Şimdi Ara

TCL PLEX [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
4
Favori
26.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasa: ön ve arka kısım cam, kenar malzeme plastik benzeri bir alaşım kullanılmış, kaliteli diyebilirim.
    Ekran: parlaklık yeterli, güneş altında okuma sorunu yok, piksel yoğunluğu ve renk derinliği ortalama üstünde.
    Performans: snapdragon 675 işlemci ve 6 gb ram ile geliyor. en ufak takılma ve donma sorunu yok.
    Arayüz: sorunsuz, geçişler hızlı. android 10 yüklü, tamamen türkçe.
    Kameralar: ana kamera oldukça kaliteli fotoğraflar çekiyor, 2. kamera olan geniş çekim için ortalama diyebilirim, 3. kamera ise gece çekimi için, oldukça başarılı. selfie kamerası güzel çekiyor, renkler canlı.
    Batarya: normal kullanımda 1 gün rahat götürüyor, az kullanımda 1buçuk gün. Kullanıma ait görüntüyü ekledim.
    Kılıf ve aksesuar: kutudan kulaklık çıkmıyor. cihazla gelen kılıf işinizi görecektir. ancak zamanla cihazı çiziyor. Bu nedenle aliexpressten TCL 10L kılıfı almanızı tavsiye ederim. Neredeyse birebir uyumlu.

İnceleme videosu: https://www.youtube.com/watch?v=nIUgqWu_HQg&feature=youtu.be

Teknik özellikler: https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-tcl-plex

Batarya performansı:
    TCL PLEX [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt.Tsubasa -- 5 Mart 2022; 11:12:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese tekrar merhaba,

Bugün aliexpress'ten sipariş ettiğim TCL 10L kılıfı ulaştı.
    Siyah mat, kaliteli hissi veren bir kılıf.
    Uyum konusunda birebire yakın. Tek eksiği kulaklık girişi uyumsuz. Bunun dışında kasa ölçüleri uyumlu. Kamera kısmı bir miktar daha açık gibi ama kötü durmuyor bence.

Fotoğrafları ekliyorum, kılıfı tavsiye ederim.
    Aşağıdaki resimlerin üzerine bir kez tıklayınca netleşiyor:

• Yeni cihazınız hayırlı olsun, youtube daki bazı incelemeler de çerçeve plastik, ekranı güneşte yeterli değil gibi incelemeler görmüştüm. İlerleyen günlerde tecrübelerinizi paylaşırsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: budamigoldiil

Yeni cihazınız hayırlı olsun, youtube daki bazı incelemeler de çerçeve plastik, ekranı güneşte yeterli değil gibi incelemeler görmüştüm. İlerleyen günlerde tecrübelerinizi paylaşırsınız
    Çok teşekkürler.

Çerçevenin hemen kenarında ince plastik bir kısım var doğrudur ancak asıl yan taraf komple alüminyum.
    Önceki cihazım galaxy c7 idi, amoled ekran ve parlaklığı gerçekten yüksek bir telefondu. İkisini güneş ışığında yanyana tutup baktım. Plex en az c7 kadar görünür durumda.
    Kullanıma bağlı ileride yine görüşlerimi burada paylaşacağım.

• Ben ve kardeşim telefon arayışına girmiştik.Açıkcası öyle 4-5 bin para vermek istemedik.Evkura gidip hemen aynı dakikada 2 tane TCL PLEX aldık çok memnunuz.İyi ki almışız hiçbir olumsuz durumu olduğunu düşünmüyorum.Kamera çekimlerim mükemmel .Bence ön yargılı olmadan bir denemeli almak isteyen arkadaşlar.

• Telefonu alan arkadaşlara bir önerim var, telefonda bulunan destek merkezi adlı uygulamadan ne sorarsanız sorun, ertesi gün detaylı cevap geliyor, oldukça ilgili bir destek ekibi var markanın. Ben mesela kılıf durumunu sordum, malum hic bir yerde bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda Tcl nin resmi sitesinden kılıfın satışa çıkacağını söylediler.

• Şarjı nasıl gidiyor ve ekrana kırılmaz cam bulmak kolay mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlad the impaler

Şarjı nasıl gidiyor ve ekrana kırılmaz cam bulmak kolay mı?
    Sarj ile ilgili deneyimim ilk mesajda yer alıyor. Normal kullanımda 7 saat ekran süresi ve 24 saat standby süresi alabilirsiniz.

Ekran camı kolay bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt.Tsubasa -- 4 Mayıs 2020; 21:59:11 >
  • Telefon piyasası allak bullak oldu. Note 8 pro ile denk fiyatları varken birden 1000tl fark oldu. Bende sipariş verdim. Tlc plex ekran koruma nasıl hocam? Hiç bir yerde belirtilmemiş cami gorilla glass değil sanırım. Dayanıklı bir cam mi? Bir de sar değeri yüksek. Baş ağrısı vs yapıyor mu uzun kullanımda. Birileri gözümü ağrıttı diye yorumlar yapmış. Bilgi verirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mskc -- 10 Mayıs 2020; 18:50:12 >
  • Yakında TCL 10 Pro gelicek o manyak bişi olmuş.Ama işte fiyatı ne olur bilinmez.Keşke 765G onda kullanılsaydı 5G tadından yenmezdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mskc

Telefon piyasası allak bullak oldu. Note 8 pro ile denk fiyatları varken birden 1000tl fark oldu. Bende sipariş verdim. Tlc plex ekran koruma nasıl hocam? Hiç bir yerde belirtilmemiş cami gorilla glass değil sanırım. Dayanıklı bir cam mi? Bir de sar değeri yüksek. Baş ağrısı vs yapıyor mu uzun kullanımda. Birileri gözümü ağrıttı diye yorumlar yapmış. Bilgi verirseniz sevinirim
    Sar değeri kağıt üzerinde evet yüksek, ancak kullanımda herhangi bir baş ve göz ağrısı yaşamadım. Bir kaç yabancı kaynakta ekranda gorilla glass 3 olduğu yazıyor, ben tam emin olamadım, ekran hissiyatı sağlam ama koruma var mıdır bilemiyorum.

• Cpt.Tsubasa kullanıcısına yanıt
    Gorilla glass 3 ise süper. Hiç yoktan iyidir. Bu telefon ilk çıkış fiyatı yüksek olunca malzeme kalitesi iyidir diye düşünüyorum. Umarım öyledir. Siz ekrani destekten sorabilir misiniz? Telefonun hoşunuza gitmeyen özellikleri var mı?

• Virtüöz V kullanıcısına yanıt
    Ona para yetmez (: 4-5bin tl arası çıkış yapacakmış. Sonra fiyat düşer ama bizi plexte memnun edemezse kullanıcı güvenip ona el atmaz. Bu piyasa da en mantıklı cihaz plex gibi duruyor. Mediamarkt İspanya fiyatı 200euro. Note 8 pro 229 euro. Ama burada fiyatları ucurdular. Eğer note 8 pro stoğu varsa fiyatı tekrar düşecek diye düşünüyorum

• quote:

Gorilla glass 3 ise süper. Hiç yoktan iyidir. Bu telefon ilk çıkış fiyatı yüksek olunca malzeme kalitesi iyidir diye düşünüyorum. Umarım öyledir. Siz ekrani destekten sorabilir misiniz? Telefonun hoşunuza gitmeyen özellikleri var mı?
    Hoşuma gitmeyen tek konu silikon arka kapak kılıfının hiç bir yerde bulunamıyor olması. Kutu içinden çıkan kapak maksimum 5 ay götürür.

Bir de stok romda çok fazla google uygulaması var ve silinemiyor, sadece devre dışı bırakabiliyorsunuz. Bu da biraz can sıkıcı olmuş. Ayarlardan google ile ilgili ne varsa kapattım ben. Pil performansı için size de tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt.Tsubasa -- 10 Mayıs 2020; 19:22:40 >
    Kilif ve dayanıklılık benimde aklımı karıştırıyor. Cikan sert kılıf arka camı çizmiyor mu? Bir de siz bu fiyatlar ucmadan önce almissiniz sanırım. Note 8 pro tercih etmeme sebebiniz nedir? Karşılaştırma şansınız oldu mu? Google uygulamaları tüm androidlerde olan şeyler değil mi?

• quote:

Kilif ve dayanıklılık benimde aklımı karıştırıyor. Cikan sert kılıf arka camı çizmiyor mu? Bir de siz bu fiyatlar ucmadan önce almissiniz sanırım. Note 8 pro tercih etmeme sebebiniz nedir? Karşılaştırma şansınız oldu mu? Google uygulamaları tüm androidlerde olan şeyler değil mi?
    Arka camda henüz çizik oluşmadı çok sükür. Ben 1900 tlye aldim note 8 pro en az 400 tl daha pahalıydı. Arti xiaomi cihazlarda uzun vadede ekranda sararmalar olabiliyor. Ben m30s ile kıyaslamıştım plexi alırken.

Ek olarak, plex in kamerası tercih nedenlerimden biriydi. Alınca da gerçekten iyi bir kamera deneyimi sunduğunu gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt.Tsubasa -- 10 Mayıs 2020; 19:36:21 >
    M30s ben de bataryası için tercih edecektim. Ama o da uçtu (: kader bizi plexle kavuşturdu gibi bir şey oldu (: vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler. Umarım plex de hiç sorun yasamayiz

• NFC düzgün çalışıyor mu?

• coolman7 C kullanıcısına yanıt
    çalışıyor hocam sıkıntı yok

• Tcl plex bugün elime geçti. 2saat YouTube, 1 saat Pubg , 1 internette gezinme 1-2 saatte diğer uygulamalar yaklaşık 5-6 saat ekran süresi var. Cihaz baya kaliteli duruyor. Ama pubg oynarken ısınıyor. Her cihaz böyle midir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.