Şimdi Ara

Teknolojiye Meydan Okuyan Makinist!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Maalesef teknik veri yok, kaç tork, BG?
  • Bunun teknolojiyle hiçbir alakası yok ki. Her ikisi de ısı enerjisini kinetik enerjiye çeviren sistemler. Hangisinde daha fazla enerji üretilirse o baskın gelir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Thermodynamiker kullanıcısına yanıt
    evet, elektropnömatik hiltiyle de taş devri çekiçleri arasında hiçbir fark yok. İkisi de enerjiyi darbeye çeviren alet...
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    Mekanik tasarımı tabi ki gelişti. O açıdan bir benzerlik yok. Ben termodinamik kısmındayım işin. Hangisinde güçlü patlama olursa, onda o kadar basınç ve enerji dönüşümü fazla olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Thermodynamiker kullanıcısına yanıt
    evet demek ki, buharlı motorların ilk çıktığı birkaç yüzyıl önce aslında bugünkü turbodizeldirectinjection motorlar zaten vardı ma onlar odunla su kaynatmayı tercih ettiler.....

birinde gaza basınca dilediğin güce ulaşırsın diğerinde odun atman gerek....
  • Bu konu insanlığın baştan beri telsiz iletişimine sahip olduklarına kadar varır :D.
  • Hocam videoda makinist göremedim ben ? Lokomotifle karıştırıyorsunuz herhalde diyeceğim lokomotif de yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    ben de etrafımda hoca göremiyorum ama hocam demişsiniz :-?
    bknz: espritüel yaklaşım, lokomotiften neredeyse farksız bir alet...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

ben de etrafımda hoca göremiyorum ama hocam demişsiniz :-?
    bknz: espritüel yaklaşım, lokomotiften neredeyse farksız bir alet...
    Düpedüz lokomotif o yahu... Ben mi yanılıyorum? Buharlı motor değil mi o?
  • Lokomotifin daha ağır olduğu aşikar .

Hem Tek çeker hemde ince lastiğe sahip olmasına rağmen 4 çeker geniş lastikli aracı çekmesinin başka sebebi yok.

• dfk24 kullanıcısına yanıt
    Traktör basmıyor. Çünkü buharlı sistem gaza bastı mı kalkması için buharının olması hazırlanması lazım. Yani aşırı kızdırma ile gücü arttırılabilir ama bu videoda traktör en başında bassa alıp götürebilir.

Traktörün çekmekte zorlanmasının bir sebebi, buharlı aletin teker yapısı olabilir. Yere saplanan bir teker endüstriyel değildir ve asfalta çıkamaz ama çamura saplanacağından diğer normal tekerleklere göre kaymayarak sabit kalabilir. Diğer traktörün patinaj çekmesi bundan olsa gerek. Yani buharlı sadece frene bile bassa belki diğer traktör çekemeyecek onu...
    Gördüm derslerden dolayı makinistlik terimi dikkatimi çekti benimde. Makinist olunca insan kendini tutamıyor

O zaman bi şov yapın buhar teknolojisiyle alakalı, biz de seyredelim...?
    Maalesef ki buharlı makineler hakkında eğitim görmüyoruz o yüzden bir şey yazamayacağım.

Şu sözün sahibine yazıyorum """Makinist olunca insan kendini tutamıyor""" lütfen üzerinize alınmayın !!!

Aklıma bir amerikan kolej filmi geldi. Revire soor yaparken rahatsızlanmış birisi geliyor hemşire hemen "soğuk kompres mi yapılacak" diye soruyor. Hayır diyorlar. Her gelene hemşire aynı şeyi soruyor ve hayır cevabını alıyor. Sonunda basit bir rahatsızlık geliyor ve gelenler, "hemen soğuk kompres yapılsın" diyorlar. Hemşiree;
    ""ama ben soğuk kompres yapğmayı bilmiyorum ki :((:(:(:(:(:""
    igdaş'a koordinatörlüğe gittiğimde, orada çalışanlardan birisi de buna değinmişti. türbin sistemleri gibi buharlı makinelere yönelik eğitimler, daha çok yurtdışında veriliyor. orada buharlı makinelerle uğraşanların çoğu, amatör olmalarına rağmen, araştırma yaparak ve pratikle, kendilerini geliştiriyorlar.
  • dergul D kullanıcısına yanıt
    buharlı traktör hikaye. Ama hali hazırdaki birçok sistemde mini rankine yani güç üretim sistemleri kurmak için buhar kullanılabiliyor. Enerji tasarrufu ve elektrik üretimi için.
    bizden farklı olarak, batıda geçmiş teknolojiye bağlılık, çok daha fazladır. sanayi devriminden kalmış ve hala çalışır durumdaki fabrikaları koruyorlar.geçmişi unutmadıkları için geleceğe daha sağlam yürüyorlar. biz en yeni teknoloji iyidir mantığıyla, tüketici olmaktan öteye gidemiyoruz. bu yüzden, yüksek güç üretmek için kullanılan türbinler gibi buharlı makine teknolojisinde, dışa bağımlıyız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.