Şimdi Ara

Teknoloji firmaları/çalışanları sizce el altından uygun fiyata ürün (Ekran Kartı) satıyor mu? (SSli) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
8
Favori
19.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
141 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • depodaki malı düzgünce açar miningde kullanır. Satarken bi temizler fatura keser ilk satış gözüktüğü için garanti o zaman başlar..

Sıkıntı distiribitörlerde çok net. Benim şirket nerdeyse tüm distilerin bayisi ocaktan beri distilerin sistemini kontrol ettiğimizde stok görmedik.. Ya kendi çalışanları alıyor ya da distidekilerle sağlam ilişkisi olan bayiler sisteme düşmeden yurtdışından gelme anında kapatıyor. Biz stoğa gelme ihtimalini dahi göremiyoruz.

Aynı zamanda distiler fiyatları çok arttırdı. Stok yok ama fiyatları yazıyor. %100 zam yaptılar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • byyigit B kullanıcısına yanıt

şeytan ayrıntıda gizlidirTeknoloji firmaları/çalışanları sizce el altından uygun fiyata ürün (Ekran Kartı) satıyor mu? (SSli) 

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Allah guldursun.

Adı bile ofsayt "madenci" hangi maden hocam ya?Ne madeni nereyi kazıyorsun?

Karsılıgı yok bunların , karsılıksız para diyorlar diyenler Ekonomi Bakanları,bankacılar ben demiyorum.

İsin Manevi kısmı sizi ilgilendirmiyor ama ilgilenen icin Diyanet Saadet Zinciri diyor.

Adamlara bilg. islem yapması icin bir nevi kiralayıp para alıyorsunuz,para aldıgınız icin de bunu savunuyorsunuz.

İthal elektrigin dibine vuruyorsunuz.

Rig ler kuruyorsunuz.Bunu yapmak icin stokculuk,toptancılık yapıyorsunuz ve karaborsaya sebebiyet veriyorsunuz.Rig kuranlar icin gecerli dediklerim...

ustune de guluyorum diyorsunuz.Arkadas Almanya da duzenleme var diyor.Ulkedeki yasal Boslugu kullanıyorsunuz, bu bosluktan fayda sagladıgınız icin bunu savunuyorsunuz.

Allah hep guldursun de neyi komik buluyorsunuz anlamıyorum.

Evde odada 24 saat calısan rig ler,balkonlardaki rigler,Sanayideki rigler,Guzellik Merkezinde stokculuk ve Bilimum Bilg. Malzemesi Satısı,Sozde madenciye satmak icin Sistemleri toplamak bunlar bana komik gelmiyor.Size geliyorsa bilemem.

Demek ki mizah anlayısımız farklı...

Alıntıları Göster

Gülmemin sebebi aslında yorum değil, her ekran kartı konusunda adeta kan kusmanız. Bu madencilerin size gerçekten kötü bir şeyler yaptığını düşünüyorum.

Yasal boşluk varsa kanun yapıcılar bir şeyler çıkarmalı o zaman, yıllardır aynı dramayı duymak sıktı artık.

• İllaki firmalar personellerine ürün alacakları zaman belli bir oranda indirim yapıyordur şahsen ben bir saat firmasında çalışırken normal fiyat ile bizim alacağımız fiyat arasında fiyat farkı oluyordu teknoloji marketi işinde de çalışan bir arkadaşım var ve oda belli bir oranda aldığı ürünlerde biraz daha uyguna aldığını belirtmişti fakat bu durum mevcut piyasadaki düzeni sıkıntıya sokacak düzeyde olduğu zaman firmaların buna bir kısıtlama getirmesi lazım yahut bilgileri olduğunu sanmıyorum bu konuda bir araştırma yapıp firmalarının karşılaşacağı durumlardan korumak için önlem alması gerektiğini düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: moehard

Bu coin kazma muhabbetinin önüne nasıl geçilecek bilgisi olan varsa merak ettim

ETH 2.0 ile zaten koin kazma epey azalacak. Ama şöyle bir olay da ben artık bu ekran kartı üreticilerinin ve diğer şirketlerin bu işe gaz verdiğine eminim. Onlar yeni bir coin çıkarmazlar ise ETH 2.0 ile ciddi oranda azalır madencilik.

• Zamanında Vatan bilgisayarda 3 yıl çalışmış biri olarak yazıyorum.

2016-2018 sırasında personel indirimli ürün alamazdı. fiyat teklifi felan atardık o da %30 ihtimalle çok az onaylanırdı. ve 20-30 tl gibi komik indirimler yapardı. o yüzden personeller genelde arkadaşının adına felan alırdı daha fazla indirim almak için çünkü vatan personeline indirim yasagı getirdi. ucuza alıp müşteriye normal fiyatından satıyorlar diye.

Vatan bilgisayarda eger ürün x tarihinde satışa açılacaksa 2-3 gün önceden depoya gelir. Satışta rafa çıkar. Bunu yapan kesinlikle eski bir personeldir. ürünü depodan alıp saklar. satışa açılır açılmaz direkt alır. o sırada başkası sorarsa ürün yok der. ve faiş fiyattan 2. el sitelerine koyar.

2020 de kısa bir süre Media Marktta çalıştım burada magazada Pc donanımı çok kısıtlıydı. vee %10 max indirimle personel ürün alabilirdi. onunda limiti var. 7-8 bin tl sanırım kota içerisinde %10 indirimli alır. devamı normal fiyattan alırdı. Ora da da ürünü saklama yöntemi yapılırmı bilmem çok az çalışmıştım çünkü.

Diyecegim o dur ki firmalarda suç değilde eski bir personel ufak çakallıgı yapar ancak. he böyle yüksek adetli yaptıgı ortaya çıktıgı an (ya da 1 tane bile olsa al sat yapan) o personel şutlanır.

• Teknoloji firmaları/çalışanları sizce el altından uygun fiyata ürün (Ekran Kartı) satıyor mu? (SSli)

gecen gun satıcının birisi acık acık soyledi olay ispatlı yapacak en guzel cevap bu tip magazaları bir muddet boykot edecez alısveris yapmayacagız satıslar dusunce pismanlık gelecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Gülmemin sebebi aslında yorum değil, her ekran kartı konusunda adeta kan kusmanız. Bu madencilerin size gerçekten kötü bir şeyler yaptığını düşünüyorum.

Yasal boşluk varsa kanun yapıcılar bir şeyler çıkarmalı o zaman, yıllardır aynı dramayı duymak sıktı artık.

Alıntıları Göster

Yillardir bu sıkinti yok son 6 aydir var.Bu Saadet Zinciri , Firmalarin buna ozel destegi, Al Satci ve Sozde Madencilerin herseyi somurmesi sıktı artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kabilkartal

gecen gun satıcının birisi acık acık soyledi olay ispatlı yapacak en guzel cevap bu tip magazaları bir muddet boykot edecez alısveris yapmayacagız satıslar dusunce pismanlık gelecektir

Şikayet edilebilecek bir yer yok mu?

• quote:

Yillardir bu sıkinti yok son 6 aydir var.Bu Saadet Zinciri , Firmalarin buna ozel destegi, Al Satci ve Sozde Madencilerin herseyi somurmesi sıktı artık...

Alıntıları Göster

2017 zamanındaki kıtlığı bilmiyorsunuz sanırım.

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Peki ekran kartı fiyatları normale döner mi? Yoksa artış devam mı eder?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Kalıcı olarak normale dönmesi için 2 tane olayın olması lazım. Çip krizinin bitmesi ve Korona'nın dünya çapında sona ermesi. Zaten bu kıtlığı bu iki olay yapıyor.

Bazıları ise madenciliğin bitmesine bel bağlamış. Madenciler kartları bıraksa bile geçici bir bolluk olur. Stoklar yerine dolmadığı için madenci kartları piyasada tükenince fiyatlar gene uçmaya başlar.

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    2018'de ne korona vardı ne de çip krizi ama fiyatlar yine böyle artmıştı madencilik yüzünden. Yani madenciler bırakmadıkça bu fiyatlardan bir cacık olmaz. Firmalar da uzerine tüy diktikçe her şey lanet olası bir alacakaranlık kuşağı gibi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • moehard kullanıcısına yanıt
    Amazon jpden lhr kart al gec 3070ti white gigabyte 3 fanli modeli 9800 liraydi bugün :) 8 binlere 3060 dolu ben 5k dan fazla vermem acikcasi 3070 icinde 7k

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Kalıcı olarak normale dönmesi için 2 tane olayın olması lazım. Çip krizinin bitmesi ve Korona'nın dünya çapında sona ermesi. Zaten bu kıtlığı bu iki olay yapıyor.

Bazıları ise madenciliğin bitmesine bel bağlamış. Madenciler kartları bıraksa bile geçici bir bolluk olur. Stoklar yerine dolmadığı için madenci kartları piyasada tükenince fiyatlar gene uçmaya başlar.

Alıntıları Göster

Hay Allahım ya Hala madenci deniyor.Ne madeni ya topragı mı kazıyorsun?Fide mi dikiyorsun?Gubre mi ekiyorsun?Uranyum mu cıkarıyorsun?Bor mu cıkarıyorsun?Altın mı cıkarıyorsun?Gumus mu?Bakır mı?

Bir Saadet zincirinden bilg. islem yapılmasına izin vererek kanundaki bosluktan yararlanarak vergisiz kazanc elde ediyorsun,adamlar da sana komisyon veriyor.Ustune yetmiyor isin tezegi cıkarılıyor Evdeki rigler,Fabrikadaki rigler,Sanayideki rigler,Ciftliklerdeki rigler İthal Elektrik,Enerji somuruluyor.

Bir arkadas da yazmıs Ozgur yalcıntas ı okuyun chia coin vs demis.İng Ekonomi Bakanı, Rus Bankası CEO su Ozgur Beyden az mı biliyor?Ya da Ozgur Bey bunlardan fazla mı biliyor?Adamlar Karsılıksız para,karsılıgı yok diyor iste...

NVİDİA,AMD,ASUS,MSI Digerleri,Distribitorler,Al Satcılar Tır larla Fabrika Onunden bu kartları kime satıyor?Sozde Madenciyim diyen kesime satıyor.Arastırmacı,Oyuncu,Ev Kullanıcısı Bu Kartları gormuyor bile, stogun %70 ni bunlara satarsan tabii "sozde kriz" var dersin.

Korona var mı var,Su Kıtlıgı var mı var,Chip krizi var mı var.Ama bu %30 Etkiliyorsa %70 ini zaten daha Basta uretici ve Partnerler Senin Gibi Madenciyim diyenlere satıyor.

Sen ev yapıyorsun.20 dairen var 25 talipli var,daha insaata baslamadan 15 tanesini tek bir kisiye satarsan tabii ki daire yok dersin.Halbuki var ama sen tek kisiye satmıssın.

Heyooo Yasasın Madenciler Hazır Olun Size Geliyoruz Diye Tanıtımlar yapıyorlar.Kıtlık var,Dolar 9 TL buna ragmen 3000 liraya RTX 2060 lı, 6000 liraya 3060 lı vs hazır Sitemler Satılıyor.Kıtlık var,Dolar yuksek Buna Ragmen Bu Fiyata Satılıyor.Kim Alıyor?Kim Neden topluyor?Kime satmak icin topluyor?

3500 alınıp 1 yıl kullanılan cogu Wattman sorunlu 5600/5700XT ler 13000 e kime amiane tabirle ittiriliyor?Dinen uygunmus degilmis onemsemeyebilirsin, bu isten kazanc elde ediyor olabilirsin.Ama URETİCİSİ,PARTNERİ,DİSTRİBİTORU,PERAKENDECİSİ,AL SATCISI sadece Sozde Madencilere Calısırken "MADENCİLERİN HİCBİR ETKİSİ YOK KURESEL KRİZ,KORONA GERİSİ HİKAYE" diyorsan bu basını devekusu gibi kuma gommek olur.

BALIK BASTAN KOKAR dersin cuk oturur.NVİDİA,AMD Zaten Yılanın Bası Bunlar dersin cuk oturur.Ama cıkıp SOZDE MADENCİNİN ETKİSİ YOK diyorsan bu sacmalıktan ote birsey degil...

Almanya Hesap Soruyor,Amiane Tabirle Otturuyor demis arkadas biz de ise Devlet hala Seyirci kalıyor.Ve Dunya zarara ugruyor.Biz ise seyrediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 17 Haziran 2021; 18:16:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Amazon jpden lhr kart al gec 3070ti white gigabyte 3 fanli modeli 9800 liraydi bugün :) 8 binlere 3060 dolu ben 5k dan fazla vermem acikcasi 3070 icinde 7k

Evet Haklısın.MSRP si 320 USD,500USD vb kartlardan bahsediyoruz.

2060 3000, 3060 4000-4500, 3070 5500-6500 liralık kartlar normalde...

Ben 3060 MSRP 500 USD idi yazmıstım bir arkadas uyardı yanlıssın 320USD deyip duyuruyu paylasmıstı Stok Bolumunde...

Normalde su eski seri 2060 ın bile 3000TL nin altına inmis olması lazımdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 17 Haziran 2021; 17:40:3 >
  • quote:

Zaman alır normale dönmesi.Nasıl söyliyim bu piyasa ocakta başladı saçmalamaya herkes ben dahil miningcilere değerinin çok üstünde kartlar sattık.Mayıs ayı tahminimce fiyatlar en yüksek aşamaya ulaştı.Fakat corona,çip krizi,miningciler bunlar azaldıkça bunlara paralel olarak kart fiyatlarıda normale dönecektir diye düşünüyorum yıl sonunu bulur.Acele etmeyin şuan kart alma zamanı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xef1ONYX

2018'de ne korona vardı ne de çip krizi ama fiyatlar yine böyle artmıştı madencilik yüzünden. Yani madenciler bırakmadıkça bu fiyatlardan bir cacık olmaz. Firmalar da uzerine tüy diktikçe her şey lanet olası bir alacakaranlık kuşağı gibi.

2017'de ekran kartı sıkıntısı yoktu aslında, çip krizi de yoktu. O zamanlar Vatan bilgisayardan kamyonla ekran kartı alanlar vardı bilenler bilir. Madenciler bıraktığı anda fiyatlar dibe vurmuştu ve piyasaya normalleşmişti çünkü o zamanlar stoklar bittiği anda geri geliyordu ama bugün öyle değil.

Madenciler bırakacaktır ve geçiçi bir düşüş yapacak. Eğer stoklar normale dönerse (çip krizi biterse) fiyatlar normalde kalır ama stoklar yerine gelmez ise madencilerin piyasaya saldığı kartlar bitince fiyatlar gene yükselir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 17 Haziran 2021; 18:32:39 >

• quote:

Hay Allahım ya Hala madenci deniyor.Ne madeni ya topragı mı kazıyorsun?Fide mi dikiyorsun?Gubre mi ekiyorsun?Uranyum mu cıkarıyorsun?Bor mu cıkarıyorsun?Altın mı cıkarıyorsun?Gumus mu?Bakır mı?

Bir Saadet zincirinden bilg. islem yapılmasına izin vererek kanundaki bosluktan yararlanarak vergisiz kazanc elde ediyorsun,adamlar da sana komisyon veriyor.Ustune yetmiyor isin tezegi cıkarılıyor Evdeki rigler,Fabrikadaki rigler,Sanayideki rigler,Ciftliklerdeki rigler İthal Elektrik,Enerji somuruluyor.

Bir arkadas da yazmıs Ozgur yalcıntas ı okuyun chia coin vs demis.İng Ekonomi Bakanı, Rus Bankası CEO su Ozgur Beyden az mı biliyor?Ya da Ozgur Bey bunlardan fazla mı biliyor?Adamlar Karsılıksız para,karsılıgı yok diyor iste...

NVİDİA,AMD,ASUS,MSI Digerleri,Distribitorler,Al Satcılar Tır larla Fabrika Onunden bu kartları kime satıyor?Sozde Madenciyim diyen kesime satıyor.Arastırmacı,Oyuncu,Ev Kullanıcısı Bu Kartları gormuyor bile, stogun %70 ni bunlara satarsan tabii "sozde kriz" var dersin.

Korona var mı var,Su Kıtlıgı var mı var,Chip krizi var mı var.Ama bu %30 Etkiliyorsa %70 ini zaten daha Basta uretici ve Partnerler Senin Gibi Madenciyim diyenlere satıyor.

Sen ev yapıyorsun.20 dairen var 25 talipli var,daha insaata baslamadan 15 tanesini tek bir kisiye satarsan tabii ki daire yok dersin.Halbuki var ama sen tek kisiye satmıssın.

Heyooo Yasasın Madenciler Hazır Olun Size Geliyoruz Diye Tanıtımlar yapıyorlar.Kıtlık var,Dolar 9 TL buna ragmen 3000 liraya RTX 2060 lı, 6000 liraya 3060 lı vs hazır Sitemler Satılıyor.Kıtlık var,Dolar yuksek Buna Ragmen Bu Fiyata Satılıyor.Kim Alıyor?Kim Neden topluyor?Kime satmak icin topluyor?

3500 alınıp 1 yıl kullanılan cogu Wattman sorunlu 5600/5700XT ler 13000 e kime amiane tabirle ittiriliyor?Dinen uygunmus degilmis onemsemeyebilirsin, bu isten kazanc elde ediyor olabilirsin.Ama URETİCİSİ,PARTNERİ,DİSTRİBİTORU,PERAKENDECİSİ,AL SATCISI sadece Sozde Madencilere Calısırken "MADENCİLERİN HİCBİR ETKİSİ YOK KURESEL KRİZ,KORONA GERİSİ HİKAYE" diyorsan bu basını devekusu gibi kuma gommek olur.

BALIK BASTAN KOKAR dersin cuk oturur.NVİDİA,AMD Zaten Yılanın Bası Bunlar dersin cuk oturur.Ama cıkıp SOZDE MADENCİNİN ETKİSİ YOK diyorsan bu sacmalıktan ote birsey degil...

Almanya Hesap Soruyor,Amiane Tabirle Otturuyor demis arkadas biz de ise Devlet hala Seyirci kalıyor.Ve Dunya zarara ugruyor.Biz ise seyrediyoruz.

Alıntıları Göster

Hocam sakin ol, gene sinirlendin he. Basında herkes madenci diyor o yüzden biz de madenci diyoruz. Daha iyi bir isim varsa onu kullanalım.

• Sozde Madencinin hicbir sucu yok,Tırlarla Madencilere Kart,Laptop Satan Nvidia,Amd,Asus,MSI,Gigabyte vb hic sucu yok,Bir Zat-ı muhteremin dedigi Velev ki dogru ise ya da dogruluk payı var ise kartları alıp Mining yapan Distribitorlerin sucu yok,Sozde Madencilere Kart Satmak icin Sistemleri,Kartları Stoklayan,Botlarla Amazon,Newegg kurutan Al Satcıların da hicbir sucu yok.

Tek Neden Kuresel Salgin,Korona,Su Kıtlıgı Oldu Tamam...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.