloyu döşesen ne olur karşı tarafta veriyi işleyecek cihaz olmadıkça. Yatırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaximillianFoe -- 24 Mart 2022; 13:41:20 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • TT nin omurgası yetersiz değil santral ve saha dolabında yeterli kapasiteleri mevcut @mustifb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 24 Mart 2022; 13:52:5 >
  • Ulan bunlar ne kadar kötü insanlar? Uploadı 25 yapsan 50 yapsan ne olacak? Milyarlar mı kaybedeceksin? Kullanıcıların %90'u farketmez bile ona rağmen kıstıkça kısıyorsunuz.

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt

50 yapsalar hissetmezler bile kaybedecekleri para ruhlarına dokunmaz. Altyapı yetersiz falan da değil, ülkedeki fiber altyapılı herkese 1000 mbps upload verseler altyapı yine kaldırır, çünkü upload çoğu insanın farkında olduğu bişey bile değil. Türknet bu sayede simetrik verebiliyor çünkü maliyeti sıfıra yakın. Suyunu çıkarıp terabaytlarca torrent vs. upload edenin hızını yavaşlatırsın/hattı kesersin olur biter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirDroid -- 24 Mart 2022; 15:59:7 >
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt

yüksek upload isteyenlere 3000 4000 liradan satıyorlar, herkese upload verirlerse o satışlar durur.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.