Şimdi Ara

Tavuk Kanat Migros ve Kasaplarda 7-9 tl sözde ucuzluk marketlerinde 14-15 tl , Uyanık ol Mangalcı (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
8.523
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

ya gidin işinize migros mu ucuz ?
    burada millet migros açılacak diye dört gözle bekliyordu ,şimdi gidenler surat bir karış geliyor
    bazıları birde carrefoursa için güzel ve ucuz demiş ,yıllardır gitmem ama 4x75 alıma 75 tl. verdiği için bu ay gittik aldık ,diğer marketlere göre felaket pahalı

bim ise zaten çoğu ürünü kalitesiz ama ucuz
    a101 ise ondan pek farklı değil ,ancak bazı ürünleri kaliteli ama pahalı
    şok da ise sadece geçen hafta kampanyalarından ucuza satılan birkaç ürün gördüğümden gittim ,yoksa bakkal dükkanından hallice

hani gimsa gibi bir yerden söz etseniz anlarız ama bunların yok birbirlerinden farkı
    belki siz internetten alım yapıyorsunuz ve ya kampanya vs. ile ucuza getiriyorsunuz onu bilemem

hiç birisi iyi malı ucuza falan satmıyor ,zaten mantık götürmez
    sadece birkaç ürün ile ucuzcu olunmaz

geçen sefer migros için söylediğim olumsuz sözler nedeniyle saçma saldırı yapanlar olmuştu ,şimdi yine olursa hiç şaşmayacağım
    gerçi benim için artık sorun olmuyor ,blok sistemi sağ olsun

Hocam olay git hepsini topla değil elbette , Migros'tan doğru alışveriş yapmak gerekiyor öyle hanımı alır gidersen tabii pahalıya gelir.

şurada yazmıştım

quote:

Bu tavuk kanat örneğinde görüldüğü gibi Şok,Bim,A101 gibi firmalar kendi aralarında temel ürünlerde fiyatları sabitleyip arada başka ürünleri de o algı ile satıyorlar.

Dikkatli ve bozulmayan ürünlerde kampanya zamanı alışveriş yapıldığında Migros Kalite ve fiyat olarak daha iyi.
    Mesela Kampanya da alınan Selpak havlular var evde nerede ise birim fiyat bu ucuzluk marketi adını taşıyan marketlerle aynı ama kullanım süresi çok daha uzun.

En basitinden gördüğüne inanda iyi bir ürün olduğunda mesela geçenlerde Çaykur Tiryaki çay 9 tl idi (23 lira yerine)
    Temel ürünlerden 60 tl'lik bir paket yaptığınızda ve bu çayı aldığınızda ucuzluk marketi denilen marketlerden 14 lira daha az para ödüyorsunuz.

Migrosta ki fiyat 69 tl
    Şok,A101 ve Bim fiyatı ise 83 tl
    olacak buna Migros'un money vb eklerini daha yok saydık.

Sizce hangisi ucuz ?
    Birde kanat aldık mı demeyin keyfime.
    Bu marketlerin hiç biri babamızın oğlu değil biz bize uygun geleni tercih edeceğiz.
    Bu forumdan bir arkadaşın dediği gibi Bim,Şok,A101'den alışveriş yapacak kadar zengin değilim.

• Migros'un kendi markasini tasiyan urunleri birak bim'in urunlerini, bilindik ve guya kaliteli markalardan bile iyi. Ozellikle bakliyat urunleri...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Orijinalden alıntı: wayfarer2140

Migrosta satilan litrelik kolayla bizim sokagin basindaki kazikci bakkaldaki kolanin fiyati aynı. Nerde kaldı senin migrosluğun ?

Her markette ucuz ve pahalı ürünler olur. Önemli olan hangisi ucuza satıyor onu bilmek.

Migrosta kolanın pahalı satıldığına dair tespitime verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wayfarer2140 -- 11 Aralık 2017; 12:58:47 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Migrosta satilan litrelik kolayla bizim sokagin basindaki kazikci bakkaldaki kolanin fiyati aynı. Nerde kaldı senin migrosluğun ?

Her markette ucuz ve pahalı ürünler olur. Önemli olan hangisi ucuza satıyor onu bilmek.

Migrosta kolanın pahalı satıldığına dair tespitime verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim.

Benim taktiğim bu neredeyse hangi markette hangi ürün ucuz bilirim. Alışveriş yaparken şok,bim, migros falan hepsini gezerim hepsinden alınacak ürünler vardır.
    Bu mantıkla alışverişi ucuza kapatıyorum hepsini bir marketten alsak sağlam kazık yeriz.
    Mesela küçük şişe kola bimde 1 tlye geliyor migros falan 1,25.

• mgora kullanıcısına yanıt
    Arkadaş işi özetlemiş. Bende Gıda işiyle uğraşıyorum. aşırı derecede fiyat arastırırım. İnanın Bim bitmiş, a101 hadi şok neyse; adamlar ucuz diye arada malları düdüklüyolar vatanadaşa. 2, kalite mal elbette ucuz olur. Misal pantolonu bi pazardan almak var birde mavi den. yawallasen; Berk çay nedir? başkja market aynı fiyata satsa kim alır? veya glikoz deposu kahvaltılık çıkolataları? aynı ürünü bakkal aynı fiyata satsa; 10 kere bakarda alırız.Bu nasıl marka diye. piyasa veya bilinen markaları misal BİMM denen emekçi düşmanı(kendi çalışanları için söylüyorum) banvit-rize turist çay-nescafe-eti bu ürünlerin markalarını zaten dışarı ile aynı paraya satyor. Varmı Bimde RİZE CAY UCUZ veya Nescafe UCUZ diyecek babayiğit. haa bBERK ÇAY UCUZ VEYA kendi kahvesi ucuz. Ona bakarsan bazı marketlerde Dahada ucuza çaylar var. Onlar kalitesiz mi şimdi? ESNAF ımıza sahip çıkalım. BİM A101 ŞOK hikaye. Ksabımıza manavımıza pazarcımıza şarküterimizede sahip çıklaım. Zaten kasap ta biziz; manavda biziz. ama BİM kim? a101 kim? 10 kişilik isis 3 kişi ile; mağaza çeviren emekçinin emeğini ucuza kapatan. o 3 kişinin emeği ve bizim paralarımızla cebini dolduran bir sermaye. Neyse kime ne anlkatıyıoz ki?

hocam sözüm size değil ,sizi iyi tanıyorum ve güveniyorum :)
    aynen dediğiniz gibi her şeyi bir yerden almaya kalktığımızda zararlı çıkıyoruz
    değişik günlerde hanımla çıkıyoruz yürüme mesafesi olan yerlerden hangisi uygunsa oradan değişik ürünler alıyoruz ,lakin yine de hanımların sağı solu belli olmuyor ,birkaç ürün almak için gidiyoruz ama poşetlerle çıktığımız çok oluyor :)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam :)
    Bizde hanım buzdolabının üstüne liste yapıyor acil olmayan ihtiyaçları bende kampanya durumlarına göre satın alıyorum.
    asıl ben teşekkür ederim ,hatalı bir mesaj yazdığım için özür dilerim :)
    aslında en iyisini yapıyorsunuz ama bu defa da bütün poşetleri benim taşımam gerekir
    biz biraz yaşlandık bu nedenle biraz spor yapmamız gerekiyor ,her şeyi ben alırsam bu defa hanım çok kilo alır :)
    artık ortak bir yol bulmaya çalışıyoruz ,zaten bazı ürünleri direk internetten alıyorum
    idare edip gidiyoruz işte :)
  • et kuşbaşı kavurma gibi şeyleri hangi marketten almalıyım ?
  • Şok fiyatı bugün biraz inmiş 12,95 olmuş ama hala Migros ve Kasapların fiyatlarının çok üstünde.
    Pazar günü yağış bekleniyor mangalcılar akıllı olsun pahalı almasın.
  • 14 TL olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asriell -- 14 Aralık 2017; 9:58:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.