Şimdi Ara

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı 26,95 Tl Kargo Ücreti Yok (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
4
Favori
22.954
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ikoras

Geçen sene benzer bir ürün satmışlardı.
    Merak ettiğimden aldım. 20TL falan idi. Doğru ölçmüyor onu söyleyebilirim.
    Kesin doğruluğunu test edebileceğim ürünlerle denedim.
    100Watt'lık standart bir ampul taktım 90Watt tüketim yazdı.
    500Watt'lık halojen ampul denedim 450Watt tüketim gösterdi.
    2000Watt'lık ütü bağladım 1700watt tüketim gösterdi vs.vs.

Çok hassas değil. Sonra üzülmeyin.

Q4'lü, 4 HDD bağlı olan 4650ekran kartlı, bir sistemin 200Watt tüketmesi ise beni şaşırttı.
    hadi de ki hatalı ölçtü esas değeri 230watt olsun genede ben daha fazla değer bekliyordum.

Bilgisayarda işlemci ile ekran kartı elektrik harcıyor diğerlerinin harcadığı birşey değil, neden şaşırdınız ki ?

• Bende dün mağazasından aynı fiyata satın aldım.
    Benimkinin değerleri gayet gerçekçiydi ve benim büyük masraftan kurtardı.

12W lık phlips tasarruflu ampul ilk açılınca 11.75 W çekerken 1-2 dk içinde 13.3w değerlere çıktı. Sonuç normal.
    Aynı testi çin malı 12W tasarruflu ampulle yaptım 8.5 değerini geçmedi. Zaten parlaklığıda o oranda azdı.
    2000W tost makinası 1996W gösterdi.

Asıl beni kurtaran kısmı.
    Phlips SNA modemim var.Çalıştımı sorunsuz çalışıyordu fakat çalışana kadar tekme tokat girişmem gerekiyordu.
    Phlips servisine götürdüm bana 10TL ye açma kapama tuşunu değiştirmişler.Bende denediniz mi?Çalıştığına eminmisiniz?
    Bakın bu açılıyor fakat wireless ını açmıyor nete bağlanmıyor....Hepsine yaptık efendim denedik gibi olumlu olumlu cevaplar verdiler.

Eve geldim sonuç gene hüsran.Bende gene eski yöntem kaldırdım yere vurdum çalışmaya başladı.
    Neyse saadete gelelim modem adaptörünü cihaza bağlayınca 18W+ değer gösterdi.
    Adaptör 12V 1A ken imkansız bi değer.Başka bir 12V 1A adaptörle gene çalışmadı. Bende boşta duran 12V 2A lik adaptörle bunun kablolarını değiştirdim şuan sorunsuz çalışıyor.Tekme tokata gerek kalmadı.

İlginç bi kaç değer daha vereyim.
    Next YE CX Super Plus 2000 Uydu alıcı stand by konumunda 8W civarı elektrik harcıyor. Yuhhhhh.
    TunçMatik 1000VA regülatör 10W+ güç tüketiyor yuuuuuuhhhhhhhh.
    Samsung 40C553 TV standby da 0.13W.
    Karıncalı modda 178W Normal TV açıkken 153W. Karıncalar çok tükettiriyor demekki.
    LG 904TA ses sistemi standby da 0.15W

TV,ses sistemi regülatör,modem ve telsiz telefon stanby konumunda toplam 24W tüketiyormuş.
    Buda aylık 5.5TL gereksiz fatura.

Çoktan belli almayı düşündüğüm cihaz bana direk olarak bi modem kazandırdı.
    Başlığı açan arkadaşa teşekkürler.

• benim çamaşır bulaşık hep prizde takılıdır kullanılcağı zaman on off tuşuna basılıp çalıştırılır, yani priz takılı fakat hiç ışık yanmıyorken de elektrik tüketir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOĞA_AŞKI -- 24 Mart 2011; 14:51:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talip333

benim çamaşır bulaşık hep prizde takılıdır kullanılcağı zaman on off tuşuna basılıp çalıştırılır, yani priz takılı fakat hiç ışık yanmıyorken de elektrik tüketir mi?

sonuçta onlar da bir bilgisayar ve uzerlerinde anakart var. eger masaustu bilgisayarın fişini prize takarsanız, kasanın içinde nakart ışıgının yandıgını ve fişi prize takınca klavye ısıklarının yandıgı gorursunuz. camasır&bulasık makineleri off konumunda olsa da fişteyken tüketime devam ettigi de bu yuzdendir
  • Yarına dener sonucu söylerim.
  • 1 gündür siparişimle ilgili gelişme yok. Stok mu bitti ne oldu acaba?..
  • Benim ürün de geldi.Alet güzel hemen başladım denemelere ama kutuda açma yerindeki güvenlik bandı ortadan kesilerek kutu açılmış sanırım.Artık ne için açıp baktılar bilemiyorum.Gerçi ürün poşetli falandı,eksik de birşey çıkmadı gerçi (2 adet düğme pil,2 adet biri almanca olmak üzere kılavuz...Başka da birşey varsa bende yoktu)
    Acaba ürünü eline ulaşanlarda güvenlik bandı sapasağlam duruyor muydu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: portakal

Benim ürün de geldi.Alet güzel hemen başladım denemelere ama kutuda açma yerindeki güvenlik bandı ortadan kesilerek kutu açılmış sanırım.Artık ne için açıp baktılar bilemiyorum.Gerçi ürün poşetli falandı,eksik de birşey çıkmadı gerçi (2 adet düğme pil,2 adet biri almanca olmak üzere kılavuz...Başka da birşey varsa bende yoktu)

Bende onu sordum içerisine Türkçe klavuzu koymak için açmışlar.
    Yani muhtemelen herkezinki aynıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: portakal

Benim ürün de geldi.Alet güzel hemen başladım denemelere ama kutuda açma yerindeki güvenlik bandı ortadan kesilerek kutu açılmış sanırım.Artık ne için açıp baktılar bilemiyorum.Gerçi ürün poşetli falandı,eksik de birşey çıkmadı gerçi (2 adet düğme pil,2 adet biri almanca olmak üzere kılavuz...Başka da birşey varsa bende yoktu)

Bana da bugün geldi, aynı durum Tchibo dan ne aldıysam açık geliyor. Sanırım kendileri Almanya'dan gelen ürüne bakıp ya da içine kılavuz koyup aynen bırakıyorlar diye düşündüm ben.
    Birçok ürünü test ettim sadece hassaslığı konusunda şu sonuçlardan vereyim:

120W lık ve sadece 230V avrupa için yapılmış kendi Tchibo kahve öğütücüsünün çalışmasında ölçtüğü değer 121-123W arası ve peak olarak 142W a çıkıyor motor hızlanınca ki olması gereken bunlar.
    2.5 W lık çıkış gücüne sahip adaptörün şebekeden çektiği güç yani adaptörün girişi gücü 3.3 W öçtü ki switch mode olmayan bir adaptör için olması gereken bu.

Sadece 230V luk şebekede çalışan 800W lık kahve makinesinin 803W ölçtüm.

Daha önce de bahsettiğim gibi 110-240V luk bir skalada çalışabilen ürünlerin çektiği güçler bizim buradaki 220-230V da verimi fazla olduğundan belirtilen değerden düşük çıkacaktır, tam 230V da çalışan bir cihaz belirtilen güçle aynı ölçecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resident -- 24 Mart 2011; 23:11:59 >

• Benim ürün dün geldi. Alan arkadaşlar rahat olsun, alet doğru ölçüyor. En fazla %5 hata yapsa bile verdiği fikir önemlidir.
    TV ve Monitörde ölçüm yapan arkadaşların çok farklı değerler görmeleri normaldir. Tüketimin çoğunu arka aydınlatma yapmaktadır zaten.
    Alet 0.23 Wattan sonrasını ölçebiliyor, daha ne olsun.

bilo kardeş süpürgenin emiş ağzını elle kapatarak deneyebilirsin. :)

Selamlar
  • Bu tüketim değerlerinin faturaya nasıl yansıyacağını nasıl hesaplarız? Yapmak istediğim şey için bir örnek vereyim: 100W çeken bir cihazı ayda 20 gün ve günde 5 saat çalıştırırsam faturam kaç lira artar. Veya tam tersi bu şekilde kullandığım bir cihaz yerine 50W çeken başka bir cihaz ile değiştirirsem faturam ne kadar azalır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Bu tüketim değerlerinin faturaya nasıl yansıyacağını nasıl hesaplarız? Yapmak istediğim şey için bir örnek vereyim: 100W çeken bir cihazı ayda 20 gün ve günde 5 saat çalıştırırsam faturam kaç lira artar. Veya tam tersi bu şekilde kullandığım bir cihaz yerine 50W çeken başka bir cihaz ile değiştirirsem faturam ne kadar azalır?

100W'ı bir saatte çekiyor demektir.

Günde 100W x 5 = 500W
    20 günde 500W x 20 = 10kW
    1kW = 27,2 kuruş ise 10kW = 2,72 TL

50W ile değiştirince de 2,72/2 = 1,36 TL olur.
  • bende bildiğimiz elektrik sayacı kullanıyorum gece gündüz tarifesini bile hesaplıyorum apartmanda fazlalık vardı ordan aldım.sıfırıda 30tl civarıdır

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı 26,95 Tl Kargo Ücreti Yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

bende bildiğimiz elektrik sayacı kullanıyorum gece gündüz tarifesini bile hesaplıyorum apartmanda fazlalık vardı ordan aldım.sıfırıda 30tl civarıdır

reset atabiliyormusun? yoksa her ölçüm ardında bir elinde kağıt kalem diğerinde hesap makinası tarzında mı ölçüm yapıyorusun?

• merhaba,

Ben de mağazasından bir tane aldım.Bekleme konumundaki tüm cihazların ölçümlerini yaptım. Özellikle KGK da dahil olunca ciddi tüketümler olduğunu gördüm. Haber veren arkadaşa teşekkür ederim.Almayı düşündüğüm bir cihazdı fırsat oldu.

Bu arada İzmir'li arkadaşlar Agora AVR den alabiliriler, ellerinde bol miktarda var.Ayrıca mağazadan yapacağınız ilk alışverişe ,bir dahaki kahve alışverişinde kullanılmak üzere % 20 indirim kuponu veriyorlar. Ancak geçerlilik süresi çok kısıtlıydı ama tam hatırlamıyorum.

Sağlıcakla kalın
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihattr

quote:

Bu tüketim değerlerinin faturaya nasıl yansıyacağını nasıl hesaplarız? Yapmak istediğim şey için bir örnek vereyim: 100W çeken bir cihazı ayda 20 gün ve günde 5 saat çalıştırırsam faturam kaç lira artar. Veya tam tersi bu şekilde kullandığım bir cihaz yerine 50W çeken başka bir cihaz ile değiştirirsem faturam ne kadar azalır?

Günde 100W x 5 = 500W

Teşekkürler. Çok faydalı bir bilgilendirme oldu. Bu arada kW başına 27.2 kuruş bedeli güncel midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: stornado

quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

bende bildiğimiz elektrik sayacı kullanıyorum gece gündüz tarifesini bile hesaplıyorum apartmanda fazlalık vardı ordan aldım.sıfırıda 30tl civarıdır

reset atabiliyormusun? yoksa her ölçüm ardında bir elinde kağıt kalem diğerinde hesap makinası tarzında mı ölçüm yapıyorusun?

kağıt kalem eşliğinde yapıyorum hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nihattr

quote:

Günde 100W x 5 = 500W

Teşekkürler. Çok faydalı bir bilgilendirme oldu. Bu arada kW başına 27.2 kuruş bedeli güncel midir?

Bursa için güncel fiyat. Elektrik faturasında tüketim miktarını bulabilirseniz, kW olarak fatura miktarına bölünce birim fiyatı görürsünüz.

• Atlanılan bir nokta var. Akıllı sayaç denilen illete geçtiğimiz beri, artık kW fiyatı sabit değil. Saate göre değişiyor.

Misal işten çıktınız eve geldiniz, "puant" tarife adı verilen kazık sizi bekliyor. Normal elektrik fiyatının çok üstünde, 2 katına yakın bir fiyattan kullanıyorsunuz.
    Geceleri normal fiyattan daha ucuz. Sabah ile puant tarife başlangıcına kadar da normal fiyat.

Bizim bu Çibo aletinde tarife ayarı var. Fakat 2 tarife var, 3 değil. Dolayısıyla "puant" girişini yapmamız mümkün değil. Bu yüzden, ilgili üç tarifenin de fiyatlarına bakıp, cihazlarınızı en çok hangi saat aralıklarında kullandığınızı da hesaba katarak bir ortalama değer bulmanız, bunu da cihaza girmeniz gerekiyor

Elektrik faturasını kontrol altında tutmak isteyenlere matematik bilgisini zorunlu kıldığı için Tedaş'a sevgiler. Sayenizde ülkemizdeki eğitim seviyesi artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 27 Mart 2011; 14:40:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Atlanılan bir nokta var. Akıllı sayaç denilen illete geçtiğimiz beri, artık kW fiyatı sabit değil. Saate göre değişiyor.

Misal işten çıktınız eve geldiniz, "puant" tarife adı verilen kazık sizi bekliyor. Normal elektrik fiyatının çok üstünde, 2 katına yakın bir fiyattan kullanıyorsunuz.
    Geceleri normal fiyattan daha ucuz. Sabah ile puant tarife başlangıcına kadar da normal fiyat.

Bizim bu Çibo aletinde tarife ayarı var. Fakat 2 tarife var, 3 değil. Dolayısıyla "puant" girişini yapmamız mümkün değil. Bu yüzden, ilgili üç tarifenin de fiyatlarına bakıp, cihazlarınızı en çok hangi saat aralıklarında kullandığınızı da hesaba katarak bir ortalama değer bulmanız, bunu da cihaza girmeniz gerekiyor

Elektrik faturasını kontrol altında tutmak isteyenlere matematik bilgisini zorunlu kıldığı için Tedaş'a sevgiler. Sayenizde ülkemizdeki eğitim seviyesi artıyor.

Doğru. Akıllı sayaçları unutmuşuz. Bunlarda tarifeler sabah 6'dan akşam 10'a kadar pahalı diğer aralık ucuzdu galiba.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.