Şimdi Ara

Tavuk Kanat Migros ve Kasaplarda 7-9 tl sözde ucuzluk marketlerinde 14-15 tl , Uyanık ol Mangalcı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
8.523
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vatansever Müslüman Türk

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

yazın bile en ucuz migrostaydıhakmarda uygun oluyor.

ufuk hocam bence en uygun hakmar

aynen.hemde baktavuk gibi bilmem ne saçmasapan markalar değil kaliteli markalar var.birkaç iyi marka birden satlıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son iki senedir bence migrosun kampanyalarini takip ediyorsaniz bim A101 şok çok pahalı gelecektir .. Migros ve carrefour kampanyalarla çok daha ucuz.

Ayrıca migros ve carrefour a girince ferah bir ortama giriyorsunuz.. Bim A101 şok toptanci haline girmis gibi oluyor..

• Hocam güzel bir hususa parmak basmışsın teşekkür ederim. Bir de şu var, sadece tavukçudan tavuk almak daha kârlı. Bir kere tavukları günlük geliyor diyebilirim, satışları çok olduğundan sürekli sirkülasyon var. Bir de indirim daha fazla. Benim buradaki tavukçuda kanat 6.95'e kadar ara ara düşüyor.

Mangal için alacaksanız bir şey diyemem ama ev için alacaksam tavuğu her zaman kendim parçalarım ayırırım her parçasından faydalanıyorum
  • Bir kere müşteri hizmet anlayışı ile migros diğerlerinden 1 hömlek üstün.

Geçen hafta kavanozda migros marka zeytin aldım, 2 adet, ürünlerin birinin kapağı sızdırmış, ve poşetteki fiş ıslanış ama dereye düşmüş gibi, okumak imkansız.
    Bugün zeytinleri iade için götürdüm, yahu arkadaş hiç mi soru sorulmaz, hiç mi atarlanılmaz

adamlar ürünleri iade alıp , hediyem karta bedelini yüklediler.

Beni strese sokmayan market kadar değerli ve ucuz market olamaz.
    Teşekkürler migros
  • Tavuklu gerçek bir mangal, köy tavuğu veya organik tavuk yapılır; o da sabrınız el verirse çünkü hakiki tavukların et ağır pişer, sabır ister ve ağır bir tavuk kokusu sarar etrafı...

Ha bir de sanki bu memlekette başka hayvan yokmuş gibi mangal denilince hemen tavuğa pilice talim etmeyin; kırmızı et ile şimdi tam mevsimi olan balığı deneyin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

Son iki senedir bence migrosun kampanyalarini takip ediyorsaniz bim A101 şok çok pahalı gelecektir .. Migros ve carrefour kampanyalarla çok daha ucuz.

Ayrıca migros ve carrefour a girince ferah bir ortama giriyorsunuz.. Bim A101 şok toptanci haline girmis gibi oluyor..

Son 2 yanlış, en asz son 5-6 sene.

Belki biraz garip gelecek ama evde 5-6 sene öncenin migros ve tansaşlardan alınma duş jeli şampuanı duruyor ve kullanıyoruz.

O dönem Migros + Tansaş, seçili ürünlere ekstra money puan veriyor, bazen işi o kadar abartıyordu ki, aldığımız ürünlerin bedelinde daha fazla money karta yatıyordu.

o kadar uzun zaman oldu ki, Kampanya detaylarını hatırlamıyorum, fakat ne sucuklar ne peynirler alıp birde tonla money kazanıyorduk :-))

Hızlı tüketim ürünleri bugüne kalmadı fakat şampuan saç kremi vs halen var. Birde namussuzlara birşey olmuyor

Tavuk Kanat Migros ve Kasaplarda 7-9 tl sözde ucuzluk marketlerinde 14-15 tl , Uyanık ol Mangalcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 8 Aralık 2017; 17:19:26 >

• Sonuç olarak bizler tüketiciyiz ve pahalı veya kalitesiz almayı istemiyoruz.
    Çöp torbası vb net ürünler Migros bariz kaliteli.
    Diğer kendine ucuzluk marketi diyen firmalar ise ya kalite çok sınırda ya fiyatta dolaylı pahalılık var.
    Alışveriş yaparken tercihlerimizi buna göre belirlemeliyiz.
    Migros pahalı algısı var ama mevcut durumda Migros bariz uygun fiyatlı ve kaliteli.
    Sadece kampanyaları takip etmek gerekli.
  • Bizim burda sadece a101 ve bim var

• a101'de 15 liraydı aynen öyle onun yerine vreirim azıcık daha koyar abdestsiz etlerden yerim
  • insanlarda onyargi var. migrosa alisverise gittim diyince pahalidir orasi muhabbeti donuyor hemen. dogruluk payi olan urunler var tabii ki ama secmesini bilene uygun fiyatli urunler ve kampanyalarda mevcut.

• Gozu kapali alim yapan kisiler ozellikle yaslilar icin bim a101 migrosa gore cok daha uygun. Gidip tum eksiğini alip cikan adam migrosta bariz daha fazla verir. Ama indirimli urunleri takip edenler hangi markete girerse girsin kaziklanmaz :) toptanci marketlerine alisan biri migrosun genel urunlerine bakinca insanlari duduklemek icin kurulmus olduğunu birkac urunde hemen fark edecektir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

Gozu kapali alim yapan kisiler ozellikle yaslilar icin bim a101 migrosa gore cok daha uygun. Gidip tum eksiğini alip cikan adam migrosta bariz daha fazla verir. Ama indirimli urunleri takip edenler hangi markete girerse girsin kaziklanmaz :) toptanci marketlerine alisan biri migrosun genel urunlerine bakinca insanlari duduklemek icin kurulmus olduğunu birkac urunde hemen fark edecektir :)

+1

Konuyu okuyan da cidden ucuz bir yer zannedecek Migros'u iş kampanyalara kaldıysa diğer marketlerde de kampanyalar olunca çok ucuza geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selowan

Birde aktüerya ürünleri geliyor sözüm forum dişindakilere. Ne gelirse ucuzdur diye aliyorlar siraya girip. Git bi plastikciye sor başka yere sor bim ve a101 piyasayi kapmiş durumda.
    Bunlarin bi sorgusuz geri alma özellikleri hoşuma gidiyor. Fiş yok bişey yok turşu almiştim eve geldim kapaği açilmiş onu farkettim. Yani eve gidip ben de kapağini açip götürebilirdim bunu bilemezler ama anında kabul ettiler.

İçindeki bir iki turşuyu yemek için böyle bir işe kalkışmayacağınızı düşündükleri için kabul etmişlerdir.

• Migros PR çalışması mı bu konu? Yoksa gönüllü bir şekilde mi firmaları kapıştırıyorsunuz?

Tarafsız olmak gerekirse Bim ve A101 temel gıda ürünlerinde çok daha ucuz.

Örneğin yeşil çay almaya gitmiştim migrosa bir baktım sarı etiket hemen alayım dedim daha sonra bir şey almayı unuttuğum için dönüşte A101'e girdim bir baktım çay indirimde olmamasına rağmen aynı fiyata.

Migros markalı ürünler haricinde Migrosta kampanyada olmadığı halde normal fiyata ürün yok. Bilinçli tüketici zaten inserti takip eder uygun fiyatlı gördüğü ürünleri Migrostan, diğer ürünlerini A101 ve Bim tarzı marketlerden alır.

Konuya Atatürkçü geçinip serbest piyasadan bir haber insanlar doluşmuş. Çoğunun da Bim ve A101'e neden nefret kustuğu belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WP Maokai

Migros PR çalışması mı bu konu? Yoksa gönüllü bir şekilde mi firmaları kapıştırıyorsunuz?

Örneğin yeşil çay almaya gitmiştim migrosa bir baktım sarı etiket hemen alayım dedim daha sonra bir şey almayı unuttuğum için dönüşte A101'e girdim bir baktım çay indirimde olmamasına rağmen aynı fiyata.

Migros markalı ürünler haricinde Migrosta kampanyada olmadığı halde normal fiyata ürün yok. Bilinçli tüketici zaten inserti takip eder uygun fiyatlı gördüğü ürünleri Migrostan, diğer ürünlerini A101 ve Bim tarzı marketlerden alır.

Konuya Atatürkçü geçinip serbest piyasadan bir haber insanlar doluşmuş. Çoğunun da Bim ve A101'e neden nefret kustuğu belli.

he hee

• quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

quote:

Migros PR çalışması mı bu konu? Yoksa gönüllü bir şekilde mi firmaları kapıştırıyorsunuz?

he hee

• quote:

Hocam 1995 veya 1996 olmalı civarı Pangaltı Bim'den alışveriş yapardım o zaman farklıydı ve ucuzdu.
    Yurtdışında Bim,A101 ve Şok'un örnek aldığı Lidl ve Aldi'dende alışveriş yaptım.Kalite korunmuştu.

Ülkemizde ise son dönemde kalite yerlerde mesela verdiğim çöp poşetinden (Migros dahil hepsinde aynı fiyat) tüm marketlerden alıp karşılaştıran ne dediğimi anlar sadece fiyat değil kalite.

Süt konusunu daha önce yazmıştım , çocuklarım günde min 2 kutu süt içiyor ve garip ama Şok'un sütü ile Bim'in sütü aynıı üretici olmasına rağmen Bim'in sütünü ekşi gibi diyip içmiyorlar sevme düzeyleri , migros süt (tat)>Şok(Ak Gıda)>A101(Danone Tikveşli)>Bim(Ak Gıda) şeklinde.Süt bu ne değişebilir ki diyordum ama bu bile değişiyormuş.

Tavuk Kanat örneğini de insanların alışkanlıkları için yazdım , ucuz algısı vb oysa %50'den fazla pahalı.

Selpak Havlu alıyorum (tabii kampanya da) daha uzun gidiyor birim maliyet daha uygun oluyor.örnekler çoğaltılabilir.

Kimse babamın oğlu değil sadece insanlar öğrensin , uygun,kaliteli ve daha sağlıklı alışveriş yapsın ki bu marketlerde kendilerine çeki düzen versin diyorum.
    Bilmeyenlerde Migros'un eğer bilinçli kullanılırsa daha uygun olduğunu görsün (Bende bilmiyordum çünkü)

(Ha siyasete gir dersen siyaset bölümüne bunların siyasi analizlerini de yazarım , ucuza erişebilme hissi verme vb buradaki konum siyasi değil bakarsan geçen senede yine Le-pi'deki ucuz kanadı yazmıştım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 8 Aralık 2017; 20:1:34 >

• Fiyat önemli ama daha önemlisi sağlık. Bu ucuzcu marketlerde soğuk zincir yok arkadaşlar. Dondurulmuş ürünler defalarca çözülüp yeniden donduruluyor. Dolapta durması gereken ürünler soğutuculu kamyondan indirilince saatlerce bekletiliyor.

• bimde ucuz olan şeyler genelde iğrenç oluyor ..

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

quote:

Hocam 1995 veya 1996 olmalı civarı Pangaltı Bim'den alışveriş yapardım o zaman farklıydı ve ucuzdu.
    Yurtdışında Bim,A101 ve Şok'un örnek aldığı Lidl ve Aldi'dende alışveriş yaptım.Kalite korunmuştu.

Ülkemizde ise son dönemde kalite yerlerde mesela verdiğim çöp poşetinden (Migros dahil hepsinde aynı fiyat) tüm marketlerden alıp karşılaştıran ne dediğimi anlar sadece fiyat değil kalite.

Süt konusunu daha önce yazmıştım , çocuklarım günde min 2 kutu süt içiyor ve garip ama Şok'un sütü ile Bim'in sütü aynıı üretici olmasına rağmen Bim'in sütünü ekşi gibi diyip içmiyorlar sevme düzeyleri , migros süt (tat)>Şok(Ak Gıda)>A101(Danone Tikveşli)>Bim(Ak Gıda) şeklinde.Süt bu ne değişebilir ki diyordum ama bu bile değişiyormuş.

Tavuk Kanat örneğini de insanların alışkanlıkları için yazdım , ucuz algısı vb oysa %50'den fazla pahalı.

Selpak Havlu alıyorum (tabii kampanya da) daha uzun gidiyor birim maliyet daha uygun oluyor.örnekler çoğaltılabilir.

Kimse babamın oğlu değil sadece insanlar öğrensin , uygun,kaliteli ve daha sağlıklı alışveriş yapsın ki bu marketlerde kendilerine çeki düzen versin diyorum.
    Bilmeyenlerde Migros'un eğer bilinçli kullanılırsa daha uygun olduğunu görsün (Bende bilmiyordum çünkü)

(Ha siyasete gir dersen siyaset bölümüne bunların siyasi analizlerini de yazarım , ucuza erişebilme hissi verme vb buradaki konum siyasi değil bakarsan geçen senede yine Le-pi'deki ucuz kanadı yazmıştım)

dostum şöyle birşey var.

bim de millet mesela meyve suyu alıyor sonrada diyor ki bu meyve suyunu dimes yapıyor bak üstünde yazıyor diyor.

bimden tatlı alıyorlar bunu mado yapıyor bak altında yazıyor diyorlar.

anlamadıkları şey şu.

o malların üstüne kocaman dimes veya mado yazmamalarının arkasında bir neden var.

Dimes'in "yemediğimiz meyveden meyve suyu yapmıyoruz"diye bi politikası var mesela.

Allah bilir o bim meyve suyunu çürük meyvelerden yapıyorlardır.o yüzden üstünde dimes yazdırmıyorlar itibarlarını zedelememek için.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.