Şimdi Ara

Telefonum Çalındı Mahkeme sonucuSS(BURADAKİ İNSANLAR HIRSIZI SAVUNUYOR ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
34
Favori
23.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ulaşmak için neden hattını takma ihtiyacı hissetsin ki. Yolda giderken karakol veya polis şubesine teslim etmek bu kadar zor olmamalı.
  • la benim sakaryamda neler oluyor :D gar meydanın da polis karakolunun yanı kardeşim hiç bişey olmaz kalabalık zaten her an en olmadı ses kaydı alırsın. konuşmalarında tehditvari konuşma öyle donuna kadar alırım falan mahkemede aleyhine işler diyim. olmadı ulaş bana beraber gidelim
  • gungorce kullanıcısına yanıt
    Biri almış dediği yere atmış ve Ada'm bulmuş olabilir mahkeme tek taraflı yargılama yapmaz . Ki imkanlar dahilinde dediği doğru olabilir .

Konuşmaları okudum buldum senin hattın yoktu seni bulmak için kendi hattımı taktım diyor . Konuşma ve yaklaşımı ılımlı sana telefonu ulaştırmak adına konuşmuş defalarca tel numaranı istemiş vermemişsin para talep ediyorsun büyük hata haksız duruma düştün şuan o konuşmalarla donuna kadar alır sonuna kadar giderim değdiğin için suçlusun Ada'mın karşı dava açma şikayetçi olma hakkı doğdu .

Olacağı söyleyim Ada'ma mahkeme ulaşsa bile yolda buldum şahıs bana ulaştı anlaşma yoluna gittim vermek istedim telefonu işi yokuşa sürdü diyip ifade verir cihazını geri alırsın mahkemeden Ada'ma hiç birşey olmaz ve mahkeme parasını sen ödersin . Olmuş örnek davalar var . Ve Ada'm sana para vermek zorunda değil böyle bir yaptırımda bulunamazsın Ada'm bu işten anlasa sana sen benden para talep edemezsin git napıyorsan yap der geçer .

Ada'm çalmamış sonuçta telefonu böyle bir İthamda bulunamazsın zaten .

Bence Ada'mla uygun dille konuş telefonunu al mahkemeyide iptal et 50 60 tl bi dosya parası gelir öde vergi borcu adı altında görünür dosya masrafı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senpaituyun -- 28 Ağustos 2016; 14:46:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gg

• Bulusma yerimi karakol olarak secseydin direk. En guzeli bu olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rez

• Hayır niye illa buluşalım dedin ki?Böyle işler şakaya gelmez kardeşim.Parayı banka hesabına isteseydin keşke.Bu devirde böyle buluşma fln sakat işler.Parayı yollamasa bile mahkemede çatır çatır öderdi.Riske girmeseydin keşke
  • Hocam ne yapmaliyimi var mi, tek gitmiyceksin.
    Bu lafini unutma kisminda bende işkillendim,
    İstanbul kucukcekmecedeyim tek otobus/minibus gelebilecegim bir yer ise bende gelmek isterim, arabulucu olarak tabiki seni savunurum
    Boy 1.88
    Kilo 86
    Yag orani %13
    Fit ve kasli bir vucudum var. Elim ameliyatli ama fark etmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence telefonun parasını al adamdan ama davayı çekme :D Adam senin malına konmuş her şeyi hakediyor telefonunun parasını devlet sana vermicekki adama ceza vericek sadece. Ee sen bu telefonu kullanamadın adam senden çok kullandı kim ödicek bunun bedelini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: senpaituyun

Biri almış dediği yere atmış ve Ada'm bulmuş olabilir mahkeme tek taraflı yargılama yapmaz . Ki imkanlar dahilinde dediği doğru olabilir .

Konuşmaları okudum buldum senin hattın yoktu seni bulmak için kendi hattımı taktım diyor . Konuşma ve yaklaşımı ılımlı sana telefonu ulaştırmak adına konuşmuş defalarca tel numaranı istemiş vermemişsin para talep ediyorsun büyük hata haksız duruma düştün şuan o konuşmalarla donuna kadar alır sonuna kadar giderim değdiğin için suçlusun Ada'mın karşı dava açma şikayetçi olma hakkı doğdu .

Olacağı söyleyim Ada'ma mahkeme ulaşsa bile yolda buldum şahıs bana ulaştı anlaşma yoluna gittim vermek istedim telefonu işi yokuşa sürdü diyip ifade verir cihazını geri alırsın mahkemeden Ada'ma hiç birşey olmaz ve mahkeme parasını sen ödersin . Olmuş örnek davalar var . Ve Ada'm sana para vermek zorunda değil böyle bir yaptırımda bulunamazsın Ada'm bu işten anlasa sana sen benden para talep edemezsin git napıyorsan yap der geçer .

Bence Ada'mla uygun dille konuş telefonunu al mahkemeyide iptal et 50 60 tl bi dosya parası gelir öde vergi borcu adı altında görünür dosya masrafı

Hocam konunun sahibi ben değilim.
    Sadece fikrimi belirttim. Benide aydınlattınız sağolun

• abi direk böbreği sar gazeteye, hayatta gitmem valla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gungorce kullanıcısına yanıt
    Sonradan farkettim kusura bakma artık 😅

• Bence polisi ara orada hazir bulunsunlar ne olur ne olmaz hem o adam emanetsiz gelmez hem de baskasiyla gelir

Ya da adamin ismi,tel no su var direk polisle kapiya dayan benim telefonumu caldi diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senpaituyun

(bkz: hırsız sen misin?)
    Hırsız gelip burada kendini savunmak istese bu denli savunmaz.

Birincisi mahkeme olabilirle hareket etmez. Ortada çalınmış bir telefon var ve o çalınmış telefon da o şahsın elinde ki çok net belli hırsız kendisi ki zaten her ihtimalde suçlu. Hadi varsayalım hastanede buldu, yahu hangimiz rastgele bulduğu bir eşyayı alıp kullanıyor? Bu normal bir durum değil ve kaldı ki hastanede bulduğuna dair bir kanıtı olması gerekir.

ikincisi bu adam hırsız olmasa para ödemeyi kabul eder mi? Kendinizi o duruma koyduğunuzda anlayacaksınızdır. Bu adam hırsız olmasa bu tavrı zaten hiç göstermezdi, net şekilde kendi küçücük beyniyle oyun oynamaya çalışan "hırsızın" teki bu şahıs. Bir de konuşmada hırsız kişisi ufak tehditte bulunma girişiminde bulunmuş, neye dayanarak ılımlı konuştu diyebiliyorsunuz?

"Mahkeme yoluyla tüm haklarımı kullanırım", "Sonuna kadar giderim" ve -aslında öyle yazmasa da- "Donuna kadar alırım" demenin tam olarak nesi suç? Mağduriyetini gidermek isteyen bir insanın "hukuksal yollarla hakkımı arayacağım" demesine hangi akılla suçlu buluyorsunuz ve hangi organınızla "karşı dava açabilir" gibi bir düşünceyi öne sürebiliyorsunuz?

Olacağı söyleyim Ada'ma mahkeme ulaşsa bile "yolda buldum şahıs bana ulaştı" Ne zaman ulaştı, nasıl ulaştı, kanıt? Hırsıza ulaşması mahkeme sürecinden sonra oldu.

Konu sahibi kardeşim, bu hırsızı savunan şahsın aksine az bile yapmışsınız. Bu hırsızla hiçbir şekilde muhatap olmak zorunda değilsiniz ve 6 ay boyunca yaşadığınız mağduriyet ortada. Hiç olmadı bu kişiye hesap numarasını verip "Buraya parayı yatıracaksanız yatırın yoksa işe mahkemede devam ederiz" diyebilirdiniz. Hala deme şansınız varsa deyin, buluşmaya gidip kendinizi riske atmaya kalkmayın. Muhtemelen sizi korkutmaya çalışacaktır, işten bir şekilde sıyrılmanın yolunu arayacaktır kuş kadar beyniyle.

• senpaituyun kullanıcısına yanıt
    Olsun hocam ufakta olsa bunlar hep tecrübe. Umarım hiç ihtiyacım olmaz. Ama bu bilgilerin olması iyidir.

• Iban ver parayi atm den yatirsin muhattap olma sakin

• kesinlikle gitme

• Karakolun onunde kavga da etsen seni oldurselerde sikayet gelmeden mudahale edemiyorlarmis. Polisler oyle diyor bilgin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

Karakolun onunde kavga da etsen seni oldurselerde sikayet gelmeden mudahale edemiyorlarmis. Polisler oyle diyor bilgin olsun.

Kim söyledi size bunu kolluk Kuvvetinin her mensubu olay anına 7/24 saat esasına göre müdahale etmekle yükümlüdür

• 3 Ay telefonu kullanmışsın.

Adamı bulmuşsun, telefonu alırsın, üstüne davayı çekmek için 100lira gibi bir cüzi ücret talep edersin çekersin. Senin yaptığın doğru mu? Telefonun parasını komple adamdan istemek. Madem öyle telefon adamda kalsın, faturaları teslim et, 500 lira gibi bir ücret talep et, ikinci el fiyatına? Milleti düdükleyecek yer arar olmuşsun. Yaptığın doğru mu?

Trafikte te senin gibiler var, kaza anında post makinesine dönüyor anında yok şunu yaptım şu gitti şu kadar paraydı felan filan. Şöyle bir adam akıllı dayak yersin umarım da akıllanırsın ne diyelim. Yaptığın yanlış, doğru yol dayaktan geçiyorsa yemen lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 28 Ağustos 2016; 11:45:50 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.