Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu resimdeki kupon durumunun altındaki airprt ne anlama geliyor bir başka biletimde aynı yerde open yazıyor
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
  • quote:

Orijinalden alıntı: flamme

Internette gezerken Pattaya ile ilgili kısa bir film buldum ve paylaşmak istedim. Iyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=KHlLBSrbvQY

• Walkıngın ıcınde bır hotel ıstersen jasmıne hotel derım balkonlu oda al gayet genış guzel temız çalışanlar super,gecen hafta oradaydım arace lodge Hotel'de kaldım lk metroda ıkı yüzme havuzu var pattayada kaldığım en guzel oda ve hotel 6 gece 550tl oda super herkese tavsıye ederım 5 geceden fazla kalacaksanız üye kartı alın sıze buyuk havuza bakan ınanılmaz guzel oda verıyorlar ayrıca Hotel'den dışarı çık ıkı adım ötede lk metro bolgesı var kı fecı gece gogolar falan altıda açılıyor gece walkıngdeki dıskolar hareketlene kadar zamanı geçirebilirsin ama sakın kımseyı alma sadece takıl... isten vakti bulursam zaten 10 günlük pattaya macerasını yazacak belki bırılerıne yardımcı olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flamme

Internette gezerken Pattaya ile ilgili kısa bir film buldum ve paylaşmak istedim. Iyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=KHlLBSrbvQY

Başa gelebilecek olayları güzelce özetlemiş..

Bu tarz olayların başa gelme olasılığı nedir ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DagustuN kullanıcısına yanıt
    Uyanık olursan sorun olmaz Hocam. Kısaca içki içerken veya başka bişey içerken, yada kızdan birşey alırken dikkat etceksin. Zaten konuda bolca uyarı var arkadaşlar saolsun özetlemişler. Elinizden geldiğince açıkta satılan ürünlerden almayın diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrySjiX -- 9 Temmuz 2014; 4:57:28 >
  • DagustuN kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle CrySjiX e katılıyorum. Biraz dikkat ederseniz hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flamme -- 9 Temmuz 2014; 8:30:32 >
  • Yolculuga çıktık..nasıl hareket etmeliyiz... ?

boyle video clipleri mutlaka ızlenmelı ders cıkarılmalı..kişinin kendisini zarar görmeyecek sekılde yönetmesi ve yönlendirmesi gereklidir.
    aslın da tayland diyoruz onu bırakın ben balıkesir de yaşıyorum.. burdan antalyaya gitsem..arkadaşlar yolculuk esnasında bile yan koltuktaki yolculun bana ıkram ettigi acık icicegi içmem.meyve bile verse yemem sırıngalarla ıcın birseyler enjekte eder vs.. ne me lazım...
    kaldıki yolculugu bırakın oraya gittim.. ne kadar sıcakkanlı biride olsam hemen herkesle ılesıtım halıne gırmem.. uzaktan ızlerım gözlemlerim hal ve hareketleri...
    hemen gel bulusalım ıste ben surayı ıyı bılıyorum burayı ıyı bılıyorum dıyen ınsanlarla direk temastan kacınırım...
    yenı tanıstık yogun ısrar uzerıne onunla bulustum...bir yerde ıckı ıcıyoruz.. kapalı ıckı geldı ama hesabı en sonunda o ödedi..karşı cıkarım ılk hesap o öderse anlarımki istekler bitmez.. baska istekler cıkar .. yada ödedi diye.. hemen mest olup koruma duvarlarımı aşagıya indirmem...
    seyahat ederken havalimanındayım... birisi yanıma yaklaşır.. afedersniz şu çantama 2 dk bakarmısın kahve alıp gelıcem der..ben kusura bakmayın emanet alamam derim..(bu dıyen ınsan ne kadar güzel çekici bir bayanda olsa.. erkeklık duygularıma yenık düşmem)
    tuvaletim geldi ve wc ye dogru ılerledım ama elımde cantalarım var.. ne yapıcam cokda sıkıştım... hemen wc kabinine cantalarımla girerim.. ne olursa olsun asla cantamı kımseye emanet etmem...
    bilmedigim yerlere barlara vs.. hemen bırseyler ıcmem kapalı kutuları tercih ederim...yanıma hemen yaklasan bayan yada erkeklerle mesafeli olmaya özen gösteririm..
    otelime arkadaş aldım degılmi o wc deyken tum degerlı esyalarımı kılıtlı emanet kasasına koyarım.. ben odada yokkenen azından duştayken vs... ıcım rahat olur sonucta tatıl arkadaslarımı ne kadar ıyı tanıyabılırım ki.
    umarım bir kaç arkadaş bu yazıları okur..ve temkinli davranırlar... saygıyla ve sevgıyle kalmanız dilegiyle..
  • hocalar günaydın iyi sabahlar
    1)bankok için
    2)pattaya için

bak illa şuraya git illa görmelisin görmessen dönme diyeceğiniz kültürel ve turistik yerleri
    ulaşım alternatifleriyle tane tane yazarsanız cok sevinirim

ayrıca yarı profesyonel makina almak istiyorum burdan mı temin edeyim orda mı daha ucuzdur

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BullettProof

Bangkok için
    Pattaya için

Görmezsen dönme diyeceğiniz yer neresidir ?

Bangkok için : Wat arun
    Pattaya için : WS
  • BullettProof kullanıcısına yanıt
    Bangkok'ta gece lebua at state tower otelinin en üstünde yer alan Sky Bar'a çıkın. Alkollü veya alkolsüz bir kokteyl alın 400-500 baht civarı hatırlıyorum. Manzara ve ortam şok edici.
    Fotoğraf makinesi için Bangkok'ta Pantip Plazayı öneririm. Benim beraber gittiğim arkadaşlarım arasında Fotoğraf Studyosu sahipleri vardı. Fiyatları uygun bulup her biri en az 10.000 TL'lik makine ve objektif aldılar.

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
    Pattaya:
    1. Nongnooch Garden: Çok güzel bir peyzaja sahip çok büyük bir alan. Thai kültürüne ait dans gösterileri var. Fil gezileri ve fil gösterileri var. Fillerle fotoğraf çekilme filan bu işi burada halledebilirsiniz.
    2. The Million Years Stone Park: Yine büyük bir alan ve bu sefer çok değişik kayalar ile peyzaj yapılmış. Timsah ve kaplanlar yer alıyor. Kaplanlarla fotoğraf çekilebilir, timsah şovunu izleyebilirsiniz.
    3. Floating Market: Su üstünde bir alışveriş yeri. Çok özel değil ama Nongnooch ile yakın yerdeler gitmişken uğranabilir.
    Bu üç yeri bir günde çıkartabilirsiniz. Bir taksici ile anlaşmanızı tavsiye ederim.

4. Deniz için Coral İsland : Bu konuda nasıl gidileceği anlatılmıştı bir araştırın. Bulamazsanız yazarım.

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faithless35 -- 9 Temmuz 2014; 14:59:35 >
  • @faithless35 @fxxx başkanlar teşekkür ediyorum söylediğiniz yerlere uğrayacağım
    makineyi de burdan aldım gidince oralarda uğraşmıyım dedim
  • Pattaya:
    5. Sanctuary of Truth (Prasat Sut Ja-Tum): Tamamıyla tahtadan yapılmış müthiş bir tapınak.
    https://www.google.com.tr/search?q=Sanctuary+of+Truth&tbm=isch
    6. Khao Phra Tamnak: Sana bir tepeden baktım aziz Pattaya diyebilmek ve güzel bir tapınak gezmek için.
    https://www.google.com.tr/search?q=Khao+Phra+Tamnak&tbm=isch
    7. Splashdown water park: Wipeout isimli bir yarışma vardı hoplayıp zıplamalı bunu siz de burada yaşayabilirsiniz.
    https://www.google.com.tr/search?q=Khao+Phra+Tamnak&tbm=isch#q=splashdown+water+park+pattaya&tbm=isch
    Taksi ile gidin veya Motorsiklet kiralayın. (Bu forumdaki araç kiralama uyarılarını bulun ve okuyun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faithless35 -- 9 Temmuz 2014; 17:16:25 >
    Çok fazla araştırma/plan yapmadan gidin. Orada kendinizi olayların akışına bırakın. Umarım iyi bir tatil olur.
  • @faithless35 evet hocam haklısın zaten proje oluştu kafamda son rutuşlar kaldı
    02:30 da bankoka inicem acaba direk pattaya ya mı geçsem yoksa o gün bankokta mı takılsam o konuda kararsızım tatilin başında veya sonunda 2 günü bankoka ayırıcam

ne dersiniz???
  • Arkadaşlar bu konuyi en fazla 5 sayfa okuyabildim aralık başı gibi gidip 15 gün kalmayı planlıyorum ara konuşmaları okuma fırsatım olmadı, giden birileri varmı bu tarihte ,buraya gitme şuraya git diceginiz bi yer varmı herkes Kamboçya diyor ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By__Belo -- 9 Temmuz 2014; 16:31:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: By__Belo

Arkadaşlar bu konuyi en fazla 5 sayfa okuyabildim aralık başı gibi gidip 15 gün kalmayı planlıyorum ara konuşmaları okuma fırsatım olmadı, giden birileri varmı bu tarihte ,buraya gitme şuraya git diceginiz bi yer varmı herkes Kamboçya diyor ??

kamboçya diyenler kim bana söyleyebilirmisiniz, yada kamboçyayı anlatan yazılar nerede forumda, çok merak ediyorum kamboçyayı
  • ben onların yalancısıyım tayland sadece korkuttu hocam beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ben onların yalancısıyım tayland sadece korkuttu hocam beni

Tayland'dan korktuysanız diğer ülkelerde ölürsünüz herhalde :) Bugüne kadar gezdiğim ülkeler içinde en rahat ettiğim, insanların en sıcak kanlı olduğu ve tekrar gitmek için gün saydığım yer Tayland'dır. Tabi ki bütün dünyada geçerli olan basit tedbirleri elden bırakmamak şartı ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan-32

quote:

Arkadaşlar bu konuyi en fazla 5 sayfa okuyabildim aralık başı gibi gidip 15 gün kalmayı planlıyorum ara konuşmaları okuma fırsatım olmadı, giden birileri varmı bu tarihte ,buraya gitme şuraya git diceginiz bi yer varmı herkes Kamboçya diyor ??

kamboçya diyenler kim bana söyleyebilirmisiniz, yada kamboçyayı anlatan yazılar nerede forumda, çok merak ediyorum kamboçyayı

Kamboçya'yı ben de görmek istiyorum. Tayland, Kamboçya, Vietnam olacak bir sonraki gezim.
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.