Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
812.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar malum olayda koku icin ne yapabiliriz ben gaz maskesi dusundum ama o durumda kendimi dusunemedim :D

birde her daim hazir kita olmamizi saglayacak bir yontem varmi

bilenler pm plz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzyken -- 4 Ağustos 2014; 18:43:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Orijinalden alıntı: Kardanadam55

Serkan hocam iyi haftalar dilerim.
    Ozelden mail adresimi ve telefon numarami gonderiyorum.
    İlgi, alakan ve yardimlarin icin cok tesekkur ederim ustad. Diger konularda da yardimlarini isteyecegim, dedigin gibi nokta atislari Zaten ayni tarihlerde orada olacagiz. İnsallah keyifli bir tatil geciririz.
    Tekrar yardimlarin icin cok tesekkur ederim. Sagolasin.

tamam hocam..mesaj geldi..rica ederim ne demek... evet bende 21 ocak gibi gidicem kısmetse 22 gün kalmayı dusunuyorum karsılasıcaz emınım.. adalara vs kısmet olursa ben grubumla gıdıyorum.. 7 oda civarı otelı kapıycaz ada turlarında vs cagırırım sizi hocam hepberaber de gıdebılırız.. hıc gıtmeyıp ılk defa gelen arkadaslara o adalara götürücem.. tanıdık tur sırketı arkadasım var. hesaplı gidiyoruz yıne haberlesırız.. özelden numaramı yolluyorum..herzaman yardıma hazırım...

Tanidik guvenilir tur sirketi kim hocam ozelden yollayabilir misiniz bu ay gitme durumum var

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

bangkokta hergün yağış var.yani efenime söyliyim kızla buluşmak işkence gibi trafik berbat.hergün yağmur aynı saatlerde yağıyo sanki.

Şu anda yağmur sezonu değil mi zaten orası ??
  • Yağmur sezonu tabii ki ama Bangkok ta daha bi pis yağıyor :)
    5 gün Phukette sadece bir kez 5dk.lık bir yağmura denk geldim
    Bangkok'ta ise günde bi kaç kez yapıyor ve uzun sürüyor.
    Hele ki birine tuk tuk ta yakalandım ki.. donuma kadar ıslandım
  • arkadaşlar merhaba, 10-16 ekimde bankok pattaya giden var
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilal47

quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Serkan hocam iyi haftalar dilerim.
    Ozelden mail adresimi ve telefon numarami gonderiyorum.
    İlgi, alakan ve yardimlarin icin cok tesekkur ederim ustad. Diger konularda da yardimlarini isteyecegim, dedigin gibi nokta atislari Zaten ayni tarihlerde orada olacagiz. İnsallah keyifli bir tatil geciririz.
    Tekrar yardimlarin icin cok tesekkur ederim. Sagolasin.

tamam hocam..mesaj geldi..rica ederim ne demek... evet bende 21 ocak gibi gidicem kısmetse 22 gün kalmayı dusunuyorum karsılasıcaz emınım.. adalara vs kısmet olursa ben grubumla gıdıyorum.. 7 oda civarı otelı kapıycaz ada turlarında vs cagırırım sizi hocam hepberaber de gıdebılırız.. hıc gıtmeyıp ılk defa gelen arkadaslara o adalara götürücem.. tanıdık tur sırketı arkadasım var. hesaplı gidiyoruz yıne haberlesırız.. özelden numaramı yolluyorum..herzaman yardıma hazırım...

Tanidik guvenilir tur sirketi kim hocam ozelden yollayabilir misiniz bu ay gitme durumum var

Hocam merhaba inanin turla hic gitmedigimden tanidik bir tur sirketi yok kendiniz gidin tur yada rehber gibi seylerden uzak durun hocam gereksiz inanin ...

• Adalar icin dedim

• Hocam o kadar zamandır foruma yazarım ilk defa dikkatimi çekti. Konunun ilk mesajında Tayland için verdiğin bilgide krallıkla yönetilmektedir diye yazmışsın. Yanlış bir bilgi. Eğer ki krallıkla yönetilseydi bu ülke bu kadar darbe manyağı olmazdı. Tayland'da parlamento vardır ve yönetim şekli Parlamenter Monarşi'dir. Her ne kadar parlamentosu bir cacığa yaramıyorsa da var yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kardanadam55 -- 5 Ağustos 2014; 14:52:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilal47

Adalar icin dedim

Phuket'de ada turları için büfe gibi yerler var. Oradan ada turlarını alabilirsiniz. Hiçbirinde sıkıntı olacağını sanmıyorum. O tarz 2 yerden almıştım. Ve hiç sıkıntı yaşamadım. sabah erken saatte sizi otelden alıyorlar ve tura götürüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

arkadaslar malum olayda koku icin ne yapabiliriz ben gaz maskesi dusundum ama o durumda kendimi dusunemedim :D

birde her daim hazir kita olmamizi saglayacak bir yontem varmi

bilenler pm plz

Koku dediğiniz olay genelde Bangkok'da var. Mesela Phuket'de öyle bir koku olayı yok. Ve kendi şahsım adına diyebilirim ki öyle anlatıldığı derecede inanılmaz pis bir koku yok. Öyle anlatılıyor ki, gitmeyenler lağım kokusu gibi inanılmaz kötü bir koku sanacak. Ya da ben alıştığım için bana öyle kötü gelmedi? Ama her şartta döndükten sonra o kokuyu bile özleyeceksiniz. Emin olun.
  • 20 günlük Pattaya bitti,yine dönüş yine hüzün
  • quote:

Hocam o kadar zamandır foruma yazarım ilk defa dikkatimi çekti. Konunun ilk mesajında Tayland için verdiğin bilgide krallıkla yönetilmektedir diye yazmışsın. Yanlış bir bilgi. Eğer ki krallıkla yönetilseydi bu ülke bu kadar darbe manyağı olmazdı. Tayland'da parlamento vardır ve yönetim şekli Parlamenter Monarşi'dir. Her ne kadar parlamentosu bir cacığa yaramıyorsa da var yani :)

@kardanadam55
    ben yazıyorum 17 temmuzdan berii @UzakDoguMania ya .. internete girdigi halde cevap alamıyorum..sadece son yazdıkları pattaya adamı ? taylandda yagmur var.. bilginiz olsun.. gibi yazıları oluyor.. sanırım mesajlarım sahsına yanı kendısıne gitmiyor.. belki sizinkini görürde cevap verirken benım sorularımıda cevaplar... çok merak etmekteyim
    bu bir önceki mesajım
    uzakdoguda yasayan uzakdogumania nickli forum üyesine 5.ci mesajım vol213829
    arkadaş bilmediginden ada olarak düşünmüş olabılır cunku ınsanlar tayland dedıgınde.. tropikal adalar vs.. diye hayal edıyorlar turızm acentalarında bile.. yemyesıl denız beyaz kumsallalr lanse edıldıgınden arkadas bılmedıgınden oyle dusunmus olabılır.. oralara takılmamak gerekır.hocam...siz size sordugum sorulara cevap verebılırmısınız..?merak ıcersındeyım.. pattaydan baska biryere tasındınız ev kıraları ne alemde.. elektrık aylıkmı odenıyor su? kw i kac para acaba? kaldıgınız yer yerel halkın yasadıgı bir yer mi?kaldıgınız yerlerden bir kaç resım cekmıssınızdır.. paylasırmısınız yoksa resım atamama sorunu halen devam edıyor mu? cunku sizler taylandda yasadıgınızı soyluyorsunuz burdakı ınsanlarda halıyle merak edıyor..yagmur var bugun dıkkat edın gibi yazılar pek doyurucu olmuyor..sizlerden faydalanmak ıster ınsanlar....ben dahi.. cevabınızı özellıkle beklıyorum iyi günler dilerim...
    Birde rehberlik yaptıgınızı söylemişsiniz..rehberlık kokart diliniz nedir acaba?kokartınız varsa hangi dil sınavına girdiniz..sınav mevzuatını biraz açıklayabılırmısınız?ben böyle birşey düşünüyorum açıkcası.. birde dil sınavından hariç hangi sınavlara girdiniz? genel kültür bakanlıgının sınavları vs varmış öyle duymuştum.. alıp mı gittiniz? yoksa gayriresmi mi orda rehberlık yapıyorsunuz?
    oraya gelen arkadaşlara ne kadar bir bedel ödemeleri gerekıyor bir kaç öncekı mesajınızdada lımuzın kırlama vs gibi herkonuda yardımcı olurum demıstınız ınfonuzdada rehberlık hizmetleri yazdıgınızdan böyle sorular sordum.. benim gibi merak eden arkadaslara cevap verırsenız memnun olurum...sanırım ehber olabılmek ıcın en az 2 yıllık bir fakulte bıtırmek gerekıyormuş?uzakdogu tarihide bilmek gerekıyormuş.. araştırıp bulabıldıklerım bunlar sizde rehber oldugunuzdan biraz yardımcı olursanız memnun olurum..iyi günler dilerim....
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Ustad forumun amaci karsiliksiz dogru bilgi paylasimi. Ben yanlis bir bilginin duzeltilmesi maksatli yazdim. Belki de onun da senin sordugun sorularla alakali bir bilgi eksikligi vardir, yanlis bilgi vermek istemiyordur vs. Giyabinda konusup yanlis anlasilmak istemen. Suraya yazan arkadaslarin geneli dikkat ederseniz donanimhaberdeki ilk mesajlarini bu basliga atiyor, sebebide cok ilgi goren bi baslik olmasi ve google da Tayland'la alakali bilgi aratildiginda ilk cikan sayfalardan birinin bu baslik olmasi. Bu sebeptendir ki bi cok arkadasla zamaninda tartistim ayrintili olarak gece hayati konusmayalim, ozel seyleri ozel mesaj yoluyla cozelim diye. Velhasil bu baslik guzel bir baslik, maddi beklentilerle vs. eger ki bilgi paylasiminda bir eksiklik olursa yeni bir baslik acip karsilik beklemeden ayni ortamin devam ettirilmesi de senin ve forumdaki aktif olarak yazan arkadaslarimin sayesinde hic de zor olmaz zannedersem.

• Seradonin kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta taksi Jungceylonun arka tarafında indirdi de, o Banzaan Marketin oraya doğru 300mt. felan yürüdüm, orada aldığım koku sonucu Allah'ım sana geliyorum dedim :) 1 hafta bronşlarımdan çıkmadı valla o koku :) bir de Jungceylon içerisinde Big C nin wc si ve çevresindeki koku ölüyü diriltir yeminle :))
  • Türkmenistan Havayolları ve Aşgaabat Havalimanı Hakkında..

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
    İstanbul - Aşgaabat arası Boing 737-200LR ile seyahat ediliyor.
    Uçak gayet yeni ve rahat, Koltuk arası mesafeler yeterli, servis idare eder. Aç bırakmıyor.
    Yolculuk süresi 3,5 saat sürüyor.

Bu uçakta acil çıkış kapısı önü almaya çalışırsanız rahat edersiniz.

Aşgaabat Havalimanı yenilenmiş. Burada 4 saat kadar bekleme yapıyorsunuz.
    içerisinde ufacık bir duty free mevcut, $ ile alışveriş yapılıyor. 500ml. Su 1$, sigara bulunmuyor. Bisküvi, çikolata, parfüm ve yerel içkiler satılıyor.
    Yerel içkilerin şişesi 7-10$ arası. Yabancı içki olarak sadece JW Black Label mevcut. 1Lt. 44$
    Limanda sigara odası mevcut ve genelde Türklerin tekelinde ve güzel muhabbet dönüyor :)
    Bir de cafesi var, geniş güzel deri koltukları mevcut ve bira 7$.
    Uçaktan indiğinizde pasaport kontrole girdiğinizde büyük bir kalabalık oluyor ancak siz bu salona girer girmez soldaki ilk camlı kapıdan (transit yolcu) girip çok kısa bir kontrol ile Bekleme salonuna geçiyorsunuz. Gidişte Check-in yaptırmıyorsunuz ama dönüşte yaptırıyorsunuz.

Aşgaabat - Bangkok arası Boing 737-800'ler ile yapılıyor. Yolculuk 6,5saat sürüyor. Bu uçak daha küçük. iki kez yemek servisi yapılıyor.
    Yemekte Et-Tavuk-Balık seçmeli sıcak yemek ve yanında salata, tatlı servisi yapılıyor. Çok iyi değil ama kötü de değil.
    Türkmenistan havayollarında içki servisi yapılmıyor ve yolcular genellikle Rus ve Türk.

Bangkok'a geldiğinizde 3 tane pasaport kontrol salonu mevcut. 1 Numaralı olan ilk Pasaport kontrol çok kalabalık oluyor. Buraya girmeyin ve devam edin, 2 Numaralı alan VIP, burayı da geçin ve 3 Numaralı Pasaport kontrolden girin burası bomboş oluyor.

Sonuç olarak ben memnun kaldım ve Türkmenistan Havayolları ile yine giderim. Bir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkiSan -- 6 Ağustos 2014; 14:04:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkiSan

Türkmenistan Havayolları ve Aşgaabat Havalimanı Hakkında..

İstanbul - Aşgaabat arası Boing 737-200LR ile seyahat ediliyor.
    Uçak gayet yeni ve rahat, Koltuk arası mesafeler yeterli, servis idare eder. Aç bırakmıyor.
    Yolculuk süresi 3,5 saat sürüyor.

Bu uçakta acil çıkış kapısı önü almaya çalışırsanız rahat edersiniz.

Aşgaabat Havalimanı yenilenmiş. Burada 4 saat kadar bekleme yapıyorsunuz.
    içerisinde ufacık bir duty free mevcut, $ ile alışveriş yapılıyor. 500ml. Su 1$, sigara bulunmuyor. Bisküvi, çikolata, parfüm ve yerel içkiler satılıyor.
    Yerel içkilerin şişesi 7-10$ arası. Yabancı içki olarak sadece JW Black Label mevcut. 1Lt. 44$
    Limanda sigara odası mevcut ve genelde Türklerin tekelinde ve güzel muhabbet dönüyor :)
    Bir de cafesi var, geniş güzel deri koltukları mevcut ve bira 7$.
    Uçaktan indiğinizde pasaport kontrole girdiğinizde büyük bir kalabalık oluyor ancak siz bu salona girer girmez soldaki ilk camlı kapıdan (transit yolcu) girip çok kısa bir kontrol ile Bekleme salonuna geçiyorsunuz. Gidişte Check-in yaptırmıyorsunuz ama dönüşte yaptırıyorsunuz.

Aşgaabat - Bangkok arası Boing 737-800'ler ile yapılıyor. Yolculuk 6,5saat sürüyor. Bu uçak daha küçük. iki kez yemek servisi yapılıyor.
    Yemekte Et-Tavuk-Balık seçmeli sıcak yemek ve yanında salata, tatlı servisi yapılıyor. Çok iyi değil ama kötü de değil.
    Türkmenistan havayollarında içki servisi yapılmıyor ve yolcular genellikle Rus ve Türk.

Bangkok'a geldiğinizde 3 tane pasaport kontrol salonu mevcut. 1 Numaralı olan ilk Pasaport kontrol çok kalabalık oluyor. Buraya girmeyin ve devam edin, 2 Numaralı alan VIP, burayı da geçin ve 3 Numaralı Pasaport kontrolden girin burası bomboş oluyor.

Sonuç olarak ben memnun kaldım ve Türkmenistan Havayolları ile yine giderim. Bir sıkıntı yok.

Üstad ne kadar güzel açıklamışsınız. Emeğinize sağlık.
  • ben bu türkmenlerle gitsem taylanda .. o bekleme sırasındaki 4 saatte içeceğim içki ile aynı fiyata getiririm thy ile o yüzden thy ile gitmek en iyisi ya da içki veren bi şirketle
  • tennozer T kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir seçenek te mevcut.
    Türkmenistan Havalimanında kimse neyi nerede içtiğinize karışmıyor.
    AHL Duty Free'den bir şişe içecek alınıp, o 4 saatin çabuk geçmesi sağlanabilir :)
  • OkiSan O kullanıcısına yanıt
    Okisan hocam, teşekkürler ayrıntılı bilgiler için.Aşkabat - bangkok arasındaki uçakların daha iyi olması gerekmiyormu?Bangkok yolculuğu aşkabat yolculuğundan daha uzun.Dış hat gidiş free shoptan alkol alıp aşkabatta içmek daha mantıklı ;)
  • dogangoxel kullanıcısına yanıt
    Burada kriter iyi veya kötü uçak kriteri değil.
    Kapasite ve talep açısından bu hatlara bu uçakları vermişler.
    737-200lr ler iç dizaynına göre 440 kadar yolcu taşıyabiliyor.
    737-800 ler ise max.169 yolcu taşıyabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.