Şimdi Ara

tchibo caffisimo (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
35
Favori
136.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu alet sürekli kapanıyor mesela 1 tane kahve düğmesine basıyorum yarısında pat diye kesilip ışıklar sönüyor

Bir süre sonra bunu yapmıyor ve sonrasında mesela süt köpürttüğümde bu sefer soğuması için düğmeğe bastığımda beyaz ışık yanıp sönüyor ve makina yine kapanıyor .

Düğmelerin orası aşırı ısınmış vaziyette oluyor sürekli

Sizce bunlar bana özel mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sterilmikrop

Arkadaşlar Bu aleti bu gün aldım ben,

Bu alet sürekli kapanıyor mesela 1 tane kahve düğmesine basıyorum yarısında pat diye kesilip ışıklar sönüyor

Bir süre sonra bunu yapmıyor ve sonrasında mesela süt köpürttüğümde bu sefer soğuması için düğmeğe bastığımda beyaz ışık yanıp sönüyor ve makina yine kapanıyor .

Düğmelerin orası aşırı ısınmış vaziyette oluyor sürekli

Sizce bunlar bana özel mi ?

aletin ısındığı doğru. özellikle kahve yapım sürecinde değil ama su ve süt ısıtma düğmelerine basıldığında. normalde açma kapama tuşuna basarsınız bikaç dakika yanıp söner sonra sabit beyazışık yanar ve dııt diye bir ses çıkar eğer kahve yapacaksanız beyaz-sarı tuşların birine basarsınız hemen hazırlar. süt köpürtecekseniz tekrar en sağdaki tuşa basarsınız. o da aynı şekilde sabitleynceye kadar yanp söner. bu süreçte kapanma hiç bi şekilde kapanma olmaz. yeni aldıysanız bi müşteri hizmetleriyle görüşmenizi, sonuçlanmazsa geç olmadan ürün değişimi talebini düşünmenizi öneririm

• nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    Hocam bu akşam aldım elektirkler kesik olduğu için deneme şansım olmadı

bende sizdeki gibi olmuyor

Süt ısıtınca çok ciddiyim 10 dakika bekledim hala o beyaz ışık yanıp sönüyordu ve cihaz acayip ısınmıştı daha sonrasında atıyorum 1 dakika yanıp sönüyor sonrada cihaz kapanıyor.

Kahve v.s hazırlamak için ilk kahveyi hazırlıyor ama 2. kahvede bütün ışlıklar açık oluyor ne kapatabiliyorum nede açabiliyorum hiç bir şeyi çalışmıyor bviraz soğumaya bırakınca geri açılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sterilmikrop

Hocam bu akşam aldım elektirkler kesik olduğu için deneme şansım olmadı

bende sizdeki gibi olmuyor

Süt ısıtınca çok ciddiyim 10 dakika bekledim hala o beyaz ışık yanıp sönüyordu ve cihaz acayip ısınmıştı daha sonrasında atıyorum 1 dakika yanıp sönüyor sonrada cihaz kapanıyor.

Kahve v.s hazırlamak için ilk kahveyi hazırlıyor ama 2. kahvede bütün ışlıklar açık oluyor ne kapatabiliyorum nede açabiliyorum hiç bir şeyi çalışmıyor bviraz soğumaya bırakınca geri açılıyor

bulunduğunuz yerdeki tchibo mağazası varsa değişim mağazadan da olması lazım en nihayetinde tchibo müşteri hizmetleri sizi üzmez
    daha önce bir arkadaşa elindeki arızalı ürünü iadesini istemeden sıfırını ücretsiz göndermişler

• hmm anladım yarın bir mağazaya gideceğim çünkü tekrar denedim 2. kahveden sonra makina açılmıyor açma düğmesine basıyorum ve ışık sanki temazsızlık vcarmış gibi yanıp sönüyor kısa aralıklarla ama soğuyunca durum geçiyor
  • Denemelere devam yavaş yavaş daha iyi olacak
     tchibo caffisimo
  • taze kahve kullanarak kapsülü doldurup espresso deneyen oldu mu? kahveler.net sitesinde cafissimo makinesinin bu yöntemle yapılan espresso ların iyi sonuç vermediği yazılmış
  • Bende caffisimo classic aldim bir haftadir kullaniyorum. Tum fonksiyonlari sorunsuz calisiyor sorun yasayanlara servise gitmeden once kullanma klavuzunu iyice okumalarini oneririm zira cihazin bozuk cikma ihtimali epey dusuk cunku alman mali. Sut kopurtme olayi biraz el pratikligi ve tecrube istiyor. Cihaz kahveyi 70 derecede demliyor bu piyasadaki cogu 90 derece olan cihazlara alisanlara ilk basta biraz soguk gelebilir. Tchibo kahvenin aromasinin en iyi 70 derecede salinacagini dusundugunden amator ve profesyonel tum makinalarinda bu sicakligi kullaniyormus. Siz yinede ilk acilista makinayi kapsulsuz calistirip tesisati ve fincani isitin derim ben. Maliyeti dusurmek icin kapsul doldurma olayi ise bana sacma geliyor. Kapsulle calisan makinanin ozelligi pratik olmasi ve her fincanda ayni aromayi sunabiliyor olmasidir. Siz kapsulleri doldurmaya kalkarsaniz hem ciddi bir zahmete girer hemde kahvenin tazeliginden odun verirsiniz yani makinanin uretilis amacina ters bir durum. Ferrari alip tup taktirmak gibi bisey. Kapsullu makinayi pahalli buluyorsaniz Delonghi EC200.CD gibi makinalari tercih edin kapsul doldurmakla ugrasmayin derim. Gerci pahalilik durumuda neyle kiyasladiniza bagli starbucks da ortalama bir kahveye 5-6 lira verdinizi dusunurseniz 80 kurusluk kapsule ben pahali diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muakyurt -- 18 Ağustos 2014; 0:54:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba tchiboseverler. deneyimli arkadaşalara iki sorum var. birincisi durgol adlı kireç çözücüyü nasıl kullanmak gerekir,ayrı bir kullanım klavuzu vardı sanırım şişenin. bulamıyorum.
    ikincisi görseldeki kahve direkt sıcak suyla karıştırılan cinsten değil mi makineye koyulan kapsüller gibi değil?
    https://store.donanimhaber.com/cb/92/91/cb92917edd750a30d2f403305bec3460.jpg

tchibo caffisimo

• arkadaşlar herkese merhaba,
    biz de iş yerine geçen hafta çarşamba günü cafissimo picco aldık. 3 gün sorunsuz kullandık ancak bugün çözemediğimiz bir problem yaşadık.

kapsülü koyup çalıştırdık, makinadan hiçbir şey (ne su ne kahve) gelmeden işlem bitmiş gibi durdu. tüm su aşağıdaki atık su haznesine dolmuş. kapsülü çıkarıp baktığımızda altının delindiğini, üstünün delinmediğini gördük. kapsülü kendimiz üstünden delince kahveyi sorunsuz bir şekilde yapıyor. bugün yaklaşık 10 kahve yaptık, yarısında bu sorun yaşandı. kapsülün üstünü delen aparat da aslında bayağı basit iğne gibi bir şey. sizce sorun nedir? nasıl çözeriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: deimos

arkadaşlar herkese merhaba,
    biz de iş yerine geçen hafta çarşamba günü cafissimo picco aldık. 3 gün sorunsuz kullandık ancak bugün çözemediğimiz bir problem yaşadık.

kapsülü koyup çalıştırdık, makinadan hiçbir şey (ne su ne kahve) gelmeden işlem bitmiş gibi durdu. tüm su aşağıdaki atık su haznesine dolmuş. kapsülü çıkarıp baktığımızda altının delindiğini, üstünün delinmediğini gördük. kapsülü kendimiz üstünden delince kahveyi sorunsuz bir şekilde yapıyor. bugün yaklaşık 10 kahve yaptık, yarısında bu sorun yaşandı. kapsülün üstünü delen aparat da aslında bayağı basit iğne gibi bir şey. sizce sorun nedir? nasıl çözeriz?

Ben de picco almıştım aynı sorun bende de oldu, her birkaç kahveden birinde kapsülü delemiyor makina ve tüm suyu etrafından geçirerek alttaki hazneye dolduruyor, dün aldığım mağazaya geri götürdüm ve hiç sorun çıkarmadan geri aldılar, aradaki farkı ödeyerek bir üst modelini aldım. Anladığım kadarıyla picco modellerinde bir tasarım hatası var. Mağazadaki çalışanlar üstü kapalı bir şekilde üst modeli alırsanız çok daha memnun kalırsınız dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: biloumba

quote:

Orijinalden alıntı: deimos

arkadaşlar herkese merhaba,

Ben de picco almıştım aynı sorun bende de oldu, her birkaç kahveden birinde kapsülü delemiyor makina ve tüm suyu etrafından geçirerek alttaki hazneye dolduruyor, dün aldığım mağazaya geri götürdüm ve hiç sorun çıkarmadan geri aldılar, aradaki farkı ödeyerek bir üst modelini aldım. Anladığım kadarıyla picco modellerinde bir tasarım hatası var. Mağazadaki çalışanlar üstü kapalı bir şekilde üst modeli alırsanız çok daha memnun kalırsınız dediler.

evet ben de müşteri hizmetlerini aradım. makinada bir problem olduğunu, mağazaya götürmem gerektiğini söylediler. açıkçası ben bir üst modeli almak istemiyorum. direkt birebir değişim yapılır mı yoksa servise götürüp inceleme mi isterler?

• deimos kullanıcısına yanıt
    Ben mağazaya gittiğimde birebir değilim yapabileceklerini de söylediler, oldukça ilgili ve yardımcı davrandılar, bir sorun olacağını sanmıyorum. Ancak benim anladığım kadarıyla picco serisinde tasarımsal anlamda bir sıkıntı var, yenisini alsanız da sorun düzelir mi pek emin değilim açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

taze kahve kullanarak kapsülü doldurup espresso deneyen oldu mu? kahveler.net sitesinde cafissimo makinesinin bu yöntemle yapılan espresso ların iyi sonuç vermediği yazılmış

ben denedim , kahve beton gibi oldu suyu yiyince ama ben cekimi yapan arkadasin tam ayari tutturamamasina baglamistim.
    enteresan bi ayar tutturmus , ne espresso , ne amerikano ne turk kahvesi oluyor :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar bende almak istiyorumda bu kapsul vs. Ne anlamadim pek hic boyle makine kullanmadim aciklarsaniz sevinirim

• Arkadaşlar sayfaları tek tek okudum ama 1 kimsede kapsül olayina fazla girmemiş Kapsüller in tekrar dolumu var lakin 3 veya 5 kere altı delik olmasida kahvenin tazeliğini kaybetmesine neden oluyo yurt dışında ki siteleri araştırdıgimda aliexpress ve alibaba da boş kapsül lerin olduğunu farkettim lakin tchibo ya uygun mu deil mi bilmiyorum sanırım nespresso makinesi için boş kapsül olarak satın alan ve deneyen arkadaşlar oldumu acaba birde kapsül leri koyabilecegimiz güzel bir stand yada çekmece tarzı hoş bir capsule holder bulan gören yada alan oldumu yardimci olursaniz sevinirim.....

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkans_24

Arkadaşlar sayfaları tek tek okudum ama 1 kimsede kapsül olayina fazla girmemiş Kapsüller in tekrar dolumu var lakin 3 veya 5 kere altı delik olmasida kahvenin tazeliğini kaybetmesine neden oluyo yurt dışında ki siteleri araştırdıgimda aliexpress ve alibaba da boş kapsül lerin olduğunu farkettim lakin tchibo ya uygun mu deil mi bilmiyorum sanırım nespresso makinesi için boş kapsül olarak satın alan ve deneyen arkadaşlar oldumu acaba birde kapsül leri koyabilecegimiz güzel bir stand yada çekmece tarzı hoş bir capsule holder bulan gören yada alan oldumu yardimci olursaniz sevinirim.....

dostum ydışı sitelerde malesef tchibo için kapsül bulamadım yazdığın gibi nespressonun plastikten metale envai çeşit kopya kapsülleri var, tekrar kullanım için metal kullanmakta fayda var, kapsül dolumlarına gelirsek orjinal kapsülleri ben şahsenhttp://www.hepsiburada.com/liste/delonghi-kg79-kahve-ogutme-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtdelkg79&categoryId=237199 bu öğütücü ile çektiğim kahveyle yeniden dolduruyorum, çekirdekleri içeceğim zaman taze çekip dolduruyorum, crema için 2. seviyede çekiyorum makinadan, koyu kavrulmuş kahve çekirdeklerinden aldığım lezzeti daha tchibo nun orjinal kapsüllerinde bulamadım, deneyen arkadaşlarımda çok beğeniyorlar, ama kafama takılan şey plastik kapsülleri yeniden doldurup kullandığımızda kar edelim derken sağlığımızla oynuyormuyuz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: alyy

quote:

Orijinalden alıntı: gurkans_24

Arkadaşlar sayfaları tek tek okudum ama 1 kimsede kapsül olayina fazla girmemiş Kapsüller in tekrar dolumu var lakin 3 veya 5 kere altı delik olmasida kahvenin tazeliğini kaybetmesine neden oluyo yurt dışında ki siteleri araştırdıgimda aliexpress ve alibaba da boş kapsül lerin olduğunu farkettim lakin tchibo ya uygun mu deil mi bilmiyorum sanırım nespresso makinesi için boş kapsül olarak satın alan ve deneyen arkadaşlar oldumu acaba birde kapsül leri koyabilecegimiz güzel bir stand yada çekmece tarzı hoş bir capsule holder bulan gören yada alan oldumu yardimci olursaniz sevinirim.....

dostum ydışı sitelerde malesef tchibo için kapsül bulamadım yazdığın gibi nespressonun plastikten metale envai çeşit kopya kapsülleri var, tekrar kullanım için metal kullanmakta fayda var, kapsül dolumlarına gelirsek orjinal kapsülleri ben şahsenhttp://www.hepsiburada.com/liste/delonghi-kg79-kahve-ogutme-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtdelkg79&categoryId=237199 bu öğütücü ile çektiğim kahveyle yeniden dolduruyorum, çekirdekleri içeceğim zaman taze çekip dolduruyorum, crema için 2. seviyede çekiyorum makinadan, koyu kavrulmuş kahve çekirdeklerinden aldığım lezzeti daha tchibo nun orjinal kapsüllerinde bulamadım, deneyen arkadaşlarımda çok beğeniyorlar, ama kafama takılan şey plastik kapsülleri yeniden doldurup kullandığımızda kar edelim derken sağlığımızla oynuyormuyuz acaba ?

Biliyorsun ki plastik kansorejen madde olarak listenin en başında sayılır 1 2 veya 4 5 defa tchibo kapsül lerini doldurarak kullanıyoruz buda plastiğin ısıyıp soğuyarak tepkimesine neden oluyor neden çoğu zengin firmalar pet damacana yerine cam damacana su satıyorlar tabiki bu bir benzetme lakin tchibo için boş kapsül olayı yok nespresso nun kapsülünü de denemedim çünkü bazı forum sitelerinde okuduğum kadari ile olmuyormuş biikinci kafam da takılan soruda almak istediğim capsule holder (kapsül tutucu) bundan alan arkadaşımız oldumu hiç ama tchibo nun sitesindeki gibi değil nespresso nun çekmeceli makinenin altında duran modeli gibi arıyorum mesela amazon da var ama link koyamıyorum tel uğraştırıyor. Amazon da capsule holder olarak aratirsaniz çıkar çok hoş ve guzel duruyor bu arada aklıma ara ara takılıyor acaba tchibo cafissimo almak ile hata mi ettim diye çünkü espresso çeşidi ve aksesuarlar i oldukça az yoksa benmi yanılıyor um .

• http://m.ebay.com/itm/171581554866?nav=SEARCH bu bu arada buda güzel yapılabilir birsey evde yapılabilir sanırım flexiglass malzeme kolay birşeye benziyor yaparsam burdan resim lerini sizinle paylaşırım

• önceki gün hepsiburada.com'dan picco aldım.
    bir de süt köpürtücü.
    ilk denememde harika sonuca ulaştım.
    özellikle mikrodalgada iyi ısıttığım sütü kullanınca kahve soğuk vs dertler olmuyor.
    kapsüllerde kampanya var mı bu aralar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.