Şimdi Ara

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı 26,95 Tl Kargo Ücreti Yok (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
4
Favori
22.954
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üye girişi yaptıktan sonra verdiğiniz kodu nereye girmemiz gerekiyor ?

quote:

Orijinalden alıntı: muratozcirpici

arkadaşlar ürün geçen gün baktığımda satışta yoktu, şu an tekrar kontrol ettim satışa girmiş ve fiyatı güncellenmiş. 28,95 TL.

ayrıca ücretsiz kargo kodunu girerek kargodan da kurtulabilirsiniz :) İhtiyacı olanlar kaçırmasın..

Kampanya Kodu: KRGV7T (Üye girişi yaptıktan sonra bu kodu girince ücretsiz kargonuz aktif oluyor.)
  • Kodu ürünü sepete ekledikten sonra Alışveriş Sepetim sayfasından giriyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odanedemek -- 15 Mayıs 2011; 16:58:29 >
  • Kargo kodunu veren arkadaşa teşekkürler. Bende bir adet sipariş verdim bakalım kaç günde gelecek.
  • Ben dün sipariş verdim aynı gün kargoladılar. Pazartesi elime ulaşacak büyük ihtimalle.
  • Kargo kodunu bahsedilen yere soruyu sormadan önce kopyala yapıştır ile boşluğa dikkat ederek eklediğim halde 3.5 tl kargo parası çıkarıyordu ama şimdi oldu nasıl olduysa.
    Fırsat ve kod için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratozcirpici

arkadaşlar ürün geçen gün baktığımda satışta yoktu, şu an tekrar kontrol ettim satışa girmiş ve fiyatı güncellenmiş. 28,95 TL.

ayrıca ücretsiz kargo kodunu girerek kargodan da kurtulabilirsiniz :) İhtiyacı olanlar kaçırmasın..

Kampanya Kodu: KRGV7T (Üye girişi yaptıktan sonra bu kodu girince ücretsiz kargonuz aktif oluyor.)

Ne zamandır alacağım bu ürünü unutup duruyordum iyi ki de unutmuşum sayende çok hesaplı almış oldum. Yanına bir de kahve aldım.
    Sağolasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flort -- 16 Mayıs 2011; 23:27:42 >
  • Evdeki tüm cihazları prizden çıkartıp, her birini tek tek takıp sayacın başına gidip dönme sayısından birim zamanda tükettiği elektriği hesaplıyordum

Fırsat için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaRaSSS

Aynı sitedeki 12.95 lik bu dijital zamanlayıcı için ne düşünuyorsunuz?
    http://www.tchibo.com.tr/plantum/urun/Dijital_Zamanlayici/266975.html#

Arkadaşlar bu ürün tam olarak ne işe yarıyor anlayamadım. Zaman ayarı yapıp istediğimiz saatte akımı açıp kesebiliyor muyuz?
  • imzamdaki pc toplamda 375w çekti 3d mark 11 açıkken. Normal masaüsti explorer gezintilerinde 220w, fazla değilmiş:))
  • Pazar günü verdiğim sipariş Balıkesir'e bugün (salı) geldi. İki günde teslim mükemmel
  • Bu cihaz kapanmıyor mu? Bir türlü kapatamadım. Fişten çeksemde sürekli açık duruyor. Böyle oluncada pili biter. Birde verileri sıfırlayabiliyor muyuz? (resetleme gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odanedemek -- 17 Mayıs 2011; 23:51:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: odanedemek

Bu cihaz kapanmıyor mu? Bir türlü kapatamadım. Fişten çeksemde sürekli açık duruyor. Böyle oluncada pili biter. Birde verileri sıfırlayabiliyor muyuz? (resetleme gibi)

Kapanma mevzusunu bilmiyorum. Ama resetleme olayı mümkün. Linkini vereceğim PDF dosyasında detaylı anlatımlar mevcut.

http://www.tchibo.com.tr/pls/plantum/PL_ECOM.PDF?PSID=FB2CA8647CB74E7F909264487E564508&PDFC10_ID=317245

• x cihazının enerji tüketimini ölçtüm ve yüksek buldum, ee noolacak? onu kullanmayacak mıyım? yoo, aynen kullanmaya devam edecem. ölçüp de nooluyor, anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trevor James

x cihazının enerji tüketimini ölçtüm ve yüksek buldum, ee noolacak? onu kullanmayacak mıyım? yoo, aynen kullanmaya devam edecem. ölçüp de nooluyor, anlamış değilim.

Standby konumunda cihazların ne kadar enerji tükettiği öğrenip belki önlem alabilirsiniz. Ben en azından evdeki 15 yıllık no-frost buzdolabının tükettiği enerjiyi görünce -bayılmazsam- A sınıfı bir buzdolabına geçerim.
  • quote:

x cihazının enerji tüketimini ölçtüm ve yüksek buldum, ee noolacak? onu kullanmayacak mıyım? yoo, aynen kullanmaya devam edecem. ölçüp de nooluyor, anlamış değilim.

Mesela toplam akkor ampül harcamasını görüp ölçüp hesapladıktan sonra tasarruflu almak doğru mu değil mi onu net şekilde karar vermenize yardımcı olabilir ya da suyu kettle ile mi yoksa ocakta ısıtmak mı hesaplı , fırında ısıtmak mı ocakta mı onu görebiliyoruz. Ben özellikle PC deki her yaptığım işlemin sonucuna bakıyorum ona göre güç profili hazırladım pc en ekonomik hale geldi.
  • quote:

UPS, yazıcı gibi cihazların kapalı bile olsa hiçte azımsanmayacak kadar enerji tükettiğini farkedebilrsin.
    Elektirikli cihazların fişini çekmeden tasarruf olmayacağını anlayabilirsin.

Fakat şunu da kabul etmeliyiz ki cihaz pahalı. Kendini amorti etmesi uzun zaman alabilir.

Kullanan arkadaşlara bir srm olacak.
    Cihazların fişleri takılıp çıkarılmaktan zamanla aşınacak ve ark yapacaktır. Bu durumun önüne nasıl geçebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

quote:

UPS, yazıcı gibi cihazların kapalı bile olsa hiçte azımsanmayacak kadar enerji tükettiğini farkedebilrsin.
    Elektirikli cihazların fişini çekmeden tasarruf olmayacağını anlayabilirsin.

Fakat şunu da kabul etmeliyiz ki cihaz pahalı. Kendini amorti etmesi uzun zaman alabilir.

Kullanan arkadaşlara bir srm olacak.
    Cihazların fişleri takılıp çıkarılmaktan zamanla aşınacak ve ark yapacaktır. Bu durumun önüne nasıl geçebiliriz?

Anahtarlı grup prizi kullanabilirsin takıp çıkarmak yerine ;)

• quote:

Öğrenince bilinçli tüketici oluyorsun. Ona göre tüketiyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resident

quote:

Mesela toplam akkor ampül harcamasını görüp ölçüp hesapladıktan sonra tasarruflu almak doğru mu değil mi onu net şekilde karar vermenize yardımcı olabilir ya da suyu kettle ile mi yoksa ocakta ısıtmak mı hesaplı , fırında ısıtmak mı ocakta mı onu görebiliyoruz. Ben özellikle PC deki her yaptığım işlemin sonucuna bakıyorum ona göre güç profili hazırladım pc en ekonomik hale geldi.

ya hocam sizin için sakıncası yoksa o profili bizlere de bildirebilirmisiniz belki bir fikir olur bizde yararlanırız

bi de benim aldığım kutu açılmış geldi yani o meşhur tchibo bantı yırtıktı. acaba iade mi diye kıllandım. ekranda jelatin falan var mıydı yada poşetin ağzı yapışık mıydı sizlerde

• Profil dediğim tek bir profil değil mesela :
    - ekran kartı için msi afterburner ile 2d de frekansları ve voltajı düşük tutuyorum 3d için saat hızını olabilecek en yüksek değil normal gerilim ile yapılabilecek duruma getiriyorum. En az 25 W oynuyor
    - cpu için olabilecek en yüksek OC yapmadığım onun yerine 400 mhz düşük ama default gerilimden daha düşük seviyede en uygun derecede hız aşırtma ile 95 W kadar kazanç sağladım ( core i7 1366 ilk çıkan işlemciler OC de inanılmaz güç çekiyorlar)
    - windows güç profilinde işlemci ve kaynak kullanımlarını ayar ayar değiştirdim
    - programların kaynak kullanımı gereksiz ise kıstım ( 4 çekirdek kullanan ama getirisi olmayanları tek çekirdekte, 3d için de 60 fps de vsync açmak gibi ayarlar)
    - sürekli kullanılmayan donanımları kapattım ( onboard ses kartıdır , bluetootk dur şudur budur)

Kutu hep açık geliyor, içine TR kullanma kılavuzu konuyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.