Şimdi Ara

Telefonum Çalındı Mahkeme sonucuSS(BURADAKİ İNSANLAR HIRSIZI SAVUNUYOR ) (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
34
Favori
23.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fofer kullanıcısına yanıt
    Olmamis ama bu, kullandigi yanina kar kalmis telefon da zaten onda kalmis ee ne anladik bu isten adamin telefonunu resmen gasp et sonra 160 lira altina senin olmus olsun.Gerci ikinci el alsa daha ucuza alirdi :D Mahkeme masrafi da olacak simdi bana 60 lira gibi bir mahkeme masrafi verilmisti teblig de edilmedi tesadufen vergi yapilandirmasi icin borcumu kontrol ederken orda gormustum.Yine de hak yerini bulmamis bana gore.
  • çok iyi yapmışsınız hocam. tedbirinizi alın ginede.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

3 Ay telefonu kullanmışsın.

Adamı bulmuşsun, telefonu alırsın, üstüne davayı çekmek için 100lira gibi bir cüzi ücret talep edersin çekersin. Senin yaptığın doğru mu? Telefonun parasını komple adamdan istemek. Madem öyle telefon adamda kalsın, faturaları teslim et, 500 lira gibi bir ücret talep et, ikinci el fiyatına? Milleti düdükleyecek yer arar olmuşsun. Yaptığın doğru mu?

Trafikte te senin gibiler var, kaza anında post makinesine dönüyor anında yok şunu yaptım şu gitti şu kadar paraydı felan filan. Şöyle bir adam akıllı dayak yersin umarım da akıllanırsın ne diyelim. Yaptığın yanlış, doğru yol dayaktan geçiyorsa yemen lazım.

şunu banlayın forumdan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam eline sağlık, hırsıza merhamet olmaz...

Bulunduğum yerdeki inşaatçılar bön bön bizi konuşuyorlar, olayda şu ufak bir müteahit benim konut inşaatımdan yük vincimi çalmış, kamera görüntülerinden çıktı mahkemeliğiz, farkında değiller belalarını .... ez... Mahkeme kararı ulaştığı ertesi gün vinci getirip bıraktılar, davayı çekin diye yalvarıyorlar, anlaşmak şöyle dursun üstüne tazminat davası da açıldı işleri aksattığı için, ve hiç bir şekilde anlaşma yoluna gitmiyoruz. 5.000 liralık vinç onlara 200.000 liraya patlayacak mahkemede cezasını çekecekler tazminatıda alacaz şimdi onlar düşünsün...

Ne ala memleket, biz paramızı dikkatli bir şekilde ayarlayarak kimseye muhtaç olmadan iş görüyoruz 4 tane transit gece vakti gelsin bütün şantiyeleri dolaşsın çalacağını çalsın kendi ihtiyacı olarak kullansın kullanamadığı yerde sırf itlik olsun diye saklasın bu adamlara acınır mı?? Bana kalsa asacaksın bunları...

• furkanaykac kullanıcısına yanıt
    hocam avukata ne kadar para ödediniz.
  • 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    Tipe bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

hocam avukata ne kadar para ödediniz.

Hocam firma avukatımız, diğer sektördeki alacak davalarımıza da bakıyor yani onlarla beraber yaklaşık senelik 50-60 bin arası bizden kazanıyor, tek dava ücreti nedir hiç bir fikrim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Olmamis ama bu, kullandigi yanina kar kalmis telefon da zaten onda kalmis ee ne anladik bu isten adamin telefonunu resmen gasp et sonra 160 lira altina senin olmus olsun.Gerci ikinci el alsa daha ucuza alirdi :D Mahkeme masrafi da olacak simdi bana 60 lira gibi bir mahkeme masrafi verilmisti teblig de edilmedi tesadufen vergi yapilandirmasi icin borcumu kontrol ederken orda gormustum.Yine de hak yerini bulmamis bana gore.

Yargılama giderleri davayı kaybedenden alınarak hazineye irad kaydedilir.
    Sizin durumunuz tam olarak nedir bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Adli para cezaları, adli sicil kaydına işlenir. Kısaca hayatı boyunca bir işe girdiğinde önüne çıkacak bir mahkumiyet mevcut, bir de böyle düşünün.

• telefonun parasınıda al bırakma.

• Benim bildigim oyle degil.Mesela 1 sene hapis cezasi aldin diyelim sicilin temiz ertelediler.5 sene bir suca falan bulasmazsan siciline islenmemis oluyor diye biliyorum.

Benim soyledigim para cezasina cevrilemeyen suclarla ilgili para cezasina cevrildigine gore heralde daha hafif suc tekrar islenmemesi ve duzenli odenmesi durumunda siciline islenmeyecek diye biliyorum ben.
  • fofer kullanıcısına yanıt
    Banada oyle oldu hocam tarafima teblig edilmedi ama tesadufen gordum mahkeme masrafi cikti vergi yapilandirmasi icin gelir idaresinin sitesinden borclarima baktigimda gordum.Kredi kartiyla odedim bitti.
  • adamla telefonda konuşmamakta neden ısrar ettin insanlar konuşa konuşa anlaşmaz mı telefonda yiyecek mi konuşma kaydedici bir programla konuşmayı kaydedecektin hem mahkemede delil olurdu hem derdi neymiş anlaşılırdı
  • Fatih211 kullanıcısına yanıt
    Ertelemede ceza, infaz kurumu dışında İnfaz edilmiş sayılır ve sicile işlenir. HAGB'da ise 5 yıl herhangi bir suç işlenmezse ceza silinir, kendisinin ayrı bir yerde kaydı tutulur. Adli para cezaları muhtevasına ve özelliklerine bakılmadan, yani hakim seçenek yaptırım olarak kısa süreli hapis cezasını buna dönüştürebilir veyahut direkt olarak madde buna hükmeder ama iki durumda da fark yoktur, adli sicil kaydına işlenir.

Bu konu için 5352 Sayılı Kanun madde 4 ve ilgili madde fıkralarına bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.