Şimdi Ara

Realme 4K Smart Google TV Stick [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
6
Favori
6.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu cihaz hakkında daha önce konu açılmamış, bende bu cihazı sipariş verip satın aldığım için hem incelemelerimi paylaşıp hemde almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilmek adına bu konuyu açtım. Cihaz tarafıma ulaştıktan sonra kutu açılım ve ön inceleme videosu yayınlayacağım. Aşağıya cihazın Hindistan Realme websitesine ait linki paylaşıyorum.

Realme 4K Smart Google TV Stick [ANA KONU]buy.realme.com
    realme Store
    https://buy.realme.com/in/goods/426

ÜRETİCİ: Skyworth

ÇİPSET: Amlogic S905Y4

CPU: Quad-core 2.0 GHz (ARM Cortex-A35)

GPU: ARM Mali-G31 MP2

RAM: 2GB

DEPOLAMA: 8GB

SİSTEM: Google TV (Android 11)

VİDEO: HDMI 2.1, 4Kp60, AV1, HDR 10+

WİFİ: 2.4ghz/5ghz

BLUETOOTH: 5.0

LİSANS: Var (Widevine L1)

USB: Yok (OTG desteği ile var)

ETHERNET: Yok (OTG desteği ile var)

***Kutu açılım videosunu hazırladım, aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz***

Realme 4K Smart Google TV Stick [ANA KONU]cinepartyoutube
    Merhaba arkadaşlar. Bugün Google Chromecast'ten sonra Dünyada ilk kez Google TV arayüzünü kullanan Realme 4K Google TV Stick'in kutu açılım videosunu hazırladım. Sorularınız olursa yorum bölümüne yazabilirsiniz, en kısa sürede cevaplamaya çalışacağım. Realme 4K Google TV Stick ile ilgili merak ettikleriniz ve sorularınız için aşağıdaki linkten donanımhaber ana konusuna ulaşabilirsiniz. https://forum.donanimhaber.com/realme-4k-smart-google-tv-stick-ana-konu--151991809 Abone olup beğenirseniz sevinirim.
    https://www.youtube.com/watch?v=2KFbB382CGE

***İlk kurulum videosunu hazırladım, aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz***

Realme 4K Smart Google TV Stick [ANA KONU]cinepartyoutube
    Merhaba arkadaşlar. Bugün Google Chromecast'ten sonra Dünyada ilk kez Google TV arayüzünü kullanan Realme 4K Google TV Stick'in ilk kurulum videosunu hazırladım. Sorularınız olursa yorum bölümüne yazabilirsiniz, en kısa sürede cevaplamaya çalışacağım. Realme 4K Google TV Stick ile ilgili merak ettikleriniz ve sorularınız için aşağıdaki linkten donanımhaber ana konusuna ulaşabilirsiniz. https://forum.donanimhaber.com/realme-4k-smart-google-tv-stick-ana-konu--151991809 Abone olup beğenirseniz sevinirim. Kutu açılım videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=2KFbB382CGE&t=13s
    https://www.youtube.com/watch?v=F9x1AVWHymk

Cihaz resimleri;

Epey sitesi teknik veri karşılaştırma tabloları;

(Mi TV Stick - Realme TV Stick - Sunny TV Stick - Amazon TV Stick)

Google Chromecast haricinde Dünya'da ilk kez Google TV arayüzü yüklü olan cihazdır. Netflix, Amazon Prime gibi lisansların yanında AV1 lisans desteği de mevcuttur, 2021 yılında tanıtılmıştır. Bu cihazdan sonra Google TV arayüzü yüklü olarak Mecool KD3, T-Mobile Tvision HUB V2 çıkmıştır ve ülkemizde satışları şuan yoktur. Ayrıca bu cihazın 2K versiyonu ve Amlogic S805X2 işlemcili daha düşük bir versiyonu da çıkmıştır ancak ülkemizde satışı şuan yoktur. Aşağıda ilgili resimler mevcuttur.

Realme 4K Smart Google TV Stick cihaza ait androidtv guide sitesine ait teknik veriler;

Cihazın Geekbench 5 test sonuçları aşağıdaki linkte mevcuttur.

Realme 4K Smart Google TV Stick [ANA KONU]browser.geekbench.com
    SkyworthDigital 4K Google TV Stick - Geekbench Browser
    https://browser.geekbench.com/v5/cpu/12712332

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilkahraman -- 21 Şubat 2022; 20:55:55 >

• Cihaz geldi, ilk izlenimlerim güzel, videolar hazırlıyorum.

Edit: Kutu açılım videosu yayında.

Edit 2: İlk kurulum videosu yayında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilkahraman -- 18 Şubat 2022; 12:12:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun bende almayı düşünüyorum ,videoda sesin kısık çıktığı için nereden aldığını duyamadım link verebilir misin

• Ben de gittigidiyordan aldım, iki gündür kullanıyorum. Mutfakta monitörden devşirme tvde mi stick kullanıyordum. Mi sticki arkadaşa verdim. Sunny mi alsam, yine mi sitck mi alsam derken buna karar verdim. Google TV arayüzü olması etki etti biraz da. Videolarda bahsedildiği gibi menülerde gezinirken arada hafif takılmalar yapıyor. Güncellemelerle düzelir mi bilmiyorum. Bir de vpn açınca üst kısımda ekstra sekmeler çıktı. Amazon ekranına benzedi biraz. Sanırım bizdeki içerikler henüz uyumlu değil google tv için. Yıllardır android tv arayüzü kullandıktan sonra google tv biraz farklı geldi. Android tv ana ekranını kendime göre sıralıyordum. Bunda yapamadım. Belki yolu vardır ben göremedim.

Vpn açıkken ana ekran

• Tarun kullanıcısına yanıt

Merhaba, ben 10noo dijitalin kendi sitesinden aldım. Gittigidiyor, N11 mağazalarıda var, neresi uygun ise orayı tercih edebilirsiniz.

Realme 4K Smart Google TV Stick [ANA KONU]10noo digital
    Realme Akıllı 4K Google TV Stick Medya Oynatıcı | Akıllı TV Stick
    https://10noo.com/product/realme-akilli-4k-google-tv-stick-media-player/
  • Ben hiç vpn denemedim, tahminimce vpn ile farklı ülke gördüğü için ona göre ana ekran uyarlanmıştır.

• adilkahraman A kullanıcısına yanıt

Cihazdan memnun musunuz, son durumu nedir mesala uzun süre çalıştırınca ısınma sorunu nasıl takılmaya neden oluyor mu

• Tarun kullanıcısına yanıt

Hocam ben cihazdan memnundum ancak flash takamama ve 3.5 GB kullanılabilir depolama olması bana maalesef uymadı, bundan dolayı iade edip android TV aldım, kullandığım android TV ye göre stick daha hızlı idi özellikle sesli komut çok iyi çalışıyordu, stick çok nadir bazen kumanda eşleşmesi istiyordu onuda pilleri çıkarıp vs deneyip tekrar eşleştirme yapıyordum, belki güncelleme gelmiştir bilmiyorum. Genel olarak iyi idi.

• Arkadaşlar merhaba, bu cihaza disney+ yükleyebilen oldu mu? Ben uygulamayı google uygulama marketinden normal şekilde yükledim ama uygulama açılış ekranında kalıyor. Tam açılmıyor.

• ** Arkadaşlar sorunu çözdüm!**

Herhangi bir android cihazınızda (Tv, android stick, tablet, telefon) Disney+ açılmıyorsa, evdeki internetiniz "güvenli internet" paketi içinde olduğundan dolayı uygulama açılış ekranında kalacaktır veya hata verecektir, internet sağlayıcınızla (müşteri hizmetleri) görüşüp "güvenli interneti" kapattıktan sonra tekrar uygulama giriş yapın sorunun çözüldüğünü fark edeceksinizdir.

• Bilgi için teşekkürler.

• Bende yeni aldım bu üründen. Netflix te 4k görüntü alamıyorum en yüksek HD yayın veriyor.. Normalde full lisanslı cihaz diye aldım ama. Desteklemiyor. Anlayamadım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu android tv cihazlarda ulusal kanallari nasil izliyoruz.

• fortune1905 kullanıcısına yanıt

İnternetten turkcell tv+ üyeliği alarak izleyebilirsiniz.

• TheMecEngineer kullanıcısına yanıt

cvp için tşkler. sanırım ücretli uygulamalar var. peki ücretsiz sadece ulusal kanalları izleyebilecek kaliteli, düzgün çalışan uygulamalar var mı?

• fortune1905 kullanıcısına yanıt

Ücretsiz olup kaliteli olma ihtimali çok düşük. Bildiğim kadarıyla blu tv, sd kalitede ücretsiz veriyordu.

• TheMecEngineer kullanıcısına yanıt

tşk ederim cevapların için.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.