Şimdi Ara

TDA 2030 TDA2030A HANGİSİ ? yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar . yıllar önce aldığım minton 5.1 bir ses sistemim vardı . nerden estiyse çıkarıp çalıştırıyım dedim . yalnız ufak bi sorunum var . ses sistemini bağladıgımda subwoofer dan ugultu şeklinde devamlı gelen rahatsız edici bir ses var . uydular ise sorunsuz çalışıyor. biraz araştırdım ve anladıgım kadarıyla subwoofer ın çıkış entegresi yada entegreleri arızalı . devre elimde . gözle görülür bişe yok . yalnız devrede 5 adet tda-2030 entegre en sağda da 2 adet tda2030a entegre var . sormak istediğim subwoofer için kullanılan entegreler 2030A olması lazım . acaba dogru mu ? eger dogruysa bu iki entegreden arızalı olanı bulmak için nasıl ölçüm yaparım ? son olarak hazır entegreleri değiştirmişken bunların yerine daha kaliteli bi entegre kullanmalımıyım yoksa 2030A yeterlimi ? şimdiden teşekkürler ..

• Hoparlorden, DIINNNNN sesi çıkıyorsa. kablosunu çıkarın veya entegrelerini devredışı bırakın. Çalışacak olan hoparlorünüzde yanar.. Siz en basiti, 5 adet entegrenin birer bacakları Uydu hoparlorlerine bağlı olur. Bir kenarda 2 çift olanın ise ikiside Bass hoparlore gider. %95..
  • devre dışı bıraktım zaten dediğiniz gibi en temizi ben iki entegreyi de değişeyim . teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmacax_murat

devre dışı bıraktım zaten dediğiniz gibi en temizi ben iki entegreyi de değişeyim . teşekkürler

arkadaslar bu tda2030a yı nerde bulabılırım ıstanbulda kesın olarak ve uc tane almam lazım ne kadardır tanesı
  • drençnet. bluemavi. merterelektronik. firmalarından yada varsa diğer,, şipariş gerçekleştirebilirsiniz..
  • fıyatlarda bı bılgınız varmı acaba arkadaslar sagol un bu arada cevap ıcın
  • Konu eski ama diğer arkadaslara yardımci olabilirim diye yazıyım dedim,Bu entegrenin sahtesi cok olduğu için artık orjinali üretilmediği için sahtesini bulacaksıniz, eğer besleme voltajı 24volt tek besleme veya +12,-12 volt simetrik besleme voltajını geçiyorsa entegre aşırı ısınip yanacaktır bozulurken de uğultu sesi çıkaracaktır bu ses ac gürültuye benzer bir vınlama sesine benzer, eğer beslemenizde ac gürültü yoksa,temiz dc veriyorsa bu ses hayra alamet degildir, ben olsam bunun sahtelerine +10,-10 veya tek besleme olarak +21 volttan fazla vermezdim bunlarla baya ugrastım huyunu suyunu çözdüm, bunların maksimum besleme voltajı 24 volt maalesef ses sisteminizin woofer için kullanılan beslemenin voltajını ölçmenizde fayda var, sahtesininde osiloskop testinde +24 volt tek besleme ile kırpmasiz maksimum 6.75watt verdiğinide söyleyim wooferiniz bu değerden yüksek wattlı ise yüksek volumde sinüs kirpmasindan bozulacaktır bunun yerine tda2040 veya tda2050 uyacaktir ama onlarda sahteyse sonuç ayni olacaktır çünkü bunların sahtelerinin üzerine tda2030 alıp tda2040 veya tda2050 diye yazı basıyorlar bu devreye uyacak tek entegre hala üretilen ve orjinali bulunan lm 1875 tir, devrede ufak tefek modifikasyonlar yaparsanız devre güzel çalısacak, ama orjinalini ancak mauser gibi firmalardan getirmek mümkün onunda fiyatı 3-4 avro civari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknomasters -- 31 Aralık 2022; 14:1:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• teknomasters T kullanıcısına yanıt

bunları pek sevemedim ben, hani mono ve düşük güçlü.

sesssistemi tamiri yapanlar tabi mecbur bunlarla iç içe.

10w 20w stereo için iki ayrı anfi yapmak yerine, tda7377 tda7375 daha uygun

• Emin fırtına hocam,

Hocam doğru zaten taşınabilir düşük güçlü bir ampliye ihtiyacım olmasa bunları bende kullanmam birazda ucuz olduğu için tabi zaten sahtesi maksimum 7 wattan fazla vermiyor ama sahtesi de dikkatli kullanırsanız iş görüyor sesinde kaliteli distorsiyon oranı çok düşük osiloskop1khz testinde diğer hi-fi olmayan entegreler göre neredeyse hiç ek harmoni yok youtubede bunların test edildiği bir video var linkini verecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknomasters -- 3 Ocak 2023; 22:25:51 >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    youtube
    On the bench this time is a single channel TDA2030A audio amplifier solder together kit. I perform the usual tests to check the performance.Please use the li...
    https://m.youtube.com/watch?v=vZ7oUjUrto0&t=574s

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.