Şimdi Ara

TCL PLEX [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
4
Favori
26.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mskc

Ben alıp hat bile takmadim. 14 gün içinde pişman olrsm iade ederim diye. Bu fiyata alternatif bulamadım . O yüzden sanırım iade etmicem. Camlari gorilla glass 5 veya 3 olsaydı. İçim rahat 3-4 yıl kullanırdım. Şimdi korkuyorum (:
    gorilla glass 3 vardı ben öyle biliyorum
  • quote:

Ben alıp hat bile takmadim. 14 gün içinde pişman olrsm iade ederim diye. Bu fiyata alternatif bulamadım . O yüzden sanırım iade etmicem. Camlari gorilla glass 5 veya 3 olsaydı. İçim rahat 3-4 yıl kullanırdım. Şimdi korkuyorum (:
    https://www.devicespecifications.com/tr/model/85dc51fc gorillaglas 3 var
  • Arkadaşlar rica ediyorum. İnternette doğru düzgün bu telefonla çekilmiş bir video dosyası bulamıyorum. Ya işlenmiş yada youtubedan stabilize edilmiş bulunuyor. Lütfen birileri çok kısa bile olsa herhangi bir yerin videosunu çekip yükleyebilir mi bu konuya?
  • sendomi S kullanıcısına yanıt
    Hocam o siteye guvenemedim. Çünkü çerçeve plastik , ekran gorilla glass 3 demiş. Ben desteğe sordum . Ekran tempered glass , çerçeve aluminyum dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatsiz kullanımda bekleme süresi çok iyi. Telefon beklemede şarj harcamıyor neredeyse. İnşallah hat ile de iyi sonuç veriyordur

TCL PLEX [ANA KONU]

• Chembond kullanıcısına yanıt
    Hocam bir yerin foto ve video ile görüntüsünü yükledim. Bak gör kamera performansini. Video da bir sorun var ama bilmiyorum. Android 10 da belki çözülmüştür .

Uyeliksiz upload sitesi rastgele buldum. Reklam veya yavaş olursa kusura bakmayın.

https://uploadfiles.io/5ipam7o4

• quote:

Hocam bir yerin foto ve video ile görüntüsünü yükledim. Bak gör kamera performansini. Video da bir sorun var ama bilmiyorum. Android 10 da belki çözülmüştür .

Uyeliksiz upload sitesi rastgele buldum. Reklam veya yavaş olursa kusura bakmayın.

https://uploadfiles.io/5ipam7o4
    Teşekkürler hocam. Videoda hareketli obje yok ancak genel kalite açısından fikir veriyor, çok teşekkürler. Alsancak'ta araç trafiği olmaması şaşırtıcı

• quote:

Orijinalden alıntı: Chembond

Teşekkürler hocam. Videoda hareketli obje yok ancak genel kalite açısından fikir veriyor, çok teşekkürler. Alsancak'ta araç trafiği olmaması şaşırtıcı

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Alsancak çok mu belli ya (: Yasak dolayısıyla şimdilik boş sokaklar . Zaten covid nedeniyle eski Alsancak değil .

• Çerçeve alüminyum evet birçok yerde de plastik diyen vardi,ekranda bir koruma var sonuçta olmaması dahada kötü olurdu

• Bugün aldım telefonu.

Kullanırken dikkatimi çekenler:
    1. Beraberinde gelen şeffaf kapak olmadan masa veya benzeri düz bir zemine koyduğumuzda hafifçe kayıp gidiyor. Dikkat etmek lazım çünkü arkası oldukça kaygan. Buna tasarımı da etki ediyor.

2. Türkçe çevirisi çok başarılı değil. Bazı yerler İngilizce kalmış, bazı yerler hatalı çevrilmiş, bazı yerler ise Türkçe/İngilizce karışımı devrik cümle kurularak bırakılmış.

Cep veri, Son Çalınanlar (dosya yöneticisindeki Son Açılanlar yazması gereken başlık), ON -5 uygulamaları konuma erişebiliyor vb...

3. Şeffaf kapak ile kullanırken siz de benim gibi serçe parmağınızla alttan destek vererek tutuyorsanız bir süre sonra acıtmaya başlıyor. Süre ilerledikçe de bu acı artıyor. Parmağımı arada oynatıyorum ve şu anda 4 adet derin iz var ;) Bu telefon için mutlaka yumuşak kılıf üretilmesi lazım.

4. Ben telefondan pek oyun oynamam ama performansını merak ettiğim için kardeşimden rica ettim. PubG yükleyip test etti. Oyunu açtığında telefonun Oyun Modu otomatik olarak açıldı. Ayarlara girdi ve oyunun otomatik olarak telefonun desteğine göre HD olarak ayarlandığını söyledi. Kendisi Huawei Mate 20 Lite kullanıyor ve telefonunda Akıcı olarak ayarlı olduğunu söyledi. Her neyse, bu ayarlarda bir süre oynadı ve hem görüntü kalitesinin hem de oyunun akıcılığının çok iyi olduğunu söyledi. Ben kenardan izledim film izler gibi baya baya iyiymiş yani ;)

5. Arayüzü oldukça tatmin edici.

6. Akıllı anahtar, iki elle kullanırken sol işaret parmağımın iç başlangıç kısmına sürekli temas ediyor. Bu yüzden çok lazım olmadıkça onu aktif etmeyi düşünmüyorum. Ya da tek tık haricinde çift tık ve basılı tutmayı aktif edebilirim. Sürekli şeffaf kapakla kullandım onun da etkisi olabilir. Çıkıntı arttığı için temas kolaylaşıyor olabilir.

7. Yüz tanıması oldukça hızlı. Aynı zamanda parmak izi okuması da öyle.

8. Yüklü uygulamalara göre değişiyor mutlaka ama aktif olarak yüklü olan Instagram, Twitter, WhatsApp gibi uygulamalarım var. 6 GB ram var ama genelde kullanılabilir ram 2.5 - 3 arası.

9. Telefon hafızası 128 GB. Sistem 9GB kullanıyor. "Toplan" diye hatalı çevrilen kısımda "Toplan kullanılan 128GB" yazıyor. Dahili paylaşılan depolama alanına tıklarsanız da "kullanıldı 128GB" yazıyor.

10. Dahili uygulama arttırıcı var. Yani harici bir uygulama yüklemeden WhatsApp, Instagram gibi uygulamalardan ekrana birer tane daha ekleyip ayrı hesapları aynı anda kullanabiliyorsunuz.

11. Ön kamerasının konumu hoşuma gitti. Tam ekran deneyimi için çentikli olmasındansa böyle olması çok daha iyi olmuş.

12. Standart olarak klavye GBoard olarak geliyor. Mesajlaşma uygulaması da Google Mesajlar. Kendisine has uygulamalar değil.

13. İnternet sayfalarına giriş hızı ve basit anlamda gezinme tatmin edici şekilde iyi.

14. YouTube videolarını maksimum 1080p60 çözünürlükte izleyebildim.

15. Sesi ahım şahım iyi veya yüksek değil ama bana göre yeterli seviyede. Altta bir mono hoparlörü var. Telefon görüşmesi ile ses iletimi ve hoparlör güzel.

16. Yüklü olarak gelen ve silinmeyen uygulamalar var. Kullanmak istemiyorsanız benim gibi silemiyorsanız bile kapatabilirsiniz. Zaten çok yer kaplamıyorlar. Kapatınca da görünmüyorlar.

17. Tam ekran açılmayan uygulamalar için açıldıktan sonra uyarı geliyor ve isterseniz onları da tek tıkla tam ekran kullanabiliyorsunuz.

Kamera için yorum yapamıyorum çünkü detaylı bir şekilde incelemedim ve fotoğraf/video çekmedim.

İlk beklentim kılıf olanağı ve çeşitliliği. Çünkü gerçekten bu sert şeffaf kapak kılıf küçük parmağımı yedi bitirdi ;)

Telefonu tavsiye eder miyim? Evet. Yine de beklentilerinize göre özellikleri ve verdikleri için diğer tüm yorumları okumanızı ve videoları izlemenizi öneririm.

• Ben de 2 gündür kullanıyorum. Genel olarak memnunum ancak kasası alüminyum dense de ben o metal soğukluğunu hissedemedim.
    Saf android deneyimi ve NXT vision deneyimi oldukça güzel...
    Tavsiye ederim.

• ettaL kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam hayırlı olsun öncelikle.
    Telefonu almayı düşünüyorumda bazı şeyler takıldı kafama.
    Kaç tane kaldırılamayan uygulama var acaba?Çok mu fazla?Aslında böyle saf android cihazları sevmemde o yüzden sordum.
    Birde sar değeri yüksek deniyor , üründe yazan sar değeri iki hat birden kullanılırsa mı geçerli, yani tek hat kullanımında belirttiği sar değerinin yarısından mı etkileneceğiz?
    Ve son olarak batarya performansı yerinde mi?3800 mah, ıps fhd büyük ekranlı bir cihazı beslemede sorun yaşarmı acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba teşekkür ederim.

Kaldırılamayan ve kullanmak istemeyeceğiniz çok fazla uygulama yok hayır. Bunu kullanmam diyebileceğiniz belki maksimum 5 uygulama çıkar.

TCL PLEX [ANA KONU]

Bunlar benim kullanmadığım ve kapattığım uygulamalar.

Sar değeri hakkında telefonun içinde bir bilgi metni var onu gösterebilirim. Maalesef çok detaylı bir bilgim yok bu konuda.

TCL PLEX [ANA KONU]

Batarya konusundaysa şahsen ben memnun kaldım. 3820mah. Zaten kendi içerisindeki iyileştirme ve optimizasyon buna çokça yardımcı oluyor. Sadece bazı uygulamaları bildirimlerini engellemesin diye iyileştirme listesinden kaldırdım. Mail için kullandığım ve bazı alışveriş sitelerinin uygulamalarını.

Bu arada saf android bir cihaz gibi kullanmıyorsunuz. Arayüzü bunu ortadan kaldırıyor.

TCL PLEX [ANA KONU]

TCL PLEX [ANA KONU]

TCL PLEX [ANA KONU]

Umarım az da olsa yardımcı olmuştur.

Hocam ayrıntılı bilgi için çok teşekkür ederim gayet yardımcı oldunuz bana.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • *#07# yazınca sar değeri kaç gözüküyor arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar gg'den bugün geldi TCL PLEX'im. Sim kartı taktım, wifi şifresini girdim 2 saattir güncellemeler denetleniyor ekranından daha ileriye gidemedim. Başka wifi ile de denedim. Kurulmuyor bir türlü telefon. Neyi yanlış yapıyor olabilirim? Bozuk telefon mu denk geldi bana. Halledemezsem mecbur iade edeceğim. Bir yardım lütfen.
  • Güncellemeleri sim kartı takmadan önce yapmıştım ama sorun ondan mıdır değil midir bilemiyorum.

İsterseniz sim kartı ve hafıza kartını çıkartın ve telefonu sıfırlayın. Daha sonra güncellemeleri kontrolü edin. 2.8 GB lık bir güncelleme olması gerekiyor.

Üstadım çok teşekkür ederim. Sim kartı çıkarttım, hard reset atıp kullanıcı bilgilerini sildim sadece wifi şifresini girdim. Şu anda yüklüyor. GG iade süreci vs düşündükçe bayağı endişelenmiştim, şimdi rahatladım. Tekrar teşekkürler.
  • Rica ederim. Sevindim sorunun çözülmesine. Güle güle kullanırsınız umarım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.