Şimdi Ara

Tazyikli suda arabamı yıkarken boyası kalktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
15.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamın aleyküm beyler. Kia Sportage 2017 Comfort model arabamı benzinicinin tazyikli suyunda yıkarken sineklerde çıksın diye biraz yakından tuttum ve arabanın boyası kalktı. Acaba tazyikli suda yıkarken arabanın boyasının çıkması veya kalkması normalmidir? Servis garanti kapsamına alırmı?

• Beyler buyrun arabanın boyasının kalktığı fotoğrafıda atıyorum bi el atarsanız sevinirim.

Tazyikli suda arabamı yıkarken boyası kalktı Tazyikli suda arabamı yıkarken boyası kalktı Tazyikli suda arabamı yıkarken boyası kalktı

• Tazyikli su çok yakın tutulursa lastiği bile keser.
    Hondalarda da yıkarken C sütununda göçük oluşmuştu, honda garanti kapsamına almamıştı diye hatırlıyorum.
  • benim foocusun tamponunda da aynı şekilde oldu
    ama kaportada olursa anormal
  • Utkugamer2004 U kullanıcısına yanıt
    normal o kadar yakın tutulduysa...

ben arabanın dışın kopuk + sünger ile yıkıyorum uzaktan su geçiyorum tamam
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Bazı arabaların sanırsam ön tampon plastikten oluyormuş sanırsam ondan da olabilir ama boyası çıkan yerin plastik olacağını pek zannetmiyorum
  • Basınçlı su boyayı kaldırır. Sanayi tip yıkama makinelerinin çelik kesecek kadar basınçla püskürtebildiğini izledim trt belgeselde, 200 bar saca bile zarar verebilir. (150 bar tazyikli su kemik kırıyor öldürücü olabilir)

Acemilik kaynaklı bir hata sinek vs çıkarmak için sünger şampuanla ovmak lazım suyla olmaz ve tabanca en az 40-100cm uzaktan sabit bir bölgeye tutmadan kullanmak gerekir. Yıkamacıları izleyin aşşağı yukarı ve sağ sol yapar sadece jantlar ve teker altında yakından tutar.

Garanti kapsamında ücretsiz yaparlar mı dersen fikrim yok servis ya boyar ya değiştirir.
  • Normal dibine soktuysanız

O sular insan öldürüyor
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    Hocam normalde bende bıcı bıcı tercih ediyorum ama pedere verince o da tazyikli suyu yakından tutmuş sanırsam sinekler filan çıksın diye😊 sizin dediğiniz gibi olmuştur bencede
  • Boyanın yüzeye iyi yapışmadıgından kalkma yapar bu garantiye girer.

Su tuttugunuz yerde nokta kadar boya kalkması Varsa sizde oraya tuttuysanız kalkmanın devamını getirmişsiniz.
    Tabikide bu durum boyanın iyi yapışmadıgından kaynaklanır.

Kaç yaşında arabalar var binlerce tazzikli suya magruz kalmıştır , sizde yaşanan durum olmamıştır.

Usulüne uygun servise gidin boya kalkması oldugunu söyleyin,
    Bakıp incelesinler lokal boya ile halledebilirler. Yada rutuş yapıp gönderir. Rutuş belirli süreden sonra kalkma yapacaktır ama orjinal boyanın kalkmasını engeller.

Servis olumsuz cevapta verse boyasını isteyin vermezse sanayide yaptırın 15-20 tl, kendiniz rutuş yapın sulu boya fırcası ile. Tasmaması için boya kalkan yerin 2 mm taşacak sekilde bant ile maskeleyin sonra rutuş yapın.

Servis olumsuz yanıt verirse Olayı büyütmek isterseniz genel merkeze şikayet oluşturun.
  • bir de hız limitlerine uyunca çıkmayacak sinek leşi olmıye
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekkür ederim birdahakine sizin dediğiniz gibi yapacağım 😊
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten Kia ve Hyundai marka araçları biliyorsunuzdur az çok basmak istesem bile araç basmıyor 😁
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam bilgilendirme için teşekkür ederim 👍
  • Genelde kore japon araçlarında olmakla birlikte hemen hemen hepsinde rastlanıyor.
    İncecik boya kullanıyorlar. Bu boya plastik aksamlara yeteri kadar iyi yapışmıyor.

Madalyonun diğer yüzü ayarsız yıkama pompaları. Bazıları gerçekten tutarken insanı geriye doğru ittiriyor. Elinize tutsanız yakın mesafeden parçalanır.
  • Utkugamer2004 U kullanıcısına yanıt
    Bütün arabaların ön arka tamponu hatta çamurluklari plastik esnek malzeme.
  • Bir iki sene önce bir gencin boğazına denk gelmiş, genç ölmüştü. Boya da çıkartır lastikte keser, adam da öldürür. Kullanıma bağlı. Bir de tamponda olan şeyleri çok takmayın. Siz dikkat etmeye çalıştıkça başına bir şey gelecek nasıl olsa.
  • Boyayı kaliteli atmamış demek ki fabrika. Düzgün boyansaydı, böyle olmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slicerx -- 23 Ağustos 2020; 20:1:28 >
  • Aynı şey aynı yerde tamponu boyanmış aracımda meydana gelmişti. Orijinal boyalı araçta olmaması gerek.
  • 1 hafta önce aynısını ben yaşadım.uzun yola gittim geldim böcek orda kuruyp kaldı yaklaşık 2 hafta orda durdu.sonra aldım bi su tutayim dedim sonuç vernik yanığı denen bir şey yani boya atması ama sizdeki biraz daha göze geliyor.benimkide tamponda pasta cila vs yaptık ama sonuç nafile tek çare boyatmak ama şu an için pek düşünmüyorum ama sizin daha bir boya istiyor gibi duruyor.kısaca çaresi boya imiş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.