Şimdi Ara

Telefon Kablosunu Nasıl Bağlıyacağım ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
38.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim internetim ev telefonuyla konuşurken kesiliyordu . Bunu yetkili servise sorduğumda bağlantı kablolarının kısa devre yapmasından kaynaklanacağını söylediler . Bende evdeki telefon kablosunu splittere gidene kadar takip ettim ve 2 kere ek yapıldığını gördüm . Dışarıdan gelen kablo çok kalın iç kısmında 4tane birbirine sarılı siyah bir kablo . Aynı kablo üzerinde birde kalın çelik bir tel var . Daha sonrasında ince 2li bir kabloyla birleştirilmiş . Sonra yine aynı kabloyla birleştirme yapılmış . Bende direkt siyah kalın kablonun ucunu kestim ve RJ11 Konnektöre çaktım . Fakat çakmadan önce kabloyu incelediğimde sadece mavi ve beyaz olan kabloları ince kabloyla birleştirmişler. Yani siyah ve kırmızı boştaydı . Ayrıca o kalın çelik sarımlı telinde ne işe yaradığını anlayabilmiş değilim . Ama hepsindede enerji vardı çünkü çarpıyordu . Bende ne olur ne olmaz diye Mavi ve Beyaz telleri çaktım . Ama sonrasında internetim nerdeyse yarı yarıya hızı düştü .

Şimdi ise ne yapmam lazım? Bağlantısını mı yanlış yaptım birileri yardımcı olursa sevinirim

Telefon Kablosunu Nasıl Bağlıyacağım ???

• Telefon hatları sadece iki kablo üzerinden taşınır. İki kabloyu boşta bırakın ve üzerinde sinyal olan iki kabloyu konnektörün ortadaki iki ucuna bağlayın.
  • ama 4 tane geliyo kablo . Bende 2 tane diye biliyordum ama öyle değil işte :) Siyah-Kırmızı-Mavi-Beyaz. Hepsindede enerji var :S
  • Konu kilitlensin hallettim ;)
  • slmlar. hız sorunu ıcın kablolarda problem olma ıhtımalı war dedı ttnettekı kardeslerımız.... bına daha 1 yyıllık bu kablolar uzerınde sorun olup olmadıgını nasıl anlayabılırzz. 8mbt fıber hat.. ama 0.66 kullanabıldıgım
  • quote:

Orijinalden alıntı: boudoff

slmlar. hız sorunu ıcın kablolarda problem olma ıhtımalı war dedı ttnettekı kardeslerımız.... bına daha 1 yyıllık bu kablolar uzerınde sorun olup olmadıgını nasıl anlayabılırzz. 8mbt fıber hat.. ama 0.66 kullanabıldıgım

8 Mbit ve fiber hat diyorsunuz bu bir çelişki. Fiber hat zaten internet hizmet aldığınız firma tarafından dairenize kadar onlar tarafından çekilen bir hattır.

Siz normal telefon hattı kullanıyorsunuzdur. Binanın girişindeki telefon hattının bağlandığı yer vardır oradan direkt bağlayıp problemin düzelip düzelmediğine bakmanız gerekir. Problem düzelmiyorsa ya binaya gelen hatta ya modemde problem vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueHawk*

ama 4 tane geliyo kablo . Bende 2 tane diye biliyordum ama öyle değil işte :) Siyah-Kırmızı-Mavi-Beyaz. Hepsindede enerji var :S

Bu sorunu nasıl hallettiniz? Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Eskici

quote:

ama 4 tane geliyo kablo . Bende 2 tane diye biliyordum ama öyle değil işte :) Siyah-Kırmızı-Mavi-Beyaz. Hepsindede enerji var :S

Herhangi 2 tanesine çaktım ucu . Hepsi aynı çünkü . Hepsindede çalışıyor . Ben mavi-Beyaz ikilisini kullandım .
  • quote:

quote:

quote:

Herhangi 2 tanesine çaktım ucu . Hepsi aynı çünkü . Hepsindede çalışıyor . Ben mavi-Beyaz ikilisini kullandım .

Benim hatta ses hışırtılı geliyor ve internetimde de kesilmeler oluyor. Acaba hattın kablolarının eklendiği yerde sorun mu var diye az önce kablolara baktım dediğiniz gibi mavi beyaz kablo bağlıydı. Yeniden aynı kabloları bağladım artık. Ancak sorun düzeldi mi henüz emin değilim. Neyse, teşekkürler dostum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim hatta ses hışırtılı geliyor ve internetimde de kesilmeler oluyor. Acaba hattın kablolarının eklendiği yerde sorun mu var diye az önce kablolara baktım dediğiniz gibi mavi beyaz kablo bağlıydı. Yeniden aynı kabloları bağladım artık. Ancak sorun düzeldi mi henüz emin değilim. Neyse, teşekkürler dostum.

Bendede aynı sorun sözkonusu . Eğer durumun düzelirse bana haber verir misin bende değiştiriyim kablo renklerini .

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bendede aynı sorun sözkonusu . Eğer durumun düzelirse bana haber verir misin bende değiştiriyim kablo renklerini .

Olur dostum. Görüşürüz.

• Merhaba. Ben de yeni telefon hattı baglattim görevli bağlantıyı yaptı gitti. Telefonumu modemimi taktim calismadi. Kablo takılan priz baya eskisi aradan çıkarıp duvardan gelenle telefonun kablosunu nasıl Bağlarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir kez daha donanımhaber sayesinde hayatım kurtuldu. 4 saat boyunca binadan gelen 5 uçlu kabloya, 2 uçlu modeme giden kabloyu bağlayarak beklemiştim. Mavi ve beyaz artık favori renklerim :)
  • srcn1905 S kullanıcısına yanıt
    5 Sene önceki konum halen iş görüyorsa ne mutlu. O tarihlerde bilgim çok düşüktü. Ama şimdi üzerine çok şey kattım. Eskiye dönüp bakıyorum da gerçekten çok yol katetmişim. Genelde Telekom, mavi ve beyaz kabloları bırakır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.