Şimdi Ara

Telefonum Çalındı Mahkeme sonucuSS(BURADAKİ İNSANLAR HIRSIZI SAVUNUYOR ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
34
Favori
23.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senpaituyun

quote:

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

Karakolun onunde kavga da etsen seni oldurselerde sikayet gelmeden mudahale edemiyorlarmis. Polisler oyle diyor bilgin olsun.

Kim söyledi size bunu kolluk Kuvvetinin her mensubu olay anına 7/24 saat esasına göre müdahale etmekle yükümlüdür

Bizzat konustugum polisler soyledi. Abi mudahele niye etmiyorsunuz olayi gordunuz dedim. Sikayet gelmeden olmaz dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PAUL WALKER kullanıcısına yanıt
    Polis memuru olarak ben sana doğru olanı söyleyim olayı göründüğümüz an müdahale etmeliyiz etmemiz kanunen gerekiyor etmezsen ve polis bana yardım etmedi derse karşı taraf polis ceza alır

• quote:

Orijinalden alıntı: senpaituyun

Biri almış dediği yere atmış ve Ada'm bulmuş olabilir mahkeme tek taraflı yargılama yapmaz . Ki imkanlar dahilinde dediği doğru olabilir .

Konuşmaları okudum buldum senin hattın yoktu seni bulmak için kendi hattımı taktım diyor . Konuşma ve yaklaşımı ılımlı sana telefonu ulaştırmak adına konuşmuş defalarca tel numaranı istemiş vermemişsin para talep ediyorsun büyük hata haksız duruma düştün şuan o konuşmalarla donuna kadar alır sonuna kadar giderim değdiğin için suçlusun Ada'mın karşı dava açma şikayetçi olma hakkı doğdu .

Olacağı söyleyim Ada'ma mahkeme ulaşsa bile yolda buldum şahıs bana ulaştı anlaşma yoluna gittim vermek istedim telefonu işi yokuşa sürdü diyip ifade verir cihazını geri alırsın mahkemeden Ada'ma hiç birşey olmaz ve mahkeme parasını sen ödersin . Olmuş örnek davalar var . Ve Ada'm sana para vermek zorunda değil böyle bir yaptırımda bulunamazsın Ada'm bu işten anlasa sana sen benden para talep edemezsin git napıyorsan yap der geçer .

Ada'm çalmamış sonuçta telefonu böyle bir İthamda bulunamazsın zaten .

Bence Ada'mla uygun dille konuş telefonunu al mahkemeyide iptal et 50 60 tl bi dosya parası gelir öde vergi borcu adı altında görünür dosya masrafı

Bu işleri bilmedigin nasılda belli oluyor yazık bir de çok biliyormuş gibi net yargılarda bulunmuşsun .

• Bu söylediklerini unutma falan demiş sana ayar verecek seni korkutacak kardeşim bence buluşunca fazla muhattap olma kendini acındırırsa da acıma

• jackoğlan kullanıcısına yanıt
    Hırsız senmisin derken ? İthamın yanlış.

Bu tarz bi olayla ilgili bilgim olduğu için meslek icabı yorum yaptım siz neyle meşgulsünüz böyle bir olayla ilgili deneyimlimisiniz .

Süplheli suçu ispat edilene kadar kanunen sanık ve suçlu kabul edilemez itham edilemez . Kimse kimseye hırsız ithamında bulunamaz bulunan kişi suçludur bunu bilelim önce .

Ada'm ben buldum içinde hat yoktu demiş satın aldım birinden de diyebilirdi burda hırsız suçlaması yapılabilir mi .

Telefon sahibinin yaklaşımı hatalı para istemesi donuna kadar alırım demesi vs . Şahıs ılımlı yaklaşıp telefon istiyor iade edeceğini yada verme mecburiyeti olmadığı halde talep edilen parayı vereceğini söylüyor .

Ada'm suçsuz yada suçlu da olabilir ama bunun yoruma bize düşmez hakim bile adli bi olayda direk karar vermezken size mi düştü yorumu ?

Ada'm Cidde'n yolda bulmuş ve hat yoksa içinde alıp kullanmışsa hiç birşey talep edemez herkes ince düşünceli olmayabilir alıp karakola götürmesi gerekirdi buldum diye ama yapmadı die suçlu sayılamaz yolda Bırak 600 tl lik teli 6 bin tl lik telefon bile bulsa para bulsa zihnet eşyası bulsa ve kullansa suçlu sayılamaz .

Şu bi gerçek ama telefonun sahibi uyanık adamı Nasıl zor durumda bırakırım Nasıl para koparırım derdin de telefonun derdin de değil para getir fatura bedelini isterim donuna kadar alırım çok yanlış .

Bu Adam hademe sanırım korkmuş dava felan kabul etmiş para olayını ben olsam ve Cidde'n yoldan bulduysam kardeşim gel Al telefonu yada en yakın karakola tutanakla veriyorum naparsan yap derim dosya parasını da telefon sahibi öder kanunen.

• HakimBeey kullanıcısına yanıt
    Hakim bey doğruyu söyleyinde bilelim bizde
    Hadi aydınlatın bizi

• insanlar garip
  • 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaş beni tanıyor trolluyor aklınca bunu takmayin

Ben adamın boynuna yapışmadim istiyorsa gelmesin mahkemede hesaplasiriz

• quote:

Orijinalden alıntı: l1b_598

Hocam ben de gelem mi bizde sakaryadayiz. Canik tp9 var emanet. Getiririm onu ayrica.

Gerek yok hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

Yaptığın doğru mu peki? Onu açıkla bakalım.

Telefonu 3 ay kullanmışsın sıfır parasını istiyorsun. O telefonu 2. el satacak olsan 400-450 lira piyasası.. Madem öyle piyasa değerinden adama sat. Tabii sömürecek birilerini arıyorsun, o ayrı konu.
  • Polisle git . Ama yanında değilde büyük ihtimal ekstra bi arabayla sivil olarak buluşma yerinin civarında beklerler. 4 , 5 adamla gittiğinden daha çok güvende olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

quote:

Telefonu 3 ay kullanmışsın sıfır parasını istiyorsun. O telefonu 2. el satacak olsan 400-450 lira piyasası.. Madem öyle piyasa değerinden adama sat. Tabii sömürecek birilerini arıyorsun, o ayrı konu.

Bi elektronik 5 ay 30 güne kadar en ufak sorunu olursa para iadesi veya sıfırı verilebilir

Adamda sen gibi düşünuyorsa bana " sen dolandiricimisin mahkemede ne sonuç çıkarsa o der "

Ayrıca ona daha yakıt masraflarımi ve diğer evrak ücretlerinde odettirecegim öyle yok buldum benimdir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

quote:

Bi elektronik 5 ay 30 güne kadar en ufak sorunu olursa para iadesi veya sıfırı verilebilir

Adamda sen gibi düşünuyorsa bana " sen dolandiricimisin mahkemede ne sonuç çıkarsa o der "

Ayrıca ona daha yakıt masraflarımi ve diğer evrak ücretlerinde odettirecegim öyle yok buldum benimdir

Ya bırak kendin diyorsun sömürecek yer arıyorum diye, öyle iade işlemi diye bir olay yok. Eğer ürün hatalı çıkarsa ki o dediğin geçerli oluyor, ürünün hatalı değil senin gayet düzgün, garantiye gönderirsin iade etmezler en fazla yenisini gönderirler. İnternet alışverişinde bile cayma hakkı 14 gün. Neyin kafasını yaşıyorsun, bunları geç.. Yok iade felan filan.

Yakıt masrafını karşılayamıyorsan binmiceksin araca, evrak ücretini de ödeyemiyorsan dava açmicaksın. Senin kendi yaptığın hatalarını düzeltmen için milleti sömürmen yanlış, 2 nizde hatalısınız bu konuda, çözüm yolu tek telefonu alman. Adam seni şuan karşı dava açsa sana bana şantaj yapıyor diye, telefonu iade etmek istediğim halde parasını istiyor, iade almıyor diye donuna kadar alır. Bunu da not düşelim.

• Hala anlamıyor forum halkıda, adam düdükleyecek yer arıyor. Ben bu çocuğu az çok tanıyorum. Kendisi zamanında milletin aracının aynasını kırıp kaçan kişi..

Oldu o zaman? Biz de yeni alıp beğenmediğimiz telefonu 3-4 ay kullanalım, sonra bir yerde bırakalım, bir kişi alsın bizi aramasın sonra gidip adamı bulup sıfır parasını isteyelim, davayı çekmeyiz diyelim. Hayat ne kolaymış?

O adam şuan elinde kanıtlar var, dava da ileri sürse konuşmayı ne yapacaksın acaba? Adam sana insanca vereyim diyor, ben olsam giderim davaya konuşmaları gösterir, cezam neyse öderim lakin ben iade etmeyi istedim, kendisi telefonu istemeyip, şantaj ile benden daha fazla para koparmak istedi. Diye bir beyanda bulunurum. Bu sefer uğraşsın dursun kendisi.
  • Kebdini saglama almaya calismissin iyi yapmissin ama konusmalarin sakat. Yapici degil hep diretmissin parayi getir diye. Sen telefonu geri almak degil model degistirmek istiyorsun. Sakata gelmeden al telefonu git. Adami cok bunaltirsan, durumu da yoksa bi anlik sinirle herseyi yapabilir

• senpaituyun kullanıcısına yanıt
    Benim mesleğim hukukla ilgili değil, böyle bir olay da yaşamadım ancak söz hakkında yorum yapabilecek bilgiye sahip bir vatandaşım. Sizin mesleğiniz nedir hukukçu musunuz? Hukukçu olmanız bu Türkçenizle mümkün değil. Ayrıca bilgim var deyip güldürmeyin:

TCK Madde 160 - (1) Kaybedilmiş olması nedeniyle malikinin zilyedliğinden çıkmış olan ya da hata sonucu ele geçirilen eşya üzerinde, iade etmeksizin veya yetkili mercileri durumdan haberdar etmeksizin, malik gibi tasarrufta bulunan kişi, şikâyet üzerine, bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Söz konusu şahsın(HIRSIZIN) telefonu kullandığı tespit edilmiş ve bu insan aylardır telefonuna ulaşamamış, mağdur. Kendisi de zaten direkt çalan kişi olmasa bile(çok düşük bir ihtimal)yukarıda yazdığım maddeye göre suçlu.

Israrla kelimeleri saptırmaya devam ediyorsunuz, fotoğraflarda görüldüğü gibi "sonuna kadar" yazmış. Hırsız kişisi parayı vermek zorunda değil doğrudur, zaten mağdur arkadaş da zorundasın dememiş önüne bir seçenek sunmuş ve o da kabul etmiş görünüyor. Burada asıl mağduriyetini hesaba katmadan sadece fatura parasını isteyen mağdur arkadaş ılımlı. Ben olsam ona bu kolaylığı sağlamaz, onu mahkemede süründürür, DONUNA KADAR ne alabiliyorsam alırdım. Nitekim konu sahibi arkadaş da aynı şeyi yapacaktır.

Size mi düştü diye soruyorsunuz, şahsın Facebook konuşmalarında suçu kabul ettiği net şekilde görünüyor "Hattı taktım" diyerek. Bu kanunen suçtur(TCK 160), ortalama bir zeka seviyesinde olan herkes o eşyayı kullanmamasını ya da polise iletmesi gerektiğini bilir. Ben buna dayanarak hırsız diyorum. Peki şimdi ben soruyorum: Siz bu cahilliğinizle neye dayanarak hırsızı haklı çıkartacak derecede kesin hükümler sürüp ahkam kesiyorsunuz? Hırsız telefonu sahibinden daha çok kullanmışken, mağduriyetini hesaba katmadan sadece fatura parasını istemesini nasıl bir mantıkla yanlış buluyorsunuz ve hatta utanmadan uyanık diyebiliyorsunuz?

• Tamam o adamın yaptığı doğru değil,ama seninkide doğru değil.Haklı olmak ile haklı kalmak arasındaki farkı öğrenin.

• Bıçağı yersin. Buluşma yerinizi adliye olarak değiştir. Yalnkz şu anda yaptığın suç şantaj a giriyor.

• Yav Hocam 600 lira alacağım diye canından olacaksın Allah göstermesin. Git şikayet et gerekirse unut o parayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gktupc

Bıçağı yersin. Buluşma yerinizi adliye olarak değiştir. Yalnkz şu anda yaptığın suç şantaj a giriyor.

Mahkemede sonuna kadar giderim demek sucmu oluyor ?

Bir ust mahkeme olur yeni dava olur tazminat davası olur bunlar sucmu oluyor

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.