Şimdi Ara

Telefonum Çalındı Mahkeme sonucuSS(BURADAKİ İNSANLAR HIRSIZI SAVUNUYOR )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
34
Favori
23.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16.09.2015 Tarihinde General Mobile 4G modelini 660 TL ye Resmi Faturalı Bir Şekilde Aldım
    29.02.2016 Gecesi Akşam saat 8 Akşam Okulundayım Ders 8.30 da bitiyor Fener Beşiktaş maçı var 8 de hoca ara verdi telefonum sıranın altındaydı çantamı alıp uçtum maçı izlemeye sonra telefonun yokluğunu farkettim maç sonu arabada bi yere düşmüştür dedim gelirken ( kendi aracım otobüs değil)

Ertesi sabah arabaya baktım yok hemen okula gittim saat 9.30 falandı telefon sıranın altında yok aradım kendi numaramı kapatmış alan kişi güvenliğer falan sordum 1 hafta bulan falan oldumu diye ses seda yok

Hemen başsavcılığa fatura ve imei ile müracat ettim aradan 4 ay sonra mahkeme kağıdı geldi aynısı e devlettede var budur

Dava Gününü Beklerken Avukata sordum telefonu benden çok o kullandı fatura bedelini ödettirirmi mahkeme diye
    avukat sadece ceza verir telefonun bulunursa telefonu verir dedi hasar kaybı için ayrıyetten mahkeme açmam lazımmış.

Sonra facebook ta aradım ben bunu (e devlette ismi yazıyor )
    Sonra buldum birini bizim üniversitede hademeymiş galiba sonra iletişime geçtim.

böyle bir konuşma oldu merkezi bir yer ver karakolun yanında bu dediğim yer yanımda biri ile gidicem ne olur ne olmaz kuşkulandım tam bir ückaatcıya benziyor

Ayrıca yalan soylüyor Koskoca hastanede telefonu bizim okulun hademesi bulucak

ne yapmalıyım bu devirde kimseye güven olmuyor

Edit:Bugun olan görüşmemiz olmadı aradım numarasını pazartesi vericem dedi sende mahkemeyi geri çek yada mahkemede parayı aldığını söyle dedi.
    Bende Pazartesi Getirmezsen mahkeme devam eder dedim .
    O : Tamam getiricem pazartesi dedi.

Edit.
    sanik gelmedi benim bidaha gitmeme gerek yokmus hakime okulda calistigini ve ona ulasip uzlasma teklif ettigimi ardindan zararimi karsilamadigini soyledim 1 ay sonraya ertelendi.

Edit: 2 mahkeme oldu ona geldimi bilmiyorum ne işler dönüyor 3 mahkeme günü verilmiş.
    Avukata gidip bilgi alacağım.

SON DURUM

resimleri görmek için resim kutucuğuna basın açılıyor.

EDİT MUTLU SON

Para cezası almış ve parayı ödemediği içinde hapis yemiş diye anladım ben kağıdı veren eleman da öyle söyledi ama stajerdi olay budur.
    Yani bir gün telefonunuzu biyerde unutup yerinde bulamazsanız mahkemeye başvurduğunuz zaman başınızdan bunlar geçecek şimdi tazminat davası açmayı planlıyorum ben kimsede 1 lira bırakmam (fikret orman gibiyim).

Bazı arkadaşlar hakkımda endişelendi ben yine durmayacağım hakkımı alana kadar sizde böyle yapın kimseden korkmayın mahkemelere pek güvenmiyorum ama adalet gördüğünüz gibi işledi.
    sorusu olan varsa sorabilir.

not: avukata falan ihtiyacınız yok benim gibi yapmak için başsavcılığa gidin fatura ile yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Atletli -- 2 Şubat 2017; 0:47:36 >

• Seni baştan aşağı oturduğun eve kadar soymak isterdim. Şöyle bi 6 ay otellerde, sokaklarda sürün. Valla hiç imkansızmış gibi bakma, digital ve gerçek ortamda iki sahte evrak ve bu işlerden anlayan biri... Sonra dolandırılmış mağdur haberi diye FOX TV'de izleriz artık. Hatta bence sen oldu olası seni soyacak insanı yemeğe davet edip bir şeyler ikram et. Hatta altına da yatabilirsin.
    Saçma sapan konuşmuşsun
    .

Doğru yol dayaktan geçiyorsa dm at bakayım bana. Adamın telefonunu çalmışlar, haklı olarak telefonun parasını istiyor. Ne yapsaydı hırsıza teşekkür mü etseydi? Kalem pil mi bu yerde bulunca cebine atıyor hırsız? İnan ki ben çocuğun yerinde olsam hırsızdan en az 2.000 isterdim. Sonuçta 600 lük telefon benden çıksa bir şey olmaz ama o hırsız köpek mahkemede hırsızlıktan ceza aldığı zaman şapa oturacaktır. Ayrıca hırsız utanacağına özür dileyeceğine, laf arasında tehdit etmiş çocuğu. Diğer yazışmalarda kibar kibar konuşmuş laf arasında da dediklerini unutma falan ne ayak?

Konuyu açan arkadaş abin baban kimim varsa toplan oraya öyle git. Telefonu ve telefonun değerindeki parayı, dönem faturalarını ve ek olarak 1.000 de ceza kesin ite bir daha milletin malına göz dikiyor mu?
    Adalrtin çivisi çıkmış yemin ediyorum bu nedir ya adamın telefonu çaldığı kabak gibi ortada 500tl cezayla kurtarmış. Bunu gören gider iphone s7 falan çalar 500tl atar geçer. Gerisi yanına kâr kalır. Allah belasını versin o hademenin de. Okurken sinirim bozuldu buradakiler bile hırsızı savunmuş ulan o şerefsiz yolda buldum diyince doğru söylediğini nereden biliyorsun. "Yolda bulduysa hırsız sayılmaz hede hödö" yazanlar umarım sizin başınıza da aynı durum gelir , o zaman görürüm sizi.
  • Kardeşim dikkat et valla adam cins konuşmuş bunu unutma falan demiş seni bıçaklayacakmıs gibi bir havası var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremak35 -- 28 Ağustos 2016; 2:41:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunları şikayet hocam bence gereken cevabı devlet versin gerekirse hapis yatsın telefonu bulup polise teslim etmemek nedir ya

edit: Buluştuğunuzda biri ses kaydetsin ya da videoya çeksin. Belki eğer laf eder küfür ederse + küfürden de ceza yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anton Maupassant -- 28 Ağustos 2016; 4:42:36 >
  • Yanına birini almadan gitme hocam. Hemen kardeşim falan çekmiş, bu laflarını unutma demiş. Ne olur ne olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anton Maupassant

Bunları şikayet hocam bence gereken cevabı devlet versin gerekirse hapis yatsın telefonu bulup polise teslim etmemek nedir ya

Hocam ben şikayetci olsam para cezası alıcak davayı çeksemde ceza alıcak zaten ben sadece mahkemede paramı aldım diyicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

Bunları şikayet hocam bence gereken cevabı devlet versin gerekirse hapis yatsın telefonu bulup polise teslim etmemek nedir ya

Hocam ben şikayetci olsam para cezası alıcak davayı çeksemde ceza alıcak zaten ben sadece mahkemede paramı aldım diyicem

Buluştuğunda tehdit etme olasılığı var hocam hiç gitme ben olsam şu tarihe kadar vermezsen savcıktasın bakalım veriyor mu vermiyor mu ? Vermiyorsa git çeksin cezasını
  • Telefon sağlam mı anlamadım niye telefonu buldum geri vericem ne parası falan tarzında savunma yapmamış. Bu arada dikkat et birşey yapmasın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

Buluştuğunda tehdit etme olasılığı var hocam hiç gitme ben olsam şu tarihe kadar vermezsen savcıktasın bakalım veriyor mu vermiyor mu ? Vermiyorsa git çeksin cezasını

Ses kaydına alıcam video da olabilir

tehdit ederse korkmam açıkcası benim amacım dikkatli olmak karakol önündede tehdit edilmeyiz herhalde bakalım her türlü önlemi alıcam ama tek gitmeyeceğim.
  • Onur. kullanıcısına yanıt
    Hocam adam hırsız kimbilir ne yaptı telefonu yalan söylüyor okulda buldu attı cebe onu okuldanda attırırım bi salaklık yaparsa videoya çekerim hem iş hayatı biter hem hapse girer .

Babam Dolmuşcu İphone Bulmuş Arabada Adam dokunmatikten anlamadığı için beklemiş arasın diye çocuk aramış birine açtırmış telefonu çocuğa ellemeden teslim etmiş nerde kaldı insanlık herkez dolandırıcı olmuş esnafına kadar sıfır 660 lira olan telefonu alıyorsun bu öğrenci doğudan beş parasız gelmiş olabilir ders notu olabilir hiç düşünmüyor namussuzlar bakalım ne olacak
  • Buluşmaya gidince ne olduğunu konuya tekrar yaz editle.
    Merak ettim olayı gerçekten

• Bilgilendir bizi

• Haberdar et kardeş merak ettik

• Dikkat edin hocam

• Adam maaş gününden felan bahsetmiş bence para verip kurtulma derdinde :)

güzel yolla halledersiniz insallah.
  • Kardeşlerim korkum yok açıkcası yanımda getireceğim adam %50 ruh hastası sinir hastası 3 kişi de gelse 5 kişide gelse sorun olmaz zaten karakol önünde buluşucaz siz kadar bende merak ediyorum eğer parayı getirmezse boş laf yaparsa mahkemede hesaplaşırız çünkü öyle bir yalan söylüyorki kargalar inanmaz

eğer tehdit ederse zaten konusmaya baslamadan video veya ses kaydına giricem hırsızlara çok tolerans gösteriliyor malesefki devletimiz

bunları atıcan hapse 5 yıl fabrika kurup köle gibi çalıştırıcan devlete çalışşsın yada Allahın kuralları geçerli olsun Tak Gitti El Hadi Cesaret Edip Çalsın Birinin telefonunu tek eliyle .
  • Hocam böyle bir seref yoksunundan her sey beklenir dikkatli olun. Bulusmadan önce arabayi goremeyecegi bir yere cekin nolur nolmaz. Ve de tehdit etmeye kalkisacaksan her türlü bilgin elimde, daha zararli cikarsin gibisinden uyarida bulunun. Umarim pisirik degilsinizdir eger oyleyseniz bi arkadaşinizi da yaninizda goturun (video alan arkadas harici) ki o arkadasiniz siz yapamasaniz bile adamin agzinin payini versin.

• Vay anasını be

• Hocam hangi şehir?
  • Ingvar kullanıcısına yanıt
    Hocam pısırık olsam telefonun peşine zaten düşmem 2 kere başsavcılığa gittim bayağı uğraştım orada
  • Benim de tel çalınmıştı İphone 4s uyanık hırsız hattını takmadı bulamadık.
    Yine hatırlattın üzdün şimdi.
    Bu arada hiç tekin değil zaten telefonu çalan salaktan nasıl 660tl vermesini bekliyorsun gitme buluşma yerine gideceksen 3 4 adamla git.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.