Şimdi Ara

Tax freeden iphone vergisini geri alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben almanyada üni. eğitimi için bulunuyorum ve oturma iznim var. Bu yüzden tr'den çıkarken tax freeden yararlanabiliyormuşum. Şimdi benim sorum şu. ben tr'den bir iphone alsam bunu check-in öncesi gümrükte damgalatıp paramı geri alıp aileme versem sorun olur mu? Bakıyorlar mı pasaport kontrolünden geçtikten sonra veya uçağa binerken? ona göre ya alıcam yanıma götürcem 1 ay sonra getircem ya da bırakcam direk.

• Türkiyedekiler iphonu yurtdışına cıkıp ucuza alma peşinde sende yurtdısından Tr ye gelip iphone alma peşindesin :)
    neden Almanya'dan almıyorsun telefonu?
  • Ya kendime iphone aldim zaten aileme almak icin soruyorum garantili olmasindan dolayi ve boyle bir sansim varsa kullanmak isterim oyuzden.
  • parayı ailene verebilirsin ama iphone u veremezsin cunku ucaga binmeden kontrol ediliyor iphone yanında mı diye bi uyanık sen degilsin yani
  • Öyle birş ey olsa almanyada yaşayan gurbetçiler her türkiyeye gelişte malı doldururdu:) ya da alıp TR'de satardı.
  • Oturma iznin olduğundan dolayı tax free olayını unut :) Sen şu an geçici almanya vatandaşısın.3 aylık turist vizen olsaydı mesela olurdu.Ben de geçen sene ordaydım biliyorum prosedürü,arkadaşım ziyarete gelen bir arkadaşı ile yolladı iphone4ü ilk çıktığında.630 euroydu tax free düşünce 530 küsüre filan gelmişti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.