Şimdi Ara

Tekdüze beslenme ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tavukla uğraşmak zulüm gelmeye başladı. Tadı tat değil, hayvanlar nasıl yetişiyor belirsiz. Midem pek kaldırmıyor artık.

İyi kötü içime sinen bir vücut elde ettim, bundan sonra bunu korumak veya en fazla yavaş yavaş ilerletmek niyetindeyim. Çok fazla hırslı değilim yani bu alanda.

Gerekli bilgilerden sonra asıl sorum ise şu; hepimizin evinde pişen, yemekhanede çıkan vs günlük yemeklere ek olarak ortaya çıkan protein açığını sadece lor peynirinden karşılamak mümkün mü?

Mesela gün içerisinde standart olarak tükettiğimiz yumurta, kırmızı/beyaz et, baklagiller vs sonrasında açıkta kalan 50-60 gram proteini sadece lor peyniri üzerinden karşılarsak bu durumun bir dezavantajı olur mu?

Olursa neden?

Çeşitlendirmek varken neden sadece lor diyen arkadaşlar için; vaktim kısıtlı, farklı farklı tariflerle uğraşmaktan sıkıldım artık. Otomatik pilotta günlük 200-300 gram lor tüketir devam ederim diye bir düşüncem var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yeterli proteini aldıktan sonra kaynağının farkedeceğini sanmıyorum.
  • Normal vücut fonksiyonları için günde 500 mg sodyum yeterlidir. 300 gram lor peynirinde yaklaşık 1000 mg sodyum var. Yani günlük ihtiyacın 2 katı. Bi de gün içinde yenilen yemeklerdeki de katılacak olursa bu oran daha da artar. Fazla tuz yüksek tansiyona ve birçok patolojiye sebep olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RagnarLoRdbrok kullanıcısına yanıt
    Lor demesek de light kaşar peyniri desek hocam?

• Yoğurt yulaf büyükçe bi kase

• darkshine666 D kullanıcısına yanıt
    Halihazırda yulafı kahvaltıda süt ve bal ile tüketiyorum.

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Bence yine riskli. Çünkü her besinde fazla bulunan bi mineral/vitamin vs bulunur. Eğer protein alcam diye o besine çok yönelirsek o besinde fazlaca bulunan maddeyi de çok tüketmiş oluruz. Proteini almış olursun ama vucuda zarar verir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.