Şimdi Ara

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı 26,95 Tl Kargo Ücreti Yok (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
4
Favori
22.954
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 gün oldu hala hazırlanıyor nebiçim site
  • quote:

Orijinalden alıntı: talip333

beyler gerçekten merak ediyorum birisi şu pil şarj aletini takıp değeri söyleyebilir mi? Ben de 4lü varta var, çok çekmez diye düşünüyorum sık sık da kullanılıyor, değerini merak ettim bilen varsa pls yazabilir mi?

Ben bir test yaptım. Ataba 508 model şarj aleti ve 2 adet 2100 mAh'lık Panasonic Infinium pil ile 4W gibi bir değer çıkarttı. Şarj işlemi 10 saat sürerse 4W x 10 saat = 40 W tüketim olacak. kW başına maliyet 27 kuruş ise 27 * 40 / 1000 = 1.08 kuruşluk elektrik harcamış gibi duruyor. Yani 100 defa şarj edersek 1 liralık elektrik harcayacak. Eğer hesabı doğru yapıyorsam hiç birşey değil. Ben daha fazla harcayacağını zannediyordum :)

Bir de HP DM1 model laptopumun ekranı kapalı olarak 14-16W arası elektrik harcadığını öğrendim. Günde 12 saat ayda 30 gün açık tutsam bile 5040 W harcıyor. Bu da 1.36 lira demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: MAS207

10 gün oldu hala hazırlanıyor nebiçim site

27 Mart'ta sipariş vermiştim hala ürün gelebilmiş değil. Bundan sonra asla Tchibonun sitesinden alışveriş yapmamak gerekir en iyisi şubeye gidip almak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

quote:

Orijinalden alıntı: talip333

beyler gerçekten merak ediyorum birisi şu pil şarj aletini takıp değeri söyleyebilir mi? Ben de 4lü varta var, çok çekmez diye düşünüyorum sık sık da kullanılıyor, değerini merak ettim bilen varsa pls yazabilir mi?

Ben bir test yaptım. Ataba 508 model şarj aleti ve 2 adet 2100 mAh'lık Panasonic Infinium pil ile 4W gibi bir değer çıkarttı. Şarj işlemi 10 saat sürerse 4W x 10 saat = 40 W tüketim olacak. kW başına maliyet 27 kuruş ise 27 * 40 / 1000 = 1.08 kuruşluk elektrik harcamış gibi duruyor. Yani 100 defa şarj edersek 1 liralık elektrik harcayacak. Eğer hesabı doğru yapıyorsam hiç birşey değil. Ben daha fazla harcayacağını zannediyordum :)

Bir de HP DM1 model laptopumun ekranı kapalı olarak 14-16W arası elektrik harcadığını öğrendim. Günde 12 saat ayda 30 gün açık tutsam bile 5040 W harcıyor. Bu da 1.36 lira demek.

Sağolasın gerçekten bu da çok faydalı oldu, benim evimde 3 bilgisayar var. 2 laptop 1 masaüstü, kendi laptopum aylarca açık kaldığı olabiliyor download yaptığım için diğer laptopu akşamları eşim kullanıyor elektrik faturam da baya düşük geliyor. Fakat fps tarzı ilerlemeli oyunu bitirmek için nezaman masaüstünü açsam o ay daha fazla elektrik faturası geliyor. Bundan sonra asla masaüstü bilgisayara oyun için de olsa para yatırmayacağım.. 2 000 liralık masaüstünü satsam satılmaz üç kuruşa gider, 2000 liralık laptop alsaydım çoğu oyunu rahatça oynardım, olmadı klavye takacaksın hariçten rahat edemiyosan..

• quote:

Orijinalden alıntı: diabolical
    Enteresan bir arkadaş, attığım mesajları okumasına rağmen cevap vermiyor. Bu nedenle sanıyorum ki satmamıştır henüz :D

Hayır işin ilginç yanı gelen mesaj kadar mesaj gönderme hakkı falan kazanılsa diyeceğim ki millet mesaj atsın diye yazdı. Madem cevap vermeyeceksin niye isteyene satayım diyorsun ki?

Ben 10 gün önce sorduğumda cevap verip forumdan birine elden sattığını söyledi.. Beklemeyin..
  • 27 martta verdigim ürün bugun geldi çok bekledim ama kesinlikle değdi ürün mükemmel keşke daha önce alsaydım çok pişmanım tek sıkıntık 3680W sınırı olması ben evin ana şalterine takmayı düşünüyordum ama bu watt değeri kaldırmaz en az 10,000 olmalıydı 1 ketıl 1 ütü bunu ucurmaya yeter
  • benimde mart ın 31 inde verdiğim iki parça t-shit siparişi vardı. biri polo yaka kırmızı m benden di diğeri beyaz t-shirt seti 16,95 olan.ikiside ulaşmadı elime.siparişi ilk verdikten sonra bir hafta kadar kargolanamadı. mesaj attım yok taşınıyoz falan filan dendi.1-2 gün sonra arayıp m beden kırmızı polo yakaların defolu olduğunu gönderemeyeceklerini söylediler.işin garibi aynı t-shirt hala satışta şuan sitelerinde .neyse polo yakanın ücretini iade edecklerini söylediler. beyaz t-shirt setini göndercez dediler baya da bi göndermediler.en sonunda geçen salı gönderdiler.kargo bugün oldu hala gelmedi.netten takip birde baktım adres yanlış/ eksik diyerekten konyaya gelmiş oradan hiç çıkmadan benimde haberim yok iade edilmiş tekrar tchibo ya.daha önce aynı adrese 3 kere alışverişim oldu.bugün kocaelinmdeki tchibonun birimine ulaşmış.şimdi nolacak bilmiyorum.sanırım tekrar dağıtıma çıkmış.bu sefer gelir se ben kabul etmiycem.

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı 26,95 Tl Kargo Ücreti Yok

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı 26,95 Tl Kargo Ücreti Yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mx_mx -- 19 Nisan 2011; 18:49:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ikoras

Geçen sene benzer bir ürün satmışlardı.
    Merak ettiğimden aldım. 20TL falan idi. Doğru ölçmüyor onu söyleyebilirim.
    Kesin doğruluğunu test edebileceğim ürünlerle denedim.
    100Watt'lık standart bir ampul taktım 90Watt tüketim yazdı.
    500Watt'lık halojen ampul denedim 450Watt tüketim gösterdi.
    2000Watt'lık ütü bağladım 1700watt tüketim gösterdi vs.vs.

Çok hassas değil. Sonra üzülmeyin.

Q4'lü, 4 HDD bağlı olan 4650ekran kartlı, bir sistemin 200Watt tüketmesi ise beni şaşırttı.
    hadi de ki hatalı ölçtü esas değeri 230watt olsun genede ben daha fazla değer bekliyordum.

ÜSTÜNDE YAZILAN DEĞERLER MAKSİMUM YAKACAĞI DEĞERİ GÖSTERİR..100W LIK BİR AMPÜLDE 90W GÖSTERMESİ GAYET NORMAL..

• Model numarası nedir bu cihazın?
  • Aynı sitedeki 12.95 lik bu dijital zamanlayıcı için ne düşünuyorsunuz?
    http://www.tchibo.com.tr/plantum/urun/Dijital_Zamanlayici/266975.html#
  • Fiyat düşmüş
  • Geçen hafta Capitoldaki mağazasından aldım (28.95 tl). 30 adet civarında vardı.
    Bütün cihazları denemedim. fakat UPSnin kapalı haldeyken bile 15 W (stand by 25) civarında güç harcamasına şaşırdım. Upsyi kapatmak yetmiyor fişten de çekmek gerekli.
  • Tchibonnun internet sitesinde işe yarar ucuz birşeyler var mı? 100 tl ye tamamlamak için baktım ama birşey bulamadım!
  • tchibo nun sitesinde ürünü bulamadım, kaldırılmış mı acaba ?
  • arkadaşlar ürün geçen gün baktığımda satışta yoktu, şu an tekrar kontrol ettim satışa girmiş ve fiyatı güncellenmiş. 28,95 TL.

ayrıca ücretsiz kargo kodunu girerek kargodan da kurtulabilirsiniz :) İhtiyacı olanlar kaçırmasın..

Kampanya Kodu: KRGV7T (Üye girişi yaptıktan sonra bu kodu girince ücretsiz kargonuz aktif oluyor.)
  • bende aynen yeni aldım bugün geldi,kullanıyorum.
    her eve lazım faydalı bir alet.
    tüplü tv uykuda 3-5 W çekerken lcdtvlerin 1w altında 0,5W cıvarı çekmesi müthiş gerçekten.
    dolapta beklemede 5w çalışırken 150w çıktı.
  • Haber icin tesekkürler, aldım bir adet
  • Ben de aldım 1 tane. Teşekkürler..
  • İndirim gördükmü dayanamaz olduk Allah akıl versin.Bende aldım 1 adet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

İndirim gördükmü dayanamaz olduk Allah akıl versin.Bende aldım 1 adet.

+1
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.