Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (775. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Biperva_

24 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında 3 arkadaş Bangkok ve Pattaya da olacağız. İlk defa gidiyoruz mutlaka yapılması, görülmesi gereken yerler etkinlikler şunlardır gibi tavsiyelere açığız.
    Notlarıma bakınız. Biraz yardımcı olacaktır. İyi tatiller
    http://www.uzakufuklar.com/tayland-gezi-notlari/
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

Notlarıma bakınız. Biraz yardımcı olacaktır. İyi tatiller
    http://www.uzakufuklar.com/tayland-gezi-notlari/

Alıntıları Göster
    Teşekkürler inceleyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: moist

arkadaşlar 2018-2019 yıllarında pukhete gidenler yanıtlarsa memnun olurum .

denize girebileciğimiz ,denize yakın yürüme mesafesinde tavsiye edebileceğiniz 3 yada 4 yıldızlı otel isimleri varsa yazarmısınız .

merkezde , denize yakın yürüme mesafesinde ,

teşekürler
    https://www.booking.com/hotel/th/patong-heminways.tr.html

ben gittiğimde genelde bu otelde kalıyorum. Fiyat-performans oranı yüksek bir otel. Patong beach e uzaklık yürüme ile 5-10 dakika arasıdır. Alışveriş merkezine ve bütün cafe bar vs her yere yakın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyguna_iphone

arkadaslar taylandda iş imkanları nasıl? Türkiyeden gitmek istiyorum artık bunaldım . Vasıfsız olarak taylandda iş bulabilirmiyim restorant bar vs? İşçi olarak kalabilirmiyim orda?
    Cok zor bir ihtimal. Yabanci birinin ise alinabilmesi icin 4 adet Tay calisani olmasi gerekiyor. Tanidiginiz birinin mekani olmadikca kimse ugrasmaz o isle. Suan yabancilarin en basit olarak yapabilecegi tek is ingilizce ogretmenligi. Onun icinde belgelerinizin,vs olmasi gerekiyor.
  • airasia %20 indirim kodu yollamış, bilet alacak var ise pm atsın vereyim , birinin işine yaramış olsun :)

Edit: verildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasintekgoz -- 31 Temmuz 2019; 16:15:14 >
  • cinematic kullanıcısına yanıt
    teşekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Harun]

arkadaşlar vize ile ilgili sorum olacak , 5 aralık gidiş - 5 ocak dönüş istanbul-bangkok bileti alacam , bangkok'a vardığımda 6 aralık olacak çıkışım 5 ocak , yani toplamda 30 gün kalmış olacam

sorum; 30. gün ülkeden çıksam sorun olur mu ?
    Tayland vizesi bir ay ama bunu bazen 30 bazen 29 gün olarak veriyorlar. Epey bir girişim var, nedenini bilmiyorum ama yaklaşık yarısı 29 gün. Aşarsan ne olur, günlük 500 baht yani 180 lira kadar bir cezası var.
  • arkadaslar bangkokta khosan road nezaman hangi aylar canlıdır? full turistlerin oldugu ay hangisi? Eylulde gidilir mi? veya ilkbaharda?

Birde normal arkadaslık sevgili tarzı ılıskıler pattayada yokmus orası hep leşlerin oldugu paralı askerler kaynıyormus eglence yokmus çok ? dogrumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersoyb

Tayland vizesi bir ay ama bunu bazen 30 bazen 29 gün olarak veriyorlar. Epey bir girişim var, nedenini bilmiyorum ama yaklaşık yarısı 29 gün. Aşarsan ne olur, günlük 500 baht yani 180 lira kadar bir cezası var.

Alıntıları Göster
    cevap için teşekkürler, daha önce 2 kere gitmiştim ilk gidişimde 15 ikinci gidişimde 20 gün kalmıştım , bu 3 üçüncü gidişim olacak bu sefer 30 gün kalacam fakat 30. gün (29 u 30'a bağlayan gece) uçağım 1.55'de , yeni farkettim ilk 2 gidişimde 29 gün süre vermişler , bu üçüncü gidişimde de 29 gün süre verirlerse 1 saat 55 dk lık vize ihlali yapmış olacam , 500 baht ceza sorun değil , fakat uçağa alınmama gibi bir durum olabilir mi ? bir de bu 500 baht cezayı pasaport polisine mi ödüyoruz o anda ? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler
  • [Harun] [ kullanıcısına yanıt
    Vize ihlal ofislerine ödenir. Ama gece 12’den önce pasaporttan geçerseniz sorun olmaz

Tayland Büyük elçiliği arayın net bilgi vereceklerdir..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

Vize ihlal ofislerine ödenir. Ama gece 12’den önce pasaporttan geçerseniz sorun olmaz
    havalimanı içinde olur mu bu ofisler?
    Endişe edecek bir şey yok. Ben 2 kez, 1 gün gecikmeli olarak çıkış yaptım ve ikisinde de sadece damga vurup gönderdiler. 1 gün için para cezası almıyorlar.

Bu arada vize her zaman 30 gün olarak veriliyor ama dönüş tarihini de buna dahil ediyorlar. Yani 6 aralık - 5 ocak aralığı onlara göre 31 gün yapıyor.

Yine da garanti olsun diyorsanız, dönüşünüzde gece 12 den önce pasaport kontrolüne girerseniz tam 30 gün olur ve hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.
  • Selamlar , Taylanda gidiş agustos dönüş ekim orda 2 ay kalacak şekilde bilet alsam , pasaport kontrolde polis donus biletini sorarsa 2 ay sonra oldugunu gorurse problem çıkarır mı ? Bu tarz bi durumla karşılaştınız mı acaba ? Ülkeye girdikten sonra immigiration ofise gidip bir ay daha vize alıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: astroel

Selamlar , Taylanda gidiş agustos dönüş ekim orda 2 ay kalacak şekilde bilet alsam , pasaport kontrolde polis donus biletini sorarsa 2 ay sonra oldugunu gorurse problem çıkarır mı ? Bu tarz bi durumla karşılaştınız mı acaba ? Ülkeye girdikten sonra immigiration ofise gidip bir ay daha vize alıcam.
    Dönüş bileti sorana şimdiye kadar hiç denk gelmedim ama dönüş biletinizi gördükten sonra bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Fakat eğer İstanbul'da iseniz vizenizi oradan alıp gelmeniz daha mantıklı olacaktır. Hem çok basit hem de fiyat olarak daha uygun.
    İhtiyacınız olanlar, 40$, uçak + otel/apart rezervasyonları, pasaport, 4x6 boyutunda vize fotoğrafı ve orada size bir form verecekler onu dolduruyorsunuz. 1-2 gün içinde vizeniz hazır.

Tayland'dan almak tam bir işkence. Eğer sabah erkenden giderseniz aynı gün içinde alabilirsiniz ama çok kalabalık oluyor, dünya kadar evrak istiyorlar ve toplamda 600tl civarı bir maliyeti oluyor.
  • fehukof F kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler , banada şu ana kadar havayolu ile girişlerde dönüş bileti sormamışlardı sadece bir defa karayolu ile sadao dan giriş yaparken sordular . bakalım sizin gösterdiginiz yol mantıklı olmazsa oyle yapabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: astroel

Cevap için teşekkürler , banada şu ana kadar havayolu ile girişlerde dönüş bileti sormamışlardı sadece bir defa karayolu ile sadao dan giriş yaparken sordular . bakalım sizin gösterdiginiz yol mantıklı olmazsa oyle yapabilirim
    Ben 2012 den beri neredeyse her sene 1-2 kez giriş yapmışımdır. Sadece bir kez dönüş biletini ibraz etmemi istemişlerdi. Tayland polisi için Türkiye vatandaşları Hindistandan bir tık iyi o kadar. Yani kısaca artık Türklere karşı önyargı mevcut. Bunu orada yaşayan bir Türk tanıdığımın yıllık vize alırken muhatap olduğu sorulara istinaden yazıyorum.

Suriye meselesinden sonra özellikle Asya da Türkiye vatandaşları için ufak sıkıntılar olmaya başladı. Eskiden Singapur'a sorgusuz sualsiz girerken şimdi girdiğimde sorguya alınıyorum. Üstelik en az 5 kez önceden giriş olmasına rağmen. Keza Çin'de yaşayıp oturum vizesi olan arkadaşımın bile 2 saat bekletildiğini bilirim. O sebeple işinizi garantiye alın ve madem biletiniz alınmış İstanbul'da vize bölümüne gidip aynı gün vizenizi alın. Pasaport polisi dönüş biletini ibraz edemediğinizde sizi almama hakkı mevcuttur. Bu bütün ülkeler için geçerli lütfen unutmayın.

Tek yön bilet alıp, seyahat planı net olmayan ve uzun bir seyahat yapacak arkadaşlar da gitmeden önce başka ülkeye ücretsiz ara bilet alırlarsa bu sorunu yaşamazlar. Girişten sonra bileti iptal edersiniz.. Yada ilk aldığınız bileti gidiş-dönüş alıp dönüşü iptal edilebilir sınıftan alır, gidişi gerçekleştirdikten sonra dönüş uçuşunu iptal edersiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinematic -- 3 Ağustos 2019; 11:31:13 >
  • şu anda thy ile direkt istanbuldan 3000tl ye bangkok biletleri var hemde tarih kısıtlması olmadan sene sonuna kadar farklı günlere buldum ben.

değerlendirmek isteyenler kaçırmasın hazır dolar kuru da düşükken. normalde thy'de 4-5bin tl den aşağı bilet olmaz bangkoka
  • astroel A kullanıcısına yanıt
    Bu tarz dönüş biletleri sorusunda ibraz etmek için dummy bilet oluşturan siteler var, çıktısını alıp gösteriyorsunuz. Ben de bugün bir gezginin vlogundan öğrendim. Söylediklerine göre işe yarıyormuş, bakıp tamam geç diyorlarmış. Tahminim özellikle sisteme girip kontrol etmezlerse (ki bunu pek sanmıyorum) sıkıntı olmaz. Ancak yine de kendi sorumluluğunuzda deneyin. Örnek site aşağıda ama Google'a dummy return ticket yazınca alternatifleri çok.

http://www.returnflights.net/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi em1r -- 3 Ağustos 2019; 15:21:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: em1r

Bu tarz dönüş biletleri sorusunda ibraz etmek için dummy bilet oluşturan siteler var, çıktısını alıp gösteriyorsunuz. Ben de bugün bir gezginin vlogundan öğrendim. Söylediklerine göre işe yarıyormuş, bakıp tamam geç diyorlarmış. Tahminim özellikle sisteme girip kontrol etmezlerse (ki bunu pek sanmıyorum) sıkıntı olmaz. Ancak yine de kendi sorumluluğunuzda deneyin. Örnek site aşağıda ama Google'a dummy return ticket yazınca alternatifleri çok.

http://www.returnflights.net/
    buna benzer bir seçenek olarak da thy den geçerliliği giriş gününü kapsayan bilet rezervasyonu da yapılabilir. Bilet almadan bir seçenek. Fakat pnr numarası ile kontrol ettiğinde kesin uçuş statüsünde değilse yine problem yaşanır. Dediğiniz gibi pasaport polisine bağlı biraz..
  • 
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.