Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu an skychanerda 132 tl don muang nok air -353 tl bangkok air suvarnabhumi.benim fikrim uğraşılır 100 dolar iyi para taylandda saygılar
  • la1ent L kullanıcısına yanıt
    kendi sitesinden bakın fiyatlara

www.bangkokair.com

skyscannerdan çok daha düşük çıkarır kendi sitesi
  • Arkadaşlar darbeden sonra giden varmı son durum nasıl thailand a ben şubat gibi pattaya yaptım eylül, ekim kasım aralık bu aylardan birinde 7 gün yapıcam varsa kafa dengi uçuk kaçık takılsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde şunu ekleyim Pattaya ya gidecek arkadaşlar Soi 2 de Sabai Lodge otel car internet sitesinden rezervasyonu ödemeyi yapın otel 3 yıldız temiz kaliyeli walkinge tuk tukla 6/7 dakika bookinden çok vara vermeyin Kesinlikle Sabai Lodge gidecek varsa özelden gelsin gideceği mekanları yazarım :)))

• azk A kullanıcısına yanıt
    Var kardeşim Türkmenistan hava yolları 630 $ mahan air 1440₺ fix fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: mavera71

www.bangkokair.com

merhaba
    sizin dediginiz gibi kendı sıtesınden bakmama ragmen hafta ici ucusları uygun saatlerı secmeme ragmen 3970 baht verdi (en dusuk biletleri sectgimi halde)bu da yaklasık 125 dolar yapıyor bayagı fark var donmuang ucusları herzaman daha uygundur.. hele kı promo bilet bulunursa tadından yenmez...
    don muang herzaman avantajlıdır.. hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkiSan

senin yorumlarının ışığında Mövenpick Resort & Spa Karon Beach'e rezervasyoumuzu yaptırdık.
    tatil günümüz sınırlı ancak yine de Bangkok gibi bir şehirden öylece geçip gitmek olmaz diye 5 gece Phuket + 2 gece Bangkok şeklinde planladık.
    Hem dönüşte uçağa yetiştik/yetişeceğiz stresine de girmemiş oluruz.
    Çok teşekkür ederim.

Şimdi Bangkok planlaması yapmalı :)

öncelıkle yardımcı olabıldıysem cok mutlu oldum.. tesekkur ederım..
    hayırlısı olsun güzel bir secim yaptınız cevrenızde movenpıck yanı cevresınde bir cok lokanta vb yerler var sokak sokak gezın kesfedin derim.. sıkıntı yasamıycaksınzı ama lutfen upgrade ettirin odanızı balayı cıftı oldugunuz belırtın... bu arada bangkok güzel bir seçim olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

www.bangkokair.com

merhaba
    sizin dediginiz gibi kendı sıtesınden bakmama ragmen hafta ici ucusları uygun saatlerı secmeme ragmen 3970 baht verdi (en dusuk biletleri sectgimi halde)bu da yaklasık 125 dolar yapıyor bayagı fark var donmuang ucusları herzaman daha uygundur.. hele kı promo bilet bulunursa tadından yenmez...
    don muang herzaman avantajlıdır.. hocam

Bende mi bi gariplik var anlayamadım ama beraber bakalım duruma.
    Bangkok Airways in kendi sitesine girip 17 Temmuz gidiş (tamamen uydurdum günleri) - 24 temmuz dönüş seçtim. Gidiş dönüş 2800 baht fiyat çıkardı. 2800 baht yaklaşık 184 tl..
    Daha sonra gittim nokair in sitesinden aynı tarihleri seçtim 1940 baht fiyat çıkardı 1 saatlik taksi yolculuğuna da hemen hemen 550 baht verdik etti sana 2500 baht o da eder 164 tl. Süper bir 20 tl karımız oldu.
    Airasia ya bakayım dedim aynı tarihler 1600 baht uçak, 550 de taksi ekledik 2150 baht. o da eder sana 145 tl. Ooo bu iyiymiş, tam 40 tl cebe kaldı. Süper.
    9 saat Türkiye' den uçup Bangkoka iniyoruz, immigrationda bekliyoruz, belgelerimiz halloluyor, bavulumuzu aldık, elde koca bavullar, hooop koş, taksi yakala. Yakaladık, 1 saat gittik, haydi check in, haydi bavulları ver. Süper. Ama cepte 40 tl miz kaldı. Artık onu bozdurur bozdurur harcarız. :)

Bu şuna benziyor, Çinden geldim İstanbula, Ankaraya devam edicem, Atatürkte indim, taksiye bindim, Sabihaya gittim ordan Ankara uçağına bindim. Neden? Çünkü anadolujet 50 tl daha ucuz. :) Mantıklı..

Ben Phuketi hiç bilmiyorum, 6 senedir Taylanda gitmeme rağmen bu sene ilk kez Phuket yapacağım kısmetse, cumartesi gecesi uçuyorum hayırlısıyla, hiç bir mantık bana 40-50 tl lik tasarruf için yukarda bahsedilen şeylerin akıllıca olduğunu kabul ettiremez.
  • mavera71 M kullanıcısına yanıt
    hocam galiba temmuz ayı için kampanya yapmış bangkok air ben ağustos için bakıyorum 4500baht çıkarıyor
  • mesutdorf M kullanıcısına yanıt
    Hocam sen der demez baktım 12 ağustos / 19 ağustosa yine 2800 çıkardı
    Web sayfasından bakıyorsun değil mi? Çünkü kendi web sayfasıyla diğer alınabilecek yerler arasında dağlar kadar fark oluyor garip bir şekilde.
    Bangkok Air kolay kolay kampanya da yapmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanks06

Var kardeşim Türkmenistan hava yolları 630 $ mahan air 1440₺ fix fiyat

Mahan Air'in sitesinde İstanbul kalkış, Bangkok iniş göremedim bir türlü bu rotayı seçemedim ?
  • DagustuN kullanıcısına yanıt
    Göremezsiniz. Mahan air den bilet almak için telefonla arayın web sitesindeki Ankara-İstanbul numaralarını.
    Bazen hakkaten çok ucuz uçuyorlar bangkoka, üstelik uçakları da gayet iyi.
  • quote:

Göremezsiniz. Mahan air den bilet almak için telefonla arayın web sitesindeki Ankara-İstanbul numaralarını.

Şimdi obi tur üzerinden baktımda 630$ yazmışlar 1400 TL civarı birşey.

Hala karar veremedim.
    Ya 1400TL'ye bilet alıp 10 gece kalacağım orada herşey bana ait olacak..

Ya da 910€ verip tur ile gideceğim 7 - 8 gece kalacağım + olarak yine ekstra harcanacak dışarıda :/

Ne yapsam nasıl yapsam diye düşünürken zaman akıp gidiyor bende şansımı zora sokuyorum.
  • forumda bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkürler(başta serkan hocama) tüm formu zevkle okudum.
    acaba şöyle bir liste halinde yapsak.bangkok.phuket ve pataya için ayrı ayrı öneriler.maddeler halinde
    1-gezilecek yerler
    2-gidilmesi gereken adalar
    3-normal masaj salonları
    4-köpüklü masaj salonları
    5-yerel tur şirketler
    6-alışveriş yerleri
    7-gece kulupleri gibi herkes listeye ekleyip katkı sağlasa iyi olur.şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: DagustuN

quote:

Hala karar veremedim.

Ya da 910€ verip tur ile gideceğim 7 - 8 gece kalacağım + olarak yine ekstra harcanacak dışarıda :/

Ne yapsam nasıl yapsam diye düşünürken zaman akıp gidiyor bende şansımı zora sokuyorum.

Turla gitmeyin hiç gerek yok.
    Azıcık İngilizceniz varsa burada okuduklarınızı içgüdülerinizle birleştirin, inanın sıkıntısız keyifli süper bir tatil yapacaksınız.
  • Bence turla gitmene gerek yok . Forum da tüm detaylarıyla her bilgi mevcut boş yere turla gidip 800 ile 1000 lira arası kazıklanmana gerek yok !!! Zaten forum da herkes birbirine her konuda yardımcı olmaya çalışıyor . Çekinmeden istediğini herkese sorabilirsin . Phukete gideceksen @serkanertekin abimizden tüm detaylarıyla herşeyi öğrenebilirsin ( konaklama , yeme içme , aktiviteler , gece hayatı vs. ) Ben de Pattayaya gideceksen veya ko chang adasına falan gideceksen yardımcı olurum .
  • DagustuN kullanıcısına yanıt
    Tur firması ile taylanda gitmek afedersiniz bildiğin kazıklanmak uygun uçak biletinizi alın ve tavsiye edilen otellerden yer ayırtın. Zaten tu şirketinin yaptığıda bu geçen yıl bizde bangkok pattaya turla gidelim dedik biz hiç uğraşmayalım herşeyi onlar ayarlasın diye ama telefonda sorduğum sorulara cevapları yazıyorum otelimiz x otelmi eee daha belli olmuyo o tur tarihinde anlaşmalı olduğumuz x otel vb otellerde konaklanıyor bangkoktan pattaya transferinde nasıl yardımcı oluyorsunuz ee bangkoktan pattayaya taxi otobüs bi sürü vasıta var otelden ayrılınca sorup öğrenirsiniz yakız zaten. yani bi halta faydaları yok geç bilgisayarın başına kredi kartınla al biletini yap rezervasyununu hem daha ucuz olur orda hemde kafana göre takılırsın 910 euro 2730 tl yapar uçak+otel+ara transfer bu kadar tutmaz bu benim fikrim tecrübe ettiğim için yazdım. yinede kendin bilirsin eren arkadaşın dediği gibi burda herşeyi öğren git tayland tatili için gereken her bilgi burda mevcut her sorunun cevabını alırsın özellikle phuket serkan ertekin rehberin olsun saygılar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DagustuN

quote:

Hala karar veremedim.

Turla gitmeyin hiç gerek yok.
    Azıcık İngilizceniz varsa burada okuduklarınızı içgüdülerinizle birleştirin, inanın sıkıntısız keyifli süper bir tatil yapacaksınız.

Hocam ileri düzey ingilizce, boşnakça, hırvatça, sırpça ve rusça biliyorum. Gittiğimde bunlardan en az 2'sini aktif olarak kullanacağımdan eminim aslında..

Buraya ilk gidişim olacağından dolayı ve tek olduğum için biraz tedirgindim o yüzden tura sırtımı yaslayıp rahat etme planım vardı.

10 gün için kaç para harcarım tahminen sizce ?

Konaklama için ?

Diğer herşey için ? ( Her gece bir mekana girer 3 - 5 birşey içerim en azından.. )
  • Arkadaslar Tayland'da google street view hizmeti mevcut. Bu servis ile kalacaginiz otelin etrafini heryerini gezebiliyorsunuz. Çok yardımcı olan bir hizmet. Buradan gideceginiz yere aşina olup oraya gidince fransız fransız dolanmaniza gerek kalmıyor :)

Bangla Road Bangla Road' da bi gezinti için mouse ile ileri geri sağ sol yaparak ilerleyiniz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkiSan -- 4 Temmuz 2014; 16:03:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayveysel

forumda bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkürler(başta serkan hocama) tüm formu zevkle okudum.
    acaba şöyle bir liste halinde yapsak.bangkok.phuket ve pataya için ayrı ayrı öneriler.maddeler halinde
    1-gezilecek yerler
    2-gidilmesi gereken adalar
    3-normal masaj salonları
    4-köpüklü masaj salonları
    5-yerel tur şirketler
    6-alışveriş yerleri
    7-gece kulupleri gibi herkes listeye ekleyip katkı sağlasa iyi olur.şimdiden teşekkürler

Arkadaşım ben pattaya için bildiğim, gördüğüm, gittiğim yerleri nacizane yazıyorum umarım işine yarar

1- million year stone park ,botanik bahçe, under water pattaya,big buddha,pattaya tepesi,,hakikat tapınağı , pattaya park,mini yüzen çarşı zaten orda tuktuk ve taksilerde kataloglar var sana gösterirler hanglerine istersen götürür biz taksiyle anlaştık biz gezerken o kapıda bekledi akşama kadar dolaştırdı bizi...
    2- biz mercan adasına gittik walkingin sonunda mixx club var onun sağından iskeleye gider orda feribotlar 30 thb gidiyor adaya varınca ister motor kirala istersen tuktuka binip 4 tane farklı yer var onlardan birine gidebilirsin
    3- normal masaj hemen hemen heryerde var biz gezerken caddelerde bisürü masaj salonu var beğendiğimize girip yaptırdık
    4- honey massage
    5-hiç işimiz olmadı
    6-avm ler dersen mbk, central festival, royal garden hediyelik falansa sokaklar dolu he pattaya nigt bazaar var elekronik falan bakarım dersen telefon falan pek ekonomik değil ama samsung tabletler 1000 thb falan etiketleri vardı
    7- bisürü club var fakat bizde sen gibi tavsiyeler üzerine mixx insomnia lucifer a gittik tonys var bi kez girdim kapıda türk bayrağı ve gurbetçi aksanlı türkçe konuşan arkadaş çok davet etmesine rağmen hoşlanmadım cadde girişinde walking streer bar araba var duvarda asılı fena değil gogo barların ismi aklımagelmiyo şimdi ama çok var
    benim aklıma gelenler bunlar bide easykart gokarta git eğlenceli pattaya parkta yüksek bi binanın üzerinden aşağıya demir halatın üzerinde sallanarak iniyosun değişik heycanlı bişey
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.