Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (155. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flamme

Rica ederim elimden geldiğince yardıma her zaman açığım.
    Öncelikle birazcık Türkmenistan havayolları ile bilgi vereyim.

Uçakları biraz eski sayılır ve uçaktaki Türkmenler telefonlarını kapatmazlar. Aşgabat'a kadar telefon ile konuşanını gördüm. :))
    Hostesler oldukça ilgisizler ve yemeklerini beğenmemiştim. (Arkadaşlarım yemeklerini çok beğenmişlerdi. Ya bende bi sorun var ya da onlarda :)))
    Aşgabat'ta bekleme süresi oldukça sıkıcı. Küçük bir kafe gibi bi yer var bir de internet cafe (internet cafe şansıma çalışmıyordu). Dışarıya çıkmak yasak olduğu için küçücük havaalanının içinde dolaşarak vakit geçirmeye çalışıyorduk. Ama duyduğuma göre şu anda havaalanı yenilenmiş son hali nasıldır bilmiyorum.

Türkmenistan ile gitmenin tek güzel yanı fiyatı 630$ dı fiyatı. Eğer biletinizi almadıysanız aklınızda olsun bileti alırken Türk Lira'sı ile ödemek isterseniz firma dolar kurunu yüksek tutuyor. Mümkünse dolar ile ödeme yapın. Check-in sırasında alabiliyorsanız acil çıkış kapılarının olduğu yerden almaya bakın. Türkmenistan'a indiğinizde Bangkok bileti için bir kere daha check-in yaptırmanız gerekiyor.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim öncelikle. İnternetten Türkmenistan havayollarından bilet alabileceğim bir site var mı? Aradığımda çıkan ve türkmenistan havayollarına ait olduğunu düşündüğüm 2 siteden biri çalışmıyor diğerine de güvenemedim açıkçası çünkü çok acemice duruyor. Skyscanner ve Kayak ta da çıkmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • architect57 A kullanıcısına yanıt
    Türkmenistan havayolları SkyScanner, Kayak ya da onun gibi sitelerde çıkmıyor. Ben bileti Taksim'den Obi turizm in ofisinden almıştım. (Umarım firma ismi yazmak yasak değildir yasak ise şimdiden özür dilerim).
    Eğer turizm firmasını ararsan daha detaylı bilgi alabilirsin bildiğim kadarı ile telefon ile de satış yapıyorlar diye biliyorum. Önce arayıp bilet alacağınız tarihi belirtiyorsunuz sonrasında onlar size fiyatı ve banka hesap no sunu veriyor. Parayı yatırdıktan sonra tekrar arayıp işlemi yaptırıyorsunuz.
  • OkiSan O kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Yemek ve beklemedeki can sıkıntısı dışında problem yaşamazsınız.
    İyi tatiller iyi eğlenceler
  • arkadaşlar kafamızı kurcalayan bi soruya cevap lütfen phuket pattaya ara transferlerde rotamız ne olmalı İstanbul-Suvarnabhumi indik sonrası nasıl olmalı daha önce giden arkadaşlardan bilgi istiyorum örnek
    Suvarnabhumi den taxi ile pattaya kaldık 5 gün sonra taxi ile don muang phuket dönüş donmuang taxi Suvarnabhumi yani karar veremedik serkan abi ilk phuket dedi ama ara taransferler için nasıl bi yol izlenmeli bide uçak biletini skychanerdan mı yoksa gidince ordan mı almak avantaj olur bilemedik sitede tüm havayolları varmı
  • erenn. E kullanıcısına yanıt
    termos nedir ya gülmekten öldüm.iyi bari keçi meçi getirmemişler
  • herkese iyi günler, daha önce Uzakdoğu ülkelerine gitmediğim için Eylül ayında turla Tayland'a gitmeyi düşünüyordum, bu foruma yazan arkadaşlara teşekkür ederim çünkü paylaştıkları bilgilerden sonra turla gitmekten vazgeçtim. Biletimi alıp tek başıma gitmeye karar verdim. Gezilecek yerler, oteller, alışveriş merkezleri, ulaşım, eğlence..... bütün bilgiler paylaşılmış, bütün arkadaşların eline sağlık teşekkürler......
  • arkadaşlar merhaba

yarın pasaport işlemlerini başatacağım

hedef 13 veya 14 de uçmak ilk olarak bankoktan başlamayı düşünüyorum birkaç sorum olacak

1)trafik cezalarım var internet vergi dairesinde görünen bunlardan dolayı çıkarken bizim gümrükte problem oluyormu
    2)hala türkmenistan hava yolları mı favori
    3)thai de girişte kapıda vize alıyoruz değilmi başka bir işleme gerek yok

sorularım cevaplanınca ek sorularım olacak teşekkürler
  • BullettProof kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Sorularınıza kısaca cevap vereyim.

1) trafik cezası çıkışta sorun olmaz.
    2) Türkmenistan sadece fiyat açısından favori
    3) kapıda vize alıyorsunuz uçakta verilen formu doldurarak
  • çok teşekkürler

2kişi gidecegiz günlük bütçemiz 100 dolar kişi başı konaklama dahil amaç full x ve eğlence
    günlük 100 dolar yeterli mi yoksa daha fazala mı gerekir
  • quote:

Uçakları biraz eski sayılır ve uçaktaki Türkmenler telefonlarını kapatmazlar. Aşgabat'a kadar telefon ile konuşanını gördüm. :))
    Hostesler oldukça ilgisizler ve yemeklerini beğenmemiştim. (Arkadaşlarım yemeklerini çok beğenmişlerdi. Ya bende bi sorun var ya da onlarda :)))
    Aşgabat'ta bekleme süresi oldukça sıkıcı. Küçük bir kafe gibi bi yer var bir de internet cafe (internet cafe şansıma çalışmıyordu). Dışarıya çıkmak yasak olduğu için küçücük havaalanının içinde dolaşarak vakit geçirmeye çalışıyorduk. Ama duyduğuma göre şu anda havaalanı yenilenmiş son hali nasıldır bilmiyorum.

Türkmenistan ile gitmenin tek güzel yanı fiyatı 630$ dı fiyatı. Eğer biletinizi almadıysanız aklınızda olsun bileti alırken Türk Lira'sı ile ödemek isterseniz firma dolar kurunu yüksek tutuyor. Mümkünse dolar ile ödeme yapın. Check-in sırasında alabiliyorsanız acil çıkış kapılarının olduğu yerden almaya bakın. Türkmenistan'a indiğinizde Bangkok bileti için bir kere daha check-in yaptırmanız gerekiyor.

Acenta ile telefon görüşmemde fiyatın ekime kadar geçerli olduğunu söyledi.fiyat uygun sizde çok güzel bilgiler vemişsiniz uçuş hakkında yalnız bekleme süresi kaç saat ayrıca check-in yaptırırken valizleri tekrardan bizmi vereceğiz yoksa havayolu şirketi hallediyorumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: la1ent

quote:

Acenta ile telefon görüşmemde fiyatın ekime kadar geçerli olduğunu söyledi.fiyat uygun sizde çok güzel bilgiler vemişsiniz uçuş hakkında yalnız bekleme süresi kaç saat ayrıca check-in yaptırırken valizleri tekrardan bizmi vereceğiz yoksa havayolu şirketi hallediyorumu?

İstanbuldan giderken tekrar check in vs yaptırmana gerek yok sana iki adet uçuş kartı veriliyor birisi istanbul aşkabat arası diğeri aşkabat bangkok ... bagaj son nokta olarak alınıyor bangkokta bagajını teslim alıyorsun Ama bangkoktan dönerken Aşkabatta tekrardan uçuş kartı alman gerekiyor ama buna dikkat sadece uçuş kartı alıyorsun bagaj yine son nokta olarak İstanbula geliyor . Kafana takılan bişey olursa özelden sorabilirsin .
  • erenn. E kullanıcısına yanıt
    çok sağol verdiğin bilgiler için
  • BullettProof kullanıcısına yanıt
    Öncelikle nasıl bir otelde kalmak istiyorsunuz?
    Lüks otel mi yoksa orta seviye yeter mi?
    Eğlence anlayışınız nedir yani cluba girdiğinizde şişe mi açtırırsınız yoksa 1 kutu içecek size yeterli mi?
    Gün içinde etrafı gezecek misiniz?
    Alışveriş yapacak mısınız?
    Bunlara göre fiyat oranı değişir.
    Kendime göre düşünürsem (harcamalar kişiden kişiye değişir) otel de dahil 100$ ın yeteceğini düşünmüyorum.

Açıkcası az para ile gidip tam anlamıyla eğlenemeden gezemeden gelmek hoş olmaz hele ki o kadar yol gittikten sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prex-ep

herkese iyi günler, daha önce Uzakdoğu ülkelerine gitmediğim için Eylül ayında turla Tayland'a gitmeyi düşünüyordum, bu foruma yazan arkadaşlara teşekkür ederim çünkü paylaştıkları bilgilerden sonra turla gitmekten vazgeçtim. Biletimi alıp tek başıma gitmeye karar verdim. Gezilecek yerler, oteller, alışveriş merkezleri, ulaşım, eğlence..... bütün bilgiler paylaşılmış, bütün arkadaşların eline sağlık teşekkürler......

Hocam ağustosta gidebiliyorsanız eğer bende katılayım size

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkiSan

quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

valla bu sabah kız arkadaşım soktu kafama, 26 temmuz - 3 ağustos arası phuket düşünüyoruz ama hiç bilgi sahibi değilim.. buradan bi fikir edinmeye çalışıyorum.

bu tarihler arası burası nasıldır, gidilir mi gidilmez mi?
    uçak bileti konusunda en ucuz ve güvenli yok hangisidir vs.. bir kısa bilgilendirme olsa sevinirim..

hocam öncelikler merhabalar
    eger kız arkadasınızla gidicekseniz aslında güzel bir zaman.....belirli zamanlarda kuvvetlıce yagmur sımsek le karısık.... sonra aniden açan güneş... yagmur yagsada insanlar denizde..fiyatlar biraz daha uygun... ölü sezon olmasından dolayı..Sadece ada turlarında yagmur vs fırtına gibi durumlarda olucagından turlarda sıkıntı yasama ıhtımalınız var ınternetten hava durumuna bakıp o sekılde tur satın alabılırsınız
    uçak bileti konusunda geçen sayfalarda bir yazı yazmıstım ucak bıletlerını nereden en ucuza bulunur takıbı vs konusunda twitter adreslerını dahı vermıstım.. ama su sıralar aktarmalı phuket.. kısı bası 600 euro cıvarı.. diye dusunuyorum..
    otel konusunda ise soyle bılgılendırme yapıyım yanıızda bayanın olucagından gunluk 65 tl cıvarına ıkı kısının konaklayabılecegı harıka tertemız oteller mevcut.. (şu sıralar)
    (konuyu biraz okumaya calısın)faydalı bılgıler mevcut
    karar verirseniz phukette ne yapılabılır ?
    nerede konaklama yapılabılır?
    nerede denize girerim..?
    hangi adalara gitmeliyim?
    oraya gidipte yapılması gerekenleri yazabilirim...
    iyi günler dilerim

tekrardan selamlar
    bizim phuket gidişimiz kesinleşti.
    biraz balayı tatili gibi birşey planlıyoruz.
    şimdilik aklımızda olan oteller şunlar

Sea Pearl Villas Resort
    Mövenpick Resort & Spa Karon Beach
    Avista Hideaway Resort & Spa

açıkçası öyle bar&club&tur gibi dertlerimiz yok
    belki gidersek bir gün phi phi felan yaparız.

oteller genelde oda kahvaltı
    bunun için akşam yemekleri işini çözmek gerekiyor.
    bana tavsiye edebileceğiniz çok pahalı olmayan deniz ürünleri restoranları tavsiye edebilirseniz sevinirim.
    ayrıca yine sıkıntı duymayacağımız pizzacı vb.. yerler de olabilir.
    resimlerde bu sokaklardaki satıcılarda şişte ahtapot kalamar karides felan görüyorum. bunları ızgara olarak yaptırıp yemekte sıkıntı olabilir mi? temiz midir? sonuçta derya kuzusu :) (ama her halukarda sokaktan nodle deneyeceğim)
    7/elevenlarda alkol fiyatları ne düzeydedir? havalimanında freeshoptan mı almalıyız? mesela 1 şişe votka, 1 şişe jack ne kadara satılıyor phukette?
    bir veya iki gece belki club bar vs yapabiliriz. çift olarak gidilebilecek, kazıklanmayacağımız bu tarz yerler var mıdır?
    plajlarda son durum nedir? denize girmekte sıkıntı olabilir mi? 14 ünde ki yazılarınızda bazı plajlarda kırmızı bayrak var diyordurnuz.. hangi plajı tavsiye edersiniz?
    bir de sivri sinek durumu nedir :)

teşekkürler :)

Merhabalar öncelıkle sectigin 3 otelde cok kalıteli hoteller acıkcası konaklama yapmadım sea pearl ı yakında gördüm yol üstüne bir kompleks... fakat inceledıgımde.. güzel hoteller tatil köyü tarzı vila tarzı aslına bakarsanız balayı hotelı dıyebılırım cıftler ıcın.. ama yınede en ıyısı dersenız hemen tek tek bakalım ...
    Sea Pearl Villas Resort 214tl fiyat..
    eşinizle gidiceginizden jungceylon avm alısverıs merkezini baz aldım..bu oteli tercih ederseniz... eşinizle yerlestiniz otele aksam oldu gemek istediniz.. 2.8 km lık bir yolculugunuz olucak jungceylon yada banglaroad gibi eglence merkezlerine... artı denize..1km uzaklıkta yaklaşık olarak büyük kompleks oldugundan shuttle servisi olabılır ama belli bir saatte kadardır...bilginiz olsun... taksi yada tuktukla anlasırsanız 350 baht gibi ucrete goturur.. donuste keza oyle 700 baht gunluk ulasım.. denizede gidiş donus 500 baht dıyelım tuktuklar cunku.. fiyat veriyorlar.. 300 dıyor mısal kac kısısınız dıyor 3 mu gordu 350 oluyor.. oyle dusunelım.. herneyse otel hakıkaten cok ıyı bır hotel virajlı yolları var... phuket town a giderken .. havalımanı yolu uzerınde.. zaten bol virajlı ınıslı cıkıslı... aa ben hergece disco gece klubu ne gıtmem dersenız.. güzel bir yer.. ama yok arkadas ben eglenıcem dersenız yukarıdakı yazdıgım ulasım malıyetlerını lutfen ekleyin...
    phi phi ye gitmeniz o otelde bile kalsanız kesınlıkle sorun olmaz tur sırketlerı sizleri otelınızden alıyorlar sabah 07.45 gibi yine aksam tur donusu otele bırakıyor endıselenıcek bır durum yok... oteller genelde evet hepsı hatta oda kahvaltı vermekte... bazılarında gec kahvaltıda verılıyor..sizin otelde bu olay olabılır..
    Aksam yemeklerını patong civarında bananwalk civarlarında yada jungceylon taraflarında halledebılırsınız dedıgım gibi ulasım malıyetleri... ni ekleyin..benım aslında ben eşimle gitsem... hergun dısco eglence olayına girmesemde merkeze cok uzak noktaları tercih etmem..cunku esımle canım kahve ıstedı otelımde var ama ben coffe club thaıland da ıcmek ıstıyorum mesela.. yuruyrek oraya gidebilmeliyim.. ben yakın olsun derım otelınız... movenpıck hatta obile karonda... o dahada uzak dıyebılırım.. bu arda secitiginz oteller hakıkkaten cok guzel saygın hoteller ama ne varkı hepsı buyuk bır kompleks sehırden uzak oldugundan kendı caplarını buyuterek bu ulasım zorlugunu yoketmeye calısmıslar.. tatılcılerın anlayısı sudur.. arkadas der...ben buyuk kompleks de kalıyım suyum herseyım oradan olsun fazla gezmeye meraklı degılım denız bnm ıcın onemlı dgl o kadar... havuz var derler saygı duyarım... bazıları ise... gezicek gorucek.. kesfedicek.. sonucta 10000 km uzaga gıdıyorum dıycek degısık tadlar vs.. aslında sızın tam olarak tatıl anlayısınız nedır.. benım ıhtıyaclarımı boyle bır otel karsılaar co fazla gezmesemde olurmu? yoksa 2.sık mı.. bu arada böyle buyuk otellerın tur sırketlerı vardır.. sizi hemen karsılarlar.. tur ıstermısınzı derler.. ıste fıl turu .. kaplan fantasea ..yanınızda bir bayanda varsa direk alcazar tiffany show.. vs satmaya caısırlar.. otelden tur fıyatlarıın alırsınız kaldıgınızda.. birde normal patong bolgesındekı tur sırketlerınden alırsınız fıyatları hemen hemen aynıysa sıkıntı yok alabılırsınız... boyle otellerde tur sırketlerı gucludur.. cunku oteller kendı eklsıklerını bıldıklerınden bıryerlere goturmeye calısırlar... bu sea pearl olan hotel.. 10 uzerınden 7.7 almıs bir hotel.. aslında yuksek puanı hakedıyor ama neden bu kadar düsük merak ettim acıkcası .bu otel 261 otel ıcınde 71.sırada yorumları okudumda saat bası dedıgım gibi shuttle servis var... bu avantaj acaba gece kaca kadar ..dedigiim gibi suan için illa bu yazdıklarımdan sonra 3 otel arasından hangısı dersenız direk bu hotel de kalabılırsınız derım... her olumsuz yorumu bookıng vb sıtelerde kaaale almayın yanıltır sızı bazı rahatsızlar var.. cunku herseyın kusuruz olmasını ısterler.. kendılerının rahatsız oldugunu unuttukları halde..
    en ıyı bıldıgınız untmayın sizin bildiginiz bizimkiler sadece yönlendirme...
    şimdi isteginiz üzere diger hotele bakalım...
    gelsin... movenpick resort karon...
    bu otelde ısmınden bahsedıldıgı gibi karon da .. kendısı patonga e nyakın beach olarak gecıyor.. 250 bahttan ulasım saglarsınız.. yine jungceylonı baz alarak 8 km uzaklıkta büyük bir kompleks.. zaten aincir hoteller.. kalıteyı sorgulamak haksızlık olur... harika hotel ne dıyım ki.. ama deıdıgm gibi karondada beach clublar var ve karsınızda denız cok yakın.. sea peral ıle karsılastırdıgınız da +sı zincir hotel.. acabanız olmaz hızmette bir artısıda denızın onunde.. bu otelı gezmedım gecerken gormustum... tercih edebilirsiniz.. ama dedıgım gibi bu hoteller merkeze uzak.. diyceksinizki arkadas sende hep uzak uzak dıyorsun... ama gercekten oyle ben gezmek ıstedıgımde yuruyerek bır yere ulasmalıyım ayaklarım hemen oradao lmalı tatil degilmi.. zaten benım tatılım... istedigim olmalı..
    bu otelımızın fıyatı 246 tl ... stabıl aynı rakamlar dıkkat edersenız...
    70 tane karonda ki hotelde 15.sırada...
    2014 de mukemmelık sertifakası almış dikkat!...
    eger bu otelı tercih ederseniz balayı cıftınızı oldugunu belırtsın havuzl vıllada kalma sansınzı yuksek. .yorumları okuyorum boyle yapıyorlarmıs otelın doluluk durumana gore.. olmadı yapamadınzı hotele bir mail atarız.. hallederız arkadasım...açık büfe kahvaltısı genıs lezeetlı ve börek de varmış
    denize ulasmak ıcın anayoldan gecıceksınız dıkkatt.. otellle plaj arasında plajyolundan araclar gecıyor yanı...
    otel genelleme guzel bır hotel hocam karonda .. bu hotel egelnce ıle cok ısım yok dersenız bu hotelde kalabılırsınız ılk otelden avantajı denız yakın bagımsız gıdersiniz.. suan ıcın bu hotel 1.. 2.ci sea pearl...
    3.hotel..
    Avista Hideaway Resort & Spa
    261 otelden 19.sırada woaw.. aman dıkkat edelım.. ama bir sn . bu hotel patong sahili diye geciyor fakat çok ters bir yerde.. bookıngdede 10 uzernden 8.7 almıs bu hotelde güzel fakat yeri ters.. zaten balayı amaclı buyuk komplekslı hoteller hep uzak yerlerde olurlar nedense.. ucreti 271tl. dedigim gibi digerleriyle aynu hemen hemen
    bu hotel cok az kotu yorum almıs taksiler gec gelıyor vs demıslar bıraz uzakya..
    şimdi sizin sectiginz 3 hotel uzerıne genelleme yaparsak..
    sea pearl hotel ılk hotell bir kosede.. bu avista onun diger zıttında.. karonda ki movenpick ise baska bir tarafta 3 de ayrı bölgede.. sehır merkezine en yakın sea pearl... 2.ci sırada avista sonr sırada karondakı hotel.. movenpick yanı.. eger eglence ıle ısınız cok fazla yoksa ama aksam yemeklerı onemlı dıyorsanız.. yo yo yınede karon da aksam yemeklerını yıyebılırsınız.. ben movenpick ile sea pearl arasında kaldım.. ben olsam eşimi.. düşünür düşünür.. movenpick e gotururdum.. seappearl ı neden eledım.. yo lustunde bıt hotel etrafında lokanta vs.. hıc bır sey yok uzakta.. yol ustu zatne.. ama karondakı movenpıck de uzak olamasına ragmen yemek yeme yerlerı mevcut yuruyerek ulasılır... son kaar bence movenpıck tercih sizin.. ama digerleride kotu degıl.. seapearl ozellıkle.. gelelım dıger sorulara...
    soru 1
    bana tavsiye edebileceğiniz çok pahalı olmayan deniz ürünleri restoranları tavsiye edebilirseniz sevinirim.
    ayrıca yine sıkıntı duymayacağımız pizzacı vb.. yerler de olabilir.
    cevap:dedigim gibi bu ıstedıklerınız bulunulmıycak seyler degıl heryerde bulabılırsınız ama klasık cevaplar yerıne sıze adresler belırtıyım..
    jung ceylon da sushi deneyebilirsiniz..
    jungceylon en alt ktında.. arak orıdor gibi havalandırmalı bolumu vardır pımnara spanın karsısı tam kalıtelı englısh pub var oranın tavugu vs guzel denemistim..bize damak tadı hıtap edıyor aksamları 21:00 dan sonra canlı muzık var soft rock yapıyor gencler.. fıyatları normal .. duızeyde.. 3 kısı 1400 baht.. ödedik.. sosları cok guzel.. kalıtelı kullanıyolar.. deniz ürünleri ise bu jung ceylonın tam ters istikameti .. denız taradında yanı bananawalk tarafında sıra sıra 4 adet var.. savoey e gitmiştim havuzlu saklıbahce gibi bir yer cokguzel kalıtelı ırı ırı karıdes ve balıklarıdan denemıstık. 3 kısı 2500 bahta cıktık.. ama hersey o kadar cok yedıkkı hızmette super kız arkadaslarımla gıtmıstık.. sınekler vardır bıraz ogece... bir baktım yemek yerken ufacık bırı geldı bir karartı gordum loş yerler.. böyle.. pıst pıst yaptı ayagıma birsey.. bir baktım bacaklarımaa fıs fıs sıkıyolar.. bu nededım sınekler ıcın efendım dedı.. sınekler varsuan ddı sok oldum utanmıstım.. bahsısde vermıstık baya 300 baht kadar.. hısmet sınırsız.. kendın goruyorsunuz ıstıyorsunuz onu ıstedıgınız gıbı pısırıyorlar.. pazarlık var.. untmayın savoey kalıtelı yer.. onun harıcınde 2 tane daha aynı sırada var.. oraları gumbuur gumbur muzık var romantık degıldı...başka.. canınız doner ıstedı ozledınızmı ulkeyı ozlenmıo ama yenılıyolır ıste.. :) döner patong un hemen gırısınde solda turkısh bangla kebab var sahibi turk nıyazı abi.. kendısı esıyle ısletıyor. ordan 100 baht a doner large olanı 1200 baht ıcıcklerler 40 baht ayran da ar 60 baht.. alabılırsınız hemen onun yanında pancake yapan guzel bır yer var.. ordakı ablayı gorursenız ondan almayın yanındakı elemanlardan alın.. ustune ekstra mango ıstıyoruz.. doner dılımı gibi kesiyor..sankı elmas alıyoruz yanı o tıtızlıkle.. kes dedımya korkma sonunda meyvenın cenneti neticede dedim.. güldü utandıda kestı ertesı aksam gene aynı mevzu bizde cocuklardan lamaya basladık hemen onun karısısnda frozzen yogurt var sıcak aksamlarda... ıyı gıdıyor yogurtlu dondurma denemenızı tavsiye ederim ama bizim gibi 3 kısıye 3 adet almayın cok gelıyor esınızle ısenız 1 kap alın yeter :) uygun 150 baht karısık bu arada unuttum.. o pancake alınan yerın yanındadaa.. meyve suyu satılıyor ben cok arastırdım.. ınanın.. cogu möeyve suyuna buz koyuyor.. sımdı dıyceksınzı serkan sen ne kılsın tabı koyucak abicim.. hava sıcak patongdasın.. buzssuz olurmu ? olur abiler olur? neden olur.. buzlar musluk suyundan yapılıyor.. gece dısco cıkısı sabahlamısken.. gormustum kalıp kalıp buzları ındırıyolar. araclardan gormeyın derım siz.. :) musluk suyu kotu dus alırken agzınıza bile almayın gargara yapmayın.. meyvesuyuna at hava sıcak buz erıdı musluk suyuda ıctınız afıyet olsun.. ama bu dedıgım yerde buz kullanmak yok meyveler deeepfreeze de kendılerı soguk 20 baht pahalı ama saglıklı.. yoruldum cok yazdım hocam.. baska neler vardı sorunuz.. aa yıycek jungceylon jeffersteak.. en alt kat guess magazsı karsısı.. cok uygun deneyın tavuk olan 190 bahtlık menu hemö ucuz hem tadı harıka..
    seyyarlardan ızgara karıdes yıyın yagsız olanınından kormayın yesıl lımon ısteyın bol bol tuketın... seyyar emızlı degıl ama yenıyor abi.. :) phuket havalımanındakı duty free bizim mahallenın kosesındeki nihat abinin dükkanından daha kucuk daha az cesit var.. isteyen arkadaslara nihatabinin facebook fan page inin verebilirim.. reklam yapıcam diye söz vermiştim neyse.. gelelım sorulara.. havalımaınındakı phukettkınden almayın.. seven elevenlardakı alkol fıyatları bılmıyorum ben ayıptır soylemesı şişesiciyim ama discolarda şişe actırırım.. cok ıcıtıgımızden merak edıp bir gun seven elevana gırıp ıckı almadım :) inanın bılmıyorum arkadasıam sorar ogrenırım..
    1 2 clup bar yaparız demıssınzı esınızle gıdıcegınız yerlerı yazıyorum lutfen not edın.. en son gıttgımde 1 erkek ben yanı 2 de kız arkadasımal gittim sıkıntısız eglence... oldu.. yazınız.
    phuket patong bölgesi..
    tiger disco :ickıler 200 den baslar.. bardak.. su 100 baht.. sıkıntısız ortam.. bayanla gidin korkmayın kımsek ımsey bakmaz asılmaz.. favoriniz burası olsun ...
    hollywood : kucuk muzıklerını sevmem.. ama ortamı ıyıdır phukette en cok party duzenleyen dıscodur..gıdın sıkıntı cıkmaz...
    seductıon.. genelde tatılcılerın gıttıgı yerlerdır. .asırı rus var.. gidilebilir..
    elit kalıte istersenız famous phuket.. jungceylonun orda ust katta elıt gece klubu bos gozuksede kalıtelı eglence vardır.. partylerıne katılın.. derim..
    gossip club var.. banglanın ortasında.. guzel kalıtelı kucuk ama mutevazi yer..
    birde hollynın yanında the club acıldı.. yenı gıtmek nasıp olmadı.. gidicem kısmetse kalıte olarka holly ıle aynı sahıplerı aynı.. yenı satın aldılar.. hollydekı elemanlar calısanlar suan orada takılmakta.. uslu partylrı vs var..
    taipan disco.. biraz luks degıl ama cılgın eglence yas ortalaması 30 ustu cıddıyım ama ıcerdekılerı gorunce.. ınsanları.. serkan yalan soylemıs genc lerın mekanı demeyın hepsı genc gosterıyor..
    onun caprazında redhot club canlı muzık var... rock tarzı.. daha basbasa kalıtelı yerdeaha ararsanız.. patong beach ın bır arka caddesın hordrock phukette gıcebılırsınız.. daha elıt vs..
    plajlarıda son durum an ıtıbarıyle arkadas resım yollamıs.. katha surın kamala beach kırmızı bayrak yasak ama gırıyorlar.. turları dıkkatlı ıyı yerlereen satın alın cep hattı nonunuz bırakın olumsuzlukta arasınlar sizi... denize girme sıkıntı olmaz bazı yerler yazıcam sıeze suan yoruldum hakıkaten.. bir kac plajdan bahsedıcem oralar koy sıkıntı cıkmaz.. sivri sinek durumu.. 1 kez restoranda karsılastım.. gtöl lagoun yerlerde olur sınekler.. abi yada sinekler ısırdı ben hatırlamıyorum.... baska sorunuz varsa alırım musaıtzamanda cevaplarım bu notlar gıtmek ısteyen herkese yarar... sevgiyle saygıyla kalın...... serkan ..
    not:otel konusunda kafa karıstırdım farkındayım ama tercih sizin...
    uzaklıkları baktım sizin için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 2 Temmuz 2014; 11:33:55 >
  • su an agustos ayında 1500 tl civarında gidis donusu olan 1 aktarmalı- cok uzun aktarma bekletmeyen istanbul-tayland gidis donus ucak bileti var mı
    aradım ama bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azk -- 2 Temmuz 2014; 11:47:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: la1ent

arkadaşlar kafamızı kurcalayan bi soruya cevap lütfen phuket pattaya ara transferlerde rotamız ne olmalı İstanbul-Suvarnabhumi indik sonrası nasıl olmalı daha önce giden arkadaşlardan bilgi istiyorum örnek
    Suvarnabhumi den taxi ile pattaya kaldık 5 gün sonra taxi ile don muang phuket dönüş donmuang taxi Suvarnabhumi yani karar veremedik serkan abi ilk phuket dedi ama ara taransferler için nasıl bi yol izlenmeli bide uçak biletini skychanerdan mı yoksa gidince ordan mı almak avantaj olur bilemedik sitede tüm havayolları varmı

merhaba
    istanbuldan bindiniz.. suvarnabhumide bangkokda yanı indiriniz..
    oradan ilk phuket yapmak ıstıyorsanız taksiye atlayın donmueang havalımanına gidin orda inin phukette ucmak ıcın bıletlerını gosterın ucun.. phukette gezidiniz dolastınız.. pattaya yapalım dedınız... tekrar phuketten hkt havalımaınından bının ucaga donmuanga ının ordan bangkoka gecin. ordan pattaya yapın yada taksi ile anlasın donmuangdan pattaya taksı ıle gecin... pattayada taılınızı yapın tatıll bittir dimi pattayadan bının taksıye .. suvarnabhımı havalımanına gecin.. ordan binin ucaga binmek ıstemıyceksınız emınım ataturk havalımanına ının ... yada 2.secenek ..
    istanbuldan bındınız bangkok suvarnabhumıde ındınız.. taksıye atlayın.. alt kattan degıl usttkattan taksıler ucuz daha orda.. gelen musterıyı bırakıyolar.. ucuz.. oprdan pattaya yapın... pattaya tatıl bıttı sırada phukete gecıceksınız.. pattayadan binin taksıye donmuanga.. havalımanına gelın.. phukete ucun phuket tatılı bıttı sonra hkt phuket havalımanından bınin donmuanga gecın... ordan bangkoka birdaha gecın suvvarbnabhumıye ordan eve yolculuk baslasın 2 senecek tercih sizin.. ben neden phuket ılk dedım... donuş yolculugunuz cok atkarma olucak yorgun olucaksınız valzıler buyuycek esya vs.. sız bılırsınız..
    bu arada bu destinasyonun tek dezavantajı attan ınıp esege binme.. ılk phuket yaparsanız ata biniceksiniz pattaya gecınce esege biniceksiniz unutmayın...
    not:sorular sormustun.. yazmıstım yazdıklarımı okudunmu hocam umarım işine yaramıştır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 2 Temmuz 2014; 11:46:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azk

su an agustos ayında 1500 tl civarında gidis donusu olan 1 aktarmalı- cok uzun aktarma bekletmeyen istanbul-tayvan gidis donus ucak bileti var mı
    aradım ama bulamadım

hocam yanlıs almayın bıletı tayvan degıl umarım baktıgınız tayland?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 2 Temmuz 2014; 11:43:20 >
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    düzeltim cok tesekkurler
  • quote:

Sea Pearl

Sea pearl' da kaldım ben. Patong merkeze yürüme mesafesinde değil ama otelin Jung ceylon' a servisi var. Taksi ile 10 dakika sürer 400 thb ödersiniz tek yön. Beş yıldızlı, çalışanları mükemmel, oda kalitesi ve sakinliği ön planda.
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.