Şimdi Ara

tchibo caffisimo (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
488
Cevap
35
Favori
136.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İş yerimize F/P kahve makinesi almak istiyoruz. Cafissimo düşündük bütçe 1000 TL kadar :)

• arkadaslar bu kapsüle para dayanmıyor diye metal kapsül aldık, malum çin meşeli siteden. Güzel kahve cıkarttı ancak bu sefer kendi kapsülünü koyduğumda kahve çıkartmıyor, deliyo kartusu ama hazneden kahve akmıyor, sıcak su veriyor.

Sanırım makineyi bozdu, servise vericem, başka tavsiye vericek olan var mı diye yazmak istedim.

• Beyler cafissimo marka cihaz kullanıyorum kapsülü koyduğum yer lazım o parça kırıldı. İnternette bulamadım nereden bulabilirim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar konuyu hortlatıyorum kafesimo easy kullanıcısıyım sarı ışık yanıp söndü ve kireç temizliği yaptım ancak sarı ışık halen yanıp sönüyor bu sorunu yaşayan oldu mu acaba hiç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cafissimo modeli var bende. Kapsülü koyup, koku indiriyorum. Basıyorum kahve düğmesine. Kahve çıkış deliğinden değil de, atık kapsül haznesine akıyor kahve. Kireç temizleme yapayım dedim, o işlemin suları da hep atık kapsül haznesine doluyor. Öndeki normal çıkış deliğinden 1 gram bile su veya kahve çıkmıyor.
    Sorunu ve çözümünü bilen var mı?

• özufocu kullanıcısına yanıt
    Zamanla oringler eskiyip kaçırma yapabilir. Pompada sprun olabilir. Elinizde torx vida set varsa söküp temizlemeyi deneyebilirsiniz. T10 ile sökülüyor baskı ağzı. Servise gönderirseniz tamir ederler muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 10 Ağustos 2023; 21:41:28 >
  • özufocu kullanıcısına yanıt
     tchibo caffisimo

Hocam caffisimoda solenoid valf varmış. Eğer kartuşu delen sivri uçlar, contalar sağlam ve akışı engelleyen bir tıkanma yoksa muhtemelem kırmızı işaretli valf ile ilgili olabilir sorun.

tchibo caffisimo

Burada da pompa ile ilgili kısmı görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 7 Ekim 2023; 15:9:37 >

• Tamam, kontrol ederim.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.