Şimdi Ara

Tecilim bitti, ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2020'de 4 senelik üniversiteden mezun oldum 22 Haziran'da tecilim bitti. Araştırdım bir çok konu okudum 2 sene daha tecil edebilirsin dediler. Araştırdım soruşturdum böyle bir hakkım yokmuş. Sorun değil. Şimdi askere uzun dönem gitmek istiyorum. Yıl sonuna kadar tecilli olarak gözükeceğimi öğrendim askerlik şubesinden. Ama yine de merak ettiğim anlayamadığım bir çok şey var.

-Sanırım şu anda Ağustos sonuna kadar işlemlerimi yaparsam Aralık celbine gidiyorum. Bu bilgi doğru mu?

-Ağustos sonuna kadar işlemleri yaparsam Aralık'tan daha önce veya sonra gitme ihtimalim var mı?

-Yapmam gereken işlemler nelerdir?

-Genel olarak adım adım askere gidiş işlemi nasıl işliyor?

Bu konularda yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim. Ortalıkta çok fazla bilgi var ve hangisi doğru bilmiyorum. Askerlik şubeleri her biri farklı bir şey söylüyor.

• İnternette celp tarih aralıkları vardı onu kontrol et. Sana en güzel tavsiyeyi vereyim. Askerlik kışın yapılır. Kasım celbine yetişmeye çalış. Her şey e-devletten oluyor zaten.( 16 Mayıs – 15 Ağustos).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nike35 kullanıcısına yanıt

Şubat celbi (16 Ağustos – 15 Kasım)

Mayıs celbi ( 16 Kasım – 15 Şubat)

Ağustos celbi ( 16 Şubat – 15 Mayıs)

Kasım celbi ( 16 Mayıs – 15 Ağustos)

İnternette böyle bir tarih aralığı buldum.

Anladığım kadarıyla eğer 15 Ağustos'a kadar tüm işlemlerimi gerçekleştirirsem en erken Kasım celbinde gidiyorum. Doğru değil mi?

• SmachingCube kullanıcısına yanıt
    Şablona göre öyle. Bir an evvel hallet, çünkü Kasım ayı çok tercih edilen bir celptir. Yaz dönemine oranla rahatlığını buradan anlayabilirsin.

• O tarihler güncel değil. Mesela ağustos celp duyurusu aşağıda, onun için son tarih 31 mayıstı.

https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyuru/agustos-2022-siniflandirma-donemi-duyurusu-1352022

Güncel Duyurular için burayı takip ediniz.
    https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyurular

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Tam olarak bundan bahsediyordum. Çok fazla bilgi kirliliği var hocam etrafta. Şimdi Kasım ayında gitmek için hangi ay başvuru yapıp işlemlerimi tamamlamam gerek nereden öğrenebilirim? Yukarıda attığım grafikteki gibi bir grafiği güncel olarak bulabilir miyim?

Elimdeki belgeye baktım. Ben 9 temmuzda yoklamamı yaptırmışım. Kasım celbi gittim. Sen en iyisi en yakın askerlik şubesini ara. Kasım'da gitmem için hangi tarihe kadar işlemleri yapabilirim diye sor.

• Son 4 senedir (benim de tanık olduğum)
    1 Eylül - 30 kasım - > şubat celbi
    1 Aralık - 28/29 şubat - > mayıs celbi
    1 Mart - 31 mayıs - > ağustos celbi
    1 haziran - 31 ağustos - > Kasım celbi

Başvurları alınıyor. Sadece mayıs 2020de pandemi nedeniyle sarkma oldu. Anormal bir durum olmadıkça bu tarihler değişmiyor. Zaten ağustos ayı içinde Kasım celp duyurusu yayınlanır, orada netleşir.

Kasım celbi için zaman kaybetmeden işlemlerinizi yaptırın. Yaz dönemi, yıllık izin kullanan çok. Doktor / randevu bulmak sıkıntı. Bir an önce hallediniz.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Öyleyse yukarıda yayınladığınız duyuru linkinden Kasım celbi için duyurunun yayınlanmasını bekleyip yayınlanınca işlemleri halletmem gerek değil mi? Şu anda yapabileceğim bir şey yok sanırım.

Celp başvuruları döngü şeklinde. Biri bitiyor diğeri başlıyor. Ağustos celbi 31 mayısta kapattı, 1 haziranda Kasım celbi başladı.

Aile hekimi de bir sebepten hastaneye falan sevk ederse kafadan 1 hafta uzuyor. Duyuru ne zaman açıklanır belli değil. Ağustosun 15-20sine sarkarsa o 10-15 güne sıkışmayın.

• Hocam bende benzer konudan muzdaripim diyebilirim. Kafam karışık 4 yıldır aktif olarak kurumdal şirkette çalışmaktayım. Askerlik görevimi yapmamış olduğumdan doalyı kıdem de alamıyorum sanırım, gidip şefimle de konuşmadım...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.