Şimdi Ara

Tavuk Kanat Migros ve Kasaplarda 7-9 tl sözde ucuzluk marketlerinde 14-15 tl , Uyanık ol Mangalcı (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
8.523
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Süt grubu, makarna, tuvalet kağıdı ve kağıt havlu da şok kaliteli.

Son zamanlarda migros marka bakliyatlar da çok kaliteli geliyor, emsallerine kıyasla. Ketçap grubu ve konserveleri unutmamak gerek. Migros marka çaylarda baya iyiymiş geçen ay 28 liraya alamadığım çaykur sarı paket yerine almıştım, bu ayda aldım :) hemde 17.9

Bimden sadece çiçek yağı alıyorum.

Kipanın peynir çeşidi çok ve uygun geliyor.

Salam sosis sucuk olayın bıraktık. Çünkü kalitesine yetiremiyorum 30-35 lira fiyatlar beni aşıyor. Yetiremiyorum artık çünkü...

Saydığım her üründe eskinin kalitesi yok. 3 . sınıf malların kalitelileri.

Toplum olarak 2.-3. sınıf tükete tükete kanser olacağız. Gerçi bu ucuzlukçular olmasa ne yapacaktık o da ayrı konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

quote:

Orijinalden alıntı: aydin.c

Ucuzcu görünen en kazık market başta ŞOK'tur

Onu sırasıyla Bim ve A101 takip ediyor..

Migros ve CarrefourSA son zamanlarda daha da avantajlı oldu

aynen bu şok kadar ürün çeşidi az ve kalitesiz bi yer görmedim. kampanya ürünü gittiğimde hiç olmaz. her girdiğimde alacak bişi bulamadan çıkarım.

Haklisiniz ama 2 haftadir mac izlerken atistirmalik almak icin soka ugruyorum 106 gramlik lays ruffles 2.5 tl. daha ucuzunu gormedim. 2 ay once Bizim mahlle bakkali 3.25 e satiyordu. (Bimde doritosu ucuza satiyor ama doritosu sevmiyorum)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bim kraldır gerisi yalandır Migros sadece kendi ürününü alırsan ucuz onda da diğer 3 marketle aynı fiyata geliyor. Bu 3 markete gir rastgele al ucuz ama migrosta 2 saat seçmek lazım. Ulaşılabilirlik de önemli migros sadece şehir merkezinde var a101 ve bimin toplam 13k mağazası var dağın başında bile var bu marketler ve bimin tavukları da hep taze oluyor. Migrosta ucuz tavuk görüyorum leş olmuş nerdeyse öyle indirimde marka ünlü olabilir ama kalite öyle değil.

• evrenevre123 E kullanıcısına yanıt
    Bim'e uzun süredir nadiren giriyorum , eski iş yerinin dibinde vardı.
    Sadece Su , Maden suyu ve tavuk alırım gidince de başka güvendiğim ürün kalmadı.
    Ama tavukta da belirttiğim durum mevcut Kanat fiyatları ortada.Kendini ucuzluk marketi olarak lanse eden bir market bir üründe piyasadan %50 daha pahalı olamaz.(Bim yine görece iyi diğer marketlere göre soğuk zincirde ama günlük sütlerin palette beklediğini çok gördüm - Migros ise personel nedeni ile gayet iyi , ucuzluk marketlerinde elemanlar bezmiş oluyor)
    Biraz vakit ayıran için Migros kesinlikle daha uyguna geliyor (Migros kampanyaları konusunda çok temel bir örnek verdim bugün ki o örnekte money puan vb yok).
    Uzaklık önemli değil bu arada alışverişleri sanal marketten yapıyorum genelde akşam işten çıkarken sipariş veriyorum gece 10-12 arası eve geliyor.(75 liranın üstünde 2,9 tl teslimat ücreti alıyorlar).

Durum gayet net :
    Kanat Migros 8.95 tl , Bim , A101, Şok : 14-15 tl arası
    Büzgülü Çöp poşeti aynı fiyat kalite farkı Migros'un ürünü bariz kaliteli , diğerleri çöp düzeyinde.
    Süt örneğini zaten verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 8 Aralık 2017; 22:46:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

Migros'un Antep fıstığı fındığı pilavlık bulguru

Cayı cin Mısır'ı tereyağı hepsi BİM'den kat kat kaliteli ve uygun bim alıştırdı milleti yerleştiriyor

Bir de nohutu ve bulaşık tableti iyi olsa

Edit: Ha bir de makarnası var kötü olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asriell -- 8 Aralık 2017; 23:24:41 >
  • En yakın migros Carrefour uzak. Bim şok a101 çok yakın evime. Migros Carrefour kampanya hariç her ürün kazık ötesi. Gözün kapalı alışveriş yapabileceğiniz yerler değil. Kakaolu süt bim de 0.70 günlük süt 2.30 migros Carrefour ne kadar? Ya kaşar peyniri ? Kampanya hariç ki o da ancak 3 5 ürün için gerisi günlük gerekli ürünleri çok pahalı. Perşembe Cuma Çarşamba ürünleri ise gayet uygun. Geçen şok markete atıştırmalık aldım bir poşet 5 TL verdim migros Carrefour en az 2-3 katı.

• Migrosun neresi ucuz ya 400 gramlık nutellaya 9.50 tl diyor ve daha bir çok ürün aşırı pahalı money veriyoruz diye her türlü kazanıyorlar

• Evet Migros gözü kapalı alışveriş yapılacak bir yer değil , takip etmek gerekiyor.Takip ettiğinizde ise hepsinden ucuza geliyor.Ürünlerin kaliteleri de ortada.
    Kampanya takip edince tuvalet kağıdı ve havlu uygun ve kaliteli ürünlerin birim tüketim süresi daha uzun oluyor.
    Ayrıca bu kanat vb gibi diğer marketlerin nasılsa gidiyor yaptıkları ürünler var.
    Kış ortasında 14-15 liraya tavuk kanat mı olur Şok,Bim ve A101'de oluyor.
    Hakmar yine iyi Hakmar'da 9,25
    Migros'ta 8,95
    Kasaplarda ve tavukçularda daha ucuz.
  • Çöp poşeti tavuk falan aynı olabiliyor sadece ama genele baktığımızda bim daha ucuz hatta bim diğer normal markaları bile pek satmadığından girince gözümüz doyuyor fiyatlara :) tavuk kanadı falan pek almam bütün tavuk ya da nugget falan da gayet uygun ve güzel sorun yok bime devammm Denemediyseniz şokta bufalo wings var 5 tlye soslu pişmiş kanat gayet güzel ısıt ye sadece

• WP Maokai kullanıcısına yanıt
    dürümcü yanliş sipariş getirmişti 2.sefer sinirlenmiştim . yarisini yedim diğer yarisini götürmüştüm dedim ben bundan demedim. sonra dediğimden verdi dedim onu da çöpe atmayin bana verin
    bak yine mutlu oldum
  • daha geçen 14liraya 825gra nutella satip + 30 liralika 10 lira money + 60 üstüne neyse aliştirmayalim milleti
  • Bimin tavukları kötü, a101, şokta aynı şekilde. Ayrıca kampanyalı keskinoğlu marka olanlar da tatsız.
    Düzgün bir marka bulamadık.
    Bim, şok,101 marketlerdeki kazığın bende farkındayım. Buralardan bazı ürünler alınır. Mesela günlük süt çok ucuz. Bimin kutu sütü de güzel. Günlük süt yazın alınmıyor çünkü soğuk zinciri bozduklarından süt bozuluyor.
    Bim gibi marketler eğer kendi ürününü alacaksan ucuz. Migrosta kendi ürünlerini onlar gibi ucuz satıyor. Marka alacaksan hepsi kazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evrenevre123

Çöp poşeti tavuk falan aynı olabiliyor sadece ama genele baktığımızda bim daha ucuz hatta bim diğer normal markaları bile pek satmadığından girince gözümüz doyuyor fiyatlara :) tavuk kanadı falan pek almam bütün tavuk ya da nugget falan da gayet uygun ve güzel sorun yok bime devammm Denemediyseniz şokta bufalo wings var 5 tlye soslu pişmiş kanat gayet güzel ısıt ye sadece

Bir daha ki sefere aldığın o tavuk nuget'in içindekilere bak.Selülöz lifi var mı (buğday lifi,Bitkisel lif,Narenciye lifi,patates lifi,bezelye lifi vb masum isimleri de var) , selülozu sindiremiyoruz neden var diye bir düşün.

Köfteye neden koydukları burada var bak yazıyor :)

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-yiyecek-icecek-et-balik-lif-li-kofte-harci-maliyetinizi-50-indirin-358085443/detay

Ucuzluk marketleri böyle giderse belki evrim geçirmemizi sağlayabilir :D

Konu siyasi değil
    14-15 liraya Şok,Bim,A101 vb tavuk kanat alıp kazık yemeyin , kış geldi Migros'ta kanat 8,95 tl.
    Ayrıca Gördüğüne inan vb kampanyaları takip ederseniz çoğu ürünü sözde ucuz geçinen marketlerden ucuza ve markalı ürün olarak alıyorsunuz , aklınızda olsun.

• Arkadaşa katılıyorum bim ve a101*den sık alışveriş yapan biri olarak son 6 aydır bim ve a101 de acayip yerleştirme var alttan altta nasılsa herkes bizde herşeyin ucuz olduğunu zannediyor diye çaktırmadan yerleştiriyor bazı ürünler yerel marketlerde bile daha ucuz. Ben artık daha fazla dikkat ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • A101 iyidir

• iskocya İ kullanıcısına yanıt
    tüm markalar Migros'ta 8,95

• eti hiç birinden almam.

Çay mış şeker miş ne bilim yağmış bimin a101ün ürünlerini evime sokmam

Olursa oğlana oyuncak geliyor gayet indirimli ancak onları alıyorum.Görüyorum adam Bim'den zeytinyağı falan alıyor inanılır gibi değil

• quote:

Orijinalden alıntı: aydin.c

Ucuzcu görünen en kazık market başta ŞOK'tur

Onu sırasıyla Bim ve A101 takip ediyor..

Migros ve CarrefourSA son zamanlarda daha da avantajlı oldu

Aynen öyle, hele şok tam çiftlik gibi yönetiliyor, mahallede ki şok'ta üç tane kız var..lan arkadaş, ürün rafta biter boş kutu öyle bekler haftalarca, fiyat kasa da farklı çıkar, geçen dedim artık siz hayırdır ne bu laçkalık, yok mu amiriniz müdürünüz, koca mağazayı açmış bırakmışlar, bunlar da laylaylom, bölgem de ki bütün şoklarda bu şekilde..anlamadım gitti ülker'in kafasını,

Lakin bu gidişle bayrağı çeker yakında şok marketler mümkünü yok tutunamaz..

Ayrıca diğer görüşe de katılıyorum, bim a101 ve şok şu an resmen d.düklüyor milleti kalite yok, fiyatlar pahalı..eskisi gibi değil..ve deli gibi bunlardan alışveriş yapıyorlar, çünkün evin odasını kiraya verseniz ya 101, ya bim girecek..
    Carrefouru saymıyorum artık lakin migrosta şehir merkezlerin de olduğu için bana uymuyor ama yine de bim, a101 şok çok tercih etmem..a101 e bi kamyon mal gelmiş indirmişler öyle bekliyo mağazada..soğuk zincir hak getire..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 9 Aralık 2017; 10:22:34 >

• BEN dün gördüm hakmarda 8 tl idi

• quote:

Orijinalden alıntı: pelerinlikedi

Fiyat önemli ama daha önemlisi sağlık. Bu ucuzcu marketlerde soğuk zincir yok arkadaşlar. Dondurulmuş ürünler defalarca çözülüp yeniden donduruluyor. Dolapta durması gereken ürünler soğutuculu kamyondan indirilince saatlerce bekletiliyor.

Buralardan alisveris yapanlarin kalitenin k sini ve damak zevki olmadigi icin sur onlerine yesinler.Cok da onemli sanki.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.