Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (190. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.224
Cevap
276
Favori
812.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merak etme bu şekilde düşünerek hareket edersen emin ol hiç bir zaman müşteri kaygısı yaşamazsın . Forumdan olsun başka ülkelerden bir çok turist ikinci gelişinde de seni tercih eder ayrıca giden arkadaşlarına da tavsiye eder Havaalanı transfer olayı özellikle Türk müşteriler için çok önemli forumdan gelecek bir çok arkadaşı karşılayabilirsin . Vallaha ne yalan söyliyim Türkiyede ki çalışma şartlarım maaşım vs. çok iyi eğer kötü olsaydı bende burada yaşadığım evi kiraya verip orada bu tarz bir iş kurup yaşamak çok isterdim .Oteli açar açmaz forumdan özel mesaj yoluyla geri dönüş yaparsan elimden geldiğince bende destek olmaya çalışırım . Sana ve ailene ticaret hayatında başarılar dilerim .
  • Phi Phi Island Tour Hakkında..

Evet arkadaşlar geçen hafta biz de bu tura katıldık, bazı arkadaşlar bu konuda güvenilir firma arayışında olduğundan bu konuda da bilgilendirici bir post atayım dedim..

Öncelikle güvenilir firma yerine güvenilir acente arayışında olmanız gerekmekte.
    Anladığım kadarı ile aslında Phi Phi Tour yapan çok fazla firma yok, 2-3 firma. Bunlar arasında da çok rekabet yok, birbirlerine son derece yardımcı oluyorlar.

Öncelikle otelimizdeki (Movenpick - Karon Beach) Tour Desk'e başvurduk, verdiği fiyat kişi başı 3100 THB idi ve indirim yapmadı. Tur içeriği ise acentelerin sattığı tur ile aynı idi.
    7 noktaya uğruyor + açık büfe yemek sunuyor + Soft Drink veriyor, Sabah 7:30 gibi otelimizden alıyor, akşam 17:30 gibi otelimize bırakıyor vs. vs..

Akabinde Patong'da ki bir kaç acenteye başvurduk, onların da elindeki broşürler otelimizdeki tour desk'deki broşürler ile aynı broşürler ancak Discount oranları farklı,
    Zaten standlarının önünde Phi Phi Tour %20-%60 Discount olarak yazılı oluyor genelde. Bunlardan da kişi başı ortalama 1500 THB olarak fiyat aldık.

En son Karon Beach girişinde sağda Bamboo Market yanında bulunan acente den kişi başı 1200THB fiyat aldık ve iki kişi olarak eşimle birlikte satın aldık.

Toplamda zeten size 3 tane kadar farklı firmanın broşürünü sunuyorlar ve içerikleri genelde aynı.

Burada dikkat edeceğiniz nokta şu. Satın alırken low season da iseniz muhakkak tur alacağınız günün hava durumunu sorun ve kontrol edin.

Sabah 07:30 gibi otelimizden bir minibüs ile alındık. Minibüste 7-8 kadar başka turist te mevcuttu ve Karon'dan Patong Town'a gittik, orada da bir otelden 4 kişi aldıktan sonra
    Phuket Town'daki bir köye gittik.

Burada bir sürü minibüslerden inmiş bir sürü turist kalabalığı vardı.
    Hepsi bir tarafta toparlanmış ve tur rehberlerinden brifing alıyordu.

Öncelikle Hangi firmadan iseniz o firmanın müşterisi olduğunuzu belli edecek renkte bir ip bağlanıyor bileğinize. Bizimki Sarı renkti ve firmamız Phuket@Sea Tour idi.

Brifing aldığınız alan genelde marketten bozma bir alanın bahçesi oluyor. Buralardan içeçek, yiyecek, cep telefonu sudan koruma kılıfı vs. satın alabiliyorsunuz.
    Rehberler de gittiğimiz alanda içeceğin pahalı olduğunu ve buradan almamız gerektiğini söylüyorlar.
    Ayrıca yine bu alandan Palet kiralayabiliyorsunuz (Kişi Başı 200THB) Balıklara yem vermek için ekmek ( 50THB ) Maymunlara yem vermek için cips (50THB) satın alabiliyorsunuz.

Maymunlara cips yem vermek istiyorsanız avucunuza koyun ve bekleyin, kızdırmayın sakın, ısırıyor şerefsizler :)

Brifingimizi aldıktan sonra tekne başı 40 kişi kadar yolcu alabilen speedboatlar ile mekandan ayrılıp yola çıkıyorsunuz.

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

Burada dikkat etmeniz gereken kriter şu. Eğer Botta en öne oturursanız bot dalgalar ile pat pat inip çıktığından rahatsız olabilirsiniz, en arkaya oturduğunuzda bu konuda rahat edebilirsiniz. Ancak burada da dalgalar sayesinde hava ve deniz durumuna bağlı olarak ıslanabilirsiniz. Cep telefonlarına dikkat edelim lütfen. mümkünse bir gün önceden boyuna asılan su geçirmeyen cep telefonu kılıflarından alalım. Şehirmerkezi tezgahlarında 100-150 THB olmakla beraber, Tur brifing alanı olan markette 300+THB oluyor.

Binişte size Can yeleği giydiriliyor.

1 Saatlik bir yolculuktan sonra ilk noktaya ulaşılıyor.

Burası kayalıklar arasında yuva gibi kumsalı olmayan bir alan. Burada yüzüyorsunuz, çok güzel bir alan. Bol bol resim çekin, yüzerken etrafınızdaki kayalıklara dokunmayın, jilet gibi kesiyor.

Burada 20-30 dk. yüzme molası verildikten sonra tur programınıza bağlı olarak, Vikink Cave, Monkey Island, Maya Beach, Phi Phi Island ve bi kaç yere daha uğruyor.

Açık büfe Yemek olarak verdikleri yemekten çok birşey beklemeyin, Spagetti + Domates Sos + Tavuk/Soğan/Kaju Karışımı bir yemek) Sebze haşlama gibi bi aperatif oluyor, Spegettiye abanın bence :) Bir de meyve olarak ananas ve karpuz oluyor genelde.

Yemek molası verilen yerde içecek yok, içecekler ekstra. Ama botta litrelik koladan bardakta kola servisi ve plastik bardakta su servisi var.

Hava şartlarına bağlı olarak çok fazla ıslanabiliyorsunuz, Suyu da biraz fazla tuzlu olduğundan gözünüzü yakabiliyor.

Ama muhakkak gidin, Çok güzel bir deneyim.

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
  • Kusura bakmayın resimleri bi turlu kucultemedim :((

[simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
  • kasım'da gidiyorum.
    sukhumvit'teyim
    ambassador otelde kalıyorum
    subway'de yemegimi yiyorum
    nana entertainment plaza'da bi bira içiyorum.
    khao san road'da yürüyorum.
    varsa şekliniz bangkok'a bekleriz gençler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

kasım'da gidiyorum.
    sukhumvit'teyim
    ambassador otelde kalıyorum
    subway'de yemegimi yiyorum
    nana entertainment plaza'da bi bira içiyorum.
    khao san road'da yürüyorum.
    varsa şekliniz bangkok'a bekleriz gençler :)

O kadar yol gidip subway'de mi yemek yiyorsun???
    bence açıl biraz.
    Chinatown'u akşamları muhakkak dene. Şahsım adına yediğim en güzel noodle'ı yedim orada geçen hafta..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkiSan -- 11 Ağustos 2014; 0:12:29 >
  • OkiSan O kullanıcısına yanıt
    hocam çok açılma, boğulursun derler.
    Vertigo Grill and Moon Bar 'da link bile yedim ama damak zevki işte, sea food harici local yemeklere iki kere zehirlendiğim için temkinli yaklaşıyorum.
    yoksa dedigin gibi gidip sadece subway yemek olmaz, tüm çatı katlarını da street food'larını da , ev yemeğini de keşfettik. rahat olalım
    link 2
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Tamam aga işte.. Subway yerine saldır seafood'a :)
    Bu arada yerel yemekler bazen çok hain olabiliyor. Bizim bir arkadaş orada apandisti patlattı :)
    Onun için şahsen ben 9 gün karides yedim karides çıkardım :))

g[/simage] TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkiSan -- 11 Ağustos 2014; 0:27:37 >
  • aynen, ne ekersen onu biçersin :)
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
  • erenn. E kullanıcısına yanıt
    bende size teşekkür ederim hocam görüşleriniz bizim için çok değerli
  • mesutdorf M kullanıcısına yanıt
    CennetTen bir parça mübarek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

Senimi kircam ben o yAziyi oyle yerlere yazcamki :) yani a4 kagidina :) zaten forumdan bi arkadasla gitcez derim ona haberim yokmus gibi cek ganka

@teacher hocam hoşgeldin sen ne zaman geldin haberimiz olmadı
    hani hocam senimi kırıcam dedin ama kırıldık vallahi a4 forum donanımhaber...?
    bu arada yazmıssın hocam forumdan bir arkadas demişsin hangi arkadaş bu söylermisin?bir rehber tarzı birşeyler hazırlıyorum..onada bir kaç sorum olabilir..desteginiz lazım neticede..
    hadi bekliyorum haberin yokmuş gibi çek panpa...
    bu arada bu phuket tatili nasıl geçti nerelere gittin neler yaptın? banglaroad girişindeki... büyük farklılıgı farkettinmi? gözüne muhakkak çarpmıştır..nerelerde yemek yedin..? önceki gidişin ile şimdiki gidişin arasındaki farklar neler di hocam..? seduction tat verdimi biliyorsun sen genelde oraya gidiyormuşssun?patong sahilinde sezlonglar kalkmış diyorlar.. bir kaç resımdede gördüm .. bu treeking olayına ne kadar verdin hangi sirketle katıldın..? kaç saatine mal oldu?
    hep ben mi cevap vericem şimdi sıra sende...
    bu arada ispanya barcelona vs gidicekmissin 24 agustosda phuketten sonra keser mi seni sence?
  • @okisan
    hocam merhabalar
    değişik tatlar ve lezzetler tatmıssınız harika.. bu arada turlar hakkındakı bılgılerınız resımlerınız gercekten çok harika... anlatımınız da çok hoş tebrik ederim..
    thai food yenmez diyenler bence denemeli ufaktan ufaktan.. emınım damak tadına uygun birşeyler bulabılır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 11 Ağustos 2014; 10:14:59 >
  • Thailand kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun. umarim muvaffak olursunuz

burada is kuran Turklerin sayisinin artmasi cok guzel. oteli isletmeye basladiginizda bir iki gunlugune ilk musterilerden biri olacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TangoAlfa -- 11 Ağustos 2014; 11:05:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TangoAlfa

burada is kuran Turklerin sayisinin artmasi cok guzel. oteli isletmeye basladiginizda bir iki gunlugune ilk musterilerden biri olacagim

Bekleriz hocam şu an için durumlar karışık gibi soi 16-17 üzerinde 2 farklı seçenek soi buakhao içindede 1 seçeneğimiz var hepsinin sahipleriyle ayrı ayrı pazarlık yapıyoruz 30-35 oda arası soi 16-17'de olanlar soi buakhaoda olan otel 72 odalı küçük başlayalım istiyoruz belli olmaz belki tutmaz diye bide bu bürakrasi işlmelerini biraz daha hızlandırabilsek yararımıza olacakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thailand -- 12 Ağustos 2014; 2:13:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thailand

quote:

Bekleriz hocam şu an için durumlar karışık gibi soi 16-17 üzerinde 2 farklı seçenek soi buakhao içindede 1 seçeneğimiz var hepsinin sahipleriyle ayrı ayrı pazarlık yapıyoruz 30-35 oda arası soi 16-17'de olanlar soi buakhaoda olan otel 72 odalı küçük başlayalım istiyoruz belli olmaz belki tutmaz diye bide bu bürakrasi işlmelerini biraz daha hızlandırabilsek yararımıza olacakta

ayıptır sorması ama böyle bir yatırım yani otel almak aşağı yukarı ne kadara mal oluyor .. kapıyı kaçtan açıyo bu thaili arkadaşlar

bu arada hayırlısı olur inş. bol bol müşteriniz olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: tennozer

quote:

quote:

ayıptır sorması ama böyle bir yatırım yani otel almak aşağı yukarı ne kadara mal oluyor .. kapıyı kaçtan açıyo bu thaili arkadaşlar

hocam şu ana kadar kesin olarak vazgeçtiğimiz tek yer oldu soi buakhao'da 70 odalı otele aylık 500.000 baht fiyat çektiler açıkcası bu miktar çok fazla hesap çarşıya uymuyor durumu ortaya çıktı her durumu göze almalıyız sonuçta 2-3 sene zarar yazdığı takdirde toparlanmamız zor olur o yüzden başlangıç olarak 30-35 odalı birşeylerle başlamayı düşünüyoruz eşyasız olarak 150.000'e kiralasak bizim için iyi olacak zaten işletme belgesi çıkana kadar 6 ay girilemiyor bile işletmeye mühürü kırdıgın an cezası 20.000 baht civarlarında 3 ayda biz uğraşsak içinde 9 aylık bir kira boşa gidecek gibi gözüküyor

Edit:yanlış yazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thailand -- 12 Ağustos 2014; 11:30:07 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam şu ana kadar kesin olarak vazgeçtiğimiz tek yer oldu soi buakhao'da 70 odalı otele aylık 500.000 baht fiyat çektiler açıkcası bu miktar çok fazla hesap çarşıya uymuyor durumu ortaya çıktı her durumu göze almalıyız sonuçta 2-3 sene zarar yazdığı takdirde toparlanmamız zor olur o yüzden başlangıç olarak 30-35 odalı birşeylerle başlamayı düşünüyoruz eşyasız olarak 150.000'e kiralasak bizim için iyi olacak zaten işletme belgesi çıkana kadar 6 ay girilemiyor bile işletmeye mühürü kırdıgın an cezası 20.000 baht civarlarında 3 ayda biz uğraşsak içinde 9 aylık bir kira boşa gidecek gibi gözüküyor

valla şu hesabı kitabı görünce cidden büyük risk olduğunu gördüm .. kolay gelsin .. umarım herşey istediğiniz gibi olur
  • Arkadaşlar şuan patong'dayım tiger disco tamamen boş,seductiona bakamadım bilginiz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

valla şu hesabı kitabı görünce cidden büyük risk olduğunu gördüm .. kolay gelsin .. umarım herşey istediğiniz gibi olur

Sağolun hocam araştırmalarımıza devam ediyoruz 2 ay içinde sonuçlanır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutdorf

Arkadaşlar şuan patong'dayım tiger disco tamamen boş,seductiona bakamadım bilginiz olsun

hocam merhaba nasılsınız
    siz mesajı 18.28 de atmıssınız yani siz orada mesaj attıgınızda oranın saati ile 22:30 yani zaten tigerin güzelligi akşam 23:30 dan sonra dolması asıl canlılıgın 01:00 gibi kazanması... sezonda bile hocam inanın öyle..ocakta aksam masa ayırtmaya gidiyorduk aksam 23:00 gibi bombostu.. gece 01:00 de gidiyorduk eger gercek canlılık ıstıyorsanız 00:30 gibi gitmenizi tavsiye ederim...
    bu arada
    hollywood disconun orda girmeden hemen solunda theclub diye bir yer var yenı aıcldı tavsiye ederim.. hocam.. nagile vs 300 baht. iciceklerde iyi uygun.. ortam güzel sabah 4 e dogru makarna servisi var tavsiye ederim..
    özledim seni be phuket..
    iyi tatiiller dilerim
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.