Şimdi Ara

bankadan alınan hgs ye ptt den yükleme yapmak..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
17.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, ogs vardı iptal oldu. şimdi afişi görünce ptt ye girdim, hgs almak için.. mAlum sırada 100 kişi var.. forumu okuyordum, birşey kafama takıldı, hgs yi ptt ya da bir bankadan aldığımızda.. sadece aldığımız yerden mi yükleme yapılıyor? örneğin ptt den aldım, akbankta hesabım ve kredi kartım var diyelim, şubeden ya da netten yükleme yapılmıyor ? ya da aynı şekilde bir bankadan hgs alınca , ptt lerden yükleme yapılmıyor mu ? umarım bilen biri cevap verir, sıra bana gelmeden :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapabilirsin.Pttnin cep uygulamasi var hatta.Oradan yukluyorum ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pttden aldıysan kredi kartınla internetten yükleme yapabiliyorsun... Ama pttden aldığın etikete bankadan para yukleyemessin .. bankadan aldığına da pttden yükleyemezsin
  • Ptt'den aldıgın hgsyi:
    İstediğin ptt şubesi veya ptt atm'sinden yükleyebilirsin
    Şubeden yüklerken Plaka no soruyor ruhsat sahibinie gerek yok
    Atm 'den yüklerken HGS no'yu soruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin261 -- 26 Eylül 2014; 13:25:20 >
  • Teknik olarak yüklenmemesi için bir sebep yok, sonuçta plakaya tanımlı tek bir HGS var, nereden alındığının önemi yok.
  • En temizi atm
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin261

Ptt'den aldıgın hgsyi:
    İstediğin ptt şubesi veya ptt atm'sinden yükleyebilirsin
    Şubeden yüklerken Plaka no soruyor ruhsat sahibinie gerek yok
    Atm 'den yüklerken HGS no'yu soruyor.

merhaba, şubeden yüklersen plaka soruyor derken ? ptt den aldım diyelim, bankaya gidip plaka ya mı ödeme yapılıyor ? Bununla ilgisi var mı bilmem ama ben bir bankada bir ogs için ugraştım, talimat dışı ödeme diye hesap adıyla borcu tahsil ediyoruz demişlerdi.. şube müdürü babasınınkini öyle yapmış :) uZun süre ekranda ogs hesabı yok, olmaz dediler.. sonra aynı yolla yaptılar oldu.. bu konuyla alakasız galiba.. ama belki aynı durumda olan vardır.. kayıtlara geçsin:) zararı yok:) sonuçta, her hangi bir banka şubesinden plaka ile hgs yükleme oluyor diye mi anlamak gerek ? diğer cevaplarda farklı bilgi var..

• adanaliboy kullanıcısına yanıt
    Ben PTT 'den alınan HGS'nin ptt'den tekrar bakiye yüklemesini anlattım, zira İşbankası internet bankacılıgı ile yükleme yapamamıştım:)
    Yani ptt'nin hgs'si ptt'ye
    Ptt şubesinden HGS yüklerken, sadece araç plakasını söylüyorunuz. mesela 32 aa 32 plaka söylediniz çalışan size ruhsat sahibinin adını soruyor (örnek) hakan şükür. eğer doğruysa yükleme yapmak istediğiniz miktarı söylüyorsunuz :)

bankalarla falan uğraşmayın tavsiyem hgs'yi ptt'den alın, ihtiyacınızda ptt atm'lerinden 10 saniyede yükleme yapabiliyorsunuz. zaten ptt atmlerinde sıra olmuyor genelde.
  • quote:

Ben PTT 'den alınan HGS'nin ptt'den tekrar bakiye yüklemesini anlattım, zira İşbankası internet bankacılıgı ile yükleme yapamamıştım:)
    Ptt şubesinden HGS yüklerken, sadece araç plakasını söylüyorunuz. mesela 32 aa 32 plaka söylediniz çalışan size ruhsat sahibinin adını soruyor (örnek) hakan şükür. eğer doğruysa yükleme yapmak istediğiniz miktarı söylüyorsunuz :)

bankalarla falan uğraşmayın tavsiyem hgs'yi ptt'den alın, ihtiyacınızda ptt atm'lerinden 10 saniyede yükleme yapabiliyorsunuz. zaten ptt atmlerinde sıra olmuyor genelde.

tamam, şimdi anladım :) ben şube diyince direk bankayı düşündüm.. ptt şubesi gelmedi aklıma :) şimdi gayet net oldu.. aslında benim ptt hesabımda var.. oraya biraz para atıp , ihtiyaç halinde ordan da yüklerim heralde.. zaten ayda 1 veya 2 lazım olacak.. mersin adana arası o da :) baZen adana ankara.. 100 tl atsam iş görür.. bilgi için teşekkürler tekrar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adanaliboy -- 26 Eylül 2014; 17:05:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adanaliboy

quote:

tamam, şimdi anladım :) ben şube diyince direk bankayı düşündüm.. ptt şubesi gelmedi aklıma :) şimdi gayet net oldu.. aslında benim ptt hesabımda var.. oraya biraz para atıp , ihtiyaç halinde ordan da yüklerim heralde.. zaten ayda 1 veya 2 lazım olacak.. mersin adana arası o da :) baZen adana ankara.. 100 tl atsam iş görür.. bilgi için teşekkürler tekrar :)

Rica ederim bu arada tek seferde en fazla 25TL falan öyle bişey yükleyebiliyordunuz galiba öyle birde şartı vardı :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adanaliboy

quote:

Rica ederim bu arada tek seferde en fazla 25TL falan öyle bişey yükleyebiliyordunuz galiba öyle birde şartı vardı :)

epttavm.com a baktım, üye olmadan satın al kısmında görünenler 10 25 50 100 tl şeklinde :) kredi kartı ile burdan ve cep tel uygulamasından yükleme yapılır diyor.. ilk aşama geçti, ptt den alacaz hgs yi.. şimdi 2. aşamada sıra, etiketi alıp, geçiş yapıp, okumadı diyip sinir harbi yaşamak :) o zaman görüşürüz tekrar :)

• adanaliboy kullanıcısına yanıt
    Diğer bankalar aynı mı bilemem ama iş bankasının müşterisiyseniz internetten başvuru yaptığınızda adresinize ücretsiz olarak kargoyla gönderiyorlar.Ptt'ye allah düşürmesin sıradan sebep.
    Ben öyle yaptım, kredi kartına da bağlattım.İçindeki tl bitti mi ne zaman doldursam diye bir kaygım yok.Çok pratik.
  • Ben araştırıyorum demiştim ama babam dün gişedeki ptt den almış bile :) ben de epttavm den kayıt oldum.. inşallah sorunsuz kullanırız ogs yıllarca hiç hata vermedi.. hgs için 1000lerce şikayet yapılmış okumuyor diye.. hayırlısı..
  • maaş hesabım garanti bankasında diye hgs kartı garantiden çıkarmıştım ama şimdi garanti ile işim kalmadı. başka bankadan bu hgsye ödeme yapabiliyor muyum?

• quote:

Orijinalden alıntı: inci-gunes

maaş hesabım garanti bankasında diye hgs kartı garantiden çıkarmıştım ama şimdi garanti ile işim kalmadı. başka bankadan bu hgsye ödeme yapabiliyor muyum?

Garanti hesabınıza bağlıdır, parayı garantiye eft yapıp oradan yüklersiniz ancak. Vadesiz hesaptan aidat alınmıyor, kredi kartı vs. kullanmayacaksanız sadece vadesiz hesabı tutabilirsiniz. Diğer seçenekte iptal edip kullandığınız bankadan ya da ptt den yeni etiket/kart almak.

• quote:

Orijinalden alıntı: inci-gunes

maaş hesabım garanti bankasında diye hgs kartı garantiden çıkarmıştım ama şimdi garanti ile işim kalmadı. başka bankadan bu hgsye ödeme yapabiliyor muyum?

Olmuyor. Aynı durumla bende karşılaştım geçen gün, yüklemeyi sadece garantiden yaptırıyor.

• teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.