Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (188. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman yolcu yoğunluğunun durumuna göre uçaklar değişebilir diyebiliriz.

• Arkadaşlar bugün biraz okurken izlerken bir kaç video dikkatimi çektim izlemenizi öneririm özellıkle 2 nolu video bangkok bangkok diyenler için güzel.. 3.nolu klıp eglenceli saygılar sevgiler..... okisan nickli arkadasımız turkmen havayollarını güzel bir sekılde merak edılenlerı bılınmeyenlerı paylasmıs.. sagolsun.... türkmen havayollarını ben hep yanmış kılotlu corap kokan altın dişli teyzelerin seyahat ettigi bir şirket olarak görürdüm..afedersiniz turkmen ablalar.. özür....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 6 Ağustos 2014; 18:30:31 >
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Türkmenistan havayollarından hariç zaten uygun fiyatlı havayolu yok olsada 1 sene önceden rezervasyon gerek
    Son altın dişli teyzede uçağa bindiğinde kalkar uçak :) Aşkabatta 5 saate yakın bekleme olmasa bizim millet su yolu yapar thailandı
  • c_cambaz kullanıcısına yanıt
    uyarsa o tarihlerde düsünüyorum @c_cambaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkiSan

Türkmenistan Havayolları ve Aşgaabat Havalimanı Hakkında..

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
    İstanbul - Aşgaabat arası Boing 737-200LR ile seyahat ediliyor.
    Uçak gayet yeni ve rahat, Koltuk arası mesafeler yeterli, servis idare eder. Aç bırakmıyor.
    Yolculuk süresi 3,5 saat sürüyor.

Bu uçakta acil çıkış kapısı önü almaya çalışırsanız rahat edersiniz.

Aşgaabat Havalimanı yenilenmiş. Burada 4 saat kadar bekleme yapıyorsunuz.
    içerisinde ufacık bir duty free mevcut, $ ile alışveriş yapılıyor. 500ml. Su 1$, sigara bulunmuyor. Bisküvi, çikolata, parfüm ve yerel içkiler satılıyor.
    Yerel içkilerin şişesi 7-10$ arası. Yabancı içki olarak sadece JW Black Label mevcut. 1Lt. 44$
    Limanda sigara odası mevcut ve genelde Türklerin tekelinde ve güzel muhabbet dönüyor :)
    Bir de cafesi var, geniş güzel deri koltukları mevcut ve bira 7$.
    Uçaktan indiğinizde pasaport kontrole girdiğinizde büyük bir kalabalık oluyor ancak siz bu salona girer girmez soldaki ilk camlı kapıdan (transit yolcu) girip çok kısa bir kontrol ile Bekleme salonuna geçiyorsunuz. Gidişte Check-in yaptırmıyorsunuz ama dönüşte yaptırıyorsunuz.

Aşgaabat - Bangkok arası Boing 737-800'ler ile yapılıyor. Yolculuk 6,5saat sürüyor. Bu uçak daha küçük. iki kez yemek servisi yapılıyor.
    Yemekte Et-Tavuk-Balık seçmeli sıcak yemek ve yanında salata, tatlı servisi yapılıyor. Çok iyi değil ama kötü de değil.
    Türkmenistan havayollarında içki servisi yapılmıyor ve yolcular genellikle Rus ve Türk.

Bangkok'a geldiğinizde 3 tane pasaport kontrol salonu mevcut. 1 Numaralı olan ilk Pasaport kontrol çok kalabalık oluyor. Buraya girmeyin ve devam edin, 2 Numaralı alan VIP, burayı da geçin ve 3 Numaralı Pasaport kontrolden girin burası bomboş oluyor.

Sonuç olarak ben memnun kaldım ve Türkmenistan Havayolları ile yine giderim. Bir sıkıntı yok.

Hocam görüntülerle çok bilgilendirici olmuş eyvallah fakat Aşgaabatta 4 saat bekleme olayı olmasa çok güzel olucakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vector x-31 -- 6 Ağustos 2014; 21:29:19 >
  • 8 Kasım gidiş, 29 Kasım Dönüş Tayland'a gitmeyi düşünüyorum ve bu süre zarfında aklımca şöyle bir rota çizdim;

9 Kasım sabahı Bangkok'a iniş ve direkt olarak 5 günlüğüne Pattaya'ya geçiş, bu 5 gün Pattaya'da kalınacak gece hayatının tadı çıkarılacak.

13 Kasım Phuket'e geçiş ve 12 gün Phukette kalınacak, Deniz-Kum-Güneş'in tadı çıkarılacak ve gece hayatı Pattaya kadar olmasada eklenecek.

25 Kasım Bangkok'a gidiş ve 29 Kasım dönüş uçuşuna kadar Bangkok'un gezilmesi ve birazda burada gece hayatı gezişleri.

Kaba taslak olarak aklımdan geçen düşünce bu; şimdi tecrübeli arkadaşlardan yardım ve fikir istediğim konular şunlar;

Kasım ayı iyi mi bu tatil için yoksa başka bir ay mı öneriyorsunuz? Zorlarsam Ekim'de gidebilirim veya bekleyip Aralık-Ocak yapabilirim.

Rota planım nasıl? Bu planı şuna göre oluşturdum; gittiğimde bir gece hayatı ile meşhur Pattaya'yı göreyim sonra asıl gitme sebebim olan deniz-kum-güneş'i yapabilmek için Phuket'e geçeyim. Benim için deniz çok önemli bir unsur, bu sebeple adalara, koylara falan mümkün olduğunca gideceğim ve bu sebeple Phuket'i uzun tuttum ancak süre ayarlamasında yanlışlık yaptıysam şöyle düzelt diyebilrisiniz (5 gün Pattaya, 12 Gün Phuket, 4 Gün Bangkok)

Yerel yemekleri yemek istiyorum çünkü asya mutfağına ilgim var ve bu sebeple Bangkok'a 4 gün ayırdım, başkentte yerim en iyi yemekleri diye düşünerekten. Orada bol bol tropikal meyve ve sokak satıcılarından yemek yemeyi planlıyorum. Mutlaka dene dediğiniz bir şey varsa değerlendirmek isterim

Tek çekincem Phukette gece hayatı Pattaya gibi olmayabilir üzerine, olursada daha pahalı mı olur üzerine. Aşağı yukarı fiyatları arasındaki fark nedir arkadaşlar ve eğlence arasındaki farklar nelerdir? Buna göre Phuket'i uzatma veya kısaltma durumu olabilir.

Paris'te yaşadığım için buradan gideceğim (Bu arada belirttiğim tarihlerde Paris'ten Bangkok'a gidiş dönüş uçak bileti ayarlayabilirim diyen varsa, fiyat ve havayolu bilgilerini teklif olarak özel mesajdan atarsa değerlendirebilirim, yoksa skyscanner'dan alacağım direkt).

Uçak bileti hariç 21 gün için aklımda 2.000 - 2.500 euro gibi bir rakam var ve kalacak yere günlük 35 euro civarı diye kafamda düşünüyorum(aşağı yukarı oynamalar olabilir, daha ucuz'a iyi yer varsa tabii ki neden olmasın). Bu bütçe yeter mi? 21x35=735 euro kalacak yere gidecek gibi duruyor, Aşağı yukarı 1750 euro da harcamalara kalıyor. Buda günlük yaklaşık olarak 3.500 Baht gibi bir cep harçlığı yapıyor; tabii bu üst limit olan 2.500 euro'ya göre, bu para yeterli midir, düşürebilirsin fazla bile diyorsanız 2.000 euro opsiyonu düşünülebilir tabii ki, daha az harcamış oluruz. Neler yapılabilinir bu para ile? Gece hayatında eğlence dahil , gece eğlenmeye çıktığımda biraz içebilirim ancak çok içmem ve sigara içmiyorum; ona göre düşünerek yeter mi yetmez mi planı yaparsanız sevinirim.

Bu arada bol bol masaj yaptırmak istiyorum, duyduğuma göre oldukça ucuzmuş.

Belirttiğim tarihlerde günlük 35 Euro'yu geçmeyecek otel tavsiyesi olan arkadaşlar varsa çok makbule geçer.

Ek olarak, Phuket uçak biletini şimdiden skyscanner'dan mı almak mantıklı yoksa orada havaalanından mı?

Uzun yazdığımın farkındayım ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum ve konunun duayeni serkanertekin 'e bir mention atıyorum bakar belki diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuque -- 6 Ağustos 2014; 22:07:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vuque

8 Kasım gidiş, 29 Kasım Dönüş Tayland'a gitmeyi düşünüyorum ve bu süre zarfında aklımca şöyle bir rota çizdim;

9 Kasım sabahı Bangkok'a iniş ve direkt olarak 5 günlüğüne Pattaya'ya geçiş, bu 5 gün Pattaya'da kalınacak gece hayatının tadı çıkarılacak.

13 Kasım Phuket'e geçiş ve 12 gün Phukette kalınacak, Deniz-Kum-Güneş'in tadı çıkarılacak ve gece hayatı Pattaya kadar olmasada eklenecek.

25 Kasım Bangkok'a gidiş ve 29 Kasım dönüş uçuşuna kadar Bangkok'un gezilmesi ve birazda burada gece hayatı gezişleri.

Kaba taslak olarak aklımdan geçen düşünce bu; şimdi tecrübeli arkadaşlardan yardım ve fikir istediğim konular şunlar;

Kasım ayı iyi mi bu tatil için yoksa başka bir ay mı öneriyorsunuz? Zorlarsam Ekim'de gidebilirim veya bekleyip Aralık-Ocak yapabilirim.

Rota planım nasıl? Bu planı şuna göre oluşturdum; gittiğimde bir gece hayatı ile meşhur Pattaya'yı göreyim sonra asıl gitme sebebim olan deniz-kum-güneş'i yapabilmek için Phuket'e geçeyim. Benim için deniz çok önemli bir unsur, bu sebeple adalara, koylara falan mümkün olduğunca gideceğim ve bu sebeple Phuket'i uzun tuttum ancak süre ayarlamasında yanlışlık yaptıysam şöyle düzelt diyebilrisiniz (5 gün Pattaya, 12 Gün Phuket, 4 Gün Bangkok)

Yerel yemekleri yemek istiyorum çünkü asya mutfağına ilgim var ve bu sebeple Bangkok'a 4 gün ayırdım, başkentte yerim en iyi yemekleri diye düşünerekten. Orada bol bol tropikal meyve ve sokak satıcılarından yemek yemeyi planlıyorum. Mutlaka dene dediğiniz bir şey varsa değerlendirmek isterim

Tek çekincem Phukette gece hayatı Pattaya gibi olmayabilir üzerine, olursada daha pahalı mı olur üzerine. Aşağı yukarı fiyatları arasındaki fark nedir arkadaşlar ve eğlence arasındaki farklar nelerdir? Buna göre Phuket'i uzatma veya kısaltma durumu olabilir.

Paris'te yaşadığım için buradan gideceğim (Bu arada belirttiğim tarihlerde Paris'ten Bangkok'a gidiş dönüş uçak bileti ayarlayabilirim diyen varsa, fiyat ve havayolu bilgilerini teklif olarak özel mesajdan atarsa değerlendirebilirim, yoksa skyscanner'dan alacağım direkt).

Uçak bileti hariç 21 gün için aklımda 2.000 - 2.500 euro gibi bir rakam var ve kalacak yere günlük 35 euro civarı diye kafamda düşünüyorum(aşağı yukarı oynamalar olabilir, daha ucuz'a iyi yer varsa tabii ki neden olmasın). Bu bütçe yeter mi? 21x35=735 euro kalacak yere gidecek gibi duruyor, Aşağı yukarı 1750 euro da harcamalara kalıyor. Buda günlük yaklaşık olarak 3.500 Baht gibi bir cep harçlığı yapıyor; tabii bu üst limit olan 2.500 euro'ya göre, bu para yeterli midir, düşürebilirsin fazla bile diyorsanız 2.000 euro opsiyonu düşünülebilir tabii ki, daha az harcamış oluruz. Neler yapılabilinir bu para ile? Gece hayatında eğlence dahil , gece eğlenmeye çıktığımda biraz içebilirim ancak çok içmem ve sigara içmiyorum; ona göre düşünerek yeter mi yetmez mi planı yaparsanız sevinirim.

Bu arada bol bol masaj yaptırmak istiyorum, duyduğuma göre oldukça ucuzmuş.

Belirttiğim tarihlerde günlük 35 Euro'yu geçmeyecek otel tavsiyesi olan arkadaşlar varsa çok makbule geçer.

Ek olarak, Phuket uçak biletini şimdiden skyscanner'dan mı almak mantıklı yoksa orada havaalanından mı?

Uzun yazdığımın farkındayım ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum ve konunun duayeni serkanertekin 'e bir mention atıyorum bakar belki diye.

Hocam merhabalar;
    08 kasım 29 kasım hemen gitmek ıstedıgınız ayı tahmınen yorumlamak ıstıyorum bende bundan bir öncekı seyahatımde kasım ayında bulunmustum phukette.. yagmur acık bir ay .. musaon sezonunun kapanıs svuna yakalanmanız içten bile degil.. lutfen ona göre plan yapın derım..hava durumu geçen sene verilerine baktıgımda sızın gıdıcegınzı tarihlerde 29 derecede seyrediyor.. biliyorsunuz ki phuket yada thaıland dıyım.. nedense hep phuket onden gıdıyor bende 3mevsiminde yasanabıldıgı bir yerdir.. aylar bellidir zaten her ne kadar mayıs ile ekim deselerde kasım ayıda dahill bana göre muson yagmur dönemidir..kasımdan sonra aralıktan itibare sıcaklık kendını ıyıce hıssetırmeye baslar.marta kadarda sürer... ben herzaman kasım ile ocak arası subata da cok sarkmadan tatılımı gerceklestırmeye calısıyorum..(yağmur ölcüm sablonunu ekledım hocam.. yuksek sekılde yagabılır herneyse iştahınızı cok kacırdım devam edelim..
    bir kere tatil destinasyonunuz başarılı seçimler.. önce bangkok ınıs ordan pattaya geçiş sonra phukete gecis. ordan da bkk ye gecis bende olsam aynı sekılde tatil yapardım..(bu arada phukete uzun süre ayırarak mantıklı bir seçim yapmıssınız..)tebrikler..
    hocam bekleme imkanınız varsa aralık ocak gibi gidin derim.. kasımdada güzeldir.. ama dedigi gibi turlara her istediginzde katılamayabılırsınız.. geziceginiz yerleri 100 bahta satılan yagmurluklardan alıp gezme olasılıgınız yuksek...(onlarıda giymeyi sevmiyorum direk turist muamelesi göruyorsunuz) diyceksiniz abib gözlerin cekik mi ki seni thaılı sanıcaklar yok işte.. ama onları cok sevdıgımden onlar gibi benzeydim keske henryse.. konuyu saptırmayalım arkadasın planlarına fıkır verıyorduk
    pattaya yı hıc gormedıysenız mutlaka gidin görün.. gece hayatını yaşayın..
    pattayada sadece koh samed gibi adalarda denıze gırebılırsınız zaten denızı kötü... kumburgaz celalıye daha temiz hocam.. ordan phukete gecınce evet thaıland tropikal tatil baslıyor dıyceksınız..12 gun ayırmıssınız cok guzel ada turları yenı rotalar yenı plajlar kesfedıceksınız..
    gelelim tek cekıncenize... phuket pahalımı ? evet pahalı bazı şeyler arkadaslar phuketinde ucuz yerleri var istanbul.. heryerimi pahalı hayır tabıkı.. uygun yerlerıde var arastırın arkadaslar.. ordakı meyvesuyun nerede ucuz masajın nerede ucuz ve kalıtelı oldugunu anlamam zaman aldı ama arastırdım.. nerede pancake hesaplı neresi daha ıyı yapıyor deneme yanılma yontemı yaptım.. tekrar edıyorum.. phuket gercekten uygun bir yer.. ocak ayında belkı bıraz ucuyorlar.. ama pazarlık yapıcaksınız bırseyı hemen begendıgınız bellı etmıyceksınız.. mesela ornek verıyım 2 bayan arkadasımla tur almaya gittik mr ball arkadasıma.. arkadas bıle.. yerlestırır.. anlamazsınız.. kızlara dedım ne ıstıyorsunuz alcazar tıffaanny vs.. ıyı ok.. begendıgınızı ıstedıgınız cok bellı etmeyın.. etmedıler sagolsun 1350 bahtlık bıletı aldımmı 500 bahta.. dedıgım gibi phuket den cekıncen varsa en aza ındırelım maliyetleri... gelelim farklara..
    pattayada =iyi eglenilir,sirkulasyon cok oldugundan biraz daha uygundur fiyatları her yerden insan gelir (lafım yanlıs anlasılmasın)biraz elit kesıme denk gelmenız cok zordur.. gezilicek yerleri vardır arkadaslar yazarlar onlarda katıkıda bulunurlar..elektronık bence bkk ıle aynıdır.. fiyatlar..biraz daha cok kokar phukete oranla..tatılınız sadece bayan amaclı vs gibi dusunursenız evt burası...
    gelelım dogdugum yere demek ısterdım.. phukete...
    phuket. elit kesimin tercih etttigi cocuklu ailenınde rahatlıkla tatıl yaptıgı yerdir..herşeyin en iyisini orada bulursunuz burada pek yazamıyorum anladınız siz.. kalite...
    phuket ve cevresındekı adalarda denıze gırersınızbırcok aktıvıteye rehbersız katılabılırsınız degısık muzelerı gezebılırsınız.. eglence olarak sayısız pattaya ya bana gore 10 basıcak eglence mekanları vardır.. pattayadakı eglence kluplerıne gırıp cıktıgım ıcın gonul ferahlıgıyla yazıyorum...phuket her kesıme hıtap edıyor..
    ucak bıletı konusunda pek bılgı sahıbı degılım ozur dıleyerek es gecıyorum...
    2500 dıyorum 2500/21 119 euro 350 tl gunluk butce.. buda.. 5400 baht gibi birsey yapıyor.. phukette bu gunluk yeter... ne yapıcagına baglı.. buradan yazamıyorum pek.. sana baglı.. altı ustu konusuruz
    105 tl phukette guzel yer buluruz.. olmadı sanada o arkadasımın calıstıgı hotelı ayarlatırız ındırım vs.. sorun dgl.. hımmm sen hocam kalmada ıcınde gunlk 3500 yetermı yıne yeter.. hocam yettırırız.. sıkıntı yasayabılır gıbı gelıyor ama dur bakalım 2000 euroyu dusunme 500 daha ver..
    masaj evet pattaya 250 baht phukette 50 baht oynar fazlasını verırsın yerıne gore degısır.. hocam onlar kolay yer tek tek yazarım sana hotelıde buluruz sıkıntı degıl pattaya phuket bulunur bangkokda ıse hangı bolgede kalıcan nana sıam vs.. arkadaslar ona bakarlar.. seni göndericez yani dert etme... baska bir eksıgım olursa yaz bana gözümden kacmıstır.. sevgi saygıyla kalman dilegiyle... (belki bakar dmeissin) herzaman bakarım arkadaşım... saygılar..
    BU ARADA MESAJ KIRLILIGI YARATMAMAK adına phuket patong dan gunluk yeni bir kaç photo aktarıyorum... arkadaşlarıma... buyrun arkadaşlar 06 agustos patong beach.... hava durumu deniz durumu kırmızı flaglar asılı... iyi aksamlar...
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
  • Serkan bey rica etsem bangkok ve pattaya icin temiz guzel masaj salonlari tavsiyesi alabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilal47

Serkan bey rica etsem bangkok ve pattaya icin temiz guzel masaj salonlari tavsiyesi alabilir miyim

Pattaya daki ring massage spa var bu cok iyi acayip proflar..phuket de biliyim hocam ama inan pek nu konuda bilgi sahibi dglm ama buraya gittim cekim bana ait harika yer

• Daha önce hiç tanımadığım halde (şaka filan değil gerçekten ne tanırdım ne de bir yerde görmüşlüğüm vardı) 5 kurus dahi bir beklentisi olmadan kendi kişisel bağlantılarını kullanarak ve o kadar işinin gücünün arasında (tanıştıktan sonra öğrendiğim, şu mevsim itibariyle çok yoğun çalıştığıdır) otel rezervasyonu konusunda yaklaşık 100 dolara yakın bir paranın cebimizde kalmasını sağlayan, gezimizle alakalı diğer konularda da hiçbir yardımını esirgemeyen, bildiği hatta bilmediği konularda da kendisi öğrenmeye çalışarak tabiri caizse kendini parçalayarak bize yardımcı olmaya çalışan serkanertekin nickli üstadıma teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim.

Üstad tekrardan çok teşekkürler.
  • Orijinalden alıntı: ozzyken

an itibariyle pattaya gelmiş bulunmaktayım.20 gün dururum belki.belkide canım sıkılırsa 850 bahta otobüsle pukete geçerim.mike dan bir foto koyayım sıcacık

Merhaba bende kasım ayının 4 ünde pattaya ve phuket turu yapıcagım. Pardon bilmediğimden soruyorum Otobüsle Phukete gidilebiliyormu adaya feribotlamı geçiliyor birde kaç saat sürer uçak mı otobüsmü biraz detay verirmisiniz. otelden otogara ulaşım daha kolaydır diye tahmin ediyorum. şimdiden tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plutonium35 -- 8 Ağustos 2014; 2:34:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kardanadam55

Daha önce hiç tanımadığım halde (şaka filan değil gerçekten ne tanırdım ne de bir yerde görmüşlüğüm vardı) 5 kurus dahi bir beklentisi olmadan kendi kişisel bağlantılarını kullanarak ve o kadar işinin gücünün arasında (tanıştıktan sonra öğrendiğim, şu mevsim itibariyle çok yoğun çalıştığıdır) otel rezervasyonu konusunda yaklaşık 100 dolara yakın bir paranın cebimizde kalmasını sağlayan, gezimizle alakalı diğer konularda da hiçbir yardımını esirgemeyen, bildiği hatta bilmediği konularda da kendisi öğrenmeye çalışarak tabiri caizse kendini parçalayarak bize yardımcı olmaya çalışan serkanertekin nickli üstadıma teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim.

Üstad tekrardan çok teşekkürler.

Hocam merhaba öncelikle düşüncelerin için çok teşekkür ederim sende öyle iyi bir insansın..bu forum bana bir arkadas daha kazandırdı..
    emin ol seninde elinde böyle bir fırsatın olsa bende rica etsem sende aynısını bana yapardın..ne demek forumun amacı KARŞILIKSIZ,menfaatsizce yardım etmektir... yine diyorum bır sıkıntın olursa burdayım yardımcı olurum ıyı gunler dilerim...
  • @Kardanadam55, Serkan hocam hakkında söylediklerine aynen imzamı atarım.

Buarada geçen hafta döndüm dedim tatilden, birşeyler yazacağım dedim ama işten güçten fırsat bulamadım pek.

En azından otel hakkında şunu söyleyeyim; (The Crib Patong Hotel) gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Fiyat/performans oranı bukadar iyi bir otel bulmanız çok zor.

Gerçi biz low season'da kaldığımız için çok çok daha uyguna kaldık ama high season için de 1500/1750baht civarını hakediyor.

Otelin konumu mükemmel zaten. Yemek işinizi halledebileceğiniz Banzaan'ın hemen yanında, gece eğlencesine 2-3dk'lık yürüme mesafesinde, Jungceylon AVM'e 1dk'lık mesafede vs...

Otel çok yeni; haliyle tüm mobilyalar,duş ve soğutma sistemleri sıfır ayarında. Superior odada kaldık. Oda ne çok küçük ne de büyük, tam kompakt ebatlarda. Tasarımıyla falan gayet sevimli odalar. Oda hakkındaki tek olumsuzluk, yatakların biraz sert oluşuydu, ona da alışıyorsun gerçi 1-2 güne...

2 kişinin rahatlıkla oturabileceği ebatta balkonu da mevcut. Safety box'ı yeterince büyük (Arkadaş iPad'ini rahatlıkla koydu mesela)

Havuzu epey küçük ama 13 gün boyunca havuzun olduğu çatı katına bir kere çıktık, o da sırf nasılmış diye meraktan...

Çalışanlar güler yüzlü, ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar zaten. Otelin girişi kapısız olduğu için direkt otele adım atıp 10 metre ilerideki asansöre bindiğiniz için konaklama boyunca hiçbir görevli ile muhattap bile olmayabilirsiniz isterseniz

Wifi ücretsiz, çekim gücü gayet iyi, hızı da iyi. Hemen girişte 2 adet bilgisayar da var ücretsiz kullanabileceğiniz.

Odaya yerleşmeden çekilen birkaç fotoyu paylaşacağım zaten, ama booking.com'daki fotolar gayet güncel ve yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyle007 -- 8 Ağustos 2014; 10:36:52 >
  • 14 ü 15 bağlayan gece 7 gece pattayaya gelmek isteyen varmı tek gidicem. uçak thy den ben ayarlıcam uygun fiyata lütfen cepten gelsin acil ctesi biletleri alacağım 0506 815 41 01

• quote:

Orijinalden alıntı: kyle007

@Kardanadam55, Serkan hocam hakkında söylediklerine aynen imzamı atarım.

Buarada geçen hafta döndüm dedim tatilden, birşeyler yazacağım dedim ama işten güçten fırsat bulamadım pek.

En azından otel hakkında şunu söyleyeyim; (The Crib Patong Hotel) gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Fiyat/performans oranı bukadar iyi bir otel bulmanız çok zor.

Gerçi biz low season'da kaldığımız için çok çok daha uyguna kaldık ama high season için de 1500/1750baht civarını hakediyor.

Otelin konumu mükemmel zaten. Yemek işinizi halledebileceğiniz Banzaan'ın hemen yanında, gece eğlencesine 2-3dk'lık yürüme mesafesinde, Jungceylon AVM'e 1dk'lık mesafede vs...

Otel çok yeni; haliyle tüm mobilyalar,duş ve soğutma sistemleri sıfır ayarında. Superior odada kaldık. Oda ne çok küçük ne de büyük, tam kompakt ebatlarda. Tasarımıyla falan gayet sevimli odalar. Oda hakkındaki tek olumsuzluk, yatakların biraz sert oluşuydu, ona da alışıyorsun gerçi 1-2 güne...

2 kişinin rahatlıkla oturabileceği ebatta balkonu da mevcut. Safety box'ı yeterince büyük (Arkadaş iPad'ini rahatlıkla koydu mesela)

Havuzu epey küçük ama 13 gün boyunca havuzun olduğu çatı katına bir kere çıktık, o da sırf nasılmış diye meraktan...

Çalışanlar güler yüzlü, ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar zaten. Otelin girişi kapısız olduğu için direkt otele adım atıp 10 metre ilerideki asansöre bindiğiniz için konaklama boyunca hiçbir görevli ile muhattap bile olmayabilirsiniz isterseniz

Wifi ücretsiz, çekim gücü gayet iyi, hızı da iyi. Hemen girişte 2 adet bilgisayar da var ücretsiz kullanabileceğiniz.

Odaya yerleşmeden çekilen birkaç fotoyu paylaşacağım zaten, ama booking.com'daki fotolar gayet güncel ve yeterli.

hocam tesekkur edeırm sizinle tanıstıgımzıda otel hakkında bir kaç pürüzüm vardı.. onlarıda arkadas ile hallettim normalde misafir ücreti alan bir yer 500 baht fakat artık mesela kardan adam arkadasıma rezerve yaptık kesınlıkle alınmıycak feragat ettirdik.. bende bu hotelde kalıcam dedıgın gibi.. lokanyonu phuketın en ıyı hotellerinden... sana elımden geldıgınce yardımcı olamadım ozur dılerım sımdı ılıskılerı mdaha ıyı hotelle.. bir sonrakı zıyaretındede elımden ne gelırse yaparım.. resımlerı vs beklıyorum hocam.. neler yedınız neler ıctınız nerelerde eglendınız en guzel anınız neydi turlara katıldınız.. tekrar tr ye hosgeldınız hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanks06

14 ü 15 bağlayan gece 7 gece pattayaya gelmek isteyen varmı tek gidicem. uçak thy den ben ayarlıcam uygun fiyata lütfen cepten gelsin acil ctesi biletleri alacağım 0506 815 41 01

hocam merhaba kon211 ile gitmiyormuydunuz siz.. =? karıstırıyor olabilirmde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Orijinalden alıntı: Kanks06

14 ü 15 bağlayan gece 7 gece pattayaya gelmek isteyen varmı tek gidicem. uçak thy den ben ayarlıcam uygun fiyata lütfen cepten gelsin acil ctesi biletleri alacağım 0506 815 41 01

hocam merhaba kon211 ile gitmiyormuydunuz siz.. =? karıstırıyor olabilirmde...

serkan arkadaşın işi çıktı planlarıda bozmak istemiyorum tek gidicem sıkılırmıyım bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan-32

merhaba forumdaslar, şu an 28 gecelik 7. pattaya seferimin 5. gecesinden yazıyorum size bu mesajı, pattaya cıvıl cıvıl, her yer kaynıyor, dolmuşlar kalabalıkdan ilerleyemiyor, trafik felc oluyor, ben sürekli motor kullandığım için sıkıntı yok bana, walking street de iğne atsan yere düşmez, diskolarda yürüyemiyorsun ( insomnia, mix, walking street disco) daha ne olsun ya, ölü sezonmuş, yüksek sezonmuş pattaya ya sökmez bunlar, ama diğer şehirleri bilemem ben pattayacıyım, gelmek isteyen düşünmesin geleli 5 gece oldu toplam yağan yağmur 1 saati geçmedi, oda zaten dün yagdı yaklaşık 50 dakika ama hayatı durduracak kadar değil herşey devamdı, hiç birşeyden korkmayın, yok yağmurmuş, yok ölü sezonmuş, yok askeri yönetim varmış, yok yemekleri yenmezmiş, herkes geçsin bunları ( bu dediklerim sadece pattaya için geçerlidir diğer şehirleri bilmem tekrar söylüyorum) ayın 26 sında dönüyorum bu süre içinde bir isteği, bir sıkıntısı olan,öğrenmek istediği birşey olan yazsın, motorumla anında yanınızda biterim, ayrıyeten acil bir durum olurda ulaşmak isterseniz ben sürekli forumda online olmadığım için thai numaramı serkanertekin nickli değerli serkan abimden alabilirsiniz

Gökhan arkadaş su an pattayada iletişime geçebilirsen sevinirim ..ozzyken

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar,
    bugün tayland 6 aylık 2 girişli turist vizemi aldım. 6-9 ay takılmayı düşünüyorum taylandda. Önce 2 gün bangkok, sonra Phuket'e geçeceğim. Bi 10-15 gün phukette kaldıktan sonra pattaya'da ev kiralayacam. uçak bileti almadım, yarın karar verecem ama kesin 11-14 ağustos (yani 3-5 güne) arasında gidecem.

1.Bankokta siam square civarı geceliği 1000-1500 baht civarı temiz ve güvenli otel önerir misiniz.
    2. Phukette Troy Guest Househttp://www.booking.com/hotel/th/troy-guest-house.tr.html nasıl bir oteldir? 15 günü 392 tl gözüküyor, çok uygun.
    3. Pattaya'da uygun fiyatlı güvenli ve yaşanabilir ev nerden bulabilirim. Hangi mevkiler iyidir. 6-7 ay kalacam pattayada amacım seks turizmi değil.

not:15 ağustostan sonra phukette olan varsa görüşelim.
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spenx01 -- 8 Ağustos 2014; 17:49:45 >
  • Arkadaşlar suan phi phi adasındayım 4 gün buradayım,eğer eşi veya sevgilisiyle phukete gelmek isteyen varsa en az 2 gününü de burayı ayırsın asla pişman olmazsınız,şuan patongum dalgalı denizine göre buradaki deniz çok çok güzel. Bu arada dtac hatta adada full çekiyor 3g de öyle.

• 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.